PDA

Pogledaj cijelu verziju : Blizzard merges, for the better?



MasaKrisT
04-12-2007, 10:39
Today Blizzard announced that it is merging with Activision to create a new global entertainment organization called Activision Blizzard....

vise ovdje: http://www.mymym.com/en/news/11202.html

Sto mislite o ovom potezu?osobno smatram da je blizz najmocniji i bez njih,ali activision mi je mnogo drag,i cini mi se da ovo nije jedan od komercijalnih poteza vec zelja za boljim.A vi?

mravojed20
04-12-2007, 10:40
Prvo,ima već tema,drugo,slažem se s tobom,ovo je dobar potez.

Bishop_45_(2)
04-12-2007, 11:25
temu je zbrisao rollback ....

cropir
04-12-2007, 11:36
em, ne rade li oni potpuno različite igre?

MasaKrisT
04-12-2007, 11:55
mozda ce se sada nastaviti starcraft:ghost

mravojed20
04-12-2007, 11:57
em, ne rade li oni potpuno različite igre?

Pa nije ni bitno, stvar je u tome da sada napokon postoji netko veći od Electronic Artsa.

Arbiter of Change
04-12-2007, 12:24
Just begun the Game Wars have.

Ne znam, volio bi pričekati i vidjeti neki vidljivi rezultat ove unije prije bilo kakvih mišljenja.

Windwalker
04-12-2007, 12:32
Ajde, bolje da se priključio Activisionu nego EA-u.
Ali ipak sam dosta skeptičan oko toga.

Svinjoguz
04-12-2007, 12:37
ja mislim da bi to cak moglo bit i dobro, ako activison ne forsa sa rokovima sa izdavanjem igara...ak se to ispuni puno para+blizzard=turbopopularna igra...

SnowFlake
04-12-2007, 13:11
wow
:o
samo da ne idu kao EA jer activison i blizzard su odvojeni sve više i više sličili EA.a sada kada su zajedno...uffffffffff

MasaKrisT
04-12-2007, 14:05
Ajde, bolje da se priključio Activisionu nego EA-u.
Ali ipak sam dosta skeptičan oko toga.

mislim da ce tu ljudi iz blizzarda ipak vodit glavnu rijec...zna se kod njih. ''bit ce gotovo kad bude spremno''

r0pe
04-12-2007, 14:07
opa lijepo za cuti...nece biti oni kao ea, oni neizdaju svake godine novi nastavak

Bishop_45_(2)
04-12-2007, 14:07
em, ne rade li oni potpuno različite igre?

da, ali su popularni na razlicitim trzistima; blizz na d. istoku, act. u eu i amer., tj. nisu jedan drugome kontradiktorni, ovako mogu samo ojacati, i ako zadrze kvalitetu, sjebati EA :D !!!

RIPtheREAPER
04-12-2007, 15:00
Jos cemo vidjeti sta ce ispast iz toga.

Iron Storm
04-12-2007, 16:02
Dobar, dapače, izvrstan potez, samo da ne krenu kao EA...
I ja se nadam da će im se još netko pridružiti (Bethesda, možda Valve, i sve jače kompanije) pa da svi zajedno sruše već toliko omraženi EA Games. Usput se nadam da se neće petljati jedno drugome oko izrade igara (pogotovo ne da Activision krene petljati sa StarCraftom, a Blizz sa Call of Dutyem), jer ako se to dogodi, savez propada...

Lord Myrkul
04-12-2007, 19:06
kako bi to bilo divno...još da im se Bethesda priključi i vrati onaj zanos iz prva 3 TES-a i EA može slobodno proglasiti kapitulaciju i nestati u mraku...meni sigurno neće nedostajati...

e da bar....kakva bi to bila igra. nebi bilo nikakvog pritiska oko izlazenja, prica, likovi, settings bi bili savrseni, a i dobar soundtrack bi imali, iako ni prethodnici nisu tu zakazali.
ovim potezom ea bi bila prosiljena minjat politiku, nebi bilo expanzija svaki misec

Jerry
04-12-2007, 19:07
mislim da je dobar potez i da se s ovime počinje stajati na put pohlepnom EAu!
GG!

Prince-Artas
04-12-2007, 19:55
neznam baš, ja bih volio da je ostalo kako je i bilo
no konačna ocjena će tek slijediti jer moram vidjet neke konkretne učinke

Bishop_45_(2)
04-12-2007, 20:02
@Iron Storm
nene, kakav valve, nedo bog da oni izgube nevinost; drazi su mi sami protiv cijelog svijet, jer im ide jebeno dobro; i svidja mi se Steam, stvarno kewl stvarcica kada imas orig igru :oops: !!!

Svinjoguz
04-12-2007, 21:37
mislim da je dobar potez i da se s ovime počinje stajati na put pohlepnom EAu!
GG!

e upravo to, bas me zanima kakvo ce biti stanje za 5 godina u svijetu gaming divova activision+vivendi i blizz zajednickim snagama se bore protiv EA-a i njihovog retardiranog imperijalizma i politike izdavanja igara svake jebene godine, mislim pogledajte samo NFS serijal sjecam se da je NFS bio odlican do Underground dvojke, a onda je most wanted pokusao nesto napravit ali nije bio bogzna kaj, onda ovaj carbon koji je jadno reciklirano smece a sad mi ovaj pro street daju, ma mrs mater im njihovu, mislim pogledajte jos samo FIFU, bio je THE simulacija/arkada nogometa a danas smece da se zgrnu pare...

u buducnosti par divova se bore za prevlast na trzistu pc igara, moje misljenje :wink:

Iron Storm
04-12-2007, 22:19
Upravo to, kako je EA zgrabio većinu tržišta, počeo se bahato ponašati te su započeli s imperijalizmom. Sjećam se onih starih Fifa (<'98) sa PS1 koje su bile najbolje simulacije nogometa ikad, a NfS je bio izvrstan do Most Wanteda, te su počeli srati sa Carbonom itd. Ako ubrzo Activision Blizzard ojača, EA može definitivno postpisati kapitulaciju, ali kako sad ide, to se neće skoro dogoditi, nego će biti bitka za tržište idućih 5- 10 godina, te se nadam rastu kvalitete igara i kod jednih i kod drugih (konkurencija je zdrava :wink: ).

@Bishop_45_(2)
Baš zato što im ide dobro, i što im Steam uspjeva; ako se dobro sjećam, i Activision je počeo prodavati preko Steama, te ako se Valve udruži sa Activisionom i Blizzardo, EAu ne gine poraz... A i osim toga, ne bi Valve ništa ni izgubio, mogao bi samo dobiti, jer po ovome što sam čuo, i EA i Blizzard se ponašaju više kao zasebne tvrtke (odvojeni razvoj igara), što je isto pohvalno.

Svinjoguz
04-12-2007, 22:21
ja se samo nadam da EA nece propast vec ce se opametiti i poceti izdavat prave naslove, u protivnom ce vam ova koalicija Blizzard-activision-vivendi bit ko EA danas... :D

SnowFlake
04-12-2007, 22:55
pod prvo EA neće još neko vrijeme propasti zbog svojih licenaca koje automatski doniju puno para...

Bishop_45_(2)
05-12-2007, 09:14
Blizzivision, or Activard :::>

http://files.redvsblue.com/web/images/c ... RT0204.jpg (http://files.redvsblue.com/web/images/comic/20071204RT0204.jpg)

Svinjoguz
05-12-2007, 09:16
glasine... :D

Marcellius09
05-12-2007, 10:46
ea vise nije prvi
activison blizzard ftw, samo se nadam da nece postat pohlepni kao ea

Vorban
05-12-2007, 12:59
ljudi iz activisiona su rekli da žele naslijediti uspješnost u svojim igrama kakav blizzard ima sa WoW-om ....odlično....sada će sve igre imati pretplatu :rotfl:

Prince-Artas
05-12-2007, 21:18
ea vise nije prvi
activison blizzard ftw, samo se nadam da nece postat pohlepni kao ea

i šta ti na krahu od toga imaš
sačekajmo konkretne rezutate tj igre
očito je da cod5 izlazi, ne sviđa mi se taj brzi tempo, lako možemo dobit novu fifu

Wizard
05-12-2007, 23:02
Na prvi dojam, meni se to nikako nesvidja, vidim da vi zelite unistiti ea svim cjenama, ako vam se ne svidjaju njihove igre jednostavno ih nemojte igrat, ak necete Fifu imate Pes :D

Ja bih vise volia da ima puno malih nego 2 velike kompanije koje ce izdavat sve moguce igre, za razliku od vas koji mislite da ce ovo donjeti bolje igre, da ce se razviti u novim dimenzijama, ja mislim potpuno suprotno, ovo je jedan od mnogih koraka unazad u gaming industriji, za 3-4 godine necemo vise imati dobrih igara ako se vako nastavi, al zato marketing ce biti bolji nego ikada, meni se jednostavno to nesvidja :(

Mozda sam pesimistican, volio bi da sam u krivu, al nekako mi se cini da ce se gaming za nekoliko godina svesti na 3-4 naslova koji izlaze po godisnjoj bazi (MMO ili FPS vjerovatno), a razlika ce biti samo u imenu. Ovo je veliki marketinski potez zasigurno, Blizzard je na tom segmentu sigurno najjaci, al neznam koliko ce to biti dobar potez za nas obicne smrtn...gamere.

RIPtheREAPER
05-12-2007, 23:18
Wizarde, ovaj drugi odlomak je dobro rečen :D

SnowFlake
05-12-2007, 23:41
vratio se čovjek nakon 8 mjeseci jedva ga se i sjećam...

Svinjoguz
14-12-2007, 00:27
http://blizzard.com/press/activision-faq.shtml


Development on Wrath of the Lich King and StarCraft II, as well as on our unannounced games, is continuing as normal.

interesting :D :D

MasaKrisT
14-12-2007, 09:44
brijem da ce sada dovrsiti ghosta...

Rapttor
15-12-2007, 00:44
EA nece propasti ni ista jer sto se tice sportskih simulacija/NFS-a, Activision i Blizz im ne konkuriraju...
mogu slobodno nastaviti praviti isto smece :)

Rang€r
15-12-2007, 21:58
bit ce dobro, da im se jos spoje bethesda i ubisoft, EA gotov definitivno... ma gotovi su i ovako i onako :D

Iron Storm
16-12-2007, 00:05
Bethesda da, Ubisoft nikako! PO onome što sam čuo od drugih, Ubisoft je isto počeo upropaštavati neke serijale (npr. Splinter Cell, Rainbow Six) tako da radije ne bih da to priječe i na Blizzard i Activision, hvala.