PDA

Pogledaj cijelu verziju : !!!!! DA VINCIJEV KOD !!!!!



Büre
22-03-2006, 20:18
Kako sam procitao gore Vam navedenu knjigu, htio bih je prokomentirati s vama.

Svjetski hit "Da Vincijev kod" autora Dan Browna, trenutačno je najčitanija knjiga u mnogim zemljama uključujući i Hrvatsku, prodana u cirka preko sedam milijuna primjeraka. Priprema se i film, koji režira oskarovac Ron Howard (Apollo 13, Genijalni um i jos neki poznati filmovi kojima neznam ime), a glavne likove bi trebali glumiti Russel Crowe i Kate Beckinsale.

Roman Da Vincijev kod je izazvao brojne kontroverze i naveo nas jadne male ljude na razmisljanje, budući da se u njemu otvoreno napada kršćanstvo te se tvrdi da je Isus bio običan čovjek oženjen Marijom Magdalenom s kojom je imao i dijete, da je Biblija krivotvorena, a kršćanstvo kakvo danas poznajemo povijesna izmišljotina cara Konstantina.

Knjiga Da Vincijev kod, koju seam upravo procitao i za koju mogu reci da argumentirano i utemeljeno odgovora na te tvrdnje, a u njoj se raspravlja i o ostalim kontroverzama iznesenima u romanu, uključujući i one o Svetom gralu, templarima, tajnom društvu Sionski priorij, skrivenim porukama djela Leonarda da Vincija itd.

No, s druge strane, spominje se u javnosti da je ta knjiga plagijat, kako su to sve gluposti i da je to marketinski trik, da bi se navelo citatelje da sto u vecem broju kupuju tu knjigu.
Sto vi mislite?

MOLIM VAS DA NE SPAMATE I NE POSTATE GLUPOSTI! OCEKUJEM SAM OZBILJNE ODGOVORE!
UNAPRIJED ZAHVALJUJEM

KingTomy
22-03-2006, 20:25
Moram to nabaviti i pokazati vjeroučiteljici :D

Prince-Artas
22-03-2006, 20:26
zanimljiva knijga. pročitat ću je ako budem imao priliku.
btw bure da li autor daje dokaze za svoje tvrdnje

Worthaur
22-03-2006, 20:32
Trenutno nemam vremena ali budem ju pročitao preko ljeta

Büre
22-03-2006, 20:40
zanimljiva knijga. pročitat ću je ako budem imao priliku.
btw bure da li autor daje dokaze za svoje tvrdnje

Kao prvo, to je roman, Dan Brown je pisac, ne povjesnicar, tako da je na tebi da prosudis sam dal je sto istina ili ne.
No, nakon sto je izdana knjiga, Katolicka crkva digla je veliku hajku oko nje, izbila je panika u Rimu, a zatim je neka Katolicka pobozna spisateljica, izdala knjigu "DEKODIRANI DA VINCIJEV KOD", u kojem ona negira sve te tvrdnje koje su zadane u Da Vincijevom kodu.
Razmisli, ako sve to nije istina sto je napisano u DVK-u, zasto je onda crkva digla VELIKU hajku oko te knjige? Da su to gluposti, ta knjiga nebi dozivjela svjetlo dana, a svi znamo DA ISTINA BOLI, a u ovom slucaju, zaboljelo je crkvu. I to jako

22-03-2006, 20:47
film se već snima, ali je trenutno zaustavljeno snimanje zbog tih pobuna oko crkve

radi se i igra,

valjda ćeš uživati Büre u igri :D

nisam je čitao ali namjeravam kad škola završi
zanimaju me takve teme, zato mi je i film Dogma odličan jer izmišljaju (ili?) puno toga u kršćanstvu (npr. Isus je bio crnac, bilo je 13 apostola)

str33t6l0w
22-03-2006, 20:54
imao sam roman i samo sam ga jednim djelom procitao.... moram ga ponovno nabavit i cjelog procitat... sad si me naveo na ono sto najvise mrzim... čitanje....

bjelci me tjeraju da citam....

Büre
22-03-2006, 21:06
Ima li zapravo itko da je procitao knjigu?
DA da komentar na prvi post? Slaze li se samnom?
Udimo u raspravu, molim vas, zanima me sto vi mislite? :roll: !

Neven <R>
22-03-2006, 21:21
Ja nisam nažalost pročitao knjigu, al je bio neki dokumentarac o tome, i opovrgnute su neke stvari, kao npr. o onoj obitelji koja je kao pravi nasljednik Kristove krvi il šta već, da su ti dokumenti plagijati i tak još neke stvari ne mogu se sada sjetiti...

I tako sam izgubio volju da čitam knjigu, draži mi Däniken što se takvog tipa knjiga tiče...

goGAMERo
22-03-2006, 21:29
Da knjigu sam malo listao, izgleda zanimljivo, ali trenutno se nema vremena, ubrzo dolazi i film! Inače baš je nekao provokativan naslov!

Chesterix
22-03-2006, 21:38
pisac priznaje da je sve izmislio i ne kužim zakaj si onda ljudi tumače da je sve to istina... :?

Büre
22-03-2006, 21:49
pisac priznaje da je sve izmislio i ne kužim zakaj si onda ljudi tumače da je sve to istina... :?

Nije izmislio, nego je preuzeo iz nekih drugih knjiga. Da si procitao, znao bi.
A jos sam i zamolio ljude u prvom postu, da ako nemaju nesto PAMETNO za reci, bolje im je da sute i ne komentiraju.

goGAMERo
22-03-2006, 21:53
Zato ga sada vozaju po sudnicama, jer ga optužuju, da je neke djelove prepisao iz tuđih knjiga! :wink:

KingTomy
23-03-2006, 11:08
Da Vinci je i sam izjavio da on ne vjeruje u to što je napisao, da je sve izmislio i pobro masne pare! :pray:

Neven <R>
23-03-2006, 11:35
Da VinciSje i sam izjavio da on ne vjeruje u to što je napisao, da je sve izmislio i pobro masne pare! :pray:

:)

23-03-2006, 12:47
Da Vinci je i sam izjavio da on ne vjeruje u to što je napisao, da je sve izmislio i pobro masne pare! :pray:

Jel ti uopće znaš ko je Da Vinci??? :?

Wizard
23-03-2006, 13:48
To bi tako volio procitati, u nasoj knjiznici je uvijek posudjeno i necu dc na red jos nekih misec dana, i Da Vinci nije napisao Da Vincije kod :rotfl:

King tiger
23-03-2006, 13:56
LOOOOOOL zar ne znas ko je bio Da Vinci.
Sto se tice knjige nije me impresionirala jer autor ne pise metodicno vec senzacionalistcki tj. ako povjerujes u jednu tezu vjerovaces do kraja,ako na pocetku sumnjas i smatras njegove cinjenice neosnovanim onda citava autorova ideja propada.

Wizard
23-03-2006, 13:58
A stas, nije ni Kingtomyu lako :rotfl:

Büre
23-03-2006, 14:49
LOOOOOOL zar ne znas ko je bio Da Vinci.
Sto sse tice knjige nije me impresionirala jer autor ne pise metodicno verc senzacionalistcki tj. ako povjures u jednu tezu vjerovaces do kraja,ako na pocetku sumnjas i smatras njegove cinjenice neosnovanimk onda citava autorova ideja propada.

Da, no knjiga te toliko zaintrigira na samom pocetku i pobudi veliku sumnju u sve ono u sto si do sada vjerovao, tako da je tesko da ne povjerujes barem u 50% stvari koje su navedene u knjizi, a na to je i Dan Brown pucao. Ja sam veliki protivnik katolicke crkve, znaci crkve kao ustanove, koja nazalost, nema veze s Bogom, tako da nakon ove knjige, moja razmisljanja i shvacanja krscanstva i katolicke crkve, jos vise su "očvrsnula", nazalost u losem pogledu!

Prince-Artas
23-03-2006, 15:17
Da Vinci je i sam izjavio da on ne vjeruje u to što je napisao, da je sve izmislio i pobro masne pare! :pray:

da vinci nije napisao ovaj roman lolčino :rotfl: :rotfl:

str33t6l0w
23-03-2006, 16:45
pise gore tko je pisac... samo malo citajte postove pa bi znali... inacve ne komentirajte ako neznate....

KingTomy
23-03-2006, 18:14
LoOL moja greška, ma nisam ni čito knjigu al znam da je pisac nešto priznao da je sve izmislio..blabal :) :yuck:

Glass
23-03-2006, 18:18
Upravo vidih u jutarnjem da je izašla knjiga "dekodiran de vinciev kod" pa pročitajte i nju pa donesite odluku.

str33t6l0w
23-03-2006, 19:02
skinio sa neta "Secret of the Da Vicni code"... i jos "Da Vinci Code" i "decoded da vinci code".... jos samo moram procitat :D

goGAMERo
23-03-2006, 19:12
Pa hajde šta čekaš? Čitaj, sada me ozbiljno zaintrigirala?

Kibo
23-03-2006, 19:29
Procitao Da vincijev Kod , trenutno citam Dekodirani da Vincijev Kod

King tiger
23-03-2006, 19:31
Na discovery channelu je bilo nesto ala "decoding da vinci code" ali je meni najsmjesniji fazon bio da je emisiju vodio glumac koji je glumio Baldricka u crnoj guji lol :rotfl: :rotfl:

Büre
23-03-2006, 19:41
Procitao Da vincijev Kod , trenutno citam Cekodirani da Vincijev Kod

I sta mislis? Ima li za tebe ovdje kakve istine?

Kibo
23-03-2006, 20:21
Procitao Da vincijev Kod , trenutno citam Cekodirani da Vincijev Kod

I sta mislis? Ima li za tebe ovdje kakve istine?

A sto da ti recem kniga me stvarno potaknula na razmisljanja , ima nekih zanimljivih cinjenica. Moglo bi se o tome sad raspravljat ...
Sad citam Dekodirani da vidim odgovor crkve na knjigu

btw knjiga je stvarno zanimljiva i preporucam svima da je procitaju

goGAMERo
23-03-2006, 21:08
LoOL moja greška, ma nisam ni čito knjigu al znam da je pisac nešto priznao da je sve izmislio..blabal :) :yuck:


Pa nije pisac Da vinci, pisac je dan brown, čini mi se 8)

Worthaur
23-03-2006, 21:48
LoOL moja greška, ma nisam ni čito knjigu al znam da je pisac nešto priznao da je sve izmislio..blabal :) :yuck:


Pa nije pisac Da vinci, pisac je dan brown, čini mi se 8)
Da Vinci je mrtav nekoliko stolječa

Büre
23-03-2006, 22:30
LoOL moja greška, ma nisam ni čito knjigu al znam da je pisac nešto priznao da je sve izmislio..blabal :) :yuck:


Pa nije pisac Da vinci, pisac je dan brown, čini mi se 8)

U prvom postu sam zamolio da ne pisete ovakva sranja kao sto gogamer pise. Ljudim je danas tesko odrzet raspravu. Molio bih moderatore da obrisu nepotrebne postove, tj. spamove. Hvala

Neven <R>
23-03-2006, 22:44
Ima tu nešto o tome...

http://www.contenderministries.org/disc ... cicode.php (http://www.contenderministries.org/discrepancies/davincicode.php)

brain_fart
24-03-2006, 13:48
knjiga da vincijev kod je poput cajki... na brzinu sklepan shund koji te ponese u jednom, da bi se u drugom trenutku osjechao praznim...

MapHtH
24-03-2006, 17:08
Ne treba zaboraviti kako je danas na snazi KAPITALIZAM, Dan Brown je ovu knjigu napisao baš zato kako bi sakupio što više novca. Točno je znao gdje i kako treba po crkvi udariti kako bi ona digla što veću hajku. Nema bolje reklame od one koja proputuje svijet i to besplatno. Djelo je vrlo interesantno i bilo bi greška reći kako je to glupost i kako "Da Vincijev kod" uopće ne treba čitati. Baš naprotiv, neka ju što više ljudi pročita; ali neka ne kritiziraju previše niti autora niti crkvu. Ja sam više knjigu čitao kao interesantan krimić, a ne kao napad na crkvu.

No jeste li se ikad zapitali što je sa svitkom sa crnog mora, tj Tominim evanđeljem? U ovoj knjizi se govori o Isusu kao o čovjeku koji je normalno bio oženjen i koji je ostavio cijelu lozu potomaka iza sebe. Između ostalog o tome i govori Tomino evanđelje - o onih 15-20 godina koji se ne spominju u Bibliji.
Na kraju, čitava Biblija je zbornik u koji su ušli samo oni izabrani tekstovi od tko zna koliko desetaka, a možda i stotina tekstova. I nije za čuditi kako se sa vremena na vrijeme pojavljuju djela poput ovog jer je to tema koja je vrlo zanimjiva budući se sve ovo dogodilo pred 2000 godina i nema nikakvih pravih dokaza što je Isus radio izvan onog što piše u Bibliji. A što je istina - to samo Bog zna.

goGAMERo
24-03-2006, 17:11
LoOL moja greška, ma nisam ni čito knjigu al znam da je pisac nešto priznao da je sve izmislio..blabal :) :yuck:


Pa nije pisac Da vinci, pisac je dan brown, čini mi se 8)

U prvom postu sam zamolio da ne pisete ovakva sranja kao sto gogamer pise. Ljudim je danas tesko odrzet raspravu. Molio bih moderatore da obrisu nepotrebne postove, tj. spamove. Hvala


Ma šta sada da izvineš sereš! Šta mene briga što si ti zamolio, napisao sam post vezano uz temu, SLOBODNO MOŽEMO RASPRAVLJATI O KNJIZI! Napisao sam tko je PISAC pa što???


I BTW. Sinoć sam čitao knjigu i u te gluposti nevjerujem!
Uglavnom za one koji ne znaju u knjizi se govori o tome da su kao budući događaji već zapisani u bibiliji samo ih treba dekodirati! :wink:

Büre
24-03-2006, 17:50
LoOL moja greška, ma nisam ni čito knjigu al znam da je pisac nešto priznao da je sve izmislio..blabal :) :yuck:


Pa nije pisac Da vinci, pisac je dan brown, čini mi se 8)

U prvom postu sam zamolio da ne pisete ovakva sranja kao sto gogamer pise. Ljudim je danas tesko odrzet raspravu. Molio bih moderatore da obrisu nepotrebne postove, tj. spamove. Hvala


Ma šta sada da izvineš sereš! Šta mene briga što si ti zamolio, napisao sam post vezano uz temu, SLOBODNO MOŽEMO RASPRAVLJATI O KNJIZI! Napisao sam tko je PISAC pa što???


I BTW. Sinoć sam čitao knjigu i u te gluposti nevjerujem!
Uglavnom za one koji ne znaju u knjizi se govori o tome da su kao budući događaji već zapisani u bibiliji samo ih treba dekodirati! :wink:

Da si uopce procitao moj prvi post, nebi ovako reagirao i saznao bi ime pisca. No problem je u tome sto su tvoji postovi ovdje samo spam. Sorry stari, al to je istina. Komentiraj knjigu, ako si je "procitao", rado cemo uc u polemike ove knjige. :D

Büre
24-03-2006, 17:55
Ne treba zaboraviti kako je danas na snazi KAPITALIZAM, Dan Brown je ovu knjigu napisao baš zato kako bi sakupio što više novca. Točno je znao gdje i kako treba po crkvi udariti kako bi ona digla što veću hajku. Nema bolje reklame od one koja proputuje svijet i to besplatno. Djelo je vrlo interesantno i bilo bi greška reći kako je to glupost i kako "Da Vincijev kod" uopće ne treba čitati. Baš naprotiv, neka ju što više ljudi pročita; ali neka ne kritiziraju previše niti autora niti crkvu. Ja sam više knjigu čitao kao interesantan krimić, a ne kao napad na crkvu.

No jeste li se ikad zapitali što je sa svitkom sa crnog mora, tj Tominim evanđeljem? U ovoj knjizi se govori o Isusu kao o čovjeku koji je normalno bio oženjen i koji je ostavio cijelu lozu potomaka iza sebe. Između ostalog o tome i govori Tomino evanđelje - o onih 15-20 godina koji se ne spominju u Bibliji.
Na kraju, čitava Biblija je zbornik u koji su ušli samo oni izabrani tekstovi od tko zna koliko desetaka, a možda i stotina tekstova. I nije za čuditi kako se sa vremena na vrijeme pojavljuju djela poput ovog jer je to tema koja je vrlo zanimjiva budući se sve ovo dogodilo pred 2000 godina i nema nikakvih pravih dokaza što je Isus radio izvan onog što piše u Bibliji. A što je istina - to samo Bog zna.

DA, istina, zapravo nitko na ovom svijetu nezna istinu!!! Postoji li Bog? Sto i tko je zapravo Bog? To su retoricka pitanja, za one koji sumnjaju u svoju vjeru. A taj sam ja. Upitna je vjerodostojnost Biblije, kao knjige, zapravo u krscanstvu je sve upitno. Najveci problem je taj sto nema nigdje dokaza, koji bi potvrdili istinu sa oba dvije strane. No tko zna, jednoga dana cemo saznati, al taj dan ce biti vec prekasno.....jer taj dan biti ce i sudnji dan, tako barem ja mislim :roll:

Glass
24-03-2006, 18:22
Nevjerniče usuđuješ se njekati Moje postojanje :D

goGAMERo
25-03-2006, 23:11
[quote=Kingtomy]LoOL moja greška, ma nisam ni čito knjigu al znam da je pisac nešto priznao da je sve izmislio..blabal :) :yuck:


Pa nije pisac Da vinci, pisac je dan brown, čini mi se 8)

U prvom postu sam zamolio da ne pisete ovakva sranja kao sto gogamer pise. Ljudim je danas tesko odrzet raspravu. Molio bih moderatore da obrisu nepotrebne postove, tj. spamove. Hvala


Ma šta sada da izvineš sereš! Šta mene briga što si ti zamolio, napisao sam post vezano uz temu, SLOBODNO MOŽEMO RASPRAVLJATI O KNJIZI! Napisao sam tko je PISAC pa što???


I BTW. Sinoć sam čitao knjigu i u te gluposti nevjerujem!
Uglavnom za one koji ne znaju u knjizi se govori o tome da su kao budući događaji već zapisani u bibiliji samo ih treba dekodirati! :wink:

Da si uopce procitao moj prvi post, nebi ovako reagirao i saznao bi ime pisca. No problem je u tome sto su tvoji postovi ovdje samo spam. Sorry stari, al to je istina. Komentiraj knjigu, ako si je "procitao", rado cemo uc u polemike ove knjige. :D[/quote:2rqqwnvl]


procitao sam dosta, uglavom znam temu, pa mogu i o tome, i hvala bogu nisam spamao! :) i nisam sppamer

Büre
27-03-2006, 11:28
knjiga da vincijev kod je poput cajki... na brzinu sklepan shund koji te ponese u jednom, da bi se u drugom trenutku osjechao praznim...

Da je tako, knjiga nebi dozivjela milijunsku prodaju. Ako si je procitao, sumnjam da bi tako reagirao. No, stvar je ukusa........ :|

S4MUR41
27-03-2006, 22:01
hm... procito sam knjigu... i andele i demone isto tako... i ... nista posebno... osim da smatram da su to puka nagadanja... puke slucajnosti... a i u knjizi je lik reko ( ako se doro sjecam ) da su to samo nagadanja... ... tak da... :roll: men se nisu svidjele...

Blitz
28-03-2006, 13:22
http://www.atheists.org/christianity/

Imothep
28-03-2006, 19:07
Ja sam veliki protivnik katolicke crkve, znaci crkve kao ustanove, koja nazalost, nema veze s Bogom

slažem se :thumbs2: