PDA

Pogledaj cijelu verziju : Restartanje PC-a ?



Peyo
29-11-2007, 19:05
Zašto mi se restarta PC sam od sebe kada igram pojedine igre ?

Peyo
29-11-2007, 19:16
pregrije se? DX error?

DX imam za za mjesec october, ne izbaciva mi one naznake da trebam noviji DX.

Procesor mi uvijek radi na 40 stupnjeva celzijusa.

Peyo
29-11-2007, 19:20
baš uvijek? i pri opterećenju?

Kada igram Gears of War, nakon neodređenog ali ipak kratkog vremena. Prvo sam igrao sve na high, pa nakon restarta stavio sve na medium i opet se događa.

Peyo
29-11-2007, 19:39
proc ti i nije nešto...optereti ga i provjeri temperaturu...

Opteretio sam ga sa Gears of War i evo rezultata na SpeedFanu:

CPU USAGE: 80 - 90 %

FAN1:4441 RPM

FAN2:0RPM

FAN3:0RPM

TEMP1: -5-38C

TEMP2: 43C

TEMP3:17-51C (na 51C ukazuje mi se oznaka za pregrijavanje/vatra)

HDD:33C

TEMP1:22C

P.S. Dali ima lijek za to (to mi se znalo događat na GTA SA)

THUNDER_DINIX
29-11-2007, 19:41
kabel od napajanja takodjer provjeri, zbog toga je meni bio restartirao

Snake
29-11-2007, 19:46
meni je nekad restartalo radi dvd uređaja. probaj update firmwarea optičkog uređaja, može bit da je i do toga.

Peyo
29-11-2007, 19:52
kabel od napajanja je ok. Možete li mi dati direktni link za update firmware
imam DVD-RW Drive Plextor PX-740A ATA

Peyo
29-11-2007, 20:03
Našao sam link, napravio upgrade za DVD pržilicu, restartao komp i idem sada probat igrat pa vam javim.

Peyo
29-11-2007, 20:23
Opet ista pjesma! Svaki puta kada stisnem lijevi klik na mišu da lik u igri puca iz svoje strojnice obavezno se komp restarta. Dali je onda problem u procesoru ili što?

Peyo
29-11-2007, 21:13
hm...el ti VPU Recover upaljen?

VPU Recover... hm... Dali to ima veze sa ATi-jevim grafičkim karticama? Gdje to mogu vidjeti dali je upaljen ili ne? Dali to treba isključiti?

Peyo
29-11-2007, 21:23
u driverima, točnije catalyst centru..i uključen mora biti...

Sad sam pogledao malo po netu i vidio na slici da mi se VPU Recover mora nalaziti u catalyst centru točno ispod SMART GART-a i ikona je medicinska aktvovka, ali ja to nemam

Peyo
29-11-2007, 21:29
u driverima, točnije catalyst centru..i uključen mora biti...

Sad sam pogledao malo po netu i vidio na jednoj slici da se VPU Recover nalazi u catalyst centru točno ispod SMART GART-a i ikona je medicinska aktovka a ja to nemam.

Peyo
29-11-2007, 21:41
ovako to izgleda kod mene na drugoj kanti
http://i13.servimg.com/u/f13/11/71/19/94/th/ati10.jpg (http://www.servimg.com/image_preview.php?i=16&u=11711994)

Zašto nemamm ja tu opciju? Da možda probam re-installirat drivere?

Peyo
29-11-2007, 21:55
Već sam ih izbrisao preko add/remove programs pa ću poslije toga ostatke riješit sa driver cleanerom, instalirat ću ponovo pa ti javim

sLY =)
29-11-2007, 22:25
meni se to na w3 dogadja :S pojma neam zasto...ekipa mi je rekla da je napajanje a neda mi se mjenjat xD :)

THUNDER_DINIX
29-11-2007, 22:42
meni se to na w3 dogadja :S pojma neam zasto...ekipa mi je rekla da je napajanje a neda mi se mjenjat xD :)

meni je to takodjer radio na toj igri. 1 vrijeme mi je bas samo na tome restartirao i to u pola partije (poludio sam) dok je u ostalo vrijeme normalno radio. kasnije mi je tek poceo svugdje restartat. skonto sam da je kabel krepo (gubio je kontakt) pa sam ga zamijenio i povezao (stegnuo) i sad radi ko zmaj, nije ni 1 vise iskocio. cak sam i drugima to sredio koji su imali takav problem i sad im sve normalno radi

sLY =)
29-11-2007, 23:12
meni je to takodjer radio na toj igri. 1 vrijeme mi je bas samo na tome restartirao i to u pola partije (poludio sam).

drito to...igram na netu i opla restart neki eror kao ono, dont send xD
uzas, i pokupim ban i whinaju frendovi na hamachiu


skonto sam da je kabel krepo (gubio je kontakt) pa sam ga zamijenio i povezao (stegnuo) i sad radi ko zmaj, nije ni 1 vise iskocio.

koji tocno kabel :roll:

Peyo
29-11-2007, 23:58
Re-installirao sam orginalne drivere i opet nije bilo opcije VPU Recover i nisam odma išao instalirat
catalyst drivere nego sam instalirao još noviji directx tj. za ovaj mjesec i probam igrat Gears of Wars
i opet mi se restarta komp, uđem ponovo u igru, grafičke postavke stavim na low i opet mi se restarta
komp. Izbrišem ja orginalne drivere, ostatke sa driver cleanerom, instaliram ATi Catalyst 7.11, ponovo
novi directx instaliram, ATi Catalyst Control Center ikona se nije pojavila na desktopu, zatim sam
kliknuo desnom tipkom miša na desktop i kliknuo na ATi Catalyst Control i neće se otvoriti, kao da
nisam instalirao ga i onda svejedno sam probao igrat Gears of War, kliknuo sam na ikonu igre
i izbacila mi se poruka:

WarGame-G4WLive error (Debug, Don't Send, Send Error Report)

U igru sam mogao ući sa orginalnim driverima, a sa ovima nemogu.

Koje ti drivere koristiš @Hellboy, verzija?

Probat ću još ovo što je @THUNDER_DINIX rekao.

Snake
30-11-2007, 11:01
Jel ti u control panelu (od windowsa, ne od grafičke) pod system/advanced/startup and recovery isključen automatic restart i debugging information??? Ako nije isključi to, nekad mi se komp znao restartirat čim sam pokrenuo winamp dok to nisam isključio onda je radilo normalno

THUNDER_DINIX
30-11-2007, 11:15
@sLY =) meni bez errora, samo jednostavno iskoci, kao sklopku da sam okinio. kako mislis koji tocno kabel, ne razumijem pitanje? pa normalni kabel za napajanje

Peyo
30-11-2007, 17:36
Jel ti u control panelu (od windowsa, ne od grafičke) pod system/advanced/startup and recovery isključen automatic restart i debugging information??? Ako nije isključi to, nekad mi se komp znao restartirat čim sam pokrenuo winamp dok to nisam isključio onda je radilo normalno

Tek sam sada upalio komp a jučer sam deinstallirao igru, instalirat ću je ponovo i javit ću vam. a ovo sam isključio što si mi rekao da probam.

Peyo
30-11-2007, 20:32
Evo sad sam probao igrat Gears of War i ovaj put mi je iskočio blue sreen of death i piše ovako:

THE PROBLEM SEEMS TO BE CAUSED BY THE FOLLOWING FILE:ati3duag.dll

PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

Vidim da je tu problem u grafičkim driverima ili što ?

Nisam napomenuo da imam napajanje od 300W, al nisam siguram dal je u tome caka jer ostale igre komotno vrtim bez beda, nego u driverima.

I prije nego što pokrenem igru, igra me obavjesti da upgrade-am drivere na ovu verziju

ATI Catalyst driver revision 8.411.0.0

THUNDER_DINIX
30-11-2007, 20:44
pa upgrejdaj onda. nemos nist izgubit sa UG, a ako te to trazi pri pokretanju igre, onda je vjerovatno potrebno

Peyo
30-11-2007, 22:03
pa upgrejdaj onda. nemos nist izgubit sa UG, a ako te to trazi pri pokretanju igre, onda je vjerovatno potrebno

napravio sam upgrade tj. deinstallirao sam orginalne i instalirao sam ATi Catalyst 7.9 jer ti driveri imaju driver revision 8.411.0.0 i sada kada želim ući u igru izbacuje mi se poruka:

WARGAME-G4WLive.exe has encountered a problem and need to close. We are sorry for the inconvenience.

Probao sam i sa compatibility mode, ali ista pjesma.

v4MP1r3
30-11-2007, 22:09
najobicnije pregrijavanje, moze se dovezati uz stekanje. npr. zasteka ti i odan se restarta. ili (ko meni) piiisti i onda se restarta. nekada lagano zapisti i onda se restarta, a nekada samo zapisti i predje preko toga (slijedi brejkanje naravno)

ne znam, cooler? probaj s ciscenjem prasine ako je star komp.

Peyo
30-11-2007, 22:58
najobicnije pregrijavanje, moze se dovezati uz stekanje. npr. zasteka ti i odan se restarta. ili (ko meni) piiisti i onda se restarta. nekada lagano zapisti i onda se restarta, a nekada samo zapisti i predje preko toga (slijedi brejkanje naravno)

ne znam, cooler? probaj s ciscenjem prasine ako je star komp.

Ovo prvo, zasteka mi i onda se restarta

star
01-12-2007, 03:38
predi na VISTU meni se to dogadalo na XP u

i zato je vista puno bolja nisu uzalud potrosili 6 godina na izgradnju viste mozda je malo sporija u "nekim" zadacima ali za gaming je odlicna

ili uzmi ovaj xp sp3

star
01-12-2007, 03:43
i jos nesto ovaj procesor ti je slab za tu igru

Peyo
06-12-2007, 01:38
Našao sam ovaj odgovor na hgspot-ovoj sranici pod "česta pitanja"

Računalo mi se često restarta u radu. Zašto?

Najčešći uzrok za restartanje računala je pregrijavanje procesora. To se događa zbog nedostatnog hlađenja (preslab hladnjak, na hladnjaku se nakupilo prašine, termovodljiva pasta je izgubila vodljivost itd.). Ukoliko je temperatua procesora u granicama normale, tj. ne dolazi do pregrijavanja procesora, mogući uzrok restartanja računala je pad napona na matičnoj ploči, tj. preslaba struja.


Gears of War će još malo pričekati :|

Dyslexia
06-12-2007, 01:52
predi na VISTU meni se to dogadalo na XP u

i zato je vista puno bolja nisu uzalud potrosili 6 godina na izgradnju viste mozda je malo sporija u "nekim" zadacima ali za gaming je odlicna

ili uzmi ovaj xp sp3


Ovo mo je najjace uzmi Sp 3. Kako da to uzme kada to jos nije ni izaslo, izlazi tek u polovici sljedece godine.


I nemoj prelazit na Vistu ovaj nezna sta prica. Nema tvoje restratanje kompa veze sa operativnim sustavom.

THUNDER_DINIX
06-12-2007, 12:58
@dpeica a onda cekaj novi komp, ili mijenjaj dijelove (ako je u njima problem)

Peyo
06-12-2007, 14:22
predi na VISTU meni se to dogadalo na XP u

i zato je vista puno bolja nisu uzalud potrosili 6 godina na izgradnju viste mozda je malo sporija u "nekim" zadacima ali za gaming je odlicna

ili uzmi ovaj xp sp3


Ovo mo je najjace uzmi Sp 3. Kako da to uzme kada to jos nije ni izaslo, izlazi tek u polovici sljedece godine.


I nemoj prelazit na Vistu ovaj nezna sta prica. Nema tvoje restratanje kompa veze sa operativnim sustavom.

Istina. Vista je zasada još uvijek veliki sh**

Evo ovako bi trebali svi installirati Vistu :)

FVbf9tOGwno

Peyo
06-12-2007, 14:25
@dpeica a onda cekaj novi komp, ili mijenjaj dijelove (ako je u njima problem)

Jednog lijepog dana, dok će biti para. :cry: