PDA

Pogledaj cijelu verziju : Autorun.exe



Orla
29-11-2007, 19:01
Kad idem otvorit USB, javi se AVG i kaze da je autorun.exe inficiran s trojancem. Udrem opciju heal i kaze succesfuly healed.

Ali, ako idem kliknut na ikonu za otvorit USB, samo se otvori lista programa s kojima mogu otvorit usb, ali nema jednostavno open folder. Ako taj isti usb pokusam otvorit na drugom kompu, radi.

mEtAXa
29-11-2007, 19:06
znam da je glupo, ali sta ako ides na my computer->usb :shock:

Burek_fr0m_SPACE
29-11-2007, 20:16
Klikni desnim na ikonicu USB drivea u My Computeru i odaberi Explore. Trebao bi vidjeti sadržaj. U menuu na vrhu idi Tools > Folder Options. Prebaci na View i odčekiraj "Hide protected operating system files (Recommender)" ako je čekirano. Tražiće ti potvrdu, odgovori Yes. Sada bi trebao na flashu vidjeti Autorun.exe i Autorun.inf fileove (ako ne, probaj stisnuti F5). Obriši oba. Možda ćeš imati i Mscvrt71.dll ili tako nešto tu - ako ga ti nisi s namjerom kopirao tu, slobodno obriši. Ponovo otiđi u Folder Options i uključio ono što si isključio. Flash drive bi ti sada trebao biti upotrebljiv. Inače, ako ti se opet pojavi neki inficiran Autorun.exe, briši ga, nemoj ni pokušavati neki "heal", "repair" ili nešto, jer osim sadržanja koda virusa, taj file ni nema drugu svrhu.

Orla
29-11-2007, 20:20
E pa i govorim o tome kad idem na my computer.

Kad ustekam usb ne pokrene se sam (jer ne radi autorun dobro ocito), a kad idem na my comp pa na ikonu, otvori se lista programa s kojom bi kao trebao otvorit to, ali nema open folder, nego svi zivi programi(photoshop, paint, notepad, itd)

Imam opcije move to vault, heal i ignore. Pokusao sam i move to vault, ni to ne funkcionira.

Također sam skenirao i usb, na njemu sam nasao također virus, 'system.sys'. Kasnije se taj virus nije vracao, ali i dalje ne radi.

EDIT: @burek, ok pokusat cu i to.

Burek_fr0m_SPACE
29-11-2007, 23:54
Ako ne budeš mogao pristupiti driveu ni sa Explore (a morao bi moći), probaj cijelu proceduru uraditi na nekom drugom kompu.

Lucifel
30-11-2007, 03:27
Formatiraj usb. To je meni pomoglo.