PDA

Pogledaj cijelu verziju : CPU



star
29-11-2007, 06:37
jedno pitanje.

Kada zamjenim cpu moram li ponovo ucitavat windowse ili bude sve ok .
mijenjam amd 3000+ sa x2 4200+

bezimeni
29-11-2007, 06:57
Šanse su ti 50%-50% :) .Ja sam morao puknuti windowse na novo jer su bacali grešku kod podizanja nakon nadogradnje procesora.Nekima prođe dobro nekima ne....

star
29-11-2007, 07:02
bezimeni brz odgovor


hvala





ko rano rani dvije srece grabi

ovog puta 1 (50/50)

NITROS
29-11-2007, 10:24
Nemoras ponovno ucitavati windowse. Ne vidim zasto bi morao. Jer skoro niti jedna aplikacija ne upisuje tocno ime procesora u sebe da bi srala naknadno.

Dyslexia
29-11-2007, 12:47
Nemoras ponovno ucitavati windowse. Ne vidim zasto bi morao. Jer skoro niti jedna aplikacija ne upisuje tocno ime procesora u sebe da bi srala naknadno.


Tako je za proc nemoras instalirat drivere, znaci samo ubacis proc i on sljaka dalje bez problema pa radio sam to 100 puta nikad problema nemoras se bojat da ce biti plavi ekran.

Ivan_87
29-11-2007, 14:19
bez problema ćeš ugurat i do 3 puta jači procesor heeh ako imaš problema sa biosom samo ga resetaš i sve ok

star
29-11-2007, 17:32
hvala svima radi sve za 5
hehe dual core

moze lock

Human m0nst3r
29-11-2007, 17:54
Samo prije locka. Ovo pitanje ti se inace odnosi ako mjenjas maticnu plocu, a zadrzavas stari hard. Ako je hard disk sata svaka maticna ima drugacije sata raid drivere i jedino onda moras rusiti winse jer ti nece raditi na novoj maticnoj. :wink:

bezimeni
29-11-2007, 20:56
Nemoras ponovno ucitavati windowse. Ne vidim zasto bi morao. Jer skoro niti jedna aplikacija ne upisuje tocno ime procesora u sebe da bi srala naknadno.

Da ni jedna osim one glavne aplikacije zvane OS iliti Windowsi.Kod prelaska sa jednojezgrenog sistema na dvojezgreni poznati je bug sa zblesiranjem samoga kernela (multiprocessor free umjesto uniprocessor free)...

NITROS
29-11-2007, 22:07
Nemoras ponovno ucitavati windowse. Ne vidim zasto bi morao. Jer skoro niti jedna aplikacija ne upisuje tocno ime procesora u sebe da bi srala naknadno.

Da ni jedna osim one glavne aplikacije zvane OS iliti Windowsi.Kod prelaska sa jednojezgrenog sistema na dvojezgreni poznati je bug sa zblesiranjem samoga kernela (multiprocessor free umjesto uniprocessor free)...

gle presao sam sa Athlona 64 3200+ na X2 3800+ pa znam da nije bilo beda iako sam za mjesec dana rusio windowse jer mi je to inace praksa kod novog hardwarea

bezimeni
29-11-2007, 22:11
Znač da ako ti nisi imao problema da su problemi nemoguče te vrste...Nemoj me tjerati da tražim linkove i dokazujem vlastite postove.Meni je nadogradnja na dvojezgreni natjerala na format c a windowsi su bili u najboljem močem stanju do tada.

edit:tema slična našoj (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=74505&page=3)
m4dm4n ima problem naku nadogradnje procesora...ima takvih primjera xy ,neda mi se sada tražiti samo kao bi nešto dokazao...

Gwin
29-11-2007, 23:02
ekčuli, ako nešta želiš dokazat, morat ćeš pronać primjere..
ja ne prihvaćam nečije mišljenje kao bogomdano, bez dokaza. ne govorim specifično za ovaj slučaj, jer se nisam susreo sa tim problemom, nego govorim općenito.

ja primjerice, dijelim savjete ljudima oko napajanja. prije godinu dana sam tvrdio jedno (nitros će se sjetit rasprave na 10 stranica) a sad tvrdim drugo. zato što sam u posljednih godinu dana naučio dosta stvari o njima. ali sam u bilo kojem trenu spreman argumentirat svoje procjene i izjave. a ti?

btw. prepucavanja tipa "zato jer JA tako kažem", bez dokaza, su besmislena i ja osobno ih neću tolerirat ovdje. svi ste (nažalost, samo moralno) odgovorni za svoju preporuku/mišljenje/savjet. ako netko kupi komponentu ili napravi nešto na računalu na vaš prijedlog, bilo bi lijepo za znat da iza vaših riječi stoji čvrsti dokaz, a ne samo nečiji napuhani ego koji "mora bit uvijek u pravu"

bezimeni
30-11-2007, 06:42
Ok ,moje isprike,znači nemože biti problema kod promjene jednojezgrenog procesora u dvojezgreni.Krivo je moje neznanje i moj napuhani ego i moja ljnost oko traženja xy linkova tako da ubuduče ne vidim ni smisao da se upuštam u ovakve rasprave i banam samoga sebe sa ovoga foruma gdje se "ovakve" stvari ne toleriraju.Bilo bi smiješno da nije žalosno.

Doviđenja.

100EURO
30-11-2007, 11:12
ko rano rani odjebo je s foruma :rotfl:

Gwin
30-11-2007, 12:15
Ok ,moje isprike,znači nemože biti problema kod promjene jednojezgrenog procesora u dvojezgreni.Krivo je moje neznanje i moj napuhani ego i moja ljnost oko traženja xy linkova tako da ubuduče ne vidim ni smisao da se upuštam u ovakve rasprave i banam samoga sebe sa ovoga foruma gdje se "ovakve" stvari ne toleriraju.Bilo bi smiješno da nije žalosno.

Doviđenja.
vidim da si se očito našao u mojem opisu određenih pojedinaca čim si se toliko uvrijedio, iako nisam mislio na tebe specifično, nego je išlo svima.

ali vidim da nisi niti dobro pročitao moj post.
- nisam rekao da ne može biti problema, nego sam rekao da se nisam susreo sa tom situacijom, pa ne znam.. zato tražim argument.. a ne samo tvoje "ja sam tako rekao". i kumica na placu mi može tak nekaj reć. s obzirom da vas ne poznam, jednako ste mi pouzdani..
- ako te netko pita za dokaz tvoje tvrdnje, onda mu daj dokaz. nemaš nikakvo moralno pravo glumatat i bacat "MOLIM, TI SUMNJAŠ U MOJU RIJEČ??" spike.
- kažeš ti "Nemoj me tjerati da tražim linkove i dokazujem vlastite postove.".. a nego kaj? trebali bi ti vjerovat na riječ?? tko si ti da ja tebi vjerujem na riječ? na riječ ne vjerujem niti Svetom Ocu, a kamoli tebi. pričamo o ARGUMENTIRANOJ RASPRAVI.. onda daj argument..

Krivo je moje neznanje i moj napuhani ego i moja ljnost oko traženja xy linkova tako da ubuduče ne vidim ni smisao da se upuštam u ovakve raspravesmisla ima.. jer doprinosiš kvaliteti foruma, ali prihvati činjenicu da ti nisi glavni inženjer u AMD-u i da tvoja riječ ne znači ništa ako ne uspiješ dokazat svoje tvrdnje. a čak ni glavnom inženjeru AMD-a ne bi vjerovao na riječ, s obzirom kakve su sve gluposti izjavljivali zadnje dvije godine. neke stvari, poput promjene komponenti u kompu, moraš moć dokazat.