PDA

Pogledaj cijelu verziju : Cooler



Risb@x
27-11-2007, 23:27
Imam MB:Asrock 4CoreDual-VSTA i Pentium 4 BOX(koji se grije k'o krušna peć) i naravno origigi cooler i kod najjednostavnih programa prebaci u 2. brzinu i vrišti.To mi je dojadilo i kupih Artic cooling 7Pro (koji po defaultu vrti od 900do iznimno 2500) što je i činio u početku.Nakon mjesec dana rikava mi MB,a kako je bila pod garancijom, dobih istu-IDENTIČNU, čaku su mi u trgovini sami ubacili sve u komp.Ali....Cooler sada (konstantno) vrti na 2800-2950 o/min. Pokušao sam sve varijante u BIOS-u, sa prog,SpeedFan, ali on i dalje vrišti na 2900.Izludih, tj UPOMOĆ

mamlaz
27-11-2007, 23:40
Moguće je da je senzor na matičnoj, koji je kraj/ispod socketa predaleko udaljen (termosjetljiva dioda), pa ti singnalizira preveliku temperaturu a hladnak radi svoje.

Ili su ti stavili previše (ili premalo, što je malo vjerovatno) paste, pa ti se pregrijava. A najgora solucija je da su ostavili istu staru žvaku sa hladnjaka. Uglavnom, provjeri pastu... :roll:

NIKOLA RADIŠIĆ
27-11-2007, 23:43
Reset biosa?isključi napajanje i izvadi bateriju iz matične na 10 sec vrati nazad.

mamlaz
27-11-2007, 23:45
To nema veze sa brzinom vrtnje...

NIKOLA RADIŠIĆ
27-11-2007, 23:50
Neka on to svejedno napravi.nema šta izgubit a možda se nešto poremetilo u BIOSU

Risb@x
28-11-2007, 18:15
Ovo je mudri odgovor od prodavača coolera : "Po�tovani Prema tvorničkoj specifikaciji ventilator na hladnjaku se vrti od 900 do 2500 rpm. Obzirom da hladnjak ne dolazi sa potenciometrom kako bi se ta brzina vrtnje ručno regulirala, ventilator reagira na softversko pode�avanje brzine ili kroz BIOS matične ploče ili kroz nekoliko softverskih proizvoda za određeni operativni sustav. Stoga, ako �elite smanjiti brzinu okretaja ventilatora na hladnjaku, to ćete morati učiniti na način koji sam prethodno naveo. Srdačan pozdrav