PDA

Pogledaj cijelu verziju : Hard problemi



Antaris.
21-11-2007, 18:28
Ovako kupio sam novi hard Maxtor 160gb na kompu imam stari od WD 20gb i sad ovako! Ugradio sam hard na maticnu (BTW 160gb je SATA a dok ovaj drugi nije) i nakon ugradnje udem u windowse odem u My Comp.. i vidim samo svoj stari hard, a ovaj novi mi se pokaze ko kada ukljucis usb stick da ga mogu safe removat ali nemogu ga nigdje naci jednostavno koda ga nemam! odem ja tako u control panel i sta vidim tamo hard mi je na listi hardweara i kao radi normalno! Pitanje zasto ga ja onda nevidim i zast ga nemogu koristit ? Probo sam i u drugi sata prikljucak ukljucit i opet isto Samo taj vraziji safe remove hardwear! Oci svojih 160GB :cry:

Bartuc
21-11-2007, 20:50
Svaki novi HDD moraš formatirati prije nego ga možeš koristiti! Zaformatiraj ga i sve bu radilo za 5 i za opet!

šerafciger
22-11-2007, 08:50
my computer(desni klik misa)->manage->disk managment->odaberes disk->desni klik->format...valjda je tako nesjecam se bas najbolje zadnji put sam formatiro prije godinu dana ako sam pogrijesio onda me ispravite.

Bartuc
22-11-2007, 09:45
Može se i na taj način! Vrlo vjerovatno će i morati na taj način pošto mu možda nebu dopustio formatiranje drito preko MyComputera...

flander
22-11-2007, 11:33
Može se i na taj način! Vrlo vjerovatno će i morati na taj način pošto mu možda nebu dopustio formatiranje drito preko MyComputera...

to ti je koda režeš granu na kojij sjediš jel tak :P :D

Bartuc
22-11-2007, 12:06
Nope :D

Tak sam ti opisao formatiranje C:\ diska dok se nalaziš u Windowsima :P Ovo nije C disk, ovo je novi HDD koji još nije korišten!

C
23-11-2007, 22:33
O Bože....pa ne trebaš ništa formatirati.
Ako malo bolje pogledaš svaki HDD, ima jumpere. Pomoću tih jumpera podešavaš dali će HDD biti glavni ili sporedni. Ako su ti npr. oba dva podešena kao glavna, u biti će ti biti samo onaj jedan glavni a drugog neće ni biti. Ako su oba dva sporedna, opet isto.
Podesi taj novi da ti bude glavni HDD, a onaj stari, sporedni HDD i stvar riješena.

Edit: Osim sekundarnog i primarnog, možeš namjestiti još par opcija. Mislim da je do toga.