PDA

Pogledaj cijelu verziju : Ne smijem ugasit racunalo, inace...



D@rX
21-11-2007, 17:54
Dakle, kao sto naslov kaze, ne smijem ugasit racunalo jer ako ga ugasim moram reinstalirat windowse jer kad ga opet upalim nece da pokrene windowse nego cekam loading i restarta se pa onda napravim repair windowsa pa radi i tako kad god ugasim. Sumnjam na problem memorije jer bih trebao imati 1GB a pise da imam 512MB. Kako da ovo rijesim?? Konfa je Celeron 2.13 prescott, 40GB WD Caviar i 40GB Maxtor, asus p4s8xmx matična socket 478, a ram je VDATA 1GB ali pise 512MB.

D@rX
21-11-2007, 18:04
2 modula

D@rX
21-11-2007, 18:14
nisu vise uslotovima, pokusavao sam vidjet i skuzio sam koji ne valja prekjucer a ovaj drugi radi ali svejedno i sa njim moram instalat opet a sa onim drugim "vise pokvarenim" nece nista.

D@rX
21-11-2007, 18:41
ne, samo odjednom se to pocelo dogadajt, kad ugasim komp ne mogu startat windowse dok ih ne repairam.

Iron Storm
21-11-2007, 19:28
Imao sam sličan problem, isto sam jedva dizao Windowse, čim bi mi se smrznuo sustav trebalo bi mi 2-3 dana da ga ponovno dignem...
Provjeri da ti nije možda s hardom u redu, da ti nije otišlo nešto na hardu ili možda kabelda ti nije otišao, te provjeri sve ostale komponente, te svakako skeniraj comp da vidiš da li imaš virusa, te instaliraj Ad-Aware ili Spybot - Search and Destroy i ukloni maliciozno smeće. Ako ti je sa komponentama sve u redu i ako nemaš viruse onda ti ne pomaže ništa drugo nego formatiranje diskova. No pogledaj pažljivo svaki kabel i komponentu, jer je u mojem slučaju riknuo SATA kabel te sam ga nosio na servis (imao sam garanciju). Moj slučaj je kuliminirao time što ni repair ni format nisam uspio napraviti te mi na kraju nije ni disk očitavao, zato bolje sve provjeri.

Karlo_from_Bjelovar
21-11-2007, 19:41
probaj isprobat oba modula u svim "kombinacijama" kod frenda nekog il zamolit nekog u nekom shopu itd...

ko zna, cudna su kompovi stvorenja.... :wink: :yuck:

Plexihack
21-11-2007, 21:50
Jesi siguran da ti moduli rade?
Meni su u Ve-milu bili dali pokvarene,pa mi se windowsi nebi dizali.

D@rX
21-11-2007, 21:55
radili su do prekjucer

meroveh
21-11-2007, 23:42
Isti problem i u mene,do jučer je sve bilo u redu,a sad ga tribam i po 5-6 puta restartat da bi mi podiga sustav.

šerafciger
22-11-2007, 08:42
i meni je tako bilo kad sam stavio novi proc maticnu i grafu.pokusaj stavit windowse na drugi hard ja sam npr imo winse na jednom ata hdd-u i kad god bi ih instaliro na taj hdd bio bi isti problem ko tvoj.onda sam ih instaliro na sata hdd na kojem nikad nisam imo instalirane winse i svi problemi su nestali.dakle pokusaj instalirat winse na ovaj drugi hdd ako vec nisi.

Plexihack
22-11-2007, 12:37
Isti problem i u mene,do jučer je sve bilo u redu,a sad ga tribam i po 5-6 puta restartat da bi mi podiga sustav.

E,u ovom slučaju vjerujem da ti je crkla baterija...izvadi ju i kupi istu takvu negdje...

D@rX
22-11-2007, 13:25
i meni je tako bilo kad sam stavio novi proc maticnu i grafu.pokusaj stavit windowse na drugi hard ja sam npr imo winse na jednom ata hdd-u i kad god bi ih instaliro na taj hdd bio bi isti problem ko tvoj.onda sam ih instaliro na sata hdd na kojem nikad nisam imo instalirane winse i svi problemi su nestali.dakle pokusaj instalirat winse na ovaj drugi hdd ako vec nisi.

kod mene su oba ATA :( ne znam sta da radim stvarno. reinstal ne pomaze.

šerafciger
22-11-2007, 13:55
[quote="šerafciger":15x4u9kx]i meni je tako bilo kad sam stavio novi proc maticnu i grafu.pokusaj stavit windowse na drugi hard ja sam npr imo winse na jednom ata hdd-u i kad god bi ih instaliro na taj hdd bio bi isti problem ko tvoj.onda sam ih instaliro na sata hdd na kojem nikad nisam imo instalirane winse i svi problemi su nestali.dakle pokusaj instalirat winse na ovaj drugi hdd ako vec nisi.

kod mene su oba ATA :( ne znam sta da radim stvarno. reinstal ne pomaze.[/quote:15x4u9kx]

pokusaj ga stavit na ovaj na kojem nikad nisi imo winse.

D@rX
22-11-2007, 14:22
stvar je u tome da sam ja kad sam kupio ovaj komp prije dosta dugo dobio wd caviar 40GB u njemu a ovaj maxtor sam stavio iz prijasnjeg i na oba su bili windowsi i oba rade probleme :(

D@rX
22-11-2007, 14:25
e to ne mogu jer mi prza ne radi, tek kad kupim novu i sprzim sve na DVD.

meroveh
22-11-2007, 17:54
Isti problem i u mene,do jučer je sve bilo u redu,a sad ga tribam i po 5-6 puta restartat da bi mi podiga sustav.

E,u ovom slučaju vjerujem da ti je crkla baterija...izvadi ju i kupi istu takvu negdje...
???

Plexihack
22-11-2007, 20:25
hoće reći baterija na MBO-u...probaj ju zamijeniti

True.Meroveh,imaš na MBO-u,bateriju sličnu onoj za sat,samo puno veću.

meroveh
28-11-2007, 23:17
Hvala ljudi na savjetu,ali je ipak bilo do windowsa,samo su nenadano pali,pa sam morao ih ponovo podići. Ono restartanje je očito bila najava početka njihovog kraja.