PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problem kod ventilatora za napajanje.



azuregos
21-11-2007, 14:14
Onaj ventilator koji gleda prema vani se tesko pokrece, zuji ka traktor, malo se zavrti pa stane, pa zavrti itd.

sad nebi minja cilo napajanje, zanima me smin li pospricat malo WDom? :D

mislim glupo je pitanje al cini mi se ka da bi samo bilo dovoljno podmazivanje elektromotora :o

21-11-2007, 14:18
neces nista postic wd om. nakupilo je se prasine i iskaze iz lezista.

azuregos
21-11-2007, 14:20
Usisa sam prasinu, ocistia koliko se moglo, samo me zanima moze li mu nastetit malo WDa?

Frozen
21-11-2007, 14:23
Ako nije pod garancijom, otvori napajanje, skini ventilator.
S ventilatora skini onu naljepnicu, ispod imaš jedan mali gumeni čepić, makni ga i lagano skini onu šajbicu koja je na osovini, dok to napraviš skini propeler dolje i počisti prašine.
Ako misliš špricat, pošpricaj samo osovinu malo...
Kad si gotov samo sve spoji skupa natrag.^^

azuregos
21-11-2007, 14:43
Hvala na pomoci. :pray:

uglavnom sad radi bez problema, nisam ima cistit prasinu vec samo pospricat malo WDa po osovini. :)

NiX4
21-11-2007, 15:32
samo pazi da WD-om ne pospricaš ostale dijelove napajanja da ne bi dolo do kratkog spoja kada bi ga natrag uključio !

21-11-2007, 15:38
Kakav wd..pa nije to pravi "motor" ili mašina kako već želiš....Samo je trebalo očistit od prašine i zategnut navoje(šarafove)...ili u najgorem slućaju zamjenit cooler.

Frozen
21-11-2007, 16:19
Zašto mjenjat cijeli vent kad ga može samo malo podmazat i radi normalno dalje...
Ja sam svoje tak slagal, i rade svi...jedino je bitno da je ulje dosta rijetko, jer može usporit vent...pošto WD zadovoljava uvjete može našpricat osovinu.
Nisu samo šrafi jedini uvjet...možeš ih zategnut i tak jako da plastika pukne pa nećeš ništa postići.

A ako ide mjenjat vent, onda mora rezat žice i lemit, a ovi ventovi koje bi kupil imaju po 3 žice, ne znam samo koje starije napajanje ima 3 pinski konektor za ventilator da može samo pičiti unutra.

>_<

21-11-2007, 18:44
Večina novijih napajanja i neka starija nemaju nalemljen cooler već cooler ima pin i lako se može zamjeniti.

wd je nekak nepraktičan mada radi svoj posao ok.

Želim reć da se prvo napravi ono kaj sam već spomenuo,a ako ne pmaže tek onda dolazi wd ili novi cooler.

azuregos
21-11-2007, 18:59
[quote="amd freak"]Kakav wd..pa nije to pravi "motor" ili mašina kako već želiš....Samo je trebalo očistit od prašine i zategnut navoje(šarafove)...ili u najgorem slućaju zamjenit cooler.[/quote


ma sve je rijesia wd :)

nije bilo prasine, a jedan ventilator je na pinove drugi je zalemljen.