PDA

Pogledaj cijelu verziju : spori download na torrentima



dj_ele
21-11-2007, 12:37
Imam katastrofalno nizak download preko torrenta, imam dsl router zyxel p-660RU. Dali je netko imao kakvog iskustva sa ovim routerom da mi pomogne u konfiguriranju. Kako ga konfigurirati. Porbavao sam na razne načine, ali ne uspjeva.

Hvala

FaTaL_mRkvA
21-11-2007, 12:39
preko torrenta je download uvijek spor.......

Arbiter of Change
21-11-2007, 12:41
Ovisi o broju seedera i leechera, tako da torrenti gotovo nikad nemaju neku srednju brzinu.

FaTaL_mRkvA
21-11-2007, 12:43
kolka ti je brzina skidanja preko torrenta?
vjerojatno nije stvar u routeru, torrenti su većinom sporiji od neta
ljudi, ovo nije rasprava o brzini torrenta nego da pomognemo coeku![/u]

spidEY
21-11-2007, 12:52
kolka ti je brzina skidanja preko torrenta?
vjerojatno nije stvar u routeru, torrenti su uvijek sporiji od neta

Ja večinom skidam torrente sa 206 kb/sec, samo treba nači kvalitetni torrent.

FaTaL_mRkvA
21-11-2007, 12:56
ali u većini slučajeva jesu sporiji
al vratimo se na topik da pomognemo čovjeku

Lord Jambrek
21-11-2007, 13:28
Meni su torrenti većinom 16-20kb/s. Rapidshare premium FTW.

HalF-DeaD
21-11-2007, 13:56
Kad imate public torrente. Registrirajte se na site u mom sigu pa možete dobit pozivnice za kvalitetnije i brže stranice.

Iron Storm
21-11-2007, 15:13
Ovako, da pokušam malo objesniti mehaniku torrenta, iskusniji ljudi ispravljajte me.
Prilikom skidanja sadržaja sa torrenta taj sadržaj se cijepa na više malih dijelova. Postoje seederi i leecheri, odnosno laičkim jezikom poslužitelji i primatelji. Seeder šalje leecherima te dijeliće sadržaja, te kad leecher primi neki dijelić sadržaja on postaje i seeder i leecher, što znači da prima ostale djeliće sadržaja, ali šalje ostalima djeliće sadržaja koje već ima. Mislim da ne moram napominjati kako ti djelići sadržaja koje je primio ostaju kod njega dok šalje ostalima. Brzina ovisi o razlici seedera i leechera. Ako ima više leechera nego što ima seedera, onda će download biti sporiji. Ako ima više seedera, onda više seedera jedom leecheru šalju više sadržaja odjednom te je download brži

Nadam se da sam bio razumljiv, ako sam nešto zaboravio ili krivo spomenuo ispravit ću.

GrimReaper
21-11-2007, 16:08
iron storm uglavnom si u pravu al nemora to biti tako, sve ovisi o brzini uploada drugih..

ako 3 seeda daju svaki po 1 kb max,tada ti možeš skidati maksimalno 3 kb od njih... a ako jedan daje 50kb/sec onda ti možeš skidati 50 maksimalno tako da broj nemora biti presudan vec ima drugih elemenata

flander
21-11-2007, 16:09
kolka ti je brzina skidanja preko torrenta?
vjerojatno nije stvar u routeru, torrenti su uvijek sporiji od neta

Ja večinom skidam torrente sa 206 kb/sec, samo treba nači kvalitetni torrent.

signed

Mr.Ice
21-11-2007, 18:04
half dead ta stranica šta si je stavia ti ne radi javi mi page error pa bi te zamolio da mi objasniš kako da dođem ili dobijem torrent invite jerm stavarno triba i to hitna :rotfl: :rotfl:

Mr.Ice
21-11-2007, 18:07
Javi što prije ako može????????????????????????????????? :rotfl: :roll: :rotfl: :o :o

CROGAMERR
21-11-2007, 19:20
Javi što prije ako može????????????????????????????????? :rotfl: :roll: :rotfl: :o :o

Meni stranica radi!! 8)

HalF-DeaD
21-11-2007, 21:07
half dead ta stranica šta si je stavia ti ne radi javi mi page error pa bi te zamolio da mi objasniš kako da dođem ili dobijem torrent invite jerm stavarno triba i to hitna :rotfl: :rotfl:
Meni nekad ne radi isto... Probaj se spojit preko proxya.
Idi na http://www.freeproxy.ca/Snađi neki proxy s desne strane i upiši ovu stranicu unutra: http://tracker-invites.org/index.php?referredby=1767

SkunK
21-11-2007, 21:17
Stranica radi

MTF*
21-11-2007, 21:27
a moj prob, imam siemens SE 555, utorrent koristitim, seedera 30, leechera 30, a speed rekordnih 10kbps, AKO!!!
a samo se odjednom dogodilo, prije povecanja sve 5, "povecanja"...

Svinjoguz
21-11-2007, 21:34
a moj prob, imam siemens SE 555, utorrent koristitim, seedera 30, leechera 30, a speed rekordnih 10kbps, AKO!!!
a samo se odjednom dogodilo, prije povecanja sve 5, "povecanja"...

khm ja na takvom omjeru imam ravnih 150kbps, imam isti router ))

MTF*
21-11-2007, 22:39
to ti kazem, di je prob?

GrimReaper
21-11-2007, 22:58
problem je u seederima i/ili leecherima...

30 30 kažeš.. nek svaki od njih da pol kilobajta imas brzinu recimo 30 kb sec.. a sad može bit da svaki daje 5 onda bi imao 300kb sec brzinu..da ne pricam da s nekima nisi povezan a s nekima mos bit a da ne skidas nista od njih... a obicno i vrijedi pravilo da cim vise dajes mos i primat.. npr ako ti je max upload na 1 kb, max ces moc skidat 6(tako je pravilo na nekim torrent programima)

SkunK
21-11-2007, 23:09
Kad smo vec tu, evo jedan ontopic :

Registrirao sam se na onu stranicu gdje da zahtjevam inventatione za torrent site-ove, ali posto vise nema demonoida (zasad) koji je najbolji torrent site, za koji torrent site da uopce pitam za inventation?

MTF*
21-11-2007, 23:12
problem je u seederima i/ili leecherima...

30 30 kažeš.. nek svaki od njih da pol kilobajta imas brzinu recimo 30 kb sec.. a sad može bit da svaki daje 5 onda bi imao 300kb sec brzinu..da ne pricam da s nekima nisi povezan a s nekima mos bit a da ne skidas nista od njih... a obicno i vrijedi pravilo da cim vise dajes mos i primat.. npr ako ti je max upload na 1 kb, max ces moc skidat 6(tako je pravilo na nekim torrent programima)

da, ali meni NITI JEDAN torrent nece brze od 15kbps skidat...
neznam, spidey skida nesto 200, da mi link do torrenta, ja 10...

FichoM
22-11-2007, 00:29
Ja skidam sa torrentmonstera btmon.com i sa isohunt.com
- prosjek za pojedini torrent mi je oko 200 kb/s, a znao sam skidati sa 5 Mb/s 8) - malo zaštopa computer kad skida tom brzinom, al nema veze zato skinem šta god treba jako brzo... sad budite ljubomorni :yuck:

Iron Storm
22-11-2007, 00:38
Sve to ovisi o puno čimbenika:
omjer seedera i leechera
upload seedera, download leechera
max brzina uploada/downloada
vrsta veze (modem, ISDN, DSL)
zagušenje
itd.
tako da ni u jednom trenutku brzina downloada ne može biti ista. Velika je razlika kad npr. seeder ima 56k modem a leecher DSL (u ovome slučaju goborim 4 seeder 56k modem/2 leecher DSL) tako da svaki leecker može downloadati u sekundi onoliko koliki je zbroj upload brzine sva 4 seedera.

Marcellius09
22-11-2007, 00:46
Kad smo vec tu, evo jedan ontopic :

Registrirao sam se na onu stranicu gdje da zahtjevam inventatione za torrent site-ove, ali posto vise nema demonoida (zasad) koji je najbolji torrent site, za koji torrent site da uopce pitam za inventation?
demonoid najbolji torrent :rotfl:
zato je i propa :pray:
javi mi se na msn pa ti posaljem jedan lijepi invite 4 LEFT

GrimReaper
22-11-2007, 01:16
Sve to ovisi o puno čimbenika:
omjer seedera i leechera
upload seedera, download leechera
max brzina uploada/downloada
vrsta veze (modem, ISDN, DSL)
zagušenje
itd.
tako da ni u jednom trenutku brzina downloada ne može biti ista. Velika je razlika kad npr. seeder ima 56k modem a leecher DSL (u ovome slučaju goborim 4 seeder 56k modem/2 leecher DSL) tako da svaki leecker može downloadati u sekundi onoliko koliki je zbroj upload brzine sva 4 seedera.
da,al mislim da i lokacija igra vezu, pa kakva je infrastruktura.. ono sve igra uglogu od softwarea pa do kablova itd od tebe do toga od koga skidaš:D

HalF-DeaD
22-11-2007, 07:55
demonoid najbolji torrent :rotfl:
zato je i propa :pray:
Nije možda najbolji al je imo skoro najveću bazu torrenata. Pa se vidi da razumiješ o čem se radi. Propo je jer ga je srušila CRIA što je prepopularan. Vidi ovdje (http://torrentfreak.com/demonoid-shuts-down-again-071109/)

SkunK
22-11-2007, 09:15
Kad smo vec tu, evo jedan ontopic :

Registrirao sam se na onu stranicu gdje da zahtjevam inventatione za torrent site-ove, ali posto vise nema demonoida (zasad) koji je najbolji torrent site, za koji torrent site da uopce pitam za inventation?
demonoid najbolji torrent :rotfl:
zato je i propa :pray:
javi mi se na msn pa ti posaljem jedan lijepi invite 4 LEFT

Ok, hvala.

Marcellius09
22-11-2007, 13:39
demonoid najbolji torrent :rotfl:
zato je i propa :pray:
Nije možda najbolji al je imo skoro najveću bazu torrenata. Pa se vidi da razumiješ o čem se radi. Propo je jer ga je srušila CRIA što je prepopularan. Vidi ovdje (http://torrentfreak.com/demonoid-shuts-down-again-071109/)
pa nema to veze kad mi je dl speed sa njega bia za qurac

HalF-DeaD
22-11-2007, 17:25
Kako kome :)

GrimReaper
22-11-2007, 17:52
demonoid najbolji torrent :rotfl:
zato je i propa :pray:
Nije možda najbolji al je imo skoro najveću bazu torrenata. Pa se vidi da razumiješ o čem se radi. Propo je jer ga je srušila CRIA što je prepopularan. Vidi ovdje (http://torrentfreak.com/demonoid-shuts-down-again-071109/)

al trackeri još uvijek rade :D

SkunK
22-11-2007, 20:37
Di ima nekakav search? Ako mozes dat link, thx.

Leoo
22-11-2007, 22:09
Ovako, postoji jedan program koji ti povecava limit half-open connection limit, koji je u XP-u default 10, meni je pomoglo
Googlaj to malo ja moram sada ici, ako ne nadjes, javi mi se na msn pa ti posljem imam to negdje

GODSKILLER
23-11-2007, 08:55
RAPIDSHARE premium Live Forever 1h 1Gb

Sn00b
09-12-2007, 12:06
A samo trebaš naći kvalitetan torrent,a što se tiče brzine download-a i meni oko 200kb pa opet treba čekat da se skine

cerberi
09-12-2007, 16:16
evo ljudi jedan(neznam dal je trik il već znate) al nema veze evo:

ubrzanje utorrenta::::::::::::..

options->preferences

->connection:::max upload rate 10 stavite
->bittorrent:::global max number of connections 600
:::connected peers 555
:::upload slots 10

meni je povećalo brzine skidanje drastično....isprobajte pa javite kakve su vam brzine sada i jel brže il sporije il isto.......................................