PDA

Pogledaj cijelu verziju : Prosjek korisnika Steama



W1k1n6
20-11-2007, 17:09
Steam svakih par mjeseci provede istraživanje na uzorku od 135.000 svojih korisnika kako bi saznao na kakvom hardveru igraju. Evo rezultata posljednjeg istraživanja, objavljenog ovih dana:

- 40% of your systems have 2GB or more system RAM on board.
- Just over 7% of respondents can run a DX10 path for graphics.
- About 40% of your PCs are running with multiple CPU cores.
- Most of your systems are equipped with an NVIDIA GeForce video card.
- Windows Vista is the OS of choice for 14% of you.

Vrlo zanimljivo, zar ne? Dakle, ako ste mislili kako inozemni igrači imaju bolje konfiguracije od nas, prevarili ste se.
No pravi razlog zbog kojeg ovo pišem, a temu ne stavljam u hardverski podforum je u jednoj drugoj stvari koju iščitah među redovima. Izgleda kako je Valve H-L2 engine doista prilagodio gameru a ne prodavaču hardvera. Najbolji dokaz tome su najnoviji naslovi poput Team Fortress 2 koji leti na svim konfiguracijama koje ljudi koriste za gaming, a izgleda bolje od većine igara punih hardverski zločinačkih prohtjeva.

GrimReaper
20-11-2007, 17:10
zadnja stavka me definitivno nije iznenadila...

RIPtheREAPER
20-11-2007, 17:28
Prva i treca su impresivne :D
Barem za mene.


:(

ivan
20-11-2007, 17:48
barem je sad RAM(ddr2) jeftin, pa nije problem utrpat 2 gige :)

Da_killah
20-11-2007, 17:51
eh, kad ja dugo nisam gledao svoj steam account, ja nisam u nijednoj prijenavedenoj kategoriji :)

Rocchiro
21-11-2007, 07:32
ha cuj,ovih 40% i nije bas tak malo...al respect valve-u definitivno :pray:

ChR0NoS
21-11-2007, 09:26
najviše me je iznenadilo ovo sa 7%DX10 grafičkih...
a ja sam uvijek mislio da u drugim zemljama imaju bolje konfe...

Bartuc
21-11-2007, 10:26
Izgleda kako je Valve H-L2 engine doista prilagodio gameru a ne prodavaču hardvera. Najbolji dokaz tome su najnoviji naslovi poput Team Fortress 2 koji leti na svim konfiguracijama koje ljudi koriste za gaming, a izgleda bolje od većine igara punih hardverski zločinačkih prohtjeva.

Slažem se! Osobno uvijek navedem Half Life 2 kada se priča o izgledu igre i njenim HW zahtjevima! On je živi dokaz da igra može izgledati prelijepo, a zahtjevi su nikakvi! Igrao sam igru na Barton 2,5 ; 1Gb rama i 9600SE pri 1024x768 i svi detalji na High bez ikakvog štucanja! A takave komponente bi danas koštale otprilike 500 kuna! Za 500 kuna takve postavke, takva grafika, takva igrivost... ma legendarno!

To je samo dokaz koliko se igre mogu dobro optimizirati i ispolirati te koliko su današnje igre zakinute i loše obrađene kada nema tog HW-a koji ih pripitomi!

Outmind
21-11-2007, 10:36
Ali nemojte zaboraviti da se tu ipak radi o valve-u. Oni su kao blizard i (pred par godina ) bethesda. Naprave igru svake prijestupne, ali zato je to stvarno vrhunski proizvod. Sjećam se prvog half-life-a kojeg sam uspio pokrenut na svom pentiumu 133 sa 16 rama i bez 3d kartice...

Arbiter of Change
21-11-2007, 10:41
Ne bih se složio u usporedbi sa Bethesdom, bar ne po pitanju hardvera i zahtjeva. Morrowind, kad se pojavio, nije bio baš tako prijateljski raspoložen prema prosječnom kompu (osim ako ja nisam nešto pobrkao), a ni priča sa Oblivionom nije baš drugačija.

Nego, nazad na temu. Konačno neka korist od informacija koje dobijaju od nas i drago mi je da vidim kako bar netkoSkroji igre tako da ih šire mase mogu igrati, a ne samo oni koji imaju high-end pile.

Samo tako ekipa. :wink:

Bartuc
21-11-2007, 10:45
Ali fakat su svi HL-i, do zadnjega, savršene igre! Obožavam svaki nastavak!

PS: Jedino nisam još odigrao Episode1 i Episode2 :D Čekam da sve tri izađu pa bum se onda bacio na igranje :P Ovak mi je bedasto vidjeti kaj se dešava u jednoj, pa čekati nekoliko mjeseci za drugu epizodu! Ali iskušenje je ogromno... :D

Sybelius
21-11-2007, 13:40
Valve su jak i neovisan tim.Njih ne ucjenjuju veliki izdavaći npr EA tako da mogu napraviti savršen i kvalitetan proizvod.Kolko je samo HL2 kasnio sa izlaskom.Ali kad je izašao bio je savršen proizvod;grafički i softwarerski.Ja sam ga igrao na 1,7 Celeronu,Radeon 9200, 256MB RAM-a,istina na low detaljima i znao je na trenutke dobro zatrzati.Ipak HL2 je igriv i na takvoj konfiguraciji.Posao su odlično završili. Nisam ljubitelj FPS-a ali ovu igru treba obavezno odigrati! :pray:

Prince-Artas
23-11-2007, 18:54
pa ako ćemo već o ljepoti grafike i optimiziranju cod 2 i 4 su bez konkurencije