PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kupnja 8800GTX



Vitschidir
18-11-2007, 14:59
Pozdra Svima!

Dakle, razmisljam u kupnji nVidia-ine 8800GTX-ice kako bih mogao u potpunosti uzivati u EA-ovom 'nadolazecem' (;)) hitu Crysis.

Moja sadasnja konfiguracija jest :

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5000+ (Svaki na 2,61GHz)
4GB RAM (Iako mi u system-u prikazuje 3GB, al kad bootam PC 4GB.^^)
I nazalost nVidia 7300 LE.

Naime, kao sto mozete vidjeti graficka kartica mi i nije bas nesto pa bih zato htio kupiti 8800GTX. Budzet nije vazan, za cetiri dana mi je rodendan, a uskoro nam i sitze Bozic!

Mene zanima kolika je cijena 8800GTX ? Malo sam se informirao na nVidia-inoj stranici, no nisam dosao do cijene!

Imate mozda ne bolji prijedlog? Neznam dal je najbolja, samo mi ju je mnogo prijatelja predlozili.

Molio bih za neki pametan savjet.

Pozdrav, Vitschidir!

Karlo_from_Bjelovar
18-11-2007, 15:01
ajme meni dijete drago GTX je 4k... 0o

ovako, navedi koju (maticnu) plocu i koje napajanje imas...

kolko ti je inca monitor? lcd ili crt? lcd je tanki a crt debelo masno dubre...

Vitschidir
18-11-2007, 15:03
Za motherboard i napajanje nisam u potpunosti siguran, a monitor je 19'' LCD.

Pa makar morao kupiti i bolju maticnu i napajanje, novac Bogu hvala nije problem ;).

Karlo_from_Bjelovar
18-11-2007, 15:07
Za motherboard i napajanje nisam u potpunosti siguran, a monitor je 19'' LCD.

Pa makar morao kupiti i bolju maticnu i napajanje, novac Bogu hvala nije problem ;).

a jesi car ffs... :kill:

el si se uopce potrudio da saznas? sve ocekujes da ti se na tacnu da... otvori kuciste i pogledaj ffs...

ili desna tipka na my computer "manage" i onda "device manager" i tam pogledaj...

Bartuc
18-11-2007, 15:09
Nemoj si uzeti 8800GTX pošto ti je 8800GT drito duplo jeftinija, a nudi gotovo iste performanse kao i GTX model! Razlika je minimalna, a GTX košta skoro 4000 kuna dok GT verzija je oko 2000 kuna!

Vitschidir
18-11-2007, 15:11
Za motherboard i napajanje nisam u potpunosti siguran, a monitor je 19'' LCD.

Pa makar morao kupiti i bolju maticnu i napajanje, novac Bogu hvala nije problem ;).

a jesi car ffs... :kill:

el si se uopce potrudio da saznas? sve ocekujes da ti se na tacnu da... otvori kuciste i pogledaj ffs...

ili desna tipka na my computer "manage" i onda "device manager" i tam pogledaj...

Napajanje je od Della, koje tocno nisam mogao proanalizirati al pisalo je 240W.

Na maticnoj je isto pisalo samo Dell, ostatak i nije bas vidljiv od silnog coolera procesora. :/



Nemoj si uzeti 8800GTX pošto ti je 8800GT drito duplo jeftinija, a nudi gotovo iste performanse kao i GTX model! Razlika je minimalna, a GTX košta skoro 4000 kuna dok GT verzija je oko 2000 kuna!



hvala za savjet. Razmisliti cu o tome svakako!

Ivan_87
18-11-2007, 15:13
Nemoj si uzeti 8800GTX pošto ti je 8800GT drito duplo jeftinija, a nudi gotovo iste performanse kao i GTX model! Razlika je minimalna, a GTX košta skoro 4000 kuna dok GT verzija je oko 2000 kuna!

tako je uzmi u linksu kao i ja asus 8800gt 2050kn sam ju platio,totalno sam zadovoljan,pogledaj za matičnu na kutiji ako ju imaš, a napajanje moraš pogledat uživo da bi vidio koje je napajanje

MasaKrisT
18-11-2007, 17:56
i mjenjaj to napajanje:D

NITROS
18-11-2007, 18:30
I btw. procesor ce ti sigurno kociti 8800GTX :)

Ivan_87
18-11-2007, 20:19
I btw. procesor ce ti sigurno kociti 8800GTX :)

zašto bi athlon 5000x2 kočio grafu,neće kočit bez brige pri najzahtjevnijim igrama i aplikacijama :)

NITROS
18-11-2007, 23:40
I btw. procesor ce ti sigurno kociti 8800GTX :)

zašto bi athlon 5000x2 kočio grafu,neće kočit bez brige pri najzahtjevnijim igrama i aplikacijama :)

Cuj niti X6800 nije u stanju nahraniti grafu full. Bila ti je rasprava na pcekspertu bas u vezi 8800GTX

MasaKrisT
19-11-2007, 00:58
to mi je smjesno.proc je skroz ok...

Ivan_87
19-11-2007, 07:51
I btw. procesor ce ti sigurno kociti 8800GTX :)

zašto bi athlon 5000x2 kočio grafu,neće kočit bez brige pri najzahtjevnijim igrama i aplikacijama :)

Cuj niti X6800 nije u stanju nahraniti grafu full. Bila ti je rasprava na pcekspertu bas u vezi 8800GTX

ja si dam glavu odrezat ako neka sadašnja igra bude štekala na pristojnim rezolucijama sa athlonom 5000 i 8800gtx + 4gb ddr2 hehe lol :-x

19-11-2007, 09:12
Ak se tiče igara Nitros je pod drogama. :D

RayDX
19-11-2007, 09:41
Nemoj si uzeti 8800GTX pošto ti je 8800GT drito duplo jeftinija, a nudi gotovo iste performanse kao i GTX model! Razlika je minimalna, a GTX košta skoro 4000 kuna dok GT verzija je oko 2000 kuna!

I bolje performanse... A ne skoro jednake hehe :D

NITROS
19-11-2007, 09:53
Ak se tiče igara Nitros je pod drogama. :D

Pa jebo vas mutave. Ne govorim da bude nesto stekalo. SAM IGDJE TO NAPISAO???? PA DAJTE CITAJTE. Kazem da trenutno jedino Quad procevi su u stanju potpuno puniti 8800GTX ili clockani X6800.
JA UOPCE NE GOVORIM DA BUDE NESTO STEKALO.

Pa dajte jednom nesto procitajte sto vam se govori. Bila je rasprava na pcekspertu i jednostavno ovi procevi nisu u stanju full puniti grafu i to je to.

Kaj me sad jebete.

19-11-2007, 11:13
Ak se tiče igara Nitros je pod drogama. :D

Pa jebo vas mutave. Ne govorim da bude nesto stekalo. SAM IGDJE TO NAPISAO???? PA DAJTE CITAJTE. Kazem da trenutno jedino Quad procevi su u stanju potpuno puniti 8800GTX ili clockani X6800.
JA UOPCE NE GOVORIM DA BUDE NESTO STEKALO.

Pa dajte jednom nesto procitajte sto vam se govori. Bila je rasprava na pcekspertu i jednostavno ovi procevi nisu u stanju full puniti grafu i to je to.

Kaj me sad jebete.

A od kad to koja igra ima podršku za 4 jezgre???

Max grafičke kartice nikad ne dođe do kraja do izražaja jer je to nemoguče.Bilo zbog nekvalitete ostalih komponenti,bilo zbog nepotpunog iskorištavanja hardwera softwerskim putem,bilo zbog ne najboljih drivera za grafičku karticu.
Tako da je uopče glupo govoriti tak nešto.Kakva snaga?Stavili su quad i 8800 gtx i kolko su dobili fps-a na crysisu???Nedaj Bog da si nafrljio AA i AF.

Ivan_87
19-11-2007, 11:19
u potpunosti se slažem sa amd-om,za današnje dx10 igre pre dovoljno je dvojezgreni proc 2gb rama i 8800gt

a onaj ko ima para neka daje za proc skoro 1000eur 4gb rama na 1200mhz i nek si kupi ultru :D

NITROS
19-11-2007, 11:27
[quote="amd freak":1df9v143]Ak se tiče igara Nitros je pod drogama. :D

Pa jebo vas mutave. Ne govorim da bude nesto stekalo. SAM IGDJE TO NAPISAO???? PA DAJTE CITAJTE. Kazem da trenutno jedino Quad procevi su u stanju potpuno puniti 8800GTX ili clockani X6800.
JA UOPCE NE GOVORIM DA BUDE NESTO STEKALO.

Pa dajte jednom nesto procitajte sto vam se govori. Bila je rasprava na pcekspertu i jednostavno ovi procevi nisu u stanju full puniti grafu i to je to.

Kaj me sad jebete.

A od kad to koja igra ima podršku za 4 jezgre???

Max grafičke kartice nikad ne dođe do kraja do izražaja jer je to nemoguče.Bilo zbog nekvalitete ostalih komponenti,bilo zbog nepotpunog iskorištavanja hardwera softwerskim putem,bilo zbog ne najboljih drivera za grafičku karticu.
Tako da je uopče glupo govoriti tak nešto.Kakva snaga?Stavili su quad i 8800 gtx i kolko su dobili fps-a na crysisu???Nedaj Bog da si nafrljio AA i AF.[/quote:1df9v143]

PA JEL VI CITATE. STE VI PROCITALI I JEDAN MOJ POST? JESTE?
NISTE JER ONDA BI VIDJELI DA JA UOPCE NE GOVORIM O IGRAMA, VEC OPCENITO O GRAFI.

To je bilo moje reagiranje na opcenito 8800GTX kao grafu koja je preskupa, neisplativa i vecina ljudi nema dovoljno novaca i za proc i za grafu. Jer proc koji bi to mogao gurati kosta preko 7k kuna, a grafa 4k.

Borlic samo se ti slazi sa amdom, ali vidim da niti ti ne citas prevec kaj ja pisem.

19-11-2007, 11:35
A koje to aplikacije traže full rad i iskoristivost 8800gtx-ice???

Photoshop,3-d renderiranje??? :D

Za takvo što imaju i one profesionalne kartice,a da se i gtx-ica koristi za to upitaj se koliko populacije koristi takvu vrstu aplikacije.Mislim da 99%forumaša ovdije sigurno ne.
I ne slažem se s tobom.Siguran sam da je dan naklokano E6550 može potpomognut gotovo cijelol snazi gtx-ice.

Da ne govorim kako da sad još nisam u nijednoj igri koja postoji na normalnoj rezi čuo da x2 5000+ ne bi bio dovoljno brz proc.

Da ne govorim za intela koji kad se kloka postaje mrcina.

NITROS
19-11-2007, 11:41
A koje to aplikacije traže full rad i iskoristivost 8800gtx-ice???

Photoshop,3-d renderiranje??? :D

Za takvo što imaju i one profesionalne kartice,a da se i gtx-ica koristi za to upitaj se koliko populacije koristi takvu vrstu aplikacije.Mislim da 99%forumaša ovdije sigurno ne.
I ne slažem se s tobom.Siguran sam da je dan naklokano E6550 može potpomognut gotovo cijelol snazi gtx-ice.

Da ne govorim kako da sad još nisam u nijednoj igri koja postoji na normalnoj rezi čuo da x2 5000+ ne bi bio dovoljno brz proc.

Da ne govorim za intela koji kad se kloka postaje mrcina.

photoshop netreba uopce graficku, 3D-rendendiranje 8800GTX i slicne grafe rade puno losije od profesionalnih grafickih kartica.

Ja ti govorim opcenito o onome sto sam procitao, sto sam saznao i slicno. Na pcekspertu je bila tema i tamo se ovako govorilo i ja ti to samo prenosim. Eto tolko od mene, ne zelim vise raspravljati, jer sve izvlacite iz konteksta i hocete samo popljuvati me. Ja sam vam samo rekao svoje misljenje i ono sto sam citao sa vise mjesta, a sad posto ste svi tu vrsni hardwaresi sa zvijerskim masinama i sve znati onda nek vam budem.
Da budem iskren nisam clockao tog Intela, i nisam vidio jos 8800GTX u stroju. Tak da vjerojatno nemogu nista govoriti.

19-11-2007, 11:49
Nitko te ne pljuje.Sam sebe nerviraš.

Sve je to u redu kaj si ti čitao.Ali osobno mislim da su igre te koje mogu pokazati maximalnu snagu grafe.Problem je u tome daj e za crysis na 1280x1024 rezi dovoljan x2 4000+ uparen sa gtx-icom.Performanse su katrastrofalne.Gtx-uca uparena sa quadom daje max 10fps-a više.Tebi je to neki pomak???Još ako gledaš da nije uključen AA i AF trebam li što nadodati?Jesu li krivi driveri?Je li kriva sama igra?Je li kriva nedovoljno snažna kartica???Ne kriva je igra jer je neoptimizirana.Gtx-ica je dovoljno jaka i da nikada nebude iskorištena kak spada jer vjerujem da nikad nebudu usavršili drivere i aplikacije kak treba.

Ista stvar ti je i sa quadovima.Kaj ti znače 4 jezgre kad ih nemaš di koristiti?Da ih imaš 8 ili neznam kolko nebude ti to ništa značilo.
Isto tako ti vrijedi i grafičke kartice.Uglavnom puno toga ovisi o njenoj snazi.
Nadam se da me sad kužiš i da si svatil da ne pljujem po tebi već ti hoču prenijet svoje razmišljanje i znanje.

Svinjoguz
19-11-2007, 11:58
[quote="amd freak":2m21iuef]Ak se tiče igara Nitros je pod drogama. :D

Pa jebo vas mutave. Ne govorim da bude nesto stekalo. SAM IGDJE TO NAPISAO???? PA DAJTE CITAJTE. Kazem da trenutno jedino Quad procevi su u stanju potpuno puniti 8800GTX ili clockani X6800.
JA UOPCE NE GOVORIM DA BUDE NESTO STEKALO.

Pa dajte jednom nesto procitajte sto vam se govori. Bila je rasprava na pcekspertu i jednostavno ovi procevi nisu u stanju full puniti grafu i to je to.

Kaj me sad jebete.

A od kad to koja igra ima podršku za 4 jezgre???

Max grafičke kartice nikad ne dođe do kraja do izražaja jer je to nemoguče.Bilo zbog nekvalitete ostalih komponenti,bilo zbog nepotpunog iskorištavanja hardwera softwerskim putem,bilo zbog ne najboljih drivera za grafičku karticu.
Tako da je uopče glupo govoriti tak nešto.Kakva snaga?Stavili su quad i 8800 gtx i kolko su dobili fps-a na crysisu???Nedaj Bog da si nafrljio AA i AF.[/quote:2m21iuef]

ima wow )

19-11-2007, 12:04
joj wow moreš derat sa athlonom 64...nekom 1950 na full bez beda.... :D

Leoo
19-11-2007, 21:46
Da, kocit ce mu proc grafu ako igra na 2048x1500 lol
Covjek ima ekran 19" to je 1280x1024, moc ce on igrat na sve max sto god hoce, dugo vremena, nepizdite :D

Gwin
20-11-2007, 10:09
mkay.. moram se ovdje složit sa NITROSom

razmišljate na dva različita načina..

8800GTX ima toliko velik potencijal, da ga eventualno novi AMD Phenom X4 može napunit. i tu je nitros apsolutno u pravu. iz tog razloga je neisplativo kupovat 8800GTX ili Ultru jer ste platili hrpu novaca a nećete moć iskoristit SAV potencijal. i u tom kontekstu, proc koči grafu. ne zato što je proc LOŠ, nego jednostavno "može i bolje". u tom slučaju prelazak na novu grafu nije 100% isplativ. da, bit će bolje, ali ne onoliko koliko ste platili.

s druge strane, jako malo igara koristi proc do maksimuma.. RTS-ovi, MS flight simulator i slični, gdje treba računat desetke i stotine raznih AI-eva, tako da je za većinu igara dovoljan entry-level proca.. jedan mali e4400 illi X2 3800+. za sve trenutne igre, proc radi fiziku. dokle god je fizika na nivou na kojem je sad, ne treba nam pretjerano jak proc. ali fizika postaje zahtjevnija. tu će spas bit ili višejezgreni proc koji će lakše izračunavat silne formule, AGEIA ili asinkroni crossfire u kojem slabija grafa radi fiziku

i da.. jedino WOW ima podršku za 4 jezgre. i debelo profitira od toga, s obzirom da sam vidio neke instance kad ih je preko 200 na ekranu :D
to je toliko podataka da se dual-core pocesori ne mogu uvjek nosit sa njima

NITROS
20-11-2007, 10:38
Eto bar je netko stao uz mene :))) thx gwin

20-11-2007, 10:44
Ako se rijetko koji proc koristi na full u igrama kako če onda on punit grafu u potpunosti??

Al imate zbilja definicije..

GTX-ica se niti nema kaj full iskorištavat,jer sam več gore naveo zakaj se nemre...a očito neki ne čitaju.

Gwin
20-11-2007, 11:30
e gle.. makni glavu od svojeg dj pulta, odi na filozofski faks i pitaj ljude "kaj znači semantika?" a onda možemo dalje raspravljat

praktična situacija je da igre, zbog svojeg koda, drajvera, directxa, čega god, NE koriste sav potencijal procesora. samim time, 8800GTX nije maksimalno iskorištena. ta grafa može probavit puno više nego što joj bilo koji proc osim najjačih quadova može poslat. samo o tome se radi.
da bi do kraja iskoristio grafu, moraš imat ultra proc i igrat na ultra rezi i ultra detaljima. kad ti grafa vrti 2048x1600 na ultra detaljima nekih 35-40 frejmova, ONDA ZNAŠ DA JE GRAFA ISKORIŠTENA!!

- imaš slabiji proc, GTX ne dobiva dovoljno informacija nego radi na manje od 100% kapaciteta, znači da ti ne treba tolka grafa
- igraš na niskim rezama, jer ti monitor podržava samo 1024y768 ili 1280x1074, pa grafa radi ispod 100% kapaciteta, znači da ti ne treba tolka grafa
- igra ne podržava rezu/detalje/shader/directx, pa grafa radi ispod 100%, ne treba ti tolka grafa.

samo o tome se radi.. o TEORIJI.. u praksi se sve vrti, i nitko od vas ne kuži da li mu se igra vrti na 80 ili 40 frejmova. halooo.. ljudsko oko ne primjećuje više od 24-25 frejmova. sve ostalo je samo kurčenje imenom grafe.

20-11-2007, 11:33
[quote="amd freak":27vr8s91]Ak se tiče igara Nitros je pod drogama. :D

Pa jebo vas mutave. Ne govorim da bude nesto stekalo. SAM IGDJE TO NAPISAO???? PA DAJTE CITAJTE. Kazem da trenutno jedino Quad procevi su u stanju potpuno puniti 8800GTX ili clockani X6800.
JA UOPCE NE GOVORIM DA BUDE NESTO STEKALO.

Pa dajte jednom nesto procitajte sto vam se govori. Bila je rasprava na pcekspertu i jednostavno ovi procevi nisu u stanju full puniti grafu i to je to.

Kaj me sad jebete.

A od kad to koja igra ima podršku za 4 jezgre???

Max grafičke kartice nikad ne dođe do kraja do izražaja jer je to nemoguče.Bilo zbog nekvalitete ostalih komponenti,bilo zbog nepotpunog iskorištavanja hardwera softwerskim putem,bilo zbog ne najboljih drivera za grafičku karticu.
[/quote:27vr8s91]

A kaj sam ovdje rekao nego to?? :-x

Karlo_from_Bjelovar
20-11-2007, 11:36
gwinov post
/cut

to je sve kewl i ja te razumjem, jedino mi ovo da ljudsko oko ne primjecuje više od 24-25 frejmova... primjecuje, ne primjecuje nakon nekih 29-30, barem tako ja (ako je vjerovati intergriranom fps "counteru" u war3)... :wink:

i jos jedna informacija za one koje se pale: "moram imat više od 40 min. fpsa"... filmovi se vrte (konstantno) na oko 35 fpsa, a "štucanje u filmu ne primjetis, el tak? :wink:

Gwin
20-11-2007, 11:51
pa to sam ti gore i rekao.


razmišljate na dva različita načina.

ti pričaš o praksi, a nitros o teoriji..
a u principu govorite istu stvar

Gwin
20-11-2007, 11:52
Sfilmovi se vrte (konstantno) na oko 35 fpsa, a "štucanje u filmu ne primjetis, el tak? :wink:
filmovi u kinu se vrte na 24 frejma.. a tv na 25 frejmova

Karlo_from_Bjelovar
20-11-2007, 11:56
Sfilmovi se vrte (konstantno) na oko 35 fpsa, a "štucanje u filmu ne primjetis, el tak? :wink:
filmovi u kinu se vrte na 24 frejma.. a tv na 25 frejmova

moja greska... fulo sam jednu deseticu, lol... xD

FichoM
20-11-2007, 12:26
[quote="Karlo_from_Bjelovar":3rofetz2]Sfilmovi se vrte (konstantno) na oko 35 fpsa, a "štucanje u filmu ne primjetis, el tak? :wink:
filmovi u kinu se vrte na 24 frejma.. a tv na 25 frejmova

moja greska... fulo sam jednu deseticu, lol... xD[/quote:3rofetz2]

Gejmeri imaju toliko izoštreno oko da primjećuju i veći broj FPSa :rotfl: čak i 35, a neki i više...
Evo karli prizna da on ima oko jačine 35 FPSa :)

Gwin
20-11-2007, 12:29
da.. zato gejmeri ne idu u kino.. jer StarWars III u THX-u imaju gadan frejmdrop

Leoo
20-11-2007, 12:58
Hm, najecesce je slucaj ako komp dava 30fps, da ce u nekim situacijama odjednom past ispod te vrijednosti, zato je pozeljno imat oko 60fpsa
A i sto je vise fpsa, znaci da se komp manje muci, pa moze brze reagirat na komande u igri..
Provajte igrat CoD2 na lockanih 30fps, viditit cete razliku ako inace imate 120+

Cali
20-11-2007, 13:28
ove teorije o über snazi gtx-ica polako (ali sigurno) gube tlo pod nogama, pogotovo ako u jednadžbu ubacimo crysis.

u dx10 modu čak i dvije gtx u sli-u lome zube pri iole višim rezolucijama... sad da li je problem u tome da ih proc ne može dovoljno pogurati ili nečem drugome, trebalo bi pitat programere cryteka (za konkretno taj slučaj).

pojavom 8800gt kartice koja košta oko 1900 kn, 8800gtx još je više izgubio smisao, a kad dođe 8800gts (g92), gtx će postati povijest.

malo je nezahvalno polemizirati o tome da li neki procesor koči neku grafičku u globalu, jer to ovisi o konkretnoj aplikaciji... naravno ako pokrenemo quake3, vjerojatno će cpu kočiti 8800gtx, i imat ćemo 300fpsa (prosječno) umjesto 350 sa nekim quad coreom...

međutim, kod crysisa i budućih igara gjde alu-i i rop-ovi vrište od muke, tu grafička umire sama od sebe, bilo da ima quad core ili ne.

osim toga, i sam api (directx) je bitan... kod dx9 procesor daje instrukcije kod iscrtavanja svake teksture, dok bi dx10 sve te zadaće trebao prebaciti na gpu, tako da bi uloga cpu-a trebala postati manje izražena...

Karlo_from_Bjelovar
20-11-2007, 21:22
ako je istina ovaj zadnji odlomak o DX10, prokleti lopovi... :-x :twisted: :kill:

viperpitbull
29-11-2007, 21:01
znaci u Prijevod kakva Konfiguracija bi trebala onda da se GTX iskoristi na nekih 90%-100% ?????????

Karlo_from_Bjelovar
30-11-2007, 13:24
znaci u Prijevod kakva Konfiguracija bi trebala onda da se GTX iskoristi na nekih 90%-100% ?????????

dunno... pitanje je dali je i danas uopce softwerski (driverski) podrzano upotpunosti iskoristit GTXicu...

Mjutant
30-11-2007, 22:31
Nemoj si uzeti 8800GTX pošto ti je 8800GT drito duplo jeftinija, a nudi gotovo iste performanse kao i GTX model! Razlika je minimalna, a GTX košta skoro 4000 kuna dok GT verzija je oko 2000 kuna!


Ja sam kupio isto tu na novom kompu, kostala je 3600 kn,ali nemam pojma kakva je. Pogledo u casopisu i uzo :?

mEtAXa
01-12-2007, 00:14
Pogledo u casopisu i uzo :?

jako pametno, nema sta

viperpitbull
01-12-2007, 00:28
Jel netko zna nesto kad izlazi nova 8800GTS i koliko ce kostat ili ista o toj Grafulji????

Gwin
01-12-2007, 00:34
Jel netko zna nesto kad izlazi nova 8800GTS i koliko ce kostat ili ista o toj Grafulji????
http://www.google.com
http://www.yahoo.com
http://www.altavista.com


prestani sa glupim pitanjima. nitko od nas ne radi u nVidiji, niti smo kućni prijatelji sa njihovim inženjerima

Cali
01-12-2007, 01:17
Jel netko zna nesto kad izlazi nova 8800GTS i koliko ce kostat ili ista o toj Grafulji????

izlazi prema najavama 11. prosinca, koštat će 300-350$ (kod nas vjerojatno oko 2800 kn).

imat će g92 chip sa 128 stream procesora, 256bit sabirnicu, te će postojat verzija sa 512mb i sa 1gb rama...

prema prvim review-ima je nešto brža od 8800gt, ali ne toliko da se isplati dat 100€ više...

Svinjoguz
03-12-2007, 18:01
ATI sad rula 8)

NiX4
03-12-2007, 18:04
ATI sad rula 8)


:( opet vi sa ovakvim jadnim postovima


jedva čekam sljedeću arenu da volontiram i da dobijem mjesto moda da mogu brisati ovakve postove

callista
03-12-2007, 18:44
nije pošteno da izbrišeš nečiji post samo zato što ti se ne sviđa. :nonono:
zar stara GTS-ica nije imala 320 bitnu sabirnicu? zašto su smanjili? doduše, nije velika razlika, ali et

NiX4
03-12-2007, 18:50
nije pošteno da izbrišeš nečiji post samo zato što ti se ne sviđa. :nonono:


nije da mi se ne sviđa , zapravo mi se ne sviđa , nego je glup , zapravo to je spam ! , pročitaj pravila , evo citat jednog dijela :


o Generalno, nemojte pisati glupe, djetinjaste i beskorisne postove. Šta to znači? Npr. postovi tipa "ovo rula", "ovo saksa". Time svakako ništa pametno niste rekli. Ako niste u stanju detaljnije ispoljiti svoje mišljenje, rađe nemojte ništa napisati. Postovi sa mnogo smileya ili samo sa smileyima - krajnje djetinjasto i beskorisno. Post koji se sastoji samo od "lol" ili neke slične über-l33t izjave neće ostati zapamćen kao dobar, takođe.

Svinjoguz
03-12-2007, 19:23
a tko bi tebe postavio za moda...ono evo objasnjenje...

8800GT je u rangu sa 8800GTX, dvostruko jeftinija, na prvi pogled vrhunska kartica, ali kad se zaviri ispod haube uoceno je zagrijavanje i bucan cooler...

medjutim tu se pojavio ATI sa svojom HD3850 i HD3870 karticama koje imaju skoro iste performanse kao GT-jka, kosta manje, hladnija je i cooler nije tak bucan..

zadovoljan?
mislim kud bi otiso ovaj forum bez malo zajebancije )

GrimReaper
03-12-2007, 19:31
nije pošteno da izbrišeš nečiji post samo zato što ti se ne sviđa. :nonono:
zar stara GTS-ica nije imala 320 bitnu sabirnicu? zašto su smanjili? doduše, nije velika razlika, ali et

zbo memorije.. za 320 memorije i 640(320 puta 2) je bolje imat sabirnicu od 320 dok 256,512 i 1 gb grafe bolje 256 ili 512... da se dijeli sa 1,2 itd jer je bolja propusnost

NiX4
03-12-2007, 19:35
mislim kud bi otiso ovaj forum bez malo zajebancije )

zajebancija ti je na alt-f4 gdje se meni brišu normalni postovi