PDA

Pogledaj cijelu verziju : Vista se ne zeli spojit na wlan network



Teon
18-11-2007, 11:27
Nisam siguran no mislim da je bila tema ('al ju nisam mogao naci).

Naime, kupio sam novi Laptop: Toshiba Satellite A200 sa Vistom (Home Premium), posto laptop ima WLAN karticu u sebi zelio sam ga spojit na svoj ADSL network no ne zeli nikako...

Vista ocitava ostale mreze u mom kraju te se naravno na nezasticene mogu spojiti (heh, zasad njima trosim net...) no na moj ne zeli.

Pravilno upisem ime Networka (stavio sam da se ne vidi pri normalnom skeniranju SSID) i upisem pravi password on konekta i konekta ... te kaze ili da je moj network out of range ili da je time out-o pri autorizaciji passworda ...

Pomislio sam da mozda Vista 'zaboravi' SSID networka pa sam na drugom kompu podesio router da se vidi, no nije pomoglo. Ovaj puta ne javi nikakvu gresku (i Vista nemoze dijagnosticirati problem) nego jednostavno se ne zeli spojiti na moj network ...

Trebam li mozda podesiti nesto na routeru?
Ili je to do Viste...

streetrace777
18-11-2007, 11:46
Pa ak vidis druge mreze znaci nije do Viste nego do tvog routera

Teon
18-11-2007, 12:54
A kolko si mi puno pomogao ...

To sam i ja skuzio zato sam i gore pitao sto trebam nastimat ...

Karlo_from_Bjelovar
18-11-2007, 14:57
A kolko si mi puno pomogao ...

To sam i ja skuzio zato sam i gore pitao sto trebam nastimat ...

probaj nakratko prvo iskljucit sifru (na ruteru) i onda se spojit na njega, ako se onda spoji, znas da je do sifre il neceg treceg...

streetrace777
18-11-2007, 18:53
Trebam li mozda podesiti nesto na routeru?
Ili je to do Viste...

Pitao si me dali je do Viste ili routera i ja sam ti odgovorio :)

Teon
18-11-2007, 19:55
Znaci odgovorio si mi na drugo pitanje, jos ti ostaje da odgovoris na prvo ... :D

@Karlo: Jos nisam probao ovo bez passworda, budem, pa kazem jel uspjelo il ne

Karlo_from_Bjelovar
18-11-2007, 21:05
Znaci odgovorio si mi na drugo pitanje, jos ti ostaje da odgovoris na prvo ... :D

@Karlo: Jos nisam probao ovo bez passworda, budem, pa kazem jel uspjelo il ne

provjeri pa javi... :wink:

DrunkyDuck
18-11-2007, 23:28
Provjeri da li je router skriven na mrezi.

Kod mene se ta opcija zove "Broadcast Network Name" i ugasena je, dakle, router je skriven.

Teon
19-11-2007, 09:05
Je (bio je skriven), to sam rekao, no i pomislio sam da to smeta (iako ga manualno mogu naci) pa sam stavio da se vidi, no i dalje nije htio spojiti ...

Teon
20-11-2007, 20:53
Hvala Karlo, radi kad mi je network ne zasticen, sad cu probat natrag stavit password, mozda ce radit ak nis .. nadam se da mi nece neko nabijat promet
Thanks (al nemojte jos lockat topic, htio bih rijesit problem spajanja na zasticeni network ak ovo gore ne proradi ^^)