PDA

Pogledaj cijelu verziju : Blender i GMax noob....



[TFD]Hunter
15-11-2007, 19:45
naslov sve govori..... dali ima netko ko zna i voljan je objasniti modeliranje u ta dva programa..... inst sam ih(imam jos i wings i jos neke 3d programe na kompu) da vidim koji mi bolje lezi pa da u njemu modeliram..... :D

cerberi
15-11-2007, 19:52
ovako....bolje ti je skinuti il pogledati neki tut na netu...imaš ih pregršt. Al sve u svemu je stvar volje i živaca jer nije modeliranje i animiranje učenje kako rezati kruh. To je komplicirano, eee al nadam se da te nisam obeshrabrio. Samo si daj truda na googleu i naći ćeš šta ti treba u najsitnije detalje...

[TFD]Hunter
15-11-2007, 19:58
ma ja sam vec malo nesto radio u wingsu, al ocu isprobat ostale programe..... malo pocinjem shvacat gmax, al samo ono da smanjujem, rotiram, ugl, ono osnovno..... al ne znam ono detaljnije izoblicenje..... :(
al kao sto si reko, ima pregrst tutova :D

cerberi
15-11-2007, 20:06
ima da...neznam dal za wings...al za blender,mayu i lightwave ili softimage ima mali milijun

[TFD]Hunter
16-11-2007, 18:24
moze mala pomoc....
ne kuzim kojim shortcutom da odaberem face pa da ga extrudam il nesto drugo sto cu htjet??? samo me zanima shortcut za biranje face-a.... :D

cerberi
16-11-2007, 18:29
ne znam nemam previše iskustva u blenderu... radim u mayi i lightwaveu

downforce3d
16-11-2007, 22:15
Hunter]moze mala pomoc....
ne kuzim kojim shortcutom da odaberem face pa da ga extrudam il nesto drugo sto cu htjet??? samo me zanima shortcut za biranje face-a.... :D

Pitaš za Blender ili Gmax?

[TFD]Hunter
16-11-2007, 22:33
sry sto nisam reko....
blender....

downforce3d
16-11-2007, 22:40
Nažalost u vezi Blendera ti jedino mogu dati ove linkove pa pogledaj jel ti ima nešto korisno u njima.

http://en.wikibooks.org/wiki/Blender_3D ... o/Hot_Keys (http://en.wikibooks.org/wiki/Blender_3D:_Noob_to_Pro/Hot_Keys)
http://wiki.blender.org/index.php/Reference/Hotkey_Map

[TFD]Hunter
17-11-2007, 11:15
ma imam na jednom tutu, frajer kaze da je ALT+B sa selektiranje face-a, al ja to stisnem i blender mi "slika" taj dio koji sam odabrao(ostane samo to i ostatak modela nestane, ali se moze vratit)..... :cry:

EDIT:
ALT+B je za biranje face-a, ali samo u starijim verzijama(skinuo i inst ver. 2.37 i sve radi kak treba)..... onda cu samo biti na toj starijoj verziji :D

Barathrum
12-01-2008, 01:09
ovako....bolje ti je skinuti il pogledati neki tut na netu...imaš ih pregršt. Al sve u svemu je stvar volje i živaca jer nije modeliranje i animiranje učenje kako rezati kruh. To je komplicirano, eee al nadam se da te nisam obeshrabrio. Samo si daj truda na googleu i naći ćeš šta ti treba u najsitnije detalje...

hm...neznam ja sam izvukao drukciju pouku. lako je naucit modelirat ali treba strpljenja i volje da se zavrsi zapoceto pogotovo ako nesto zahtjeva vise vremena.
jer znam neke ljude koji su isto tako ocajni da nauce a svi bi htjeli naucit i radit nesto pola sata a da pritom izgleda preodlicno sto ne ide tako.

meni je npr 3d max najednostavniji, mislim najbolji je a i sad mi je na predvanju jos vise prirastao srcu.
razmisljam uskoro pocet istrazivati fume da vidim sto se sve da i koliko realno napravit.

a zapocetak mozda je najbolje da nauci razmisljati igrajuci se verteksima i poligonima da shvati kako sta funkcionira...recimo ako gradis glavu iz splinova pocinjes od cijele glave a mrezu verteksa protezes od oka i to u opliku pauchine, znaci kako pauk plete mrezu...takih caka ima dosta jer modifajeri su jedino cime se trebas prilagodjavat a sve ostalo je mashta.
a kasnije se svlada da vise nisu ni potrebni blueprintsi.
meni ponekad jest tesko ali lakse mi je bez 3d blueprinsta..ovak ocitam samo prednju stranu i radim. al sma sa blueprintsima poceo...dobro kod vozila je durkcija stvar al nisam jos ni pokusavao modleirat auto iako bih volio naic na neke tipove jer tutorijali su bzvz za to, al najvise me zanima organsko modeliranje i arhitektura nesto manje tako da se najvise fokusiram na organsko.

medjutim ja sma pocetnik pa eto za sada tako vidim stvari.

Gravestone_bluz
12-01-2008, 09:57
ja isto radim u blenderu evo danas sam dovršio jednostavnog đžipa :D
učim svaki dan negdje već 2 tjedna. Ovaj wikibook noob to pro je super stvar.

Burek_fr0m_SPACE
12-01-2008, 13:57
Hunter]ALT+B je za biranje face-a, ali samo u starijim verzijama(skinuo i inst ver. 2.37 i sve radi kak treba)..... onda cu samo biti na toj starijoj verziji :D
Uvijek možeš drižati Shift i desnim klikovima selektovati sve vertexe facea, zatim E za extrude, Region, i povuci miša.