PDA

Pogledaj cijelu verziju : Koji tip igre biste radili???



cerberi
15-11-2007, 14:48
Anketa: koji tip igre biste radili pa ću otvoriti novu temu za radnju tog tipa igre(pobjednik ankete)

cerberi
15-11-2007, 14:59
pa ovako krenuo sam radit rpg al onda sam skonto da je komplicirana za popizdit : priča, likovi, inventory, questovi, itd. itd. Pa reko možda ljudi žele nešto drugo radit osim rpg-a. Al evo već dva glasa za rpg -> zapeli ste za rpg svi(nemam ja ništa protiv rpg-a) al ga je teško radit

cerberi
15-11-2007, 15:08
ngteam ko su ti(sorry na neznanju). A serious2 licenca koliko je kn???
a što se tiče ljudi nemam ih oko sebe nego ih želim okupiti oko net.-a, pa šta bude?...

cerberi
15-11-2007, 15:12
i kako ide, kak napredujete koliko radite i kakav je serious2 što se tiče razvoja. A za ljude bez veze kod croteama kolika je cijena???

cerberi
15-11-2007, 15:33
koliko radite već na tom projektu i kakvom (ako nije TAJNA)???

cerberi
15-11-2007, 15:39
imate kakav demo, video il sljike

GrimReaper
15-11-2007, 16:45
ja bi radio neki teski Heavy metal fps, ono igra kakve još nije bili niti ce biti(vizija iz moje glave :rotfl: )

cerberi
15-11-2007, 16:48
kakav teški heavy metal fps. Daj malo bolji opis i ideju. By the way ja sam ti isto za fps(rpg je je**no teško i komplicirano radit)

˘˘˘˘Angel˘˘˘˘
15-11-2007, 16:49
kakav teški heavy metal fps. Daj malo bolji opis i ideju. By the way ja sam ti isto za fps(rpg je je**no teško i komplicirano radit)
mislim da je fps jos teze..

cerberi
15-11-2007, 16:54
meni ne ja radim 3d gamestudiu i tamo ih je stvarno dosta lagano radit

GrimReaper
15-11-2007, 17:02
nisam rekao da znam programirat niti da cu radit to..al da imam tim koji bi radio po mojim idejama..hm..

igra bi bila kao glavni lik junak proživljava nešto između sna i stvarnosti, ispreplecu mu se njegov život sa pričama(tekstovi) iz glazbe koji sluša(heavy metal)... u glazbi ima toliko inspiracije za pravljenje igara,samo nitko to ne kuži hehe

naravno mjuza u igri bi bila povezana sa pricom.. sumnjam da bi igra bila hit(okorjeli fanovi heavy metala bi je definitivno igrali al za ostale neznam) al elemente koji bi uveo po svom.. možda bi i bili divni...
eto detalje necu otkrivat, možda jednog dana napravim projekt pa pošaljem demo verziju projekta timovima koji rade igre pa možda kaj bude :boohoo:

˘˘˘˘Angel˘˘˘˘
15-11-2007, 17:12
nisam rekao da znam programirat niti da cu radit to..al da imam tim koji bi radio po mojim idejama..hm..

igra bi bila kao glavni lik junak proživljava nešto između sna i stvarnosti, ispreplecu mu se njegov život sa pričama(tekstovi) iz glazbe koji sluša(heavy metal)... u glazbi ima toliko inspiracije za pravljenje igara,samo nitko to ne kuži hehe

naravno mjuza u igri bi bila povezana sa pricom.. sumnjam da bi igra bila hit(okorjeli fanovi heavy metala bi je definitivno igrali al za ostale neznam) al elemente koji bi uveo po svom.. možda bi i bili divni...
eto detalje necu otkrivat, možda jednog dana napravim projekt pa pošaljem demo verziju projekta timovima koji rade igre pa možda kaj bude :boohoo:

i sta bi bilo kad bi se probudio? :D

@cerberi radio sam malo s 3d gs i vidio da je full lagan... al imao sam samo 15 days trial tako da sam uspio napraviti 1 mapu s 1 covjekom koji je vise slicio na snjegovica....

cerberi
15-11-2007, 17:14
kontam nije loša ideja e al sad da te pitam jel znaš programirat, modelirat, zvuk? video?...????

GrimReaper
15-11-2007, 17:23
koga to pitaš?

˘˘˘˘Angel˘˘˘˘
15-11-2007, 17:27
koga to pitaš?
tebe,...

GrimReaper
15-11-2007, 17:29
pital sam cerberi-a koga pita...

kaj je bilo kad sam se probudio..nista nastavio sam spavati :yuck: :twisted:

cerberi
15-11-2007, 17:33
namijenjeno gream reapperu

GrimReaper
15-11-2007, 17:35
nemam znanja kaj se tice modeliranja,programiranja i to...

kao što rekoh ja imam samo ideju koju bi trebalo na papir kao projekt napraviti.. ovo sto sam gore rekao je svega par posto..ima tu još milje sitnica koje cu zadržat za sebe(pošto nemogu patentirat moram zašititi intelektualno vlasništvo)

Luka
15-11-2007, 17:36
od ponuđenog ... utrke i RPG

cerberi
15-11-2007, 17:42
još jedan rpg?hmm. odi na onu temu od mene jeste li zainteresirani za izradu rpg. u vezi utrka to je uvrnuto i teško napraviti fiziku automobila. a kad uzmeš recimo newton game dynamicis da to napraviš onda ti bude samo jedan fizički auto ne više(gadovi oni koji urade to)

Burek_fr0m_SPACE
15-11-2007, 17:55
Ubijeđen sam da sad želite čuti malo mog pametovanja, pa ću malo pametovati... Ako ste početnici, vjerovatno ne želite uopšte raditi nešto 3D. Probajte neku jednostavnu 2D igru napraviti. Ja sam, recimo, svoj Series of Tubes uradio za jedno jutro. Jednostavan koncept, jednostavna mehanika, jednostavno za isprogramirati, a i lako se da sklepati potreban materijal (jer je i on sam jednostavan i treba ga jako malo). Ako niste vidjeli igru, predlažem da pogledate, jer je u neku ruku školski primjer jednostavne 2D igre. Ja sam ju više iz dosade uradio, ali početnicima bi to mogla biti odlična vježba. Ideju nije teško naći - štaviše, imate ih pregršt i za ukrasti. Niko vas neće tužiti. Druga stvar, ako već želite 3D - nemojte ići na FPS. To nikako nije stvar za početnike. Jer vam tada treba sva sila osvjetljenja, collisiona, visibility kalkulacija, pathfindinga i ostalih komplikacija... bar ako hoćete da vam igra liči na nešto. Ako ćete na 3D, onda se pogotovo trebate držati nečeg jednostavnijeg, jer su sami koncepti 3D-a dovoljno komplikovani za početnika (vjerujte mi). I, pošto vidim raspravu o fizici automobila... zašto morate raditi realističnu fiziku? Možete napraviti i neku arkadnu trku s power-upovima i sličnim stvarima. Takve igre znaju biti ludo zabavne, ako se naprave dobro.

cerberi
15-11-2007, 18:04
:pray: ovako u 3d imam iskustva podosta(par god.) i bio sam u jedan fps strpao sve što si naveo... collision, pathfinding,itd. pa čak bullet_time. Granate par oružja efekte shadere, enemya(ganja te kad te vidi puca :killyou: )radim u 3dgs i nije problem napraviti(krenuti raditi) fps il drugo.

Ideja za arkadnu utrku dolazi u obzir i pomno razmišljanje oko toga....

Burek_fr0m_SPACE
15-11-2007, 19:40
:pray: ovako u 3d imam iskustva podosta(par god.) i bio sam u jedan fps strpao sve što si naveo... collision, pathfinding,itd. pa čak bullet_time. Granate par oružja efekte shadere, enemya(ganja te kad te vidi puca :killyou: )radim u 3dgs i nije problem napraviti(krenuti raditi) fps il drugo.
Da, htio sam na kraju napomenuti da je sve to što sam ja rekao s aspekta programiranjaSigre, a ne rada u nekom "game makeru". Jbg, nikada nisam bio veliki fan takvih stvari. Inače, svakako vam moram od srca preporučiti da pogledate šta nudi Microsoftov XNA Framework (http://creators.xna.com/). U zadnje vrijeme se igram s tim... stvar je prilično intuitivna i jednostavna. Čak i za 3D igre je dovoljno osnovno poznavanje C# (naravno, ako postavite sebi neki realan cilj), jer je dobar dio 3D mumbo-jumboa automatski kontrolisan i skriven od korisnika. Ako znate osnove C#a i bar po nešto o 3D prostoru, downloadajte framework, pogledajte koji tut, mislim da nećete požaliti. Ionako je sve što vam treba potpuno besplatno.

cerberi
15-11-2007, 19:49
da pitam nešto burek... ja sam moglo bi se reći intermediate u c++. Jel teško se prebacit u C# il da bolje se i dalje držim c++-a???

THUNDER_DINIX
15-11-2007, 20:05
ili FPS ili neku arkadu, tipa super Mario, Icy Tower i tako... ne znam pod sta to spada gore

cerberi
15-11-2007, 20:08
pod drugo..al mi treba onda koncept malo bolji opširnije(bodovanje,cilj,itd.)igre

cerberi
16-11-2007, 14:29
ok FPS vodi za sad. Pa ako glasate dajte i neku ideju, anketa je koji biste tip igre radili, a ne koji biste tip igre voljeli dobiti na pladnju i zaigrati... Ideje molim...

E da i ako ima netko ko zna modelirati pomoć bi svakako bila više nego dobrodošla... HORUS ako imaš vremena....????

Luka
16-11-2007, 14:42
hm...onaj XNA Framework se čini kao zanimljiva stvar...fala na linku...proučit ću to dublje kad uhvatim malo vremena

još je zanimljivije što igre koje napraviš u XNA-u možeš prebaciti na Xbox i igrati :)

Burek_fr0m_SPACE
18-11-2007, 18:12
nije baš da razmišljam o xboxu kao potencijalnoj podlozi za buduće NGT hitove...ali zanimljivo je znati da je može ići na više platformi...
Može ići na MicrosoftoveSplatforme, što je i logično, je l'... Inače, lagano radim na nečemu u XNA, možda uskoro osvane neki screenshot ili video =)

Plexihack
18-11-2007, 19:40
Uvijek sam htio radit utrku,ne obazirem se na fiziku...htio sam počet radit u C++,ali nikako da počmem...

100EURO
18-11-2007, 19:54
ja bi fps na temu domovinskog rata ...to bi igrao makar bila grafika na razini tetrisa

cerberi
18-11-2007, 23:36
utrka il fps(domovinski rat je preteško-sorry), a rpg mi je jebeno radit.za sad radim na jednom projektu (igri) za božić,pa ako ima modelera ili artista neka se jave

Iron Storm
19-11-2007, 12:32
Pitam ja vas (osim Hellboya i Bureka, znam da su oni profići) da li ste u životu ikad isprogramirali i jednu, najjednostavniju Windows igru (ja jesam, zavirite u galeriju). Ako jeste, onda možete razmišljati o programiranjuSigara. Inače, ja još ne znam što bih radio, kad mi nešto padne na pamet ja to i napravim :D Sve mi se čini da kad dođem do tog stupnja (kad ovladam DirectXom) ću isprogramirati arkadnu utrkicu, čisto radi učenja.

Plexihack
19-11-2007, 12:39
Pitam ja vas (osim Hellboya i Bureka, znam da su oni profići) da li ste u životu ikad isprogramirali i jednu, najjednostavniju Windows igru (ja jesam, zavirite u galeriju). Ako jeste, onda možete razmišljati o programiranjuSigara. Inače, ja još ne znam što bih radio, kad mi nešto padne na pamet ja to i napravim :D Sve mi se čini da kad dođem do tog stupnja (kad ovladam DirectXom) ću isprogramirati arkadnu utrkicu, čisto radi učenja.

Isprogramirao sam par jednostavnih tekstualnih igara,dosta mat. programa i jednog dudeBOT-a (chat bot)...

Arbiter of Change
19-11-2007, 13:04
Jedino na čemu sam ja ikada radio kad su igre u pitanju je voice acting, pisanje dijaloga/dodatnog teksta i minimalni rad u RPG Makeru, tako da nisam baš kvalificiran za neki dugotrajni samostalni rad. :D

cerberi
19-11-2007, 14:35
da napravio sam par igara sebi za gušt ali većinom radim u 3d gamestudiu, a c++ i xna sad učim i vježbam. Nisam ja ni mislio niš veliko(nisam idiot). Arkadna utrka mi izgleda naj "objektvinije" i naj moguće da radimo. Za početak, a onda nastavak za gta.... :)

Svinjoguz
19-11-2007, 22:22
da znam c++ i modeling ko' brisat guzicu napravio bih neki rpg..nikakav oblivion al bi bio igriv...ako je pricati tako fikcijalno...

RayDX
19-11-2007, 22:48
da znam c++ i modeling ko' brisat guzicu napravio bih neki rpg..nikakav oblivion al bi bio igriv...ako je pricati tako fikcijalno...

Hehe, ima tu mnogo više što trebaš znati: 2d/3d matematika, directx sdk solidno poznavanje and so on... Uglavnom puno muke :)

cerberi
20-11-2007, 12:54
sa directx-om ima puno muke i posla. Uopće nije jednostavno. Da si olakšaš malo posao uzmi si xna, besplatan je i puno lakši nego sami sirovi dx.

Nightyx
21-11-2007, 19:14
FPS ili RPG, iako mislim da je RPG daleko jednostavnije...

Frosty
22-11-2007, 20:31
Ja bih kad bi nekako mogao, napravio FPS o domovinskom ratu

˘˘˘˘Angel˘˘˘˘
22-11-2007, 21:12
Ja bih kad bi nekako mogao, napravio FPS o domovinskom ratu

e da se nadje neka ekipa i napravi tako nesto... to bi bilo...ahh
al nazalost sanse za to su 0.0001%

flander
22-11-2007, 21:24
arkadu kao Captain Claw ali nastavak Captain Claw 2 :D

˘˘˘˘Angel˘˘˘˘
22-11-2007, 21:29
e to bi bilo dobro, ali igra o Domovinskom ratu bi bila loša ideja
hmm , dobro mozda si i u pravu, to bi izazvalo sukobe... ma bolje ne ici u u zabranjene vode...

Burek_fr0m_SPACE
22-11-2007, 21:36
ehm...za one koji hoće radit MMO-e evo vam tutorial (http://img58.imageshack.us/my.php?image=noobmakemmorpgqj4.swf)
zomg, sad tek ovo vidim :pray: :pray: Živa fakin' istina.

cerberi
23-11-2007, 19:50
ipak sam se odlučio za drugo...platformska igra ala supermario 64...o božiću--xmas

možete zaključat temu