PDA

Pogledaj cijelu verziju : Vista ili XP ???



marijanovic
14-11-2007, 17:32
Ljudi moji, zapeo sam za Vistu.
Sada me mnogi kolege nagovaraju da se vratim na XP.
Šta biste Vi na mom mjestu učinili?

Komp je ok za Vistu; ali i igram puno pa...
Internet mi ne daje dovoljno jasne odgovore o razlici performansi.

XP ili Vista?

Komp je laptop;
Intel T2300 2x1.66Ghz
2x1024MB DDR2 667Mhz
Mobility Radeon x1600 256mb
hard od 100Gb
Vista Ultimate; svi najnoviji driveri
...

Šta da radim?

Berax0r
14-11-2007, 17:35
Iskreno iz srca ti preporucujem XP :wink:
JEdnostavno je super sve mozes raditi na njemu...vista nam za sada jos nije potrebam :wink:

Paran0a
14-11-2007, 18:14
Za sada xp

Duh
14-11-2007, 18:52
preporucujem ti xp.Vista ima previse bugova

WarRock Ludilo
14-11-2007, 18:53
XP defenitli

CROGAMERR
14-11-2007, 19:20
Vrati se na XP definitivno ! Istu stvar sam ja ucinio!

Samael
14-11-2007, 19:21
Iskreno iz srca ti preporucujem XP :wink:
JEdnostavno je super sve mozes raditi na njemu...vista nam za sada jos nije potrebam :wink:

htio sam nešto reći, ali me Crni vitez preuhitrio.

Uglavnom, po milijunti put, ostani za sada na Xp-u, a na Vistu se prebaci kad dođe više Service packova.

Hidraulicar Kreso
14-11-2007, 20:06
vista još nije dobra, treba pričekati dok ona bude u punom sjaju, a to još nije

darkforce
14-11-2007, 20:14
cek da dodu igre za vistu tek onda kreni !
a ak zelis brzi comp sa 4-8gb rama ond samo izvoli u vistu :D
il cekaj da jos malo urede vistu(bolje je)

Toxic
14-11-2007, 20:15
Iskreno iz srca ti preporucujem XP :wink:
JEdnostavno je super sve mozes raditi na njemu...vista nam za sada jos nije potrebam :wink:

htio sam nešto reći, ali me Crni vitez preuhitrio.

Uglavnom, po milijunti put, ostani za sada na Xp-u, a na Vistu se prebaci kad dođe više Service packova.
what he said :D

Rocchiro
14-11-2007, 20:19
Da

Bartuc
14-11-2007, 20:53
cek da dodu igre za vistu tek onda kreni !
a ak zelis brzi comp sa 4-8gb rama ond samo izvoli u vistuS:D
il cekaj da jos malo urede vistu(bolje je)

Ovo boldano ti ne stoji pošto se danas niti 2Gb ne iskoriste u potpunosti! Znači da ako imaš 8Gb u kompu, imaš jedno 6,5Gb previše... :P

@Marijanovicu, isprobaj jedno i drugo pa sam procjeni! Tak je najbolje, nekima je Vista drekec, drugima je Bog i Batina :D

Čux
14-11-2007, 21:23
Bolje za sad na XP-u ostat, vista još nije obavezna tak da ne vidim razlog...
ja sam se odupiro XP-u i forsiro Win98SE sve dok mi više ništa nije radilo, drivera nije bilo, za programe i igre je trebo XP.....

marijanovic
15-11-2007, 09:23
Ali meni pod Vistom sve radi ok.
Možda bi mi baterija dulje trajala.
Ali naviknut sam na "breadcrumbs" i "Start search". Kako ću bez toga?

Vistu koristim od četvrtog mjeseca; probat ču malo natrag na XP.
Ali u testiranjima na netu piše da su performanse na Visti nezamjetno manje; a dovraga asvi testiraju na uberhardweru.

Vratit cu XP, mozda, jer mi Visual Studio C++ ne radi pod Vistom.

Iron Storm
15-11-2007, 09:36
Vrati se ti bolje na XP, no ako baš želiš imati i Vistu, napravi 2 particije te dualboot (na jednoj Vista, na drugoj XP). Tako definitivno nećeš požaliti. Vista još uvijek ima puno bugova, te ti ja, kao i svi ostali, preporučujem da instaliraš Vistu tek kad izađe koji Service Pack.

Armachus
15-11-2007, 11:13
Ostani na Visti. Ak si je vec instalirao i sve radi... onda i ostani na tome. Neda ti se vracat! ... :P

Lord Jambrek
15-11-2007, 12:00
Ali meni pod Vistom sve radi ok.
Možda bi mi baterija dulje trajala.
Ali naviknut sam na "breadcrumbs" i "Start search". Kako ću bez toga?

Vistu koristim od četvrtog mjeseca; probat ču malo natrag na XP.
Ali u testiranjima na netu piše da su performanse na Visti nezamjetno manje; a dovraga asvi testiraju na uberhardweru.

Vratit cu XP, mozda, jer mi Visual Studio C++ ne radi pod Vistom.

Performanse su manje na visti što se tiče igara, ali nisu puno.
Osim u mojoj situaciji gdje padaju više od 70%, no to meni nešto s hardverom nije u redu.

Korpse
16-11-2007, 17:28
vraćaj se na XP, pa se za 3-4 godine vrati na Vistu.

Tust
17-11-2007, 15:32
Definitivno XP!
Za godinu-dvije na Vistu...

Prince-Artas
17-11-2007, 23:06
odi na xp ako možeš, al prije provjeri da li ti proizvođač laptopa nudi sve potrebene drivere za xp

Snake
23-11-2007, 01:40
Ma dual boot brate, xp za igre, vista za posao.
ja osobno koristim vistu i uopće nemam nikakvih problema, iako preferiram xp za gaming. vidim da ovdje dosta ljudi ima samo kritike na račun viste, ali pošto su svi (pretpostavljam) iskusni gameri prihvaćam to, no meni je vista sasvim ok. a idu mi na živce ljudi koji kažu vista je smeće a imaju 1gh i 512 mb radne memorije.

GODSKILLER
23-11-2007, 08:47
ja mislim instalirati vistu64,a gleda san da i perfomanse u igrama nisu vise od 5% u igrama u korist xp-a,glupo mi je imati 64bitni proc a to ne koristiti

ChR0NoS
23-11-2007, 10:09
ja ti preporučujem da se vratiš na xp jer sada od viste nemaš nikakve posebne koristi

Korpse
29-11-2007, 15:02
zašto mjoš ima odgovora na ovu temu...
pola foruma je reklo svoje pa urafiti statistiku i gotovo.

Dyslexia
29-11-2007, 15:43
Ljudi ovako da pojasnim malo poblize. :D

Imam prijatelja koji ima e6750,8800 gts 2 gb ram kingmax ostalo da ne nabrajam i do sada je bio na xp - u. I onda mu puklo zove on mene da mu stavim vistu, kupio je original. Ja poludio reko jesi ti puko zasto pobogu ne jos nije vrijeme za to sacekaj barem tamo do poslje nove godine jos ima vremena. Ali ne on oce sada, ja sam normalno popi ali sta cu ajde....ubacio ja to, sve sljaka, instaliram drivere ono sve ludo radi. namjestili aero stil, prekrasno sve to izgleda stvano izgled i opcije su dotjerane so savrsenstva. Recimo Search je super sve vam nade nije vise beskoristan kau u xp-u, onda windows help vamo bez toga nemozete stvarno pomogne sve ljepo objasnjeno dok u xp-u niko nikada to nije korisitio jer nevalja. Uglavnom vista sve sljaka ljepo je to sve. Ali pogledam ja koliko rama ode ono 1 gb dere ko bez sale cak i vise plus normalno proc. Tako da je morao jos otic gigu kupit da bi mogao igrat igre. Zasad evo sve mu sljaka i boota se brzo, dobra je ona samo treba sacekat dok izade service pack 1 za nju popravit ce oko 1000 bugova i sranja sto ima koliko sam citao. E onda cu tek pocet razmisljat ocu ju staviti. Dotad XP majka. Neznam jeste li znali da Vista pamti koje programe palite cesto i onda ih zapise u memoriju tako da recimo koristite stalno mozilu ona to zapamti i paljenje mozile traje 1 sec i to doslovno 1 sec ja vidio. Nisam mogao vjerovat i bilo koji tako program ima ona mnogo cool opcija. Samo ima vremena sve ce to doci na svoje kako smo sa 98 prelazili na Xp tako ce mo i sa XP-a na Vistu, polako i bez zurbe.

Pozdrav

Čux
29-11-2007, 16:27
ja na visti sa svojih 512 MB (S)RAMA nemam kaj tražit

GrimReaper
29-11-2007, 16:38
neznam al meni se xp uvukao pod kožu..ono sve kaj radim na kompu radi savršeno na xp tak da za vistu neam volje niti potrebe niti želje...

a sad kad ce nes kaj hocu radit samo na visti onda cu morat prec

Čux
29-11-2007, 16:40
a sad kad ce nes kaj hocu radit samo na visti onda cu morat prec

to je jedini razlog zašto sam se ja sa 98-ice maknuo

Korpse
29-11-2007, 20:36
xp je za gamere. dudes like me...