PDA

Pogledaj cijelu verziju : Koliko se cijenite?



McPingvin_v2.0
14-11-2007, 02:48
Pro Gaming. Nečiji san, a nečija noćna mora.

Moja noćna mora, ako budemo iskreni. Ne sviđa mi se pomisao pretvaranja čiste razonode u plaćeni rad.

A najmanje mi se sviđa sponzorstvo, te me stoga zanima:
Koliko vas sponzori trebaju platiti da postanete pro- gamer (pod uvjetom da imate skill za to) te da počnete u intervjuima govoriti "... ali ništa ne bi bilo moguće bez mog Intel procesora, nVIDIA grafičke te Func podloge za miša..."

Mjesečni račun za internet?
Novi komp svake dvije godine?
Prosječna hrvatska plaća svaki mjesec?
Nema tih para?

Za mene vrijedi zadnje. Moj MX510 i Icemat podloga vrijede 10% moga skilla. Sve je ostalo u glavi i rukama.

Vox populi?

Postoji slična tema, no mene konkretno zanima učinak para na ljudske principe, odnosno prestanak postojanja istih. A i mod sam. Nemoj da neko locka ovo. :*

KI KI
14-11-2007, 07:29
Pro gamer možeš biti max do 10 godina jer izađe novi nastavak igre i onda svi na to ono komp stari ti stariš i izgubil si 10 godina nizašto

Raynor
14-11-2007, 08:01
Ma daj jedva imam vremena za "rekreativno" igranje, a kamoli za nešto više, a kako si i već rekao pro gaming bi u meni ionako ubio želju za igranjem.

Lord Jambrek
14-11-2007, 08:11
Ma to mi ide na živce, ako se tako nastavi, gaming će postati kao nogomet, ali u stanju globalnom mržnjom gamera i zbunjenim ljudima kojima su mediji u glavu nabili da smo mi neki manijaci koji će uzeti pištolj i krasti hodalice starim bakicama, ubijati po školama i dolazit u T Centar sa pajserom igrajući se Half-Life-a na jadnim zaposlenicima T-Coma jer nam je ping u Quake Warsima bio prilično visok neki dan.

Dokle god mi imamo takvu "Popularnost" neće gaming postat nikakvim popularnim sportom ili čime već.

Biti pro gamer ili nazivati se njime je totalna stvar skilla kao što je Pingvin rekao, nema tu neke pretjerane veze periferija, zapravo ima, ali ne toliko visoku ulogu. Nekima će neki socijalni miš od 20kn bolje leći u ruku nego jedan MX518 ili G5,7,9...

No kada gledate na to pro gaming sponzorstvo, nije to ništa loše. Kaj te boli ak moraš reć nešto za sponzore. Kad ti zarađuješ od gaminga, onda znaš da si uspjeo i da ti ide.

Ps1ho
14-11-2007, 08:49
gaming nikad nije trebo postati "pro", nabijem ja to na kurac, tu se gubi entuzijazam, zadovoljstvo i cisti uzitak, oni ce ti srat da uzivaju, al neuzivaju,
koji je gust u tome da 4-5 sati dnevno drillas jedno te isto, dosadi nekon nekog vremena, ali moras i dalje jer si "placen" za to...Gaming je trebao ostati u domeni nekakve osobne zabave, za svoj uzitak, da se malo skrati vrijeme...

...ali drugo se nije ni moglo očekivati, gaming industrija je u zadnjih petnaestak godina prešla put od nekolicine entuzijasta koji su igre radili za sebe, geekova u garazama koji su to radili iz ciste zajebancije, do industrije koja sve više i više raste i zgrće sve više i više love, još samo fali da gaming uvrste u sport...ne, cekaj, pa u Kini to i je sport, ne?

inace, ovo sam zadnje glaso

Lord Jambrek
14-11-2007, 08:56
Gaming je trebao ostati u domeni nekakve osobne zabave, za svoj uzitak, da se malo skrati vrijeme...

Trebala je i struja biti besplatna, tesla je to htjeo, ali američke korporacije su odlučile suprotno.(sad će doć kiklop i počet o hladnoj fuziji :D )

KI KI
14-11-2007, 09:44
ma trebala je biti besplatna
isto tako ce za 10 godina biti trebao je ostati samo užitak i zadovoljstvo da se skrati vrijeme
to če biti sve biznisi bllizarda i microsofta jer oni plačajue jednog on osvaja, oni poberu slavu i novce i u + su, a onog kojeg placaju je nakon tjedan dana
mu se više neda izašlo neš novo i gotovo sa tim ""sponzorstvom""

Samael
14-11-2007, 10:32
Nedajte bogovi...

Nebi nikad mogao postati pro gamer, jer pretvoriti zadovoljstvo i razbibrigu u nekakvu obavezu...još uz školu i sport. To ne bih mogao podnijeti.

Isto se dogodilo i sa sportom. Trebao je biti razonoda, sat vremena na dan doći na trening i izludirati se, a postao je obaveza, nekad važnija od privatnog života.

Blaster32
14-11-2007, 10:36
Ma daj kakav pro gaming..fuj

Durin
14-11-2007, 10:41
Mislim da su sve ovakve ankete poprilično beskorisne.Ljudi kažu ono što u tom trenutku osjećaju,ali pitanje je kako bi se ponašali u stvarnoj situaciji.Evo,jednom mi je jedna djevojka rekla da bi umrla na lomači radi svojih ideja. :|
Smatram da bi se puno više ljudi prodalo za novac nego što sada kažu.Ako ne zbog sebe,onda zbog nekoga drugoga.Ako imaju djecu onda zato da bi si kupili pristojan stan,kako bi mogli prehranjivati sebe i svoju obitelj,omogućili svojoj djeci pristojno školovanje.Sada ne mislim na gnjide koje imaju toliko novaca i uvijek su pohlepni za još novaca,tj. u stanju su prodati svoju dušu vragu.
A gaming je još i dobar posao,zašto kopati rovove,kada mogu sjediti na stolici i igrati komp,kažem par rečenica poput "Kupite novi Intelov Quad core procesor" i dobijem ogromne pare za to.

Marcellius09
14-11-2007, 10:43
meni pise u profilu da sam pro gamor 8)
bia bi jedino pro gamer da me placaju 10000 € na misec :rotfl:

Neven <R>
14-11-2007, 10:44
A čujte tako je bilo i sa sportom, u početku je bila razonoda, a onda se umiješao novac. Ali to ne znači da se 99% ljudi na svijetu ne bave sportom iz čisto rekreativnih razloga, pretpostavljam da će tako i biti sa gamingom.

whiskey
14-11-2007, 11:09
Ako neko prepozna tvoj talent i odluci ti bit sponzor nema bolje stvari od toga, dobiš novce za ono u cemu gustas. Ako koji put spomeneš sponzora koga briga, spominja si i puno gore stvari :D

KI KI
14-11-2007, 11:10
istina, a ti koji bi da te placaju 10000€ na misec niko te tolko za sada nece placati , a tebi ni to nebi pomoglo jer je uvijek neko bolji od tebe i ako baš protvi njega igraš 1. partiju ili neš onda te odmah izbace

Gothmog
14-11-2007, 11:32
Ako je netko sa ovog foruma radio posao koji ne voli,samo da bi dobio kakvu paricu,taj sigurno ne bi odbio ponudu za pro gaming...doma si,na toplom,i igras...dreamjob...

Neven <R>
14-11-2007, 11:38
Ako želiš izgubiti sve forme socijalnog života, onda može.

Maloki
14-11-2007, 11:41
Jedva igram ovako za zabavu, a da bi jos profesionalno :)

The Boz
14-11-2007, 11:41
8h dnevno treninga, 4x mjesečno neki okršaj/war/turnir/nešto, oglo bi za oko 4-5k kuna, kao normalna placha.

I'm that good :P :rotfl:

Gothmog
14-11-2007, 11:41
@Neven
Kako to mislis?

Pa ako radis kod privatnika,opet moras bit dostupan 24/7! jebemu,ja sam morao radit na Novu Godinu...

Neven <R>
14-11-2007, 11:46
Nije isto raditi sa drugim ljudima i biti doma zaključan u svoju sobu 10h dnevno.

MasaKrisT
14-11-2007, 11:53
Hm posto Boxer vrti nekih 300 000 $ godisnje u Koreji na Starcraftu + sponzori....brijem da bi to bilo oke za mene:)

Gothmog
14-11-2007, 12:01
Nije isto raditi sa drugim ljudima i biti doma zaključan u svoju sobu 10h dnevno.

Mislim da ipak malo pretjerujes...pa nisi u tamnici,brate...nit' radis tezacki posao,socijalni zivot ce mozda patiti,ali sigurno neces biti zakinut za isti....

McPingvin_v2.0
14-11-2007, 12:03
Pro gamer možeš biti max do 10 godina jer izađe novi nastavak igre i onda svi na to ono komp stari ti stariš i izgubil si 10 godina nizašto
totalno netočno..

Dsky, klan koji je počeo profesionalno igrati W: ET, nakon što je scena istog počela umirati, prešao je na D3 multiplayer, pa na Q4... Ne znam što igraju sada.

Osim toga, sponzori ti daju pare/ komponente, tako da nije teško biti u trendu s tehnologijom ;)

Neven <R>
14-11-2007, 12:04
Svejedno meni je to jednako bezveze kao i pro sport, više nije stvar u zabavi već u novcu.

Outmind
14-11-2007, 12:50
Mislim da nema tih para za koje bi me netko natjerao da igrm samo jednu igru godinu dana ...

mrs.croft
14-11-2007, 13:07
moj princip je ''daj mi miša i tipkovnicu za 20 kn i sve vas pwnam u UT-u.''

*uberkonfa included* :(

HalF-DeaD
14-11-2007, 13:23
Mogo bi ali samo ako bi bio neki uber skiller.

Ali to nisam pa igram samo for fun :)

mravojed20
14-11-2007, 13:30
Ne volim to. Jedan razlog je što mi multyplayer pucačine doasade nakon najviše 2 tjedna igranja svaki dan,a drugi je što mrzim kad nešto "moram".

Ni seks mi ne bio zabavan da ga moram obaviti.

m777
14-11-2007, 14:52
Pro-gamer? Ne bi li posao trebao nečemu i služiti/nekome koristiti? Kome koristi ako ti kod kuće igraš Starcraft i za to te plaćaju?

A dobro, izjava mi baš i ne drži vodu. Ipak su tu i političari...

Grimm-Reaper
14-11-2007, 15:10
Na kraju krajeva, gaming je tu da bi zabavio ljude. Okrenuti zabavu u posao se možda čini dobrom idejom, u smislu raditi ono što te zabavlja i biti plaćen za to. Ali s druge strane, zabava više nebi bila zabava, kad bi se "morao" zabavljati, ako me razumijete?

Kad završim sa poslom, kakav god on bio, cilj mi je opustiti i zabaviti se. Zato igram, zbog zabave i gušta.

PS: Zanimljiva tema...

Rocchiro
14-11-2007, 15:23
hmm.inace sam protiv toga,jer za mene su igra cista razonoda i nis drugo.sponzor klana?moze.tek tolko da dobimo neke kul majice i da nam tag izgleda kulerski :)

Sonic_Moronic
14-11-2007, 15:28
Svaka čast pro-gamerima, lijepo su spojili ugodno s korisnim...

Meni je to kulno, pristao bi za 10k mjesečno možda... :)

Arbiter of Change
14-11-2007, 17:23
Sumnjam da je tu samo talent u pitanju, a ja nisam osoba koja se može prisiliti na dnevne rutine (svaki dan po nekoliko sati treniranja u nekoj igri kako ne bih izgubio vještinu) tako da je ovo za mene "Nema tih para" izbor.

Ako se na nešto siliš, pa makar za pare, onda tu nestaje svaka zabava. Znam ja da vi neki sad mislite "Pa ja uživam u igraju, nema šanse da će mi to ikad dosaditi", ali vjerojatno bi nakon nekog vremena. A šta ćeš onda? Siliš se na svakodnevno igranje. Kako se to onda razlikuje od toga da radiš posao koji mrziš? Ne previše u mojim knjigama.

btw. nekima pro-gameri, nekima no-liferi.

Bishop_45_(2)
14-11-2007, 17:29
Da, ja sam definitivno uvjeren da bi mi igra automatski dojadila kada bi mi postala obaveza, i kada bi poceo sa treninzima on regular basis; uostalom preferiram RPG-eve... :)

Berax0r
14-11-2007, 17:37
Pa neznam ono...prvo bih proucio sta mi sponzori nude.Naravno nebih trazioo nesta mnogo :wink:

Plexihack
14-11-2007, 18:17
Odmah,pod uvjetomd a dobivam novi kompjuter i plaću da pokrije sve životne troškove i još ostane koja tisućica za bacit(nekih 10k kuna).
San mi je da postanem profesionalni igrač,to me vuče dalje u CS-u,želim biti uzor nekome,da nekome mogu pomagati i učiti ga o CS-u...zašto nebi pričao dobre stvari o sponzorima kad daju love i komponente?

Ionako volim envidiju... :D

Volim i želim

FaTaL_mRkvA
14-11-2007, 19:14
Ma to mi ide na živce, ako se tako nastavi, gaming će postati kao nogomet, ali u stanju globalnom mržnjom gamera i zbunjenim ljudima kojima su mediji u glavu nabili da smo mi neki manijaci koji će uzeti pištolj i krasti hodalice starim bakicama, ubijati po školama i dolazit u T Centar sa pajserom igrajući se Half-Life-a na jadnim zaposlenicima T-Coma jer nam je ping u Quake Warsima bio prilično visok neki dan.

ja bi radije da gaming bude kao nogomet, jer onda ga nebi svi negejmeri 'mrzili', govorili da šteti zdravlju..........
ali ima to i svojih mana

Hidraulicar Kreso
14-11-2007, 19:16
za biti pro gamer ne treba ti super komp, super komp ti treba ako si freak i ako ne možeš podnest ništa manje od full postavki u igrama. Za neke gamere poput mene je bitno da igra radi bez štekanja a za detalje više manje. Inače komp nadograđujem kada imam para, mjesečni račun za internet je oko 300 kn

SnowFlake
14-11-2007, 19:46
Ma to mi ide na živce, ako se tako nastavi, gaming će postati kao nogomet, ali u stanju globalnom mržnjom gamera i zbunjenim ljudima kojima su mediji u glavu nabili da smo mi neki manijaci koji će uzeti pištolj i krasti hodalice starim bakicama, ubijati po školama i dolazit u T Centar sa pajserom igrajući se Half-Life-a na jadnim zaposlenicima T-Coma jer nam je ping u Quake Warsima bio prilično visok neki dan.

ja bi radije da gaming bude kao nogomet, jer onda ga nebi svi negejmeri 'mrzili', govorili da šteti zdravlju..........
ali ima to i svojih mana


kada pogledas isti broj ljudi je umro igrajući nogomet i gejmajući...
:D

RayDX
14-11-2007, 19:47
za biti pro gamer ne treba ti super komp, super komp ti treba ako si freak i ako ne možeš podnest ništa manje od full postavki u igrama. Za neke gamere poput mene je bitno da igra radi bez štekanja a za detalje više manje. Inače komp nadograđujem kada imam para, mjesečni račun za internet je oko 300 kn

Dakle mi smo freakovi i mala umišljena djeca, oke, ovo drugo je bilo istina za mene ali sam se preobratio... Inače, ja obožavam hi-end hardver zbog svega što mi omogućuje, 3d rendering, game dev experimenti te naravno gejming.

Babitz
14-11-2007, 19:54
ja se ne bih bunio da mi netko placa da osvajam turnire...

i odrezo bih nesto da sam skilled kao raffib, luxx, il gitz :(

McPingvin_v2.0
14-11-2007, 19:55
i odrezo bih nesto
herpes?

Hidraulicar Kreso
14-11-2007, 20:05
za biti pro gamer ne treba ti super komp, super komp ti treba ako si freak i ako ne možeš podnest ništa manje od full postavki u igrama. Za neke gamere poput mene je bitno da igra radi bez štekanja a za detalje više manje. Inače komp nadograđujem kada imam para, mjesečni račun za internet je oko 300 kn

Dakle mi smo freakovi i mala umišljena djeca, oke, ovo drugo je bilo istina za mene ali sam se preobratio... Inače, ja obožavam hi-end hardver zbog svega što mi omogućuje, 3d rendering, game dev experimenti te naravno gejming.


samo za hi-end hardver treba posjedovati poveću svotu novaca svaki mjesec, a to nema svatko

ivan
14-11-2007, 20:05
kad bi počeo gejmat za pare, vjerujem da bi mi nakon ~1god dojadilo...
kad bi me neko počeo tjerat da igram, ajme meni :(
igranje za gušt FTW :gitara:

Babitz
14-11-2007, 20:12
i odrezo bih nesto
herpes?bolje neg ruku

Rocchiro
14-11-2007, 20:17
Ma to mi ide na živce, ako se tako nastavi, gaming će postati kao nogomet, ali u stanju globalnom mržnjom gamera i zbunjenim ljudima kojima su mediji u glavu nabili da smo mi neki manijaci koji će uzeti pištolj i krasti hodalice starim bakicama, ubijati po školama i dolazit u T Centar sa pajserom igrajući se Half-Life-a na jadnim zaposlenicima T-Coma jer nam je ping u Quake Warsima bio prilično visok neki dan.

ja bi radije da gaming bude kao nogomet, jer onda ga nebi svi negejmeri 'mrzili', govorili da šteti zdravlju..........
ali ima to i svojih mana

jedina dobra stvar gaminga kao nogometa su manekenke zagrijane za gamere.nis drugo

Plexihack
14-11-2007, 20:57
jedina dobra stvar gaminga kao nogometa su manekenke zagrijane za gamere.nis drugo

Hehe...koreja..mmmm...

Vorban
14-11-2007, 21:01
Ma to mi ide na živce, ako se tako nastavi, gaming će postati kao nogomet, ali u stanju globalnom mržnjom gamera i zbunjenim ljudima kojima su mediji u glavu nabili da smo mi neki manijaci koji će uzeti pištolj i krasti hodalice starim bakicama, ubijati po školama i dolazit u T Centar sa pajserom igrajući se Half-Life-a na jadnim zaposlenicima T-Coma jer nam je ping u Quake Warsima bio prilično visok neki dan.

ja bi radije da gaming bude kao nogomet, jer onda ga nebi svi negejmeri 'mrzili', govorili da šteti zdravlju..........
ali ima to i svojih mana

jedina dobra stvar gaminga kao nogometa su manekenke zagrijane za gamere.nis drugo

san svakog gamera :D

Peyo
16-11-2007, 15:01
I ovako igram igre kao blesav... a tek da me još netko plaća za to... ufffff... završio bih na psihijatriji od pretjerivanja !!! :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Grimm-Reaper
16-11-2007, 16:08
Kad igra postane obveza, to više nije igra. Mislim da to govori sve.

Btw, manekenke i gameri, nebi rekao. Zamisli taj izlazak. Ona priča o novoj sezonskoj kolekciji nekog talijanskog derpea kreatora dok ti pričaš o bossu na zadnjem levelu Gears of War. Ti ne kužiš nju, ona ne kuži tebe, kao ni sve ostalo što nema veze s modom (čast iznimkama manekenkama, koje imaju nešto soli u glavi).

ssalG
16-11-2007, 16:08
Nema tih para, jer bi mi onda gaming postao obaveza, a nisam baš veliki fan obaveza.

CROGAMERR
16-11-2007, 17:36
Ja bi bez beda prihvatia ulogu PG-a,i ovako i onako samo na CoD2 dnevno provodin 6-7 sati!

Svinjoguz
16-11-2007, 18:03
za biti pro gamer ne treba ti super komp, super komp ti treba ako si freak i ako ne možeš podnest ništa manje od full postavki u igrama. Za neke gamere poput mene je bitno da igra radi bez štekanja a za detalje više manje. Inače komp nadograđujem kada imam para, mjesečni račun za internet je oko 300 kn

inace pro gameri igraju sve na low...da se maknu sijene :D

Babitz
16-11-2007, 19:25
ne igraju samo profiji tako, svi jači na cb-u igraju tako
manje detalja = bolji pregled

Babitz
16-11-2007, 19:27
ajebga, za to se bena

Rang€r
16-11-2007, 20:19
a jbt, ako zelis sponzora onda ti valjda treba ugovor, lijepo napises u ugovoru da ti nemogu oni zapovjedati kad ces ti igrat i to je to, sto se tice odrzavanja forme mozes je odrzat i da jedan dan neigras, drugi dan igras 7h, a 3. dan 3, 4. isto, 5. opet neigras, forma ce ostati...

naravno da bi uzeo :)

Jopax
17-11-2007, 01:21
NEma tih para zato jer mene rjetko koja igra može držati duže vrijeme, čak i da je toliko zanimljiva i zabavna ne bih mogao igrati da me neko sili na to, jednostavno igrat ću kad se meni igra, zato je bolje otic na turnir i osvojit nesto a ne se jebavat sa tim seronjama i igrat ko rob :yuck:

McPingvin_v2.0
17-11-2007, 01:22
lijepo napises u ugovoru da ti nemogu oni zapovjedati kad ces ti igrat i to je to
sva sreća pa ti radiš ugovor a ne firma :|

Prince-Artas
17-11-2007, 22:51
Nema tih para, jer bi mi onda gaming postao obaveza, a nisam baš veliki fan obaveza.

pa tako nekako i ja razmišljam

Sybelius
18-11-2007, 21:57
Ma daj jedva imam vremena za "rekreativno" igranje, a kamoli za nešto više, a kako si i već rekao pro gaming bi u meni ionako ubio želju za igranjem.
Sa ovim se i ja slažem 100%

Lord Ragnarok
18-11-2007, 23:36
Mdaj, prodati dušu i tijelo Logitechu? "... ma nema šanse, nema tih para..." rekao bi Kekin.

Bonkas_bOOng
19-11-2007, 00:52
A cujte,kad bi htjeli i mogli postat PG...onda bi vam to zamjenilo trentni poso...A ja bi se rado 5-10 sati dnevno napucavo po nekim serverima..i iso na turnire..pa nevidim razlog zasto nebi htio bit PG,naime nemozete u svim igrama bit uber skilleri,imali bi jednu igru u kojoj razvaljujete...a sve ostale igre i zanrove igara bi mogli igrat iz zabave.

Igraju i nogometasi golf..tenis.itd.iz zabave dok im je nogomet "poso".

A sto se tice toga da bi vam igra mogla dosadit,pa nebi reko..bar ne u mom slucaju...pocnete igrat igru,te prolaze sati dani mjeseci čak..i svaki sat primjecujete neku novu foru,novu situaciju...u pocetku pucate na sve strane...kasnije kako brusite skill pocinjete mislit na ispucanu municiju,da ne istresete cijeli spremnik na prvog jadnika koji naide a drugi vas sašije ko zadnjeg njuba,polako pocinjete pazit kako se krecete ne idete u glavu nego uvijek negdje sa strane..itd itd.Dok ne dođete na tu razinu da se sa dvadeset metara usudite gađat tipa u glavu koji banihopa ispred vas...

Za mene bi to bio fakat dobar poso..jer ionako previse igram igre a niko me ne placa..hehe aj pozdrav :killyou:

shai_hulud
19-11-2007, 09:21
Ako je netko sa ovog foruma radio posao koji ne voli,samo da bi dobio kakvu paricu,taj sigurno ne bi odbio ponudu za pro gaming...doma si,na toplom,i igras...dreamjob...
je dobro, al nema to staž, osiguranje, mirovinu...ja svoj posao ne ljubim baš, al nekako je ipak toplo oko srca kad platim porez. . :rotfl:
a pro gamig dođe više ko nešto honorarno. ili kratkovječno, u najgorem slučaju.iebeš to kad ti je konfiguracija kompa=stručna sprema