PDA

Pogledaj cijelu verziju : Disk?



Mario Gorup
12-11-2007, 09:54
Zanima me koji je tvrdi disk trenutno najbolji izbor. Da malo pojasnim, pod najboljim mislim na najbolji omjer kapaciteta, kvalitete, buke i cijene. Ako netko ima kakvih iskustava neka javi. Svaka pomoć je dobrodošla. Hvala

12-11-2007, 09:55
Trenutno je najbolje uzet nešto od 320 gb...svkako hitachi ili samsung.

Gwin
12-11-2007, 11:07
misliš onaj hitachi koji je sporiji od moje barracude ??

12-11-2007, 11:27
misliš onaj hitachi koji je sporiji od moje barracude ??

najbolji omjer kapaciteta, kvalitete, buke i cijene.


p.s:zaključao si mi temu i pitaš me pitanje i kak bi ti ja odgovorio..možda pismeno na kučnu adresu???koji k vam je danas :?


A ako hitachi ne valja onda mi to obrazloži jer je vjerovatno tvoja baracuda formula...sva sreća da je nemam.

Gwin
12-11-2007, 11:37
pa i ne baš..
320GB modeli su 570-ak kuna i hitachi i seagate. ne znam za hitachi, ali je na čujem ni barracudu ni maxtora, a vidio si na slikama da mi je komp na stolu, pored glave :D
a kvaliteta je relativan pojam. gore na testovima sam pokazao da je barracuda brža od tri puta manjeg hitachija
hitachi ima 3, a seagate 5 godina garancije.

nemam se namjeru svađat, samo mislim da si navodeći samsung i hitachi bezrazložno izostavio seagate

12-11-2007, 11:44
Neda mi se objašnjavat...nvm...


PcEkspert-Tvrdi diskovi

Extremesystems-hard drives

:?

Odoh na faks jer me polako prcate bez razloga.

Bartuc
12-11-2007, 11:45
@Gwin, jel možeš istestirati Maxtora? Nitko Maxtora još nije testirao pa me zanima kak to "čudovište" diše :D

PS: Slažem se da Seagate (ali Barracuda) odličan disk! I sam ih imam nekoliko doma :P

NITROS
12-11-2007, 11:48
Seagate najbolji diskovi :))) imam par doma uz WD sve odlicni diskovi.
Btw. posto sam stalno u jednom hardwarskom ducanu u Varaždinu pricali smo malo o diskovima i vele da se najvise isplate kupiti seagate, jer najmanje crkavaju i najkvalitetniji su. I vele da u zadnjih godinu dana nisu imali seagatea na servisu, a hitachija su imali. Tak da ono :)

12-11-2007, 11:55
a pcekspertovci kažu da je hitachi najpouzdaniji,samsung najhladniji etc...

KO tu koga sad hebe,,,ili sam i ja danas poludio uz vas...

FaTaL_mRkvA
12-11-2007, 11:57
ja imam Maxtor, sve je ok, samo što je glasan :) :(

Bartuc
12-11-2007, 12:01
ja imam Maxtor, sve je ok, samo što je glasan :) :(

Skini ovo, pokreni test i uzmi ScreenShot te ga objavi gore u sticky temi "Benchmarkovi i TOP 10..."!

Link na program -> http://www.hdtune.com/download.html

NITROS
12-11-2007, 12:26
a pcekspertovci kažu da je hitachi najpouzdaniji,samsung najhladniji etc...

KO tu koga sad hebe,,,ili sam i ja danas poludio uz vas...

Znam kaj oni govore. Ja sam isto kupovao po njihovim naputcima prvi komp u Linksu i sve su dobro rekli, al ja ti ovo govorim iz prve ruke, znaci ljudi koji su svaki dan sa tim hardwareom i koji ga servisiraju.

Bartuc
12-11-2007, 12:34
Teško je reč je li je Seagate B. ili Hitachi kvalitetniji! Oba diska su perfektna i sa oba nemreš fulati! Jednostavno su sam vrh ponude!

Dok u drugu ruku, Maxtor je jako čest gost na servisima :D Koliko ih samo znam kaj su otegnuli papke :rotfl:

A Samsung je poznat po izuzetnoj tišini što je OK faktor, ali definitivno nije presudan da bi ga uzeo rađe nego Hitachi/Seagate!



Do sada jedino nisam imao iskustva sa Seagate-Maxtor diskovima, ali sve jedno ih izbjegavam pošto me užasava drugi dio imena tog diska :P

FichoM
12-11-2007, 13:55
Može mi netko reći kakav je WesternDigital!???

Bartuc
12-11-2007, 14:12
WD je isto tako vrlo dobar disk, ali pokraj Hitachi-a i Barracude, osobno ga nebi izabrao!

ezav
12-11-2007, 15:23
Svakako preporuka jedan Seagate ....

Tih i brzi do bola :)

Iskreno danas izmedu diskova bas i nema neke razlike ... Po meni je najbitnije gledati garanciju a tu je sef seagate .. 5 godina garancije je 5 godina garancije i daje dusevni mir :D

S tim da su iskustva razlicita .. meni je korz ruke prosla tona kihnutih WD i IBM-Hitachi diskova (s novim hitacijevim diskovima se nisam srel), i pokoji seagate .. ali nevjerovatno ali istinito nijedan Maxtor (imam jednog penzica od 15Gb doma od Maxtora koji vjerno radi vec 8 godina i zal mi ga je baciti) :rotfl:

Sve ovisi kak naletis, sve to je isti vrag ..

Gledaj garanciju :)

Gwin
12-11-2007, 16:22
test je gore.. nažalost samo stari maxtor. prije spajanja sa seagateom.. idem uskoro po novi disk, vjerojatno baš seagate-maxtor, pa ću javit..
osim ako netko nema pri ruci novi seagate-maxtor