PDA

Pogledaj cijelu verziju : problem sa driverima



Hidraulicar Kreso
11-11-2007, 11:27
imam nekoliko pitanja na koje mi hitno treba odgovor. Naime imam integriranu grafičku na ploči i trebao bi skinuti sa neta nove drivere, ali pošto imam dva operativna sustava instalirana na hardu ( vista i xp ), ne znam što dalje. Meni xp prepozna grafičku kao NVidia Geforce 6150 SE, a Vista ju prepozna točno onako kako piše na kutiji od matične NVidia Geforce 6100. Tako da sada ne znam koje drivere za matičnu skinuti, pošto je integrirana grafička, a chipset je NForce 430. I što će se dogoditi ako slučajno instaliram krive drivere.
Molim vas pomoć, unaprijed hvala

Iron Storm
11-11-2007, 20:08
Gledaj ovako:
Koliko znam, XP i Vista ne mogu dijeliti drivere (AMD i Bartuc neka me isprave ako griješim), pa nagađam da se neće ništa dogoditi ako instaliraš drivere koje ti Windowsi preporučuju. Ja znam po mojim driverima za grafu (ATI Radeon X1600XT) te sam trebao na Visti instalirati Catalystis za Vistu, a na XPu "normalan" Catalystis. Opet kažem to su samo nagađanja i neka me netko iskusniji ispravi ako griješim.

Hidraulicar Kreso
12-11-2007, 17:51
ali problem je u tome što mi vista prepozna jednu grafičku, a xp drugu zato ne znam koje drivere skinuti

Iron Storm
12-11-2007, 19:40
Onda skini pomoću Viste drivere koju ti Vista preporuči i na Visti instaliraj te drivere, a pomoću XPa skini drivere koje ti XP preporuči i na XPu instaliraj te drivewre. Ako instaliraš krive neće se ništa dogoditi, a mičeš ih na 2 načina:
1) Start>All Programs>Accesoriea>System Tools>System Restore, i odabereš točku vraćanja prije instalacije drivera
2)programom specijaliziranim za deinstalaciju drivera (imaš na PCPlayevom DVDu Driver Cleaner Professional 1.5)