PDA

Pogledaj cijelu verziju : MPEG



streetrace777
10-11-2007, 15:07
Ev ljudi skinuo sam sa neta neke fileove u mpeg formatu e sad ih ne mogu otvorit iako imas klite codec.Pa ak znate neki prog da otvorim to ?

shai_hulud
10-11-2007, 15:14
nepisano pravilo je svaki mjesec treba neki novi vrazji codec za mpeg.
meni osobno omraženi REALplayer, i simpatični GOM player (ne sjecam se jel koji od njih freeware, al to obično nije problem), imaju aktivirani automatski codec update kad im nekaj treba, i za razliku od dosadnog WindowsMediaPlayera, BS-a, i Winampa, zapravo ga i pronađu.

BLOODdemon
10-11-2007, 15:44
gom player ti je besplatan,sam nekad zna podjeb**vat

Burek_fr0m_SPACE
10-11-2007, 16:00
Šta je s vama? MPEG je standardan format koji se nije mijenjao godinama. Njega bi svi video playeri trebali moći puštati bez ikakvih dodatnih codeca. S kojim si programima uopšte pokušavao?

shai_hulud
10-11-2007, 16:05
nebi se štel mešati,nije moje područje. ljudi danas (skupa s menom op.a.) pod mpeg trpaju svašta. moj post gornji samo je praktično rješenje problema.

streetrace777
10-11-2007, 16:24
Ma brijem da je do mojih fileova ili su osteceni ili neznam koji k****. Al dobro nije bed moze lock sada :)

Burek_fr0m_SPACE
10-11-2007, 19:17
nebi se štel mešati,nije moje područje. ljudi danas (skupa s menom op.a.) pod mpeg trpaju svašta. moj post gornji samo je praktično rješenje problema.
Šta uopšte možeš "strpati pod MPEG"? Čovjek je rekao da je downloadao fileove u MPEG formatu, za što je razumno pretpostaviti da su to .mpg ili .mpeg fileovi, koji sadrže MPEG-1 ili MPEG-2 audio/video stream, što će reći da se radi o standardnim MPEG formatima koje pušta skoro svaki iole sposoban video player, kao što sam već rekao. Ne shvatam šta bi drugo mogao strpati pod "MPEG file".

EDIT : I, da, nisi ponudio adekvatno rješenje, ili bar ne adekvatno objašnjenje. Za MPEG ne postoji codec u smislu u kome postoje DivX i slični codeci. DivX je, npr., format video streama koji se može sadržati u .AVI ili .DIVX containeru. MPEG je istovremeno i container i standard za stream - nema tu codeca. Da bi MPEG pustio, moraš imati nativnu podršku playera - što ih, opet, većina ima.

shai_hulud
10-11-2007, 19:24
ljut momak :o

EDIT: Ne treba čovjeku adekvatno objašnjenje, nego adekvatno rješenje. Zato nije htio googlati okolo kroz more informacija o mpeg kompresiji. Niti razmišljo previše o tome da li masa polu-legalnih windowsa koje nas brdo ima, uopće ima playere s upotpunjenom podrškom. Nit je tražio sat informatike kao odgovor.
Ajmo se nadat da smo mu pomogli, ak ne ja, onda ti, šefe.