PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problem sa Hardom HITNO POMAGAJTE



Dyslexia
09-11-2007, 21:02
Ovako imam jedan kom kod sebe na popravku i problem je sljedeci. Kada god pokusam instalirat windowse na c particiji kao sto se i normalno radi jednistavno formatira i onda dode do kopiranja i stane. A kad stavim wine na d disk onda sve normalno radi. Na c disk nikako ne mogu instalirat windowse.
Hard disk je maxtorov sata 80 gb. Maticna je EPOX 8HDAI PRO ali maticna nije bas bog zna sto. Ja mislim da hard ima bad sectore. Sada jeli do harda ili nije.

Dyslexia
09-11-2007, 21:16
Ajmo ljudi sta je ovo zar ja postam uvijek najteze probleme.

D@rX
09-11-2007, 21:21
pa obrisi obe particije i ponovo napravi, tako sam ja rijesio problem.

Dyslexia
09-11-2007, 21:25
pa obrisi obe particije i ponovo napravi, tako sam ja rijesio problem.


Oprosti ali molim ne debilne odgovore. Pa nisam kreten fala bogu da sam obriso sve particije i to 179 puta vec napravio i probao druge kablove na druge utore, Probao razlicite velicine particija i nikako ne mogu staviti windowse na C particiju.


EDIT: kontam da hard disk ima na pocetku bad sectore znaci prvih 10-15 gb ima bad sectore zato vjerojatno nemogu staviti windowse na c disk. Sada ja mislim tako moram cuti vasa misljenje prije nego sto kazem covjeku da mora uzeti novi hard disk.

The Boz
09-11-2007, 21:31
Start Offset C diska stavi na recimo 1 GB, pa 3GB, pa 10 GB itd...

streetrace777
09-11-2007, 21:57
Jel na tom hardu prije bio mozda Linux. Ako je moze biti do toga. Zato jer kad instaliras linux on radi jos 3 particije Swap,root i jos jednu. E sad ako obrises sve 3 odjednom tesko ces opet napravit.

Ako nije ovo probaj instalirat neki drugi os gore pa onda windowse opet

Dyslexia
09-11-2007, 21:58
Ma nije bilo su windowsi komp je kupljen u hg šrotu. I od pocetka su windowsi bili na d disku.

Gwin
09-11-2007, 21:59
Start Offset C diska stavi na recimo 1 GB, pa 3GB, pa 10 GB itd...hmm.. ovo bi trebalo upalit ako je riječ o bad sectorima

drugo mi ne pada na pamet

Dyslexia
09-11-2007, 22:00
Start Offset C diska stavi na recimo 1 GB, pa 3GB, pa 10 GB itd...hmm.. ovo bi trebalo upalit ako je riječ o bad sectorima

drugo mi ne pada na pamet

A kako da to napravim

Ivan_87
09-11-2007, 22:17
imo sam maxtor 80gb jpš 2004 godine,dešavalo mi se to da nikako nisam mogo instalirat windowse i nakraju se zapalio čip na maxtoru i riko je,pogledaj malo kolko ti se grije disk,možda elektronika nevalja,možda windowsi,neznam što da radiš... :shock: lol

Dyslexia
09-11-2007, 22:22
Moze biti ali kontam si da tu nema ljeka cijelo vrijeme ce ga to zahebavat a bad sectore je jako tesko popravit. Kupit ce novi ali PATA disk jer ova maticna je jako losa za sata sumjivo mi je to. Spojio sam ata disk i radi savrseno. Sad neznam da uzme HITACHI ILI SEAGATE

D@rX
09-11-2007, 22:24
pa obrisi obe particije i ponovo napravi, tako sam ja rijesio problem.


Oprosti ali molim ne debilne odgovore. Pa nisam kreten fala bogu da sam obriso sve particije i to 179 puta vec napravio i probao druge kablove na druge utore, Probao razlicite velicine particija i nikako ne mogu staviti windowse na C particiju.


EDIT: kontam da hard disk ima na pocetku bad sectore znaci prvih 10-15 gb ima bad sectore zato vjerojatno nemogu staviti windowse na c disk. Sada ja mislim tako moram cuti vasa misljenje prije nego sto kazem covjeku da mora uzeti novi hard disk.

sta je tebi?? nisi napisao da si to napravio. sta se pjenis odmah? otkud ja mogu znat jesi ili nisi??? :-x :-x

Dyslexia
09-11-2007, 22:25
[quote="D@rX":1g1hbk5e]pa obrisi obe particije i ponovo napravi, tako sam ja rijesio problem.


Oprosti ali molim ne debilne odgovore. Pa nisam kreten fala bogu da sam obriso sve particije i to 179 puta vec napravio i probao druge kablove na druge utore, Probao razlicite velicine particija i nikako ne mogu staviti windowse na C particiju.


EDIT: kontam da hard disk ima na pocetku bad sectore znaci prvih 10-15 gb ima bad sectore zato vjerojatno nemogu staviti windowse na c disk. Sada ja mislim tako moram cuti vasa misljenje prije nego sto kazem covjeku da mora uzeti novi hard disk.

sta je tebi?? nisi napisao da si to napravio. sta se pjenis odmah? otkud ja mogu znat jesi ili nisi??? :-x :-x[/quote:1g1hbk5e]

Dobro oprosti bio sam zivcan ali ono mislim to sam prvo napravio kad sam donio komp od njega. Sorry ako sam bio grub.

D@rX
09-11-2007, 22:44
nema frke, drugi put napisi sta si probao sta ne. ne znam stvarno rijesit ovo ako ono nije pomoglo. reklamiraj.

Dyslexia
09-11-2007, 22:58
Ma garancija mu je istekla kad je lik kupio cijeli komp u hg šrotu. Ma reko sam mu da kupi novi. Kupit ce novi u vemilu sutra idem s njim pa cu uzet Hitachi 160 gb.

Ivan_87
10-11-2007, 09:49
ja sam nakon hebenog maxtora od 80gb možda isti tvoj kupio 160gb hitachi u ve-milu,dosta je bučan,najrađe si uzmi segate od 160gb ili wd u hg spotu,možeš i hitachi nije loš ali nikako maxtor ili ovo novo ime segate-maxtor :nonono:

Gwin
10-11-2007, 11:10
daj molim te ne melji.. novi maxtori koriste seagate tehnologiju. dovoljno dobar i brz da ga ja već drugu godinu koristim diamondmax10 kao c: particiju.
a glede stabilnosti i performansi nikakve razlike između najnovijeg maxtor-diamondmax21 i seagate-barracuda10 serija

D@rX
10-11-2007, 11:17
moj frend ima seagate maxtor 320Gb i super zadovoljan.

Ivan_87
10-11-2007, 11:23
ma svi novi hdd-ovi su relativno dobri,ja sam 1998 kupio jedan wd danas još radi a 2004 maxtor od 80gb i riknuo za 16mj,sad sam na hitachiu a danas idem po novi pc tako da se selim na segate 250gb :)

bezimeni
10-11-2007, 12:14
Ja već sigurno 10 godina kupujem isključivo Maxtor diskove i još mi se ni jedan nije pokvario...