PDA

Pogledaj cijelu verziju : Isplati li se samo zbog dx10 grafike prijeći sa xp na vistu?



Outmind
09-11-2007, 12:34
Pitanje je samo po sebi jasno, jeste li bili prisiljeni, ili se sada osjećate prisiljeni xp zamijeniti vistom samo radi vizualnih performansi u igrama? Kad smo već kod te etme, može li mi netko argumentirati zašto bih još ja svoj xp trebao zamijeniti vistom?

The Boz
09-11-2007, 12:38
Ne uzimaj Vistu ako boga znaš.

mravojed20
09-11-2007, 12:40
Ko te tjera da pređeš na vistu sada? Ako se dobro sjećam, ti nemaš ni komp koju ima dx10 grafu. Trenutno nema nikakve potrebe da se prelazi na vistu.

Najbolja solucija je jednostavno napraviti dual boot. Na jednoj particiji xp a na drugoj instalirana vista. problem riješen.

Bartuc
09-11-2007, 12:42
Ne treba ti još Vista! Imamo samo nekolicinu naslova sa dx10 grafičkom podrškom, a razlika između dx9 i dx10 je praktički zanemariva! Stvarno nema neke razlike, pogledaj prave ScreenShotove, a ne reklamne SS-ove i vidjet ćeš da je sve to samo napuhani drek koji se ne isplati imati!

Na Vistu pređi tek kada će Microsoft prestati nuditi podršku XP korisnicima (cca 2011 godine iz izvora kada sam zadnji put pratio situaciju)... ali tada opet nebuš prešao na Vistu nego na Viennu :P

Outmind
09-11-2007, 12:45
@ Mravojed - Samo me zanima jer mislim da cu uskoro dobit novi komp... I sam razmišljam slično kao Bartuc, jedino me eto zanima vox populi...

mravojed20
09-11-2007, 12:47
Onda lijepo napravi dual boot i bit ćeš zadovoljan.

GrimReaper
09-11-2007, 13:02
imam dx 10 grafu i ni pod razno mi nije palo stavljat vistu... jednostavno osjecam da je xp sve kaj želim, sve radi stabilno i onak kak ja hocu, a ako nekaj nije tak(što bi bio slučaj sa vistom) onda bi zapalio pola grada + dvd od viste :rotfl:

Bartuc
09-11-2007, 13:06
Svi ste vjerujem vidjeli kako se Vista može instalirati u dvije minute! Ali ako netko nije vidio, neka klikne na ovaj tekst! (FVbf9tOGwno)S:D

Rocchiro
09-11-2007, 13:06
ne.jos neko vrijeme budu izlazile igre koje ne trebaju dx10,a vista je ionak crap

Rang€r
09-11-2007, 13:25
Svi ste vjerujem vidjeli kako se Vista može instalirati u dvije minute! Ali ako netko nije vidio, neka klikne na ovaj tekst! (FVbf9tOGwno)S:D

a :rotfl: cojece lik je legenda treba i meni onakav stroj :pray:

GrimReaper
09-11-2007, 13:25
Svi ste vjerujem vidjeli kako se Vista može instalirati u dvije minute! Ali ako netko nije vidio, neka klikne na ovaj tekst! (FVbf9tOGwno)S:D

haha ovo je precarski :pray: :pray: :pray:

jebote još onak kutiju na kraju baci na pod ko da je živčan i onda onak smireno sa smješkom..this is how you install windows vista

Rang€r
09-11-2007, 13:27
ja sam se najbolje uvjeroio koji je vista nekompatiblini šrot!!!

nisam nista mogo igrat... cak i ono sto pokrenem nisam mogo igrat...

jedino sto je lijepo no sto ce ti to kad mozes skinut visual pack i eto...

100EURO
09-11-2007, 13:45
mislim da to ponajprije ovisi o komponentama koje imas ....

flander
09-11-2007, 13:54
instaliram vistu kad amd freak i Bartuc potvrde da valja :D

Nightyx
09-11-2007, 14:09
Svi ste vjerujem vidjeli kako se Vista može instalirati u dvije minute! Ali ako netko nije vidio, neka klikne na ovaj tekst! (FVbf9tOGwno)S:D

To je to...recite NE visti :pray:

Prince of Persia freak
09-11-2007, 14:28
Svi ste vjerujem vidjeli kako se Vista može instalirati u dvije minute! Ali ako netko nije vidio, neka klikne na ovaj tekst! (FVbf9tOGwno)S:D


Genius :D

Bartuc
09-11-2007, 14:28
Dečki, držite se teme i budite konstruktivni! Nisam stavio onaj link tak da ovo pređe u Off Topic!

@Flander, mi ti javimo kad taj dan dođe :P

Prince-Artas
09-11-2007, 19:59
ako ćeš podršku za dx10 platit cca600mb rama koliko vista uzima pri podizanju samo izvoli

RayDX
09-11-2007, 20:48
Kupi dx10 grafulju i ako imaš jak hardver

09-11-2007, 22:40
samo dual boot. mislim da cu to napravit. ali sad da samo na vistu predjem to ne.

bezimeni
09-11-2007, 23:01
Koliko čujem na nekim drugim forumima 64 bitna Vista radi sasvim ok, uostalom uskoro stiže sp 1 pa bi i mogloa proraditi kako spada , ali ipak je xp još uvijek zakon.

Prijelazno razdoblje i ne vidim neku potrebu za nadogradnjom os-a.Sa 98-osmice sam prešao na xp tek nakon izlaska sp 1 a propustio sam i millenium i w 2000 i ništa mi nisu falili tako možda i propustim Vistu koju sam isprobavao još u beta 2 verziji i nije me se nešto dojmila.

Dyslexia
09-11-2007, 23:01
RECITE NE VISTI.

r0pe
09-11-2007, 23:19
prelazim tek kad igre budu zahtijevale dx10

Iron Storm
09-11-2007, 23:30
Probao sam Vistu (probni period, naravno), i kažem da nije dobra, ali nije ni loša. Većina igara ionako još koristi DX9 grafiku koja je solidna, pa ne vidim razlog zašto prijeći na Vistu. EVENTUALNO napraviti dual boot, ali ostaviti XP funkcionalnim. No možete lijepo skinuti temu što ju je Bartuc priložio ovdje: http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?t=17721Ste se praviti da imate Vistu :D . Ja još nisam jedino ikonice našao kakve ima Vista.
A i osim toga, ne vidi se baš neka prevelika razliga između DX9 i DX10, a najave kako je DX10 puno bolji nego DX9 čisti je marketinški šit.

Da rezimiram: Nije potrebno prelaziti na Vistu zbog DX grafike.
Zedovoljni? :rotfl:

Grimm-Reaper
10-11-2007, 04:10
Što se mora nije teško. Uskoro će sve ići na visti, a xp-ovci će polako u prošlost.

Ovo je tipičan primjer one stare, ako nisi u koraku s vremenom, vrijeme te pregazi.

Hidraulicar Kreso
10-11-2007, 09:49
neću prelaziti, jer će se i dalje igre raditi u dx 9 i dx 10, zbog toga što nemaju svi ljudi novaca da si priušte nove komponente te da budu u toku sa tehnologijom, i mislim da to proizvođači igara na neki način razumiju.

Gwin
10-11-2007, 11:08
ja sam probao i odustao kad je vista rekla da nemam wlan karticu u kompu. onu istu karticu koju xp pprepozna iz prve
shvatio bih da je riječ o Zhing-Zhuao-Tech proizvodu, ali da vista ne prepoznaje ASUSov hardver to mi je malo presmiješno..
uninstall-format-winxp

Samael
10-11-2007, 11:13
Savjetujem, ostanite na XP-u dok ne dođe više service packova za Vistu...
:pray:

GrimReaper
10-11-2007, 11:16
više se nece cekat dugo novi windows kao što se vista,za 2 god ce novi a mislim da ce xp ostat podržan do tada

mamlaz
10-11-2007, 13:06
CryTek je već dokazao da samo "skriva" postavke da budu nedostupne na Windows XP-u, jer Crysis izgleda jednako lijepo i na XP-u sa podešenim parametrima...

Sad je pitanje, koliko je MaliMekani platio Plačljivcima da onemoguće sve detalje na XP-u...

Nije samo MaliMekani kriv, već i ove prodane Turske duše, PlačljivePičke...

Grimm-Reaper
10-11-2007, 14:56
I to je mogućnost... Ali s vremenom će vista pregazit sve, ili izaci "neki novi neki divlji" hibrid, pa nek svi budu sretni.

Daniel666
10-11-2007, 20:57
Vista = smeće

ali to svi znaju pa je tehnički ovaj post spam

LOL

Bartuc
10-11-2007, 21:09
Pogle rezultate ankete :D

40 ljudi protiv Viste, a samo 3 glasa za nju :rotfl:

KI KI
11-11-2007, 12:18
jep i to zbilja dokazuje da microsoft nista neradi

Sonic_Moronic
11-11-2007, 12:33
Ne namjeravam nabaviti Vistu. Ako neka igra zahtjeva da ja pređem na novi OS, onda nije nimalo vrijedna moga vremena. Hebem ti ja dx10 grafiku, neka se gone... Oldies = gg...

Peyo
11-11-2007, 20:07
Svi ste vjerujem vidjeli kako se Vista može instalirati u dvije minute! Ali ako netko nije vidio, neka klikne na ovaj tekst! (FVbf9tOGwno)S:D

To bi trebalo pokazat Bill Gates-u pa neka vidi koji je promašaj napravio :twisted: , a toliko smo se svi nadali puno boljem nego što je XP :cry:

CHOLIK
11-11-2007, 20:25
Imam vistu i mobu reć da mi je svejedno osim male razlike u grafici igara koje podržavaju DX10

Bartuc
11-11-2007, 21:02
Imam vistu i mobu reć da mi je svejedno osim male razlike u grafici igara koje podržavaju DX10

Koju konfiguraciju imaš?

KI KI
11-11-2007, 21:20
2 x 2 gb?

lolac
11-11-2007, 22:47
Ne uzimaj Vistu ako boga znaš.

SH4D0W
12-11-2007, 09:30
O2GyGv-RqFM&NR=1
Hehe.. :rotfl: Vista sux!

Berax0r
12-11-2007, 19:11
Nema teorije....

Mahadeva
12-11-2007, 20:06
ja samo znam da necu ni pomisljat prelaziti na vistu u dogledno vrijeme...

KI KI
12-11-2007, 20:11
ma kaj dogledno ja cu sa XP odma na neki treci sustav

prekacem vistu
kome to treba

Vorban
12-11-2007, 22:14
Koliko sam ja skužio Vista treba solidan komp kako bi se uopće pokrenula, a ako ćeš pokretat i Vistu i igricu zbog trunke bolje grafike, I will rather stick with XP...uostalom vista je zbugana do jaja :rotfl:

Bartuc
12-11-2007, 22:16
Ma ne treba ti mrcina od kompa da bi imao Vistu, to su bedastoče!

Vista Requirements (http://www.microsoft.com/windows/products/windowsvista/editions/systemrequirements.mspx)

Vorban
12-11-2007, 22:21
nisam rekao mrcina, već solida...imam osjećaj da sada zeko pati :D, to mi je kad slušam debile

KI KI
13-11-2007, 07:21
istina treba dobar komp da radi dobro ali može i na slabijim komfama ali onda malo šteka i nije to taj osječaj

Outmind
13-11-2007, 10:37
20 GB hard drive with at least 15 GB of available space

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

FaTaL_mRkvA
13-11-2007, 10:58
zar za dx10 treba vista???????????????

Lord Jambrek
13-11-2007, 11:28
zar za dx10 treba vista???????????????

Dobro jutro isusovo! To već vrbe znaju!

KI KI
13-11-2007, 21:15
ako to vec i vrbe znaju onda ostaju samo krtice jer one zadnje saznaju :)

Bartuc
13-11-2007, 21:38
Evo kaj sam upravo našao po pitanju prelaska na Vistu! Kom se da, neka čita, kom se ne da, nek se... :D

10 Razloga zašto ne na Vistu:


1. You don't actually need itS-- No, think about this. Vista doesn't do anything you can't already do with XP. About the only significant shift requiring Vista is DirextX10, but as no titles support it yet and, according to John Carmack (the godfather of modern gaming) there's no need to yet either.

2. Cost $$S-- It's so blindingly obvious, most people will be blinded to it. You already have XP, and alternatives like Linux are free. If you really want to throw money away, go give it to a local charity.

3. On that note, it's outrageously overpriced -- at least in Australia. As revealed in the current APC, even after taking into account the profit margin Microsoft Australia previously applied to XP (as well as exchange rates, as you would expect), Australians are paying hundreds of dollars more for their copies than in the US. In fact, it's cheaper for Australians to buy Vista direct by mail order from the States. If you think Microsoft Australia is reaming us, vote with your wallet.

4. Upgrading hardwareS-- XP was demanding at release, but Vista more so. If you have an older machine that struggles with XP at the best of times, Vista is out of your ballpark unless you spend even more money to upgrade. If this is you, see point 1.

5. Driver supportS-- Key hardware like video and sound is crippled at the moment -- while Nvidia is working furiously to get a stable driver for the 8800 out by the 30th, there's still no SLI support for any of the Nvidia range. And thanks to the removal of hardware accelerated 3D sound in Vista, Creative's popular DirectSound based EAX no longer works at all, muting this feature for just about all gaming titles on the market today. Creative is in the process of coding a layer for its drivers to translate EAX calls to the OpenAL API which is seperate from Vista, but going by past experience with Creative drivers we won't see these any time soon.

6. Applications that don't workS-- there's been plenty of coverage about applications that won't work without a vendor update. These include anti-virus, backup and security software such as those from Symantec, Sophos and ilk; CD and DVD burning tools like the suite from Nero need updated versions to work; and even basic disk management and partitioning tools such as Paragon's Hard Disk Manager are awaiting an update for Vista to be compatible. How many more will fail as Vista enters mainstream? Even Firefox has issues with Vista.

7. It's a big fat targetS-- with a new and untested in the global wild architecture, virus and malware authors are going to work overtime exploiting the holes Microsoft missed. In fact it's already happening. Loath though I am to use the word 'security' and 'Windows' in the same sentence, Windows XP has at least been patched to the hilt and can be used with a plethora of reasonably effective security tools that work now, without waiting for an update down the track.

8. UACS-- Oh yes, the Microsoft solution for an operating system where mutli-user was an afterthought. Sure, you can disable it, but the OS then makes it clear then that the onus is on the user for any damaging programs that got to run with permissions, rather than with Windows in the first place. If you do have it on, it is going to annoy the hell out of you. It pops up far too frequently, and even on a fast PC, the UAC screen takes too long to come up and disappear.

9. DRMS-- And to a lesser degree TPM -- were made for the RIAAs and MPAAs of this world, and the even tighter integration of copy protection mechanisms and 'Windows Rights Management' into vista are nothing more than a liability to you, the user. This ComputerWorld piece says is succinctly: 'it's hard to sing the praises of technology designed to make life harder for its users.' As for TPM, this short animated video shows just how far the rabbit hole goes. And to think you pay for the privilege of having the use of media you purchased and own dictated by third parties, even on your own system.

10. The draconian licenseS-- somehow, Microsoft has forgotten that it built its business from products that empowered its customers, not hampered them. Of course, we forget that Microsoft's customers aren't you and I, afterall (see point 9). Aside from the backward thinking that is licensing, and not actually owning, your software new terms with Vista include being able to transfer the license only once; half the limit compared to XP for Home Basic and Premium on how many machines can connect to yours for sharing, printing and accessing the Internet; limits on the number of devices that can use Vista's Media Center features; activation and validation governing your ability to upgrade hardware and use Windows itself; and outlawing the use of Home Basic and Premium with virtualisation software, and Ultimate only if DRM enabled content and applications aren't used. But then again, who reads these anyway?

Arbiter of Change
14-11-2007, 17:28
Možda ne trebaš Vistu, ali ćemo uskoro (kako stvari stoje) biti prisiljeniSimati ju.

Sonic_Moronic
14-11-2007, 20:18
Neće mene nitko prisiliti na to... Btw. daleko sam od 15 gb slobodnog mjesta... Jako daleko... Hebiga, trebam novi hard. :)

Prince-Artas
16-11-2007, 20:24
Možda ne trebaš Vistu, ali ćemo uskoro (kako stvari stoje) biti prisiljeniSimati ju.

već jesam, koliko se god trudio nisam uspio nać sve drivere (za xp) za laptop

Sybelius
18-11-2007, 21:52
Koristiću xp dok me ne budu prisilili na Vistu;podrška,updateovi,software,driver-i...i naravno igre.Što znači dok Xp ne bude na nivou današnje podrške za win 98. :boohoo:

CROGAMERR
18-11-2007, 23:17
Vista sto se mene tice vista moze cekati ! Nema potrbe! Strpiti se jos malo! :D

CheeseW01f
20-01-2008, 17:37
Ne uzimaj Vistu ako boga znaš.
The Boz je u pravu. što bezveze uzimat vistu samo da bi mogao instalirat DX10 kad još nije ni pošteno zaživio. Samo ako postane neophodan za igranje novih naslova u budućnosti.

Edi Sm187
20-01-2008, 19:54
Vista je OK...

Bar sad Microsoftove web stranice izgledaju lijepo....

Nemesis
21-01-2008, 04:00
glasao sam za da.

Čux
21-01-2008, 08:23
NIKAD, to je upravo markentinška fora da ti prodaju ono što ti uopće netreba

MasaKrisT
21-01-2008, 08:53
Nope..kad izadje pravi OS i pravi DX onda prelazim sa DX9

FioPro
21-01-2008, 16:27
Vista i DX10 se prskaču, dakle sa XP-a ćemo ići na Windows 7 i DX11... Ja imam DX10 grafičku, i to dobru ( 8800GTS640 ). Bio sam jedno vrijeme na Visti i jedina igra u kojoj se vidjelo poboljšanje je bio Bioshock koji ima dosta detaljnije teksture i bolje osvjetljenje u DX10... Ostale igre ili nisu pokazivale neka grafička poboljšanja kada biste uključili DX10, ili pak neke postanu neigrive. Recimo Crysis je kao DX10 kralj, a skoro sve finte rade i na XP, i izvede se jako jednostavno, a performanse su barem 10% bolje...

Kod Viste su mi se svišali Upadte-i... Ništa drugo... Aero :yuck: Ja koristim samo Windows Classic. Još jedna stvar, odlučio sam totalno otpiliti Vistu kada sam dobio SB X-Fi karticu. Još jedna stvar, Deamoni i Alcohol su se znali posvađati sa OS-om, i još par programa koje često koristim... A da ne govorim kolko glupih procesa i servisa Vista ima u pozadini. Kad sam ju instalirao, bez drivera je bilo negdje na 50, a poslije je išlo i do 65 u idle-u... A sad na XP-u nikad iznad 45... Osim ako nešto žestoko ne radim...

EDIT: Dobro sam se nasmijao kada je Robbie Bach na CES08 rekao da su oduševljeni svojim GfW igrama i da je Vista bila odličan OS za koji su radili igre :rotfl: GfW Live je jedino dobar na konzolama. A one igre koje su GfW a nemaju Live, njih je moguće igrati u MP... Možda Xbox je velki uspjeh za Microsoft, ali oni nisu napravili niti jednu poštenu igru, nego su samo igrama od renomiranih devova zalijepili naljepnicu GfW... A od Microsofta niti riječi... Samo su usrali neke potencijalno dobre igre... Jer vjerujem da bi neke igre bez Live-a bile čist solidne u MP-u... Mislim, ko je vidio da ti za MP na PC-u treba Xbox kontroler ! :kill:

Tegla Ajvara
21-01-2008, 19:37
moj frend je mom frendu skinio dx10 za xp i tak da nema potrebe.

Prince-Artas
21-01-2008, 20:45
opet počinjete s tim crapom :(

FioPro
22-01-2008, 17:03
moj frend je mom frendu skinio dx10 za xp i tak da nema potrebe.

Humodrastično...

Slayer
22-01-2008, 19:09
opet počinjete s tim crapom :(

da al svi uvijek ponizavaju vistu ali ipak je vista bolja ak imas masinu... ak imas kantu onda je xp car

Prince-Artas
22-01-2008, 19:13
opet počinjete s tim crapom :(

da al svi uvijek ponizavaju vistu ali ipak je vista bolja ak imas masinu... ak imas kantu onda je xp car

neda mi se, uistinu bilo je topika i rasprava o visti i previše pa malo pročitaj

nosferatu25
01-02-2008, 17:48
ma isplati se jedino onom koji ima quadcore mašinu sa 4gb rama i 8800 Ultra i koji je život posvetio igranju Crysisa na "Very High" :D

nosferatu25
01-02-2008, 17:48
napr. igra halo 2, koja je fantastično radila na very old-gen mašineriji xboxa, predviđena je samo za elitne Vista-korisnike; ali ne samo da to nije u redu - kad to čuje, čovek pomisli "hej, to je exlusiva, ma imaće extra grafu, fiziku, itd" a onda vas igra počasti izgledom od pre nekoliko godina, i uz to - secka. ma svi ćemo jednog dana preći na Vistu, ali još najmanje dve godine, dx9 i XP će biti savršeno upotrebljivi za sve potrebe jedne next-gen igre! ! !

Slayer
01-02-2008, 18:16
sta svi pricate tolko o tom halo2??? pa uzmes emulator i igras sta ce ti vista???

Peyo
01-02-2008, 18:20
sta svi pricate tolko o tom halo2??? pa uzmes emulator i igras sta ce ti vista???

To je inače ilegalno ako nisi znao

Outmind
01-02-2008, 19:12
Nije ako ima originalnu igru za xbox, koju naravno ima.

nosferatu25
01-02-2008, 19:40
ali da li je ilegalno ako originalno kupljenu igru za Vistu pokreneš na XP-u? :o ima sajt posvećen baš tome i tamo svi kažu da je to legalno, al nisam baš siguran.

Korpse
01-02-2008, 20:08
Ne uzimaj Vistu ako boga znaš.

Outmind
01-02-2008, 21:30
Pai ako igra ima gfw label zašto ju ne bi mogao igrat na xp-u? Ako je xp podržan sve je potpuno legalno ak je igra origigi, ne vidim tu nikakav problem.

Slayer
01-02-2008, 22:11
Nije ako ima originalnu igru za xbox, koju naravno ima.

da kupis igru u ducanu iako ju ja uopce nemam i nezelim ju nabavit, kupis yoystick skines emulator i sve je legalno, jedino sta ti treba malo jaci komp za ove nove igre

Prince-Artas
03-02-2008, 13:42
ali da li je ilegalno ako originalno kupljenu igru za Vistu pokreneš na XP-u? :o ima sajt http://www.FromVistaToXp.comSi tamo svi kažu da je to legalno, al nisam baš siguran.

naravno da je legalno

d0mba
03-02-2008, 15:11
Mene ovo podsjeća na vrijeme kad je XP došo a svi smo bili ufurani u 98.
Kod mene vista neće doći na računalo dok nebude se na katz pojavio vista service pack 2.99 posto igara nema DX10 a igre koje ga imaju možete na prste prebrojati i uopće se nevidi razlika....ali morma reći..to je za sad!
Vista je sad po sebi smeće jer ništa još nije napravljeno kako spada za nju,hardware podrška,driveri,optimizacija....što je sve najavljeno u SP2 za vistu.

Sada je vistu neisplativo imati na računalu ali za godinu dana kad igre počnu bubati OPTIMIZIRANI DX10 a ne ovaj gdje sa 8800GTX se može zaboraviti igranje....i kad budu napravili sve drivere kako bog zapovijeda...e onda ću imati vistu..za sad....xp još gura kako spada!

Korpse
03-02-2008, 15:37
a kada je XP izašao?

Prince-Artas
03-02-2008, 16:40
October 25, 2001
wiki ftw

RIDER32
03-02-2008, 16:47
Mozda.
Moj bratic ima Vistu i nisam vidio da pendreci periferiju.

d0mba
03-02-2008, 16:50
iskreno ja priznajem....da je više optimizirana i da postoje driveri za sve....ja bih prešao...neka DX10 nije puno drugačiji[skoro ništa]Sod DX9..ali samo da je optimiziraju kako spada.....

grizli
03-02-2008, 19:44
dual boot xp & vista

d0mba
03-02-2008, 21:55
a šta će mi dual boot kad sve što mogu raditi u visti radim i u Xp samo vista više guta i ima više bugova a igre iste...neisplativo staviti još prije SP2

marijanovic
04-02-2008, 02:15
Baljezgate svi, bez uvrede.

Vista nema osjetno niže performanse nego XP.

Nakon 8 mjeseci Viste vratio sam se na XP jer sam mislio da ce mi Crysis i novije igre raditi bolje. Ali malo sutra, nisu.
Možda za 1 fps najviše, na istim postavkama, ali ljudi pa to je neprimjetna razlika.

Na Vistu nebih preporučio da prijeđu samo oni kojima je komp slabiji, kojima mala granica dijeli igrivost i neigrivost.

Ali zašto se svi toliko pjenite? Poznato je da se ljudi boje nepoznatog, zato probajte, koristite, testirajte pa onda recite.

Mislite da je tih 100 3DMark2001SE bodova što xp ima više nego vista uistinu tolika razlika pri igranju?

Na Visti samo OpenGL igre rade zeru lošije, ostale rade dobro kao i na xp-u. A nekompatibilost programa ili dijelov s Vistom -> s tim se nisam sreo u cijelih 8 mjeseci korištenja. Sad ekam SP1 za Vistu i tad se vračam (jer mi se neda sad prelazit natrag pa skidat sve update ponovo).

Slayer
04-02-2008, 09:01
Baljezgate svi, bez uvrede.

Vista nema osjetno niže performanse nego XP.

Nakon 8 mjeseci Viste vratio sam se na XP jer sam mislio da ce mi Crysis i novije igre raditi bolje. Ali malo sutra, nisu.
Možda za 1 fps najviše, na istim postavkama, ali ljudi pa to je neprimjetna razlika.

Na Vistu nebih preporučio da prijeđu samo oni kojima je komp slabiji, kojima mala granica dijeli igrivost i neigrivost.

Ali zašto se svi toliko pjenite? Poznato je da se ljudi boje nepoznatog, zato probajte, koristite, testirajte pa onda recite.

Mislite da je tih 100 3DMark2001SE bodova što xp ima više nego vista uistinu tolika razlika pri igranju?

Na Visti samo OpenGL igre rade zeru lošije, ostale rade dobro kao i na xp-u. A nekompatibilost programa ili dijelov s Vistom -> s tim se nisam sreo u cijelih 8 mjeseci korištenja. Sad ekam SP1 za Vistu i tad se vračam (jer mi se neda sad prelazit natrag pa skidat sve update ponovo).

ja sam jucer stupio u nepoznate vode i odlicna je vista, ja nemam sta prigovorit
jedina mana zbog koje svi kazu da je smece je instalacija... prvo sam se namucio i doso do checking compatibility i rece mi da mi nero 6.0 nije kompaktiblian i jos par programcica al kad sam zbriso sve je islo glatko, doduse malo sporo

Izgubljeni
05-02-2008, 12:23
ma meni je vista okej, iako me sad zivcira zbog printera, al jbg,... igre mi rade ko na xp-u, ako sporije rade onda je neprimjetno... ma vista je okej :wink:

Iron Storm
05-02-2008, 12:28
S/cut

Probao sam Vistu, ali ne na novijim igrama. Sad se pitam da li da se vratim na Vistu (imam sada ADSL pa mogu na Net) ili ne, jer ako bih se vraćao onda bih morao cijelu particiju reformatirati i ne znam da li bi mi igre koje sam instalirao pomoću XPa radile u Visti (programi također). A i osim toga, kad sam isprobavao Vistu dolazilo mi je do problema koji je davno riješen (SATA kabel kojim su spojeni hard i matična), tako da zbilja ne znam...

Slayer
05-02-2008, 19:30
S/cut

Probao sam Vistu, ali ne na novijim igrama. Sad se pitam da li da se vratim na Vistu (imam sada ADSL pa mogu na Net) ili ne, jer ako bih se vraćao onda bih morao cijelu particiju reformatirati i ne znam da li bi mi igre koje sam instalirao pomoću XPa radile u Visti (programi također). A i osim toga, kad sam isprobavao Vistu dolazilo mi je do problema koji je davno riješen (SATA kabel kojim su spojeni hard i matična), tako da zbilja ne znam...

sve igre koje sam instaliro u XPu prije nego sam se upgrejdo na vistu rade na visti

Kenyi
05-02-2008, 20:03
upravo, imao sam slight problem sa cod2 ali sve radi kada stavite compatibility mode xp sp2, tako da vjerujte, za mene se isplatila nadogradnja

Zwer
05-02-2008, 20:35
RECI NE VISTI VISTA JE LAZNO LIJEPA previse bugova i neke smijesne greske!!!!! 8)

Peyo
05-02-2008, 21:09
RECI NE VISTI VISTA JE LAZNO LIJEPA previse bugova i neke smijesne greske!!!!! 8)

Kako kome ! Nema se tu što puno filozofirat. Nekome Vista radi odlično, a nekome suxa :wink:

Hidraulicar Kreso
05-02-2008, 21:10
RECI NE VISTI VISTA JE LAZNO LIJEPA previse bugova i neke smijesne greske!!!!! 8)

Kako kome ! Nema se tu što puno filozofirat. Nekome Vista radi odlično, a nekome suxa :wink:

dok sam ju koristio bila je sasvim ok, ali me smeta hardwerska glad

Zwer
05-02-2008, 21:12
sve je to kako kome ...... :wink: 8)

nosferatu25
05-02-2008, 21:43
hackeri su nekoliko dana posle izlaska crysisa rešili problem nemogućnosti pokretanja Crysisa u dx9 u "very high". Otkrilo se da igra isto izgleda, a bolje vozi u dx9. možda je vista ok OS, ali ubi je ta silna "ekskluzivnost" :(

Slayer
05-02-2008, 23:17
hackeri su nekoliko dana posle izlaska crysisa rešili problem nemogućnosti pokretanja Crysisa u dx9 u "very high". Otkrilo se da igra isto izgleda, a bolje vozi u dx9. možda je vista ok OS, ali ubi je ta silna "ekskluzivnost" :(

ajde pogledaj na googlu o tome pa onda razmisli sta si napiso, ima jedan odlican sajt di ima vise screenshota na dx9 high,very high i dx10 very high




Kako kome ! Nema se tu što puno filozofirat. Nekome Vista radi odlično, a nekome suxa :wink:

da bas tako

ZorgTheBorg
05-02-2008, 23:22
VISTA SUX ASSES.

Imam dual boot XP i vistu i giga uberpwn mašinu kojoj do danas nema ravne. Ali ofc Vista je i to sredila. Dobivam 10% manje performanse za 0.1% bolju grafiku i za 200% više bugova. Čojs iz obijs - XP

Iron Storm
05-02-2008, 23:48
Evo meni stari govori da niš ne dobivam prelaskom na Vistu, pa dajte onda vi argumentirajte sve prednosti i mane WinViste da ga mogu razuvjeriti...

nosferatu25
06-02-2008, 13:58
ja samo znam da neću još dugo preći na vistu, iz rzloga što mi je directx9 još uvek dovoljan. kad više ne bude bio aktuelan... eh, ima dosta do tad :D

Lord Jambrek
06-02-2008, 14:29
VISTA SUX ASSES.

Imam dual boot XP i vistu i giga uberpwn mašinu kojoj do danas nema ravne. Ali ofc Vista je i to sredila. Dobivam 10% manje performanse za 0.1% bolju grafiku i za 200% više bugova. Čojs iz obijs - XP

Navedi ti nama koji su to bugovi.

XP se ruši više od Viste, brži je, ali je i nestabilniji. Na visti jedino kaj treba napravit je isključit user account control koji zna dić živce do kraja. Vista mi se još ni jednom nije zblokirala kao XP.

Izgubljeni
06-02-2008, 15:15
da to i mene zanima, ali vista je meni super... :killyou:

Kenyi
06-02-2008, 15:46
sp1 za vistu je jos u testnoj fazi, ocekujte ga na trzistu ovog ljeta i proljeca,povecali su kompatibilnost uredjaja za bazu od 4000 novih uredjaja podrzanih, ispravili neke bugove, sredili updatea...