PDA

Pogledaj cijelu verziju : overclockanje graficke:pomoc



Dropper
08-11-2007, 20:10
zelim overclockat graficku radeon 9550/256mb ddr2/128 bit/250MHz!

ova graficka ima strasno mali radni takt tako da mi cod2 sa njom steka!

ja ne znam nista o overclockanju tako da molim da mi sve potanko objasnite...

:pray: :shock: :o :pray:

Bartuc
08-11-2007, 20:35
Ovo zvuči zanimljivo -> 9550 u 9600 (http://www.techpowerup.com/articles/overclocking/vidcard/107)

Što se OC-a tiče, skini si AtiTool i okini na njemu opciju "Find Max Core" i "Find Max Mem" i pusti ga par sati da ti traži najvišu stabilnu točku gdje ti grafička kartica ne pokazuje artefakte! Kada nađe maximum, onda još sam spusti tatove za cca 5-10MHz i sve bu bilo za 5!

Realne dobitke na performansama nemoj očekivati u lopatama i sve kaj radiš, radiš na vlastitu odgovornost!

Ovdje si skini AtiTool i napravi kaj sam gore rekao -> http://www.techpowerup.com/atitool/

Dropper
08-11-2007, 20:48
max core je za radni takt jeli tako?


a sta je max mem?

Bartuc
08-11-2007, 20:52
max core je za radni takt jeli tako?


a sta je max mem?

Grafa ti ima dvije frekvencije, memorija i jezgra! Oboje se može OC-ati! Sa ATITool možeš piknuti tu opciju "Find Max" i onda ti sam nađe maximalan clock kartice gdje je ona stabilna...

Dropper
08-11-2007, 21:00
max core je za radni takt jeli tako?


a sta je max mem?

Grafa ti ima dvije frekvencije, memorija i jezgra! Oboje se može OC-ati! Sa ATITool možeš piknuti tu opciju "Find Max" i onda ti sam nađe maximalan clock kartice gdje je ona stabilna...


meni ne treba povecavat video memoriju nego samo radni takt jer je on 250MHz.sta trebam ucinit da povecam samo radni takt?


i jos jedno pitanje : jeli kad on to nadje jeli sam namjesti taj radni takt ili ga ja moram namjestat?

Bartuc
08-11-2007, 21:08
Sam ti nađe max OC pa si možeš ili ostaviti na tome ili malo smanjiti kako bi imao dobru stabilnost kartice!

PS: I o kakvoj video memoriji ti pričaš! Imaš dvije frekvencije i obje digni :? Ja imam recimo kao primjer 525/1440 a dignuo sam je na 600/1600!

Tak i ti imaš dvije frekvencije! Jedna je brzina memorijskih čipova na kartici, a druga je brzina jezgre/procesora na kartici! Obje utječu na performanse!

Dropper
08-11-2007, 21:18
ja sad dizem core vec mi se podigo na 600!
i hoce li mi u setingsima od graficke pisat da ima veci radni takt kad to napravim?

Bartuc
08-11-2007, 21:21
Da... Samo se sjeti da ako nekaj skuriš, mi nismo krivi :P

NiX4
08-11-2007, 21:27
Da... Samo se sjeti da ako nekaj skuriš, mi nismo krivi :P

slažem se


već vidim pjesničku sliku :

"Mama!Mama!!!! ;
Što je sine? ;
Bartuc mi je skurio grafu :cry: ;
Sada ću ja ići do Bartucove mame da porazgovaramo ;
Hvala mama i reci dahoću novu 8800 GTS ;
A koju 320 i 640 MB ? ;
Mama ja bi 640 MB ;
Nemoj sine vidi se da se kužiš to ti je marketniški trik ! ;
Ali mama ;
Šuti njube , *mama plače u kutu govoreći "Sin mi je njub" ! "

Daj ovih 600 ti je previše , vjerojatno ti je to memorija , ne znam na kolko točno radi tvoja grafa

ali diži 5 - 10 mhz svaki put i tak dok ne nađeš najvišu točku i spustiš za 5 - 10 mhz , ali najbolje kak ti je bartuc rekao neka AtiTool radi za tebe :P

Karlo_from_Bjelovar
08-11-2007, 22:07
Da... Samo se sjeti da ako nekaj skuriš, mi nismo krivi :P

slažem se


već vidim pjesničku sliku :

"Mama!Mama!!!! ;
Što je sine? ;
Bartuc mi je skurio grafu :cry: ;
Sada ću ja ići do Bartucove mame da porazgovaramo ;
Hvala mama i reci dahoću novu 8800 GTS ;
A koju 320 i 640 MB ? ;
Mama ja bi 640 MB ;
Nemoj sine vidi se da se kužiš to ti je marketniški trik ! ;
Ali mama ;
Šuti njube , *mama plače u kutu govoreći "Sin mi je njub" ! "

Daj ovih 600 ti je previše , vjerojatno ti je to memorija , ne znam na kolko točno radi tvoja grafa

ali diži 5 - 10 mhz svaki put i tak dok ne nađeš najvišu točku i spustiš za 5 - 10 mhz , ali najbolje kak ti je bartuc rekao neka AtiTool radi za tebe :P

rofl owned xD :rotfl:

znaci, da ponovim, sve ovo radis na vlastitu odgovornost...

napravi ovo sto ti je bartuc rekao i ne pravi se pametan...
(bez uvrede)

Dropper
10-11-2007, 19:07
kad stavim opciju find max core kad mi on trazi na ekranu mi se okrece neka kocka i nakon nekih 10 min na toj slici mi se pocnu pojavljivati neke zute tockice koje se stvaraju i nestaju i tako ih se sve vise stvara i nestaje i cijela mi slika podje u qurac!

i tako isto ka stavim find max mem!

a kad pokrenem cod2 cijela mi je slika iskrivljena i izbocena!

10-11-2007, 19:40
to se neiplati clockat. to je jednostavnije bacit u smece a ne se mucit clockanjem. :D :)

Bartuc
10-11-2007, 21:14
Kada ti se pojave te žute točkice na kocki koja se vrti, znači da si postigao max OC i došao do nestabilne zone! Onda spustiš takt za cca 10MHz i testiraš karticu u igrama, ako se pojavljuju artefakti onda spustiš takt za još 10MHz i tak dok ne dobiješ stabilan OC i čistu sliku!

Nemoj pretjerati, ATI se loše OC-a, pogotovo te stare krntije :D