PDA

Pogledaj cijelu verziju : kako spojit wireless?



Kron
08-11-2007, 08:24
znaci,imam router koji mi je ono uredno spojen router>internet, router>struja,router>komp.
sad me zanima sto treba podešavati da se mogu spojit sa laptopom na net (imam onaj mali njok sa antenicom, dobio u paketu s routerom)

streetrace777
08-11-2007, 08:28
Cini mi se da na laptopu samo trazi mrezu. Kad ti je pronade sam se spoji na nju ili ako imas zasticenu upisi password ne vidim problem.

Kron
08-11-2007, 09:49
aha... znaci moj router sam pravi mrežu ili je ja moram napraviti?

streetrace777
08-11-2007, 10:09
Hmm vis to neznam. Vjerojatno moras u Routeru ukljucit da ti radi bezicno

Kron
11-11-2007, 15:01
zanima me kako mogu podesiti wireless, tj di vidit da mi on radi, jer mi se čini da me netko leecha, 2gb u 7 dana a nisam nista extra skidao

NITROS
11-11-2007, 18:26
Od koga imas router?
Ako je od tcoma onda odi na njihov help i sve slozi po tome. Ili posudi od nekoga CD sa driverima, i na cd je program koji sam slozi to.

A ako nemas taj router onda prica kaze sledece :P

upisi 192.168.1.1

ako nisi mjenjao sifru trebala bi ti biti adminSili 0000Sili 1111

Kada udes u panel. Imas brdo postavki. Prvo ides pod wirelless security i ukljucis WEP zastitu od 64 ili 128bita. Ovisi kaj mislis spajati. (ja recimo moram imati 64bit jer spajam PSP, a nije moguce na njemu upisati key od 128bitne zastite)
Kada to slozis i generiras pass onda lijepo save okini.

To smo sredili.
Sljedece na laptopu imas sigurno neke drivere od te antene. Lijepo ih nasnimi i trazi mrezu. Kada nades svoju mrezu dva puta klikni na nju i vjerojatno ce se probati spojiti i pitat ce te za wep key s kojim stitis prijenos podataka. Ako nece ovako jednostavno ici onda moras pod properties sloziti mrezu, al puno bi mi pomoglo da napises koji ruouter imas, koja antena je u laptopu i slicno.

Evo ovo su neke osnove. Wirelless routeri sami po sebi nakon sto se enejbla postaju routeri za vise kompova, kod obicnih rutera na zicu ima malo vise zahebancije.
Ovo je nesto okvirno, tak da molim vise informacija.

Kron
11-11-2007, 20:27
imam tcomovo gigaset se515 router i odgovarajuću "malu kućicu sa žičicom i UBS uštekom koja se valjda zove wireless antena"

bezimeni
11-11-2007, 20:47
Za usb adapter instaliraš drivere sa cd-a koji si dobio..nakon toga upišeš u explorer 192.168.1.1 i uđeš u ruter u kojemu upišeš svoje korisničko ime i lozinku za spajanje na internet te na kraju pdesiš sigurnosne postavke tj. upališ wep enkripciju, najbolje 128 bitnu i 13-esto znamenkasti ključ kji isto upišeš i u kontrol panel na svome računalu u tu bežičnu karticu koju imaš.
Uostalom sve ti piše u uputama koje si dobio sa ruterom pa ih prouči...

Kron
11-11-2007, 20:52
a tako... jos da iskopam kutiju negdi