PDA

Pogledaj cijelu verziju : Money Earning



SnowFlake
07-11-2007, 14:45
Kako najbrže i najlaške i zabavnije zaraditit novce u gw-u?
:D
I am poorer than al bundy

Thrall
07-11-2007, 15:02
Što ja znam što je tebi zabavno,a šta dosadno,farmaj,runaj,radi dungeone i vidi šta ti je najzabavnije..

Norther
07-11-2007, 15:06
zaradio oko 800k u 7 dana sa Dervishem (runovi droks ->dwc->granite->copperhammer->grotto) al igro po cjele dane...onda sam zaradio fow helm,15k glads i destroyer gloves (dok je 1 core bio 1k) u par dana sa mojom W/Rt u UW :D

ima nacina..

s1lj0
07-11-2007, 18:01
ebay gogogogogogogo!!!!1111 8)

FaTaL_mRkvA
07-11-2007, 18:43
farm duo UW SS/55hp ili solo UW trapper, BHS 55hp, running in desert 500g/mission......puno toga
btw. neznam sto mi je najzabavnije, mijenja se :D
EDIT: radim necra za solo(55hp) i duo UW(s 55)


ebay gogogogogogogo!!!!1111 8)
smiri zivce :rotfl:

Thrall
07-11-2007, 19:11
Sad sam si kupio sve što trebam i pare jedino trošim na ključeve,rune sig of cap i sl; za titule,ali sad ću napravit Obsi tenka i prelazit Duncana,a ja sam probo runati s Warrom i nije dobro prošlo....

SnowFlake
07-11-2007, 19:44
mogu ti biti kuja?
:D

Kron
07-11-2007, 20:27
pljuni mi 150kn i ja tebi dam 100k

Thrall
07-11-2007, 21:42
rofl :rotfl: Uff 100k,za to bi trebo isfarmat 20 exurosa,ajde neka bude 25,što znači u mjesec dana dobrog farmanja to bi se zaradilo za 150kn.AJde 300 i dam ti 100k :D

Norther
07-11-2007, 21:45
ne isplati se exuro : /

running // uw -> way to go :wink:

Thrall
07-11-2007, 21:49
Imam i ja WvK-a i više mi se UW ne isplati ,prije bih dobio 3 ecta po runu i svaki je vrijedio 9k,sada dobijem 1-2 ecta dnevno i vrijede skupa 9-10k,dok ako imam sreće dnevno isfarmam 2-3 exura plus 1-2 elite ele toma.A probo sam napraviti droks run,imo sam build i sve ,ali sukam u tome jednostavno :rotfl:

Kron
08-11-2007, 07:49
pichite dungeone dok itemi nisu pali

noda
08-11-2007, 10:37
igrajte pvp, nema kruha od solo farmanja

^B4$t4rD^
08-11-2007, 13:06
igrajte pvp, nema kruha od solo farmanja


bas.. je** vas novac, to samo kvari ljude :D

Aerial
08-11-2007, 13:31
E ljudi...

Jel istina da je u zadnje vrijeme na snagu stupio neki patch koji skalira dobiveni loot (gold i iteme) od monstera s obzirom na broj party membera?

Gledam neki vodič za dobivanje love an wikiju i kaže da je sad sustav takav da 1 solo igrač farmanjem zaradi zapravo isto koliko i onda kad je u partyiju od 8 ljudi jer igra skalira dobivanje golda i itema...

Znači, recimo, ako soloaš, dobiješ 40 golda i svaki 8. monster dropa item za tebe.

Ako si u full partyiju, monster dropa 320 golda (svaki član onda dobije 40), i svaki monster dropa item (pa će jedan igrač dobiti item na svakom 8-mom monsteru)...

Jel ovo istina ili samo neka urbana glasina? :)

Jer, ako jest, nema onda smisla farmati solo...

SnowFlake
08-11-2007, 13:33
ako je istina onda:da,i onda još pogineš ako si solo,ma bezveze,neka se prestanu mješat u takve stvari,jer mislim...
malo idu previše s tim,mislim ok je imati dobar suppor,ali ne ovolko mjenjat...

Thrall
08-11-2007, 16:39
pichite dungeone dok itemi nisu pali

Tako je ,zato ću ja uskoro napravit Obsi tanka,i pičit duncana ko budala.

A vjeruj mi solo se isplati 100X više nego nego u partyu od 8 članova.

tmarosi
08-11-2007, 17:03
A vjeruj mi solo se isplati 100X više nego nego u partyu od 8 članova.

ista stvar jer ti je drop isti iso ti s 8 ppl ili solo...svaki osmi drop je tvoj (u prosjeku) u oba slucaja

ssalG
08-11-2007, 17:26
With loot scaling, players receive an amount of normal drops (common and uncommon rarity items, collectable drops, gold, common crafting materials) proportionate to the size of their party as compared to a full party. For example, a solo farmer will on average get the same number of blue weapons as a player in an eight person party. The only items exempt from this rule are:
Skill Tomes
Insight and Passages Scrolls
Dyes
Rare crafting materials
All rare (gold) items
All unique (green) items
Special event items

Dakle sve ono što zapravo i farmaš ti ostaje isto išao ti u 8-man partyu ili solo, ovako su samo sjebali gold farmere čija je glavna zarada dolazila od white i blue itema.

Thrall
08-11-2007, 21:07
A vjeruj mi solo se isplati 100X više nego nego u partyu od 8 članova.

ista stvar jer ti je drop isti iso ti s 8 ppl ili solo...svaki osmi drop je tvoj (u prosjeku) u oba slucaja

Ajde idi ti farmat exura s osam ljudi ili bilo koji drugi green weapon,jedan boss znači jedan weapon,8 ljudi,ne isplati osaim ako dropa osam exuro'sa od jednom svaki za jednog člana.

tmarosi
08-11-2007, 21:12
joj !!!
evo ovako:

reci cemo da svakih 5 puta green dropa kada ga ubijes. to znaci ako ides solo tebi ce pasti iz 40og pokusaja, a ako ide 8 PPl onda ce svaki peti put pasti green nekome (moze se dogoditi da 5ti put padne osobi x, pa 10ti put osobi y pa 15ti puta opet osoby x i tako)

svodi se na isto (ako ides s henchevima/herojima on isto dropa samo ti ne vidis drop "namijenjen" h/h)

Thrall
08-11-2007, 22:13
Da je tako ne bi bilo solo farma nego bi svi išli s henhevima i herojima..

tmarosi
08-11-2007, 22:17
Da je tako ne bi bilo solo farma nego bi svi išli s henhevima i herojima..

ajde mi reci kada ides solo na vishe neprijatelja? jel ti dropa svaki??? ili te na kraju izadje u prosjeku da ti je dropao svaki 8mi (ako je u tom podrucju mog 8 ppl party) ili svaki 6ti (ako je u tom podrucju mog 6 ppl party) ili svaki 4ti (ako je u tom podrucju mog 4 ppl party) ?????

ssalG
08-11-2007, 22:22
joj !!!
evo ovako:

reci cemo da svakih 5 puta green dropa kada ga ubijes. to znaci ako ides solo tebi ce pasti iz 40og pokusaja, a ako ide 8 PPl onda ce svaki peti put pasti green nekome (moze se dogoditi da 5ti put padne osobi x, pa 10ti put osobi y pa 15ti puta opet osoby x i tako)

svodi se na isto (ako ides s henchevima/herojima on isto dropa samo ti ne vidis drop "namijenjen" h/h)



With loot scaling, players receive an amount of normal drops (common and uncommon rarity items, collectable drops, gold, common crafting materials) proportionate to the size of their party as compared to a full party. For example, a solo farmer will on average get the same number of blue weapons as a player in an eight person party. The only items exempt from this rule are:
Skill Tomes
Insight and Passages Scrolls
Dyes
Rare crafting materials
All rare (gold) items
All unique (green) items
Special event items

tmarosi
08-11-2007, 22:25
to je ono sta mu ja pokusavam non stop dokazati ali on ne shvaca

FaTaL_mRkvA
09-11-2007, 16:09
pichite dungeone dok itemi nisu pali
meni nikad ni ne padne green, samo gold :( :( :(

Thrall
09-11-2007, 19:09
to je ono sta mu ja pokusavam non stop dokazati ali on ne shvaca
Ti ne shvaćaš da tamo piše da tomesi i green itemi imaju već rate drop solo nego u većem partyu!!!!!

tmarosi
09-11-2007, 20:53
glass je zaboravio ovo dodati

The only items exempt from this rule are:

* Skill Tomes
* Insight and Passages Scrolls
* Dyes
* Rare crafting materials
* All rare (gold) items
* All unique (green) items
* Special event items

Thus, the size of a farming party, with respect to loot, only affects the distribution of the exempt items.

ssalG
09-11-2007, 21:30
Ta rečinica je u najmanju ruku nejasna, pa ću ja malo pojasnit.
Loot scaling je sistem po kojem solo farmeri dobivaju osam puta manje golda te blue i white itema koji su glavni izvor zlata za gold farmere, dok svi oni itemi koje sam ja naveo jednako padaju bez obzira bio ti solo ili u 8 man partyu.
I evo primjer: 8 man party ubije Craw Stonereap bossa i on njima recimo ispusti 1 white oružje, 1 elite necro tome, njegov green i 400 golda, e sad taj loot se random rasporedi između članova ekipe, no ukoliko je umjesto njih 8 tog bossa ubio 1 W/R farmer on zbog loot scaling ima 1/8 šansu da će dobiti taj white weapon i zbog loot scaling će umjesto 400 golda dobiti samo 50 golda, no on će i dalje dobiti 1 elite necro tome kao i green weapon zbog toga što su oni iznimka iz loot scaling sistema.

Thrall
09-11-2007, 22:00
O tome ja govorim,bolje je raditi solo jer je 100% šansa da ćeš TI dobiti greena...

tmarosi
09-11-2007, 23:17
O tome ja govorim,bolje je raditi solo jer je 100% šansa da ćeš TISdobiti greena...

e to je....

FaTaL_mRkvA
10-11-2007, 09:04
Da je tako ne bi bilo solo farma nego bi svi išli s henhevima i herojima..
jel to vrijedi za ectose??
btw. jel zna neko koja je sansa dropanja totem axe-a? ubio sam 15-ak behemotha i jos nista od njega :(

Thrall
10-11-2007, 17:23
Ja počeo killat ona 4 bossa prije nego što počnem Duncana,napokon napravio Obsi tanka,dobio sam neki gold item i onyx gemstone,fora uglavnom.Jedno ne znam kako da ih pulam,napravim aggro i onda da me ne zaobilaze jer ja ih dovedem, trojica mene kolju, a četvorica me zaobiđu i počnu klati ostatak ekipe...Ali uvježbat ću.

Thrall
17-11-2007, 15:13
Evo naučio sam tankati za tjedan dana,završio duncana jednom na NM i sada na HM,bit će para :wink:

Aerial
29-12-2007, 11:26
Napokon uspio napraviti nekakvog 55 monka i sad pokušavam farmati.
Minotauri u Elona Reach na normal mode mi idu bez problema, a uglavnom i mountain trolls u Talus Chute. Probao sam i Blessed Griffone u Snake Dance, isto je ok dok nema u blizini nekog health-degen monstera.

E, sad, probao sam minotaure u Elona reachu na hard mode i ... umm... nisam ubio ni jednog :o Nisam baš shvatio zašto, ali čini mi se da ekipa jednostavno pobjegne od tebe na neko vrijeme dok im se health ne regenerira (iako ne koristim AoE) i vrate se natrag. Stajao sam tamo valjda pola sata s uključenim Shield of Judgement i Zealot's Fire (koji me ugodno iznenadio sa svojim dmg potencijalom :) ) i niti jedan nije krepao :o ....

Ona ekipa na normal je pobacala sve nekakve skoro-pa-bezvrijedne stvari...

Kron
29-12-2007, 12:53
lol, pa zealots fire i SoJ ti se u HM racunaju kao AoE. stvar ti je u tome sto je to malo tesko i nesiplativo, odi ti bergen i gates of kryta farmat. ako bas oces minoe u HM, onda targetas jednog i napadas ga sa onim sto imas. tako ne bi trebao pobijeci

Nodakim
29-12-2007, 14:18
Napokon uspio napraviti nekakvog 55 monka i sad pokušavam farmati.
Minotauri u Elona Reach na normal mode mi idu bez problema, a uglavnom i mountain trolls u Talus Chute. Probao sam i Blessed Griffone u Snake Dance, isto je ok dok nema u blizini nekog health-degen monstera.

E, sad, probao sam minotaure u Elona reachu na hard mode i ... umm... nisam ubio ni jednog :o Nisam baš shvatio zašto, ali čini mi se da ekipa jednostavno pobjegne od tebe na neko vrijeme dok im se health ne regenerira (iako ne koristim AoE) i vrate se natrag. Stajao sam tamo valjda pola sata s uključenim Shield of Judgement i Zealot's Fire (koji me ugodno iznenadio sa svojim dmg potencijalom :) ) i niti jedan nije krepao :o ....

Ona ekipa na normal je pobacala sve nekakve skoro-pa-bezvrijedne stvari...

e da te pitam,koliko koštaju runovi koji se trebaju kupiti za 55 hp monka ukupno?

Aerial
29-12-2007, 14:56
e da te pitam,koliko koštaju runovi koji se trebaju kupiti za 55 hp monka ukupno?

Ovisi o kojem runu se radi, ali cijene se uglavnom kreću od 550 golda (+3 divine favor) do nekih 850 (zaboravih o kojem se radi). Uzmi u obzir da ćeš trebati 5 takvih runa, što će reći da jedna od njih neće biti od koristi u atributima (non-stackable), pa je zbog toga za petu runu najbolje uzeti još jednu +3 divine favor, jer je najjeftinija...
Znači, na rune potrošiš oko 3k - 3.5k golda. Treba ti armor na koji ćeš to staviti, ali to nije neki trošak jer može biti najjadniji armor (nema veze koliki ti je defense).

Inače, nemam ona cool oružja tipa +20% longer enchantment ili nešto s velikim + energy ... Jedini popratni bonus kojeg imam je +3 energy od jedne radiant insignia i +3 enrgy od nekakvog štapa kojeg imam (ali samo dok je HP iznad 50%).

@Kron: Aj ok, onda ću probati undeadove u Kryti, ko što kažeš...

Kron
29-12-2007, 15:06
pa treba ti totem axe... i -50 cesta

Aerial
29-12-2007, 15:12
pa treba ti totem axe... i -50 cesta

Cestu imam, totem axe još ne... u biti, može biti bilo koje oružje s perfect enchant modom, jel?

tmarosi
29-12-2007, 16:55
Cestu imam, totem axe još ne... u biti, može biti bilo koje oružje s perfect enchant modom, jel?

ne mora cak niti biti ench 20% (moze i 18 i 19)

ali kupi si za pocetak totem axe...moze se naci 4-6k

Nodakim
29-12-2007, 18:23
:(
ja svu svoju lovu razdjelio svojima iz guilda za božić
jesam kreten

:(

Aerial
29-12-2007, 18:23
odi ti bergen i gates of kryta farmat.

Wow, probao sam na HM farmati undeadove na Nebo Terrace, ona ekipa izvan Bergena .... padaju ko' pokošeni :) I to ne samo melee, nego i sorceri i mesmeri...
Moji favoriti su ipak oni priglupi rangeri koji te rešetaju strijelama iz daljine, tako da jadni ni nemogu skužiti da imaš AoE na sebi :)

Fala na savjetu :wink:

Kron
29-12-2007, 19:42
no frx. totem axe ide za 5k

axe
30-12-2007, 14:28
:(
ja svu svoju lovu razdjelio svojima iz guilda za božić
jesam kreten

:(

lol daj mi reci u kojoj si guildui da dodjem tam za bozic(sljedeci) :rotfl:

FaTaL_mRkvA
30-12-2007, 20:24
kewl je farmat na HM s warrom oko sardelaca s gladiator's defense i ripostima... omakne se ruby il diamond koji put...
btw. jel istina da na HM svaki boss moze dropat elite tome??

Nodakim
30-12-2007, 20:31
cw

:)
ali nisam imao puno par k

axe
30-12-2007, 22:21
ako je neko za farmanje UW_a ili fow-a neka mi se javi..:) :)

Aerial
31-12-2007, 11:46
Nafarmao 40k u dva dana... valjda je to ok za početnika... S tim da nisam shvatio da se neke od onih runa i weapon modova mogu prodati za masnu lovu :)

Utoplytanian
31-12-2007, 12:46
jel ima koji SS za dual farm u UW,hm? ja sam 55, malo je riskantnije od 600 i smiter ali ako se pazi bude ok...

axe
31-12-2007, 12:56
RISKANTNO...

evo linka pa ucite,,, :rotfl:
http://guildwars.gameamp.com/guide/view ... p!orderBy= (http://guildwars.gameamp.com/guide/viewGuides/740.php!orderBy=)

Pro n00b
31-12-2007, 14:03
jel ima koji SS za dual farm u UW,hm? ja sam 55, malo je riskantnije od 600 i smiter ali ako se pazi bude ok...

Nije uopće riskantno,ali nije baš ni isplativo farmat dual UW kad W/rt može solo farmat.
Ak si već monk više ti se isplati runnat CoF ili Shards off Orr na HM sa 600/smite.

axe
31-12-2007, 14:56
jel ima koji SS za dual farm u UW,hm? ja sam 55, malo je riskantnije od 600 i smiter ali ako se pazi bude ok...

Nije uopće riskantno,ali nije baš ni isplativo farmat dual UW kad W/rt može solo farmat.
Ak si već monk više ti se isplati runnat CoF ili na HM sa 600/smite.

OK a sada mi objasini sto je Cof i Shards off Orr??

Aerial
31-12-2007, 15:08
OK a sada mi objasini sto je Cof i Shards off Orr??

Shards Of Orr je .... Shards of Orr :D To je nekakav dungeon u Eye of the Northu, na jugoistoku Tarnished Coasta, natrpan neukusno moćnim undead mobovima.

CoF je Cathedral Of Flames. Također dungeon u Eye of the Northu, u Charr Homelands koju iz nekog meni nepoznatog razloga (a uvjeren sam da ću ga saznati u sljedeća 2 posta :) ) vole ljudi farmati...

axe
31-12-2007, 15:33
OK a sada mi objasini sto je Cof i Shards off Orr??

Shards Of Orr je .... Shards of Orr :D To je nekakav dungeon u Eye of the Northu, na jugoistoku Tarnished Coasta, natrpan neukusno moćnim undead mobovima.

CoF je Cathedral Of Flames. Također dungeon u Eye of the Northu, u Charr Homelands koju iz nekog meni nepoznatog razloga (a uvjeren sam da ću ga saznati u sljedeća 2 posta :) ) vole ljudi farmati...

ok u eotn-u me trenutno nema (nemam volje)..a i nemogu na HM te neznam gdje su profitabilna mjesta...:(

a Charr Homelands je trenutno popularan jer sccharvings je 100g ako ne i vise

Aerial
31-12-2007, 15:37
a Charr Homelands je trenutno popularan jer sccharvings je 100g ako ne i vise

Aaaa, da, to zbog one ninja maske, jel?.... vidiš, vidiš, zaboravio sam na to...

Utoplytanian
31-12-2007, 16:13
ali gledaj,ja nemam sve nastavke pa ne mogu napravit solo warra ili 600 monka,a smitera ima ko kineza. jedino 55 je jos nesto sto se moze zaradit,iako se djeli zarada dosta je brzo. a sto se tice riskantnije, ako je neiskusan ss moze aggroat i ako on umre,gotovo je,dok smiter moze bit poprilicno daleko i teze umre. a i 55 treba imat bonneti za smiteove,dok 600 umjesto toga moze uzet arcane echo + SB i matru za interupt :yuck:

Nodakim
31-12-2007, 16:33
Nafarmao 40k u dva dana... valjda je to ok za početnika... S tim da nisam shvatio da se neke od onih runa i weapon modova mogu prodati za masnu lovu :)


me want specifics(location,tactics,tine)

Aerial
31-12-2007, 18:54
Nafarmao 40k u dva dana... valjda je to ok za početnika... S tim da nisam shvatio da se neke od onih runa i weapon modova mogu prodati za masnu lovu :)


me want specifics(location,tactics,tine)

As requested:

9-12 healing (9 može biti sasvim ok, a 12 ako vidiš da te rešetaju sa health degen spellovima)
9-12 protection (nema neke razlike)
16 smiting
ostalo u divine favor

Armor sa +3 runama i radiant insigniama (nisu must-have), grim cesta (-50) i totem axe

Healing Breeze
Protective Spirit
Shield of Judgement
Blessed Signet
Smite (ovo je potpuno opcionalno, možeš uzeti bilo kakav dmg skill)
Balthazar's Aura
Essence Bond
Mending

Balth, Essence i Mending su stalno aktivni.
Sa blessed signet puniš energy dok te ne napadaju mobovi (ili usred fajta kad ti zatreba energy).
Prije nego povčeš aggro, baci healing breeze i prot spirit. Kad dođu do tebe uključiš SoJ i periodično re-castaš healing breeze i prot spirit. Sa Smite gađaj monstere koji te ne napadaju baš izravno (sorcereri, mesmeri, jače beštije itd).
Repeat until everyone is dead.

Hard Mode:
Dakle, uletiš u Bergen Hot Springs ili bilo koje područje s undeadovima i tražiš grupe bez monkova ili eventualno jednim monkom. Ako imaju monka onda njega gađaj za Smite dok te ostali rešetaju.

Normal:
Bilo gdje gdje nema necroa sa blood skillovima, ili nekakvih interrupteva.... uglavnom se drži melee/rangera.

U nekih 3-4 sata sam nafarmao 15-20k... Može to i bolje, samo nemam živaca to na brzinu raditi i salvageati modove za oružja pa prodavati :)

axe
01-01-2008, 21:28
Healing Breeze
Protective Spirit
Shield of Judgement
Blessed Signet
Smite (ovo je potpuno opcionalno, možeš uzeti bilo kakav dmg skill)
Balthazar's Aura
Essence Bond
Mending

MONK 55----> lol daj ne kenjaj ja sam tamo nafarmao
tj. pardon >> ja tamo farmam cc 2-5k i 1,5 sati ......
koliko si ti farmao cjela 2 dana?

:o

v4MP1r3
01-01-2008, 21:34
ebay gogogogogogogo!!!!1111 8)

8) :rotfl: :rotfl:

covjek zna znanje
XDDDD

farmaj, nema savrsenoga mjesta za farm pa idi malo po malo. preporucujem ti za materialse i money drop, pusti greenze jer njih trebas prodati a ja se ne zelim petljat u to

Aerial
01-01-2008, 21:53
MONK 55----> lol daj ne kenjaj ja sam tamo nafarmao
tj. pardon >> ja tamo farmam cc 2-5k i 1,5 sati ......
koliko si ti farmao cjela 2 dana?

:o

Hard mode, uletiš, pokrepavaju skeletoni i ghoulovi, pokupiš sve s poda, vratiš se u Bergen i kreneš opet.
Recimo da te jedan run dođe 5 minuta. 500 golda ćeš SIGURNO dobiti po runu. U sat vremena je to 12 puta, dakle cca 5000 golda u sat vremena. Ja sam farmao nekih 3 sata, i to je otrpilike 15k :)

Potrošiš još nekih 20 min na prodavanje merchu i salvage nekih boljih upgreadea...

axe
04-01-2008, 13:12
NICE...:)

samo nije valjda to jedino mjesto di s monkom 55 mozemo farmat??

FaTaL_mRkvA
04-01-2008, 19:59
ja furam ovo:
Blessed Signet
Shield of Judgement
Protective Spirit
Healing breeze
Mending
Balthazar's Spirit
Essence Bond
Blessed Aura
i -50hp i totem axe

btw. balth aura mi ne radi, moze mi neko objasnit kak to TOCNO funkcionira???

tmarosi
04-01-2008, 20:44
evo vam neki moji filmici za farm s monkom

http://www.youtube.com/profile?user=tmarosi

pishe koji su skilovi, koji atribute pointovi i koja oprema

Berax0r
05-01-2008, 01:47
nice,invitao sma te na youtube :wink:

tmarosi
05-01-2008, 09:42
nice,invitao sma te na youtube :wink:

a ja sam te odbio jer imash wow filmicie :rotfl:

tmarosi
05-01-2008, 09:42
sorry

double post

Skoljo
24-03-2008, 18:13
Solo UW s warom FTW...