PDA

Pogledaj cijelu verziju : Zvučna kartica



RaideR
07-11-2007, 08:20
Bok,trebao bih malu pomoc.Mozete li mi preporuciti neku dobru Zvucnu karticu do 1200 kuna(Vemil).Koristim pc najvise za igranje online igara i slusanje muzike.
(Ako vam treba konfiguracija mojeg pc-a recite)
Hvala

mamlaz
07-11-2007, 09:10
Kakav set zvučnika imaš?

Ako je samo za "igranje igrica i slušanje muzike". onda ti ne treba ništa bolje od:

22242 Sound CL AUDIGY SE, bulk 195,87 KN

Ako baš želiš bacati pare, za nešto što nikad nećeš iskoristiti, onda si uzmi ovo:
TerraTec SoundSystem Aureon 7.1 Universe 1.145,58 KN
Svi kažu da je odlična za te pare...

Moj izbor je inače ovo:
1710023 Sound CL X-FI Fatal1ty Pro Edition 983,99 KN
Imam je doma, i koristim je za spajanje na mixetu, za snimanje svih ulaza bubnjeva, gitare i sintha...

Eh da, ako ne želiš TTec, onda imaš i ovo:
1710024 Sound CL X-FI Platinum Fatal1ty Champion series 1.273,74 KN
Ne znam kakva je razlika od ove moje, vjerojatno u dodatcima...

07-11-2007, 09:42
Prvo navedi koji zvučni sustav imaš...

mamlaz fatality ne dolazi u obzir.Plačeš ime a ne kvalitetu.
E-MU od 700kn pojede sve tvoje zvučne kartice koje si nabrojao.

RaideR
07-11-2007, 10:35
Imam logitech 5.1 X-540.

07-11-2007, 10:48
Sound CL AUDIGY SE, bulk 195,87 KN

Za taj sustav i više nego dovoljno.

Moj savjet ti je da si za 1070kn u optimumu kupiš z-2300...najjači 2.1 sistem za računalo.Ima 200w a sub ima 120 watta tako da razara.
Isti takav sub imam doma i nije mi žao ni kune za zvučni sustav kaj sam dao.

bezimeni
07-11-2007, 16:14
A moj ti je savjet da kupiš Sound CL AUDIGY SE, bulk 195,87 KN i zadržiš zvučnike koje imaš a višak love radije potroši na nešto treče..

Z-2300 daju samo jako puno buke a to soma kuna ne vrijedi jer za kvalitetno slušanje muzike nisu dok su za igranje i predobri jer teško da ćeš ih pojačati na više od 50% zbog sigurnog zanovjetanja ukučana ili susjeda.

red_bull
07-11-2007, 19:21
bok ljudi!! ovako i ja bih neku zvucnu jer ova on-board(realtek acl888) je sr**e zvuk je izoblicen tj. cuje se nekakvo stisavanje svako malo neznam kak se to zove tocno no znam da se nebi smjelo jer sam imao soundstorm na staroj maticni i zvuk je bio vrhunski. to se posebno osjeca kad slusam glazbu. imam sve najnovije drivere koji postoje i opet je drek.. pa me zanima sto kuput da ima podrsku za eax-e isl sandarde a da nije pak preskupa,jel.. hvala!!

07-11-2007, 20:37
bok ljudi!! ovako i ja bih neku zvucnu jer ova on-board(realtek acl888) je sr**e zvuk je izoblicen tj. cuje se nekakvo stisavanje svako malo neznam kak se to zove tocno no znam da se nebi smjelo jer sam imao soundstorm na staroj maticni i zvuk je bio vrhunski. to se posebno osjeca kad slusam glazbu. imam sve najnovije drivere koji postoje i opet je drek.. pa me zanima sto kuput da ima podrsku za eax-e isl sandarde a da nije pak preskupa,jel.. hvala!!

Audigy 4


@bezimeni:

E pa vidiš zato je taj zvučni sistem specifičan jer okraj ovečeg i modernog potenciometra za volume imaš i potenciometar za bass.Pa ti buka bome neče smetati.
Imao sam z-2300 doma i još uvijek imam taj sub na drugim 5.1 sustavu.
Zvuk je fenomenalan i ako mi nađeš bolji 2.1 sustav za tu cijenu onda se predajem.

mamlaz
07-11-2007, 21:11
E-MU je sranje, ima toliko pojačanje šuma da je to za nemrešbelivat, a sve je to kriv mosni spoj koji je tako loše izveden, a integrirani vod je širok i hvata sv šumove, te ih dodatno pojačava...

Dalje od E-MU...

bezimeni
07-11-2007, 21:14
Po meni ima odlične zvučnike za gaming.Zvuk će si dodatno poboljšati sa audigy se za 200 kuna a za slušanje muzike po meni jedino stereo igra ulugu nikakav 5.1 ili 2.1 ili slične kombinacije.Ako želi kvalitetno slušati muziku tada mu preporučam za ostatak novaca Klik (http://www.links.hr/index.php?option=artikl&tab=opis&id_kategorija=100506&id_artikl=100.506.069)Si ima tada po meni bolju soluciju i za gaming i za mljuzu.

mamlaz
07-11-2007, 21:26
:rotfl:

A što će se naslušati mjuze na slušalice! :rotfl:

Inače, ni jedan Logitech ni ništa se ne može usporediti sa ovim, ovo je za slušanje mjuze, gledanje filmova, i igranje igrara tako da susjedima počnu rasti dlake na ušima...

http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=24906


Isplati se svake lipe koju date za to...

PS - prefarbal sam u smeđe... ;)

PPS - Uzmi si lajvicu za 200 kinuća, i ovaj set, njega imam na vikendici, i radi super, odličan je za gledanje filmova i slušanje mjuze:

http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=11198

Jedino mi se čini da je woofer malo slabiji nego što bi želio, ali je zvuk kristalno čist, zvučnici su iznutra fino oklopljeni, pa ne hvataju šumove radiofrekvencija, a zvuk razbijenog stakla na matrixu zvuči kao da si proletio kroz šajbu... :D

bezimeni
07-11-2007, 21:38
Ti očito nisi nikada probao kvalitetne slušalice.Zašto se nebi naslušao muzike na slušalicama?Može slušati i u 3 ujutro ako želi za razliku od tvojih zvučnika od preko dva soma kuna..Osim ako ne živiš na nekoj planini :) .

mamlaz
07-11-2007, 21:41
Ja slušam mjuzu cijelu noć, i ne bole me uši od nosanja slušalica...

Slušalice su prva pomoć za slušanje mjuze, osim kod MP3 playera, gdje je sila prilike...

Slušalice su i za skype, gaming itd..

Ali da slušaš po cijeli dan na slušalice, to je glupost! :rotfl:

Ono, hodam po kući sa grijačima na glavi, i to još ljeti, no way dude! :rotfl:

bezimeni
07-11-2007, 21:45
Kažem ja da ti nisi probao poštene slušalice...

mamlaz
07-11-2007, 21:47
Kažem ti, glazba je predviđena da se sluša golim uhom...

I BTW - u svojih 26 godina sam probao 1000 slušalica, jer se bavim audio produkcijom, i jedine slušalice koje koristim su ona za MP3 player, i pioneer koje koristim u studiju dok snimam pjesme...

bezimeni
07-11-2007, 21:49
Kada dođeš u 35. promjeniti češ mišljenje :wink: .

mamlaz
07-11-2007, 21:51
Kada dođeš u 35. promjeniti češ mišljenje :wink: .

Da, do tad ću vjerovatno već biti gluh... :rotfl:

bezimeni
07-11-2007, 21:57
Ne nego će te žena poslati u onu stvar ako ne staviš sluške na vleha... :hangin: .

Pardoniram na spamu ali malo je valjda dozvoljeno.

mamlaz
07-11-2007, 22:05
Zato se nisi smio ženiti, već svaku večer dovodit drugu doma... :P

@Topic - nemojte bacati 1200KN na zvučnu koju ne trebate, bolje lajvicu (po narodnom lajavicu) za 200, jer ovu od 1200 NIKAD nećete iskoristiti ako se ne bavite audiotehnikom itd...

07-11-2007, 22:07
E-MU je sranje, ima toliko pojačanje šuma da je to za nemrešbelivat, a sve je to kriv mosni spoj koji je tako loše izveden, a integrirani vod je širok i hvata sv šumove, te ih dodatno pojačava...

Dalje od E-MU...

lol sorry al ovo je "glupost"

Da i je tako opet se to sve dade softwerski porihtat...ali nije kako kažeš. :wink:

mamlaz
07-11-2007, 22:14
:rotfl:

Najbolji do sada! :rotfl:

"Da se softwareski poriktat" :rotfl:

Ajde ti softwareski promjeni gumu na autu ako je probušena...

E to ti je to o čemu pričaš...

Ako si ikad otvirio kutiju, pogledaj na šta im veze liče, kao da ih je debeli jovica iz mesnice satarom crtao, topio u kiselini, pa na to lemio...

Jedno je papir a drugo je ono što dobiješ. to ti je audio tehnika, ne GF 8800GT...

Jedino pravilno osjetilo za to je sluh, jer sam i sam planirao uzeti to smeće prije kojih godinu dana, i uzeo sam za test, ali to smeće pojačava šum takvom veličinom, da kod niskih frenvenica šum prekrije korisni signal...

Jednostavno, violina zvuči ko dajguza na toj kartici, i možeš se čekićem lupat po glavi, ali nikako nećeš dobiti čisti zvuk, ma koliko god puta pokušao snimiti...

07-11-2007, 22:18
1.Možda si dobio neispravnu zvučnu
2.Nikad se nitko nije požalio na ovakav problem u cijelom mojem životu barem kaj se te zvučne tiče
3.Idi na bilo koji drugi bolji hardwerski forum pa popljuj e-mu i reci taj svoj razlog pa češ vidjet reakcije
4.Šta ti očekuješ kakav bi trebao imati zvuk za tu svotu novaca?
5.Nisi naveo na kakvim si to zvučnicima terao...meni nije isto ms 8 watta i zvučnici na dinamovom stadionu

mamlaz
07-11-2007, 22:21
Na marshallovom setu 2*800W premium, marshall za bass gitaru 1*350W, i jedan voice satelit...

Uglavnom, ne želim to nikad ni blizu...

To je kao FX 5200...

07-11-2007, 22:26
Na marshallovom setu 2*800W premium, marshall za bass gitaru 1*350W, i jedan voice satelit...

Uglavnom, ne želim to nikad ni blizu...

To je kao FX 5200...

Ak je o pravim wattima riječ to je overkill za tu zvučnu po meni...

Inače je e-mu vrlo kvalitetan i ozbiljno ti kažem da je bio u nečem problem.

Pa ewo ak mi nevjeruješ idi na neki forum bolji o hardweru pa pitaj.
Zbilja nikad nisam čuo da bi netko imao nešto protiv e-mu zvučna.
Volio bih ti posudit svoju audigy 4 da probamo jel ima razlike...

A i da zapamti kao moj savjet tebi:"Nikad ne procjenjuj neki proizvod na prvu ruku,,,ako meni izgori tagan napajanje neču ga pljuvat,ako mi izgori 2 put probat ču ga izbjegavat i malo se proispitat okolo,,,ako sam glup i opet ga kupim i opet mi izgori znat ču o čem je riječ.Nadam se da si me shvatio.

Bartuc
07-11-2007, 22:33
Slažem se sa AMD Freakom da je ova E-Mu (http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=21151)Sjedna od ponajboljih zvučnih kartica za gaming i slušanje muzike preko računalnih zvučnih sistema!

Ta zvučna i je za gaming i za amatersku uporabu za spajanje instrumenata na komp! Naravno da ne zadovoljava profesionalne potrebe ali amaterke zadovoljava! Ima strašno nisku latenciju i vrlo je pogodna za snimanje instrumenata u kućnoj uporabi!

A što se tiče spajanja onak jakih zvučnika na takvu zvučnu, to je fakat overkill! Nemreš očekivati čuda od zvučne za 700 kuna pošto nije dizajnirana za takva naprezanja...

mamlaz
07-11-2007, 22:33
Za sve ću se savjetovati na forumima, ali za glazbu i zvuk ne...

To ne možeš, imaš uho i radi sine...

Nije overkill za zvučnu jer ide preko predpojačala i miksete, tako da ona treba samo pojačati izlazni signal, i preko QBase studija dodati souround efect...

Uglavnom, zvučna po meni saka, ne po samoj kvaliteti, jer taj šum ne smeta gamerima, nego šum smeta produkciji kvalitetnog i bogatog zvuka...

A sa elektroničgog gledišta, veze su loše, tiskana pločica je katastrofa, i to je ono što tu zvučnu čini jako lošim...

Porbao sam ju sa 2 pojačala, sa frendovim sonijem 5.1 pojačalom za kućno kino, i sa svojim stereo lampašem kojeg sam sam napravio, i jednostavna ta zvučna pojačava šum previše, guši signal, i ako poslušaš bilokoju klasničnu skladbu, recimo bethofena, smetanu ili bilo koga drugoga, vidjet ćeš kako su violine, i svi gudački instrumenti zahtjevni po zvučnosti, a ako dodaš šum imaš zvuk "sintha" a ne prave violine, zvuk je plastičan i nerealan, sirov, i prazan...

Bez boje okusa i mirisa... To ta zvučna radi... Ima snage ali uništi sve kao raid...

EDIT:
@ bartuc - creativka radi bez beda, za razliku od ove...

07-11-2007, 22:44
Pa e-mu i je od creativa :D

mamlaz
07-11-2007, 22:47
Na ovu sam mislio:
1710023 Sound CL X-FI Fatal1ty Pro Edition 983,99 KN

niko
08-11-2007, 22:00
Evo necu otvarati novu temu,vec cu tu pitati...Ja imam Z-2300 i koristim onboard zvucnu karticu...Jako sam zadovoljan zvucnicima te namjeravam kupiti novu zvucnu i najvise bi je koristio za kvalitetno slusanje glazbe jer sam veliki audiofil,a u manjoj mjeri za gaming...I da,koristim Vistu(spominjem zbog mogucih problematicnih drivera).Mislim se izmedu asusove Xonar d2 i x-fi music...Za asusovu sam cuo dosta pohvala,jedino ima samo podrsku do 3.0 eax (i zanima me je li tako velika razlika,pa da se isplati kupiti creative x-fi...).Eto,hvala na odgovoru.

mamlaz
09-11-2007, 07:49
creative x-fi je dugoročna investicija...

super zvučna po svemu opisanom...

dosta masna po novčaniku, ali godinama će te služiti...

niko
09-11-2007, 12:49
Cijena nije problem,pa asusova je skuplja,samo me zanima kvaliteta zvuka...

09-11-2007, 13:37
x-fi is the choice...

Makar bi ja išao na e-mu koja je po meni najbolja.

NITROS
10-11-2007, 22:05
Prvo navedi koji zvučni sustav imaš...

mamlaz fatality ne dolazi u obzir.Plačeš ime a ne kvalitetu.
E-MU od 700kn pojede sve tvoje zvučne kartice koje si nabrojao.

Ajd idemo redom. Nemoj vrijedati sa mamlazom i slicno. Moram napomenuti da imam E-MU, ali stoji u kutiji jer jednostavno nemogu spojiti sa pc zvucnicima jer treba poseban kabel koji se meni neda raditi vlastorucno. Istina pojede sve gore zvucne, ali ako ima para nek si kupi X-Fi jer mu netreba profesionalna grafa sa svim tim ulazima. Kupi XFI Xtreme music, ili fatality. Fatality ima onaj bracket naprijed pa zato tolko kosta.

BTW. citao sam samo prvu stranicu, tak da nemojte mi zamjeriti, ako je ovo vec netko rekao prije.

bezimeni
10-11-2007, 22:09
mamlaz ti je ime korisnika a ne ime za karticu,fino sve pročitaj kako spada :rotfl: .

NITROS
10-11-2007, 23:41
mamlaz ti je ime korisnika a ne ime za karticu,fino sve pročitaj kako spada :rotfl: .

NIsam niti mislio da je za karticu. Nego znam da freak zna ponekad pretjerati pa vrijeda korisnike, a nisam skuzio da je tipu nick takav :)))

11-11-2007, 01:05
mamlaz ti je ime korisnika a ne ime za karticu,fino sve pročitaj kako spada :rotfl: .

NIsam niti mislio da je za karticu. Nego znam da freak zna ponekad pretjerati pa vrijeda korisnike, a nisam skuzio da je tipu nick takav :)))

Ja ne vrijeđam korisnike...Nisi in nitros više..sorry.