PDA

Pogledaj cijelu verziju : Zamrzavanje kompa



Dyslexia
06-11-2007, 01:11
Ovako imam jedan problem u vezi kompa od moje cure i pokusavam ga vec duze vrijem rijesit ali neuspjelo. Znaci problem je kada se upali komp ono sve mozete radit sve sljaka i onda kada u dvd przu ubacite dvd ili cd komp se zamrzne i onda nikud restrat pa ponovo onda radi i onda recimo opet ubacite cd opet stane i tako svaki put. Probo sam svasta radit windowsi nisu, virusa nema.

Njezina konfa je AMD sempron 2600+ maticna je gigabyte sad neznam model ali starija neka, ati 9250, 512 kingmax ram, 400 w noname napajanje, lg prza.

Sad mislio sam da nije mozda napajanje. Sta vi mislite

Dyslexia
06-11-2007, 12:46
Zar nitko ne zna? Ili imao takav slucaj.

Tsumetai Ryujin
06-11-2007, 14:31
ja isto imam problema sa zamrzavanjem kompa... al se meni zamrzava samo ako igram BF2... neki put ce mi se zamrznut nakon pet minuta, a neki put nakon deset... isto tako moram restartat komp jer mi nista ne prihvaca... U CEMU JE PROBLEM!!! (600W toughpower)

Dyslexia
06-11-2007, 18:43
Nezna, moja zenska ima samo simse 2 instalirane i to pegla, Ono komp joj sluzi samo da moze gledat filmove i mjuzu slusat. I to mi je cudno cim ubacis cd komp stane.

06-11-2007, 18:56
reinstall os-a ste valjda probali?

Ako jeste i opet ne štima do hardwera je vjerovatno.

Dyslexia
06-11-2007, 19:07
reinstall os-a ste valjda probali?

Ako jeste i opet ne štima do hardwera je vjerovatno.

Ja milijun puta windowse nove stavljo uvijek isto, cisito joj komp cijeli, probo druge rame, promijenio kablove, mislim da je napajanje ili maticna jedno od to dvoje 100 %

Bartuc
06-11-2007, 19:37
Evo moja cura je do danas imala indentičan problem na:

Palomino 1,7
512Mb RAM
ATI 9000PRO

Rekel sam joj da proba očistiti sistem sa RegSupreme Pro i kaže da nakon čišćenja više nema nikakvih problema! A također joj je komp zablokao bilo kad bi ubacila CD ili kada bi pokrenula muziku ili spot!

Jedini problem je to što RegSupreme Pro nije besplatan, a ne znam za neku besplatnu alternativu!

Način čišćenja:

Otvoriš program -> skroz desno odabereš Čistać registry-a -> kažeš da želiš "duboko" čišćenje i pokreneš ga! Nakon kaj nađe par soma grešaka, sve ih označiš "Select All" i klikneš dolje Fix, napraviš ponuđeni bekap i u roku do par sekundi/minutu imaš nekoliko tisuća grešaka manje u registryu! Program je vrlo poželjan u Must Have kolekciji!

Dyslexia
06-11-2007, 19:45
ok budem probo

EDIT: ali i dalje sam otvoren za bilo kakve prijedloge.

Dyslexia
08-11-2007, 23:29
Raspitao sam se malo i izgleda da je do dvd roma.

Blacky_123
09-11-2007, 14:36
Probaj s system file checker ili probaj update windowse. Ak to ne sljaka probaj zamijenit ide kablove ili ga stavi cd/dvd na master ili slave. Ja sam imo slican problem a problem sam rijesio kupnjom nove maticne

qwertzuiop
10-11-2007, 20:59
ljudi imam slican problem na starom kompu cim se upali odma se resetira ne stigne cag ni do deskopa probo sam instalirati windovs al nis sve isto pa ako neko yna ne ka\e :roll:

Iron Storm
10-11-2007, 23:06
Ovako, ovo je jedna od rijetkih stvari što znam pomoći :) . Ovo govorim za sve probleme sa Windowsima.
Kao prvo, probajte na neki način ustvrditi da li je do problema došlo softverski. Prvo je poželjno napraviti System Restore ako uzrok nije virus: Safe Mode>Start>Programs>Acessories>System Tools.
Ako ne upali, probate s nekim naprednijim programom za restoranje Windowsa.
Treći korak je pokušati s repairom Windowsa: Ubacite instalacijski CD/DVD>restart PCa>SetUp>Install>Repair.
Ako ni to ne uspije, format diska.
Na kraju, rješenje je: problem je hardverske prirode. Nosite na servis ili probajte ustvrditi koja komponenta / koji kabel radi probleme.
Kao primjer ću dati svoj problem:
Imao ja XP te sam prešao na Vistu (probni period), no to je bilo zbilja glupo od mene. Zbog upgradea XP=>Vista komp mi je počeo stvarati probleme.
Uslijedio je format diska, cijepanje na 3 particije, na C:/ Vista, na D:/ XP.
Sve sam uredno instalirao, no nakon nekog vremena opet problemi, prvo sa Vistom.
Pokušao ja sve i svašta, najčešće repair, nakon nekog vremena je prestalo.
Zatim je počeo XP. Isto tako sve i svašta, system restore, repair, no zatim je počela i Vista zajeb*****, i to usporedno sa XP-om.
Nisam ni jedan OS mogao dići, iako sam sve pokušavao, na kraju je bilo perioda kad čak BIOS nije ni hard očitavao.
NA kraju sam poslao na servis, nakon 3 dana vrate oni meni, sa porukom: crko je SATA kabel. Pop***** sam.
Eto, nadam se da sam bio informativan.

qwertzuiop
11-11-2007, 12:01
hvala na pomoći
:) :) :)