PDA

Pogledaj cijelu verziju : 2 problema (far cry i autoplay)



banana
04-11-2007, 15:39
sto se tice far crya,nece mi ga uopce porkenut.javlja nekakav critical error ili exception,nisam sigurna. i sto god stisnem izadje van. imam 8800 gts i zadnju ili predzadnju veziju drivera.
sto se tice autoplaya,odjednom mi je jednostvano prestao radit.bilo koji cd/dvd ubacim mi ne prikaze u exploreru dok ga ne otvorim.any ideas?

DrunkyDuck
04-11-2007, 15:45
Sto se tice AutoPlay-a.

-Otvori MyComputer pa desni klik na CD/DVD uredjaj i klik na properties
-odaberi "Autoplay" tab
-Pod "Select content type" odaberes opcije za vrste podataka na mediju i nakon toga ispod odaberes "Prompt me each time to choose an action"

Ako uvijek zelis vidjeti autoplay prozor jednostavno pod "Select content type" listaj jedan po jedan i stavljaj ih na "Prompt me each time..."

banana
04-11-2007, 15:57
probala sam to dvaput i nije upalilo.i kad sam resetirala komp isto nista..

DrunkyDuck
04-11-2007, 16:05
I tako za "music files", "pictures", "Video files", "Mixed content", "Music CD", "DVD movie"? Cudno.


Pokusaj ovo:

-desni klik na "my computer" pa "manage"
-pod "services and applications" odaberi "services"
-na popisu s desne strane nadji "Shell hardware detection" pa dupli klik na to

Pod "Service status" bi trebalo biti "enabled", a pod "startup type" - "automatic". Kako je kod tebe?

banana
04-11-2007, 16:10
tocno tako kako si napisao.

DrunkyDuck
04-11-2007, 21:39
Bez ideja sam. Cek' da vidim dal' sam dobro shvatio, kad ubacis CD/DVD, u Exploreru nema ni ikone niti labela CD/DVD-a?

Takodjer, rijec je o przilici/citacu?

banana
04-11-2007, 22:02
da,nema nicega.izgleda identicno kao sto je hellboy rekao.a nadam se da reinstalacija windowsa nije jedina opcija.uostalom, proslo je tek dva mjeseca od instalacije windowsa i to na potpuno novi hard disk.

DrunkyDuck
04-11-2007, 22:42
Prvo pokusaj skinuti i pokrenuti ovaj microsoftov program (download ce automatski poceti):

http://public.www.planetmirror.com/pub/majorgeeks/drives/autofix.exe

Prvo ce obaviti par testova, nakon toga pitati koji drive ima problema sa Autorunom, odaberi taj drive pa ce i njega popraviti (ili ce bar napisati da je popravljen). Nakon toga log-off pa opet log-on ili restart pa provjeri.


Ako to ne upali mozes pokusati:

-Desna tipka na my computer, properties, hardware tab pa device manager
-pod DVD/CD-ROM drives desni klik na ovaj s kojim imas problema pa uninstall
-restartiraj racunalo, kad to napravis windowsi ce opet instalirati driver
-ubaci neki CD pa pogledaj da li radi

banana
04-11-2007, 22:50
ok.puno hvala.probam pa javim.

banana
04-11-2007, 23:00
sto se tice programa,nije upalilo. pise "this autoplay setting cannot be fixed. either the device is malfunctioning, or the program cannot determine the problem". probat cu ovaj drugi nacin.

banana
04-11-2007, 23:15
pomoglo je,ali djelomicno. i dalje nema ikone i recimo,kad ubacim buogv dvd ne otvori se sam(autorun).ali bolje to,nego nista.

DrunkyDuck
04-11-2007, 23:25
Daj jos samo reci, kad ubacis neki DVD, recimo BuGov, da li ti u prozoru pise "files that are currently on the CD" ili nesto slicno? Kao da je ubacen prazan CD u przilicu?

Jos bi se eventualno windowsov integriran software za przenje mogao probati ugasiti pa za przenje koristiti iskljucivo "eskterne" programe poput Nera ili ImgBurn-a. No, nisam siguran da li ti programi ovise o ovom windowsovom, to jest, da li ce raditi ako se on ugasi.

Sorry ali sad sam preumoran (sutra je radni dan) da bi vise igrao point'n'click avanturu koja se zove WinXP pa cu sutra i gore navedeno isprobati.

DrunkyDuck
06-11-2007, 20:38
Evo, zadnja ideja.

Kod nekih przilica (LG recimo!) svaki ubaceni CD se prepoznaje kao otvoreni multisession, to jest, kao da je moguce jos prziti na njega. Zato bi se moglo jos pokusati gasenjem integriranog WinXP softwarea za przenje (osim ako ga koristis).

2 su nacina, jednostavniji i drugi koji zahtijeva kopanje po registry-u:

Prvi (http://www.microsoft.com/windowsxp/using/setup/learnmore/bott_03september16.mspx)
Drugi (http://www.theeldergeek.com/cd_burning.htm)

Sto se tice reinstalacije windowsa ako ovo ne upali, ne preporucam osim ako ne uocavas jos neke greske u sadasnjoj instalaciji, uostalom, nitko ti ne garantira da se problem nece pojaviti nakon reinstalacije.

banana
07-11-2007, 21:19
sorry sto nisam prije odgovorila,ali nisam stigla.fax i to...probat cu ovaj drugi nacin pa cu javit kako je proslo,ali najvjerojatnije sutra jer mi se sada ne da cackati po tome...puno hvala na trudu :D