PDA

Pogledaj cijelu verziju : TES Online?



McPingvin_v2.0
03-11-2007, 21:56
Iako se već neko vrijeme šuška o ovome, sada je već postalo i polu- službeno.

Kako je prije nekog vremena Bethesda napravila novi odjel (ZeniMax Online Studios) i na njegovo čelo stavila Matta Friora svi smo znali da neko nešto tamo kuha, a sada je i registrirana domena elderscrollsonline.com.

Konačno, sukob pravog Warriora i Magea? Stealth ubijanje radnom ljudi na serveru? Sukob između igrača i devetke?

Hoće li i Bethesda postati konačni grabolovac uvođenjem mjesečne pretplate ili će se zadovoljiti "sitnom" lovom od prodaje same igre? Hoće li biti moguće koristiti modove i u online igri, pošto znamo da su upravo modovi ti koji tjeraju ljude da i dan danas igraju Morrowind.

Koliki će biti svijet u kojemu ćemo igrati? Hoće li biti velik kao u Dagerfallu te znači li to da ćemo se imati priliku kretati po cijelom TES svijetu čija površina iznosi (ugrubo) 160 000 kilometara kvadratinih?! (Usporedbe radi, azeroth je vva 100 kvadratnih kilometara)

Komentara imate tu na linku (http://ve3d.ign.com/articles/news/35170/Elder-Scrolls-Online).

P.S. Ps1ho i ja smo shvatili da ako ovo čudo izađe i ako će valjat (ogromno, nema pretplate, dobar lore) da ostajemo bez ikakvih nada za završetkom ikakve škole/ fakulteta te ikakve nade da nastavimo obiteljsku lozu pošto će nam se sav socijalni konakt svodit na chat u igri. Naravno, kada nakon tjedan dana igranja shvatimo da je igra zlo, na koljenima ćemo hodati do Bethesdinog studija. Bez obzira na ocean.

No, ako će igra biti šljuka dolazimo tamo prvim prometalom te ćemo im pokazati što znači "wrath of the fans".

Ps1ho
03-11-2007, 22:10
Mene ne uvlači u to, ja to zlo nekupujem, bez obzira na ishod. Pošto sam skužio da ovo potencijalno može značit obustavljanjetes sage, kao sto je i blizzard napravi osa warcraftom jer se totalno unisti lore, odlučio sam da igru
u startu zamrzim.

Ali nije sve tako sivo, to moze biti online dodatak falloutu, u tom slučaju naprijed Bethesda! Samo, neka nediraju tes lore i svijet. MMO mogu komtno napravit kad nadjem stalni poso, dakle, za koje desetljeće.

E i da, posto su sa oblivionom poceli trend, osiromasavanja, oglupljivanja i uljepšavanja igre, vjerojatno im fali team buildinga, time i kvalitetne atmosfere, a time i igra koja nije trula jabuka...njima treba, u vidu ogromnog plakata, ovo (http://img515.imageshack.us/img515/7796/tito2ax5.jpg)

SnowFlake
03-11-2007, 22:12
add me in...

SkunK
03-11-2007, 22:57
E ovo bi bilo super.
Dobar lore = dobar gameplay = dobar MMORPG.

meroveh
04-11-2007, 00:12
E to bi bilo fantastično,mislim da bi mi žena dala razvod braka. :hangin:

cropir
04-11-2007, 00:15
cuo sam za to...najveca fora bi bili gildovi...nađemo se mi sa ovog foruma i pljačkamo one sa index hr i croportala :killyou:

btw ja cu bit kađit :D

r0pe
04-11-2007, 01:54
ne, ne i ne...nevolim to :twisted: sad ce se skroz usredotociti na tes online i vise nece gledati na ove singleplayer nastavke

mravojed20
04-11-2007, 10:04
Koliko su samo puta rekli: Nećemo raditi TES kao MMORPG..

Iskreno se nadam da ako ga i naprave,a vjerojatno hoće, da ipak ne zaborave i nas koji volimo singleplayer,i da nam naprave TES 5. Njima više love, i svi zadovoljni.

cropir
04-11-2007, 10:54
neznam, razmisljao sam o tome...mozda da sa tim MMOom zakljuce TES serijal? mislim, svaki TES poslje morrowinda fanovi nece moci prihvatiti jer ce grafika bit sve bolja. jednino neznam koju regiju bi uzeli i koji engine...

Plexihack
04-11-2007, 11:11
Zamislite samo...ulaze četiri hrabra avanturista u hram.Jedan Sorcerer,jedan Paladin,jedan Knight i jedan Priest.Odjednom ih,nravno očekivano,napadnu daedre.Skupe se u krug,a priest baci shield na sve.Sorcerer otruje daedre dok ih paladin gađa sa Poison strijelama,a Knight ih tuče sa mačem.Odjednom padne druidov shielding spell,on i sorcerer ugibaju,Knight i Paladin pobiju daedre,ali Paladin ubije Knighta te tako pokupi sav loot,sve iteme i pomoli se na Daedric Altar-u te postaje moćni Fallen paladin...mmm...mmmm....njam

Ps1ho
04-11-2007, 11:25
Ne?
Gleajte, procitao sam opet negjde, skroz slučajno, da su iz Bethesde otkupili prava na tes V, i na ime Skyrim...tako da bi vrlo vjerojatno to mogao biti 5. nastavak

Arbiter of Change
04-11-2007, 11:32
Ssvaki TES poslje morrowinda fanovi nece moci prihvatiti jer ce grafika bit sve bolja. jednino neznam koju regiju bi uzeli i koji engine...
Ne znam odakle ti ideja da grafika ima ikakve veze sa neprihvaćanjem od strane fanova. Bar dok nije fokus na grafika na štetu ostalih elemenata igre.
Inače, već sam se vjerojatno izjasnio da će TES MMO biti i konačni kraj tog serijala... neslavan. Da ne spominjemo kako bi trebali engine, a time i izmrcvariti borbu, tako da se ne bi ispunila očekivanja onih koji žele MW ili OB sa drugim ljudima već bi dobili WoW-look alike igru.


Dobar lore = dobar gameplay = dobar MMORPG.
Heh, to bi volio vidjeti. Nema još takve igre. Ali dobro, TES još uvijek drži do svojeg Lore-a (za razliku od WoW-a čiji je Lore do sada jedno milijun puta išao na krpanje pozadinskog otvora).

ZorgTheBorg
04-11-2007, 12:22
MMO sucks. Ako se plaća, sucks duplo.
Najbolje da ispadne neki coop bućkuriš sa SP i MP, i to je to.
Žao mi je, ali ovo ne smrdi na dobro.

Akul
04-11-2007, 12:32
Koliko sam shvatio, Zenimax Online Studio će raditi na Elderscrollsonline, a Bethesda na TES5: Skyrim.

Nije me briga za MMO-e dok god postoje SP TES-ovi koje radi Bethesda.

Rocchiro
04-11-2007, 13:10
Razmišljam dal da se odma ubijem ili da pričekam da igra izađe i da onda umrem nakon dva dana naprestanog igranja.odločitve,odločitve...

ChR0NoS
04-11-2007, 14:27
nebih volio tes online, jer bi proizvodnja multiplayera modificirala singleplayer u negativnom smjeru, i to nebi bio tes kakav ja volim i kojeg sam dosada igrao. ako već hoće proizvesti neki mmo iz "srednjovjekovnog doba" neka naprave novu igru, sličnu tes serijalu, ali pretvaranje ovoga u nešto što nije :twisted:
ali bez obzira što oni učine, ja 100% kupujem tes, pa bio online ili singleplay

The Great Duck
04-11-2007, 16:40
Već sam vidio i komentirao ovo na Bethesdinim službenim forumima.Ja,kao i većina ljudi na forumima,smo protiv toga,no dobra stvar je da igru,ako i bude TES Onlinea,neće praviti Bethesda,nego Zenimax Online studios,novoosnovana podružnica Bethesdinog vlasnika Zenimaxa,pa ja nemam ništa protiv TEs Onlinea ukoliko to ne bude TES V i ukoliko ne odvuče Bethesdin fokus sa SP TES igara.No ako TES Online bude TES V,to će biti kraj TESa kakvog ga poznamo.Zamislite samo 4 Nerevarinea,20 Goldbranda,30 Umbri...Za kraj,jedna sličica:
http://img504.imageshack.us/img504/1410/113469549373dc2d1cgf2.th.jpg (http://img504.imageshack.us/my.php?image=113469549373dc2d1cgf2.jpg)

Plexihack
04-11-2007, 16:56
Istina,tko će to izgledat kad dođe hrpa noobova koji nemaju smisla za RPG...

McPingvin_v2.0
04-11-2007, 17:06
Istina,tko će to izgledat kad dođe hrpa noobova koji nemaju smisla za RPG...
Meni neće bit problem. Kill, loot, repeat.

Plexihack
04-11-2007, 17:09
Ali gušt igranja je uništen tako.Pravi RPG treba imat pravila o Fantasy Only imenima i zabranu 1337 speak-a.

The Great Duck
04-11-2007, 17:27
Ali gušt igranja je uništen tako.Pravi RPG treba imat pravila o Fantasy Only imenima i zabranu 1337 speak-a.

Slažem se.Orci bi se trebali zvati Grordo gro-Zimlog,Dunmeri Tereldi Llatharvi,Almeri Gilarindil,Argoniani He-stands-while-he-sleeps,da navedem par primjera,a ne L33t m4n 34545,ili Grggr,ili 1h4t3n00bz.
Pogledajmo što naš najdraži Khajiit,M`aiq the Lia,kaže o tome u Morrowindu (http://www.uesp.net/wiki/Morrowind:Easter_Eggs#M.E2.80.99aiq_the_Liar):

Multiplayer: "M'aiq does not know this word. You wish others to help you in your quest? Coward! If you must, search for the Argonian Im-Leet, or perhaps the big Nord, Rolf the Uber. They will certainly wish to join you."
A u Oblivionu (http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:M%27aiq_the_Liar)Skaže ovo:
"M'aiq prefers to adventure alone. Others just get in the way. And they talk, talk, talk."

Ps1ho
04-11-2007, 18:16
Dakle, zaključak je:
Boli nas kurac za tesonline, dokle god nedira u lore TES singlelplayera, i dokle kod nema nikakve veza sa singleplayeromi dokle god to neradi Bethesda. Bethsesda neka se posveti nakon fallouta, novom tesu, tesu koji ce biti bolji nego ikada, a ovi sto rade tesonline, neka ga stave u neko vremensko razdoblej di nece prcat lore pravog tesa, sta ja znam, u recimo sami pocetak Nirna...

cropir
04-11-2007, 19:31
[quote=Plexihack]Ali gušt igranja je uništen tako.Pravi RPG treba imat pravila o Fantasy Only imenima i zabranu 1337 speak-a.

Slažem se.Orci bi se trebali zvati Grordo gro-Zimlog,Dunmeri Tereldi Llatharvi,Almeri Gilarindil,Argoniani He-stands-while-he-sleeps,da navedem par primjera,a ne L33t m4n 34545,ili Grggr,ili 1h4t3n00bz.
Pogledajmo što naš najdraži Khajiit,M`aiq the Lia,kaže o tome u Morrowindu (http://www.uesp.net/wiki/Morrowind:Easter_Eggs#M.E2.80.99aiq_the_Liar):

Multiplayer: "M'aiq does not know this word. You wish others to help you in your quest? Coward! If you must, search for the Argonian Im-Leet, or perhaps the big Nord, Rolf the Uber. They will certainly wish to join you."
A u Oblivionu (http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:M%27aiq_the_Liar)Skaže ovo:
"M'aiq prefers to adventure alone. Others just get in the way. And they talk, talk, talk."[/quote:vo856h65]

sign za zabranu 1337 i imena. recimo kul mi je da bretoni imaju francuska imena (ima zanimljiva prica o lucien lachanceu, koji je imperial)
i kađiti imaju ugl jedno ime (bez prezimena)

SkunK
05-11-2007, 20:19
Btw zakupili su domenu http://www.elderscrollsonline.com/

cropir
05-11-2007, 20:27
me like :D

Sonic_Moronic
05-11-2007, 20:45
Ne bi mi valjalo. Jednostavno ne volim mmorpg-ove baš, a pogotovo one koji se miješaju u lore dobrih serijala. Dobrih SINGLEPLAYER serijala, that is.

Btw. slika je komična. :)

r0pe
05-11-2007, 20:58
Koliko sam shvatio, Zenimax Online Studio će raditi na Elderscrollsonline, a Bethesda na TES5: Skyrim.

Nije me briga za MMO-e dok god postoje SP TES-ovi koje radi Bethesda.

signed

Herr Schnitzel
06-11-2007, 14:48
Koliko sam shvatio, Zenimax Online Studio će raditi na Elderscrollsonline, a Bethesda na TES5: Skyrim.

Nije me briga za MMO-e dok god postoje SP TES-ovi koje radi Bethesda.


WTF OMG IMHO STFU?!?

Rocchiro
06-11-2007, 18:48
...a Bethesda na TES5: Skyrim.


cekaj,ovo je sigurno?! Skyrim mi je najjaci kontinent u TES-u :pray:

The Great Duck
06-11-2007, 18:52
I meni je,iako igram uglavnom s Bretonima.
BTW,Skyrim nije kontinent,nego provincija Tamriela.
http://www.imperial-library.info/maps/maps_tamriel.shtml

Ps1ho
06-11-2007, 19:31
Koliko sam shvatio, Zenimax Online Studio će raditi na Elderscrollsonline, a Bethesda na TES5: Skyrim.

Nije me briga za MMO-e dok god postoje SP TES-ovi koje radi Bethesda.


WTF OMG IMHO STFU?!?

negdje je procurilo, da, nadji di curi i izvjesti sve o tome u iducem broju pcpa :)

Sonic_Moronic
06-11-2007, 19:38
Da bar 5. TES bude i Elsweyr-u... Puste nade. :(

cropir
06-11-2007, 20:01
Da bar 5. TES bude i Elsweyr-u... Puste nade. :(

i ja bi to.
tko zivi u skyrimu? to je ono iznad brume, jelda?

Chieftain
06-11-2007, 20:45
Evo baš sam danas razmišljao s frendom kak bi to bilo kul da postoji TES MMORPG i sad mi pingu uleti, mislim da bi to bilo ok samo da ne pocnu uvaljivat svoja lopovska sranja

Sonic_Moronic
06-11-2007, 20:59
Da bar 5. TES bude i Elsweyr-u... Puste nade. :(

i ja bi to.
tko zivi u skyrimu? to je ono iznad brume, jelda?

Nordovi su iz Skyrim-a...

Rocchiro
06-11-2007, 21:16
I meni je,iako igram uglavnom s Bretonima.
BTW,Skyrim nije kontinent,nego provincija Tamriela.
http://www.imperial-library.info/maps/maps_tamriel.shtml

no,na to sam mislio

uglavnom,nordovi rulaju.ako igra izađe,sigurno bude sve krcato fenomenalnom nordijskom arhitekturom.i sigurno bude hrpa zmajeva i slicnih pikanterija.milina hebote :cry:

cropir
06-11-2007, 21:16
[quote="Sonic_Moronic":52vl9vzu]Da bar 5. TES bude i Elsweyr-u... Puste nade. :(

i ja bi to.
tko zivi u skyrimu? to je ono iznad brume, jelda?

Nordovi su iz Skyrim-a...[/quote:52vl9vzu]

a bilo bi glupo malo jer je previse zima ziher tamo. cyrodiil ima previse sume, neznam kak morrowind izgleda...elsweyr ftw.

Sonic_Moronic
06-11-2007, 21:23
Ane... Ja bih bio moon sugar harvester. :)

Ne znam kako Elsweyr izgleda, po Areni ne mogu baš suditi... Morat ću nabaviti xbox pa provjeriti. http://www.vgboxart.com/boxes/360/4627.jpg

:)))))

cropir
07-11-2007, 00:07
Ane... Ja bih bio moon sugar harvester. :)



hell yeah :)
mogli bi na forumu imat manufakturu, netko bere, netko rafinira netko dila :D

Mafioz0r
07-11-2007, 10:37
Oću u Elsweyr. Kađiti, skooma i moon sugar na svakom koraku. Mijau.

Plexihack
07-11-2007, 11:58
Ane... Ja bih bio moon sugar harvester. :)



hell yeah :)
mogli bi na forumu imat manufakturu, netko bere, netko rafinira netko dila :D

Ja bi bio Bounty Hunter (Assassin) pa bi vas klao :P

cropir
07-11-2007, 12:33
mi bi imali nighteye pa bi te vidili :P

Sonic_Moronic
07-11-2007, 13:49
Ne zaboravi da su Khajiiti dobri kao lopuže, assasini i slično. :)

The Great Duck
07-11-2007, 17:59
I meni je,iako igram uglavnom s Bretonima.
BTW,Skyrim nije kontinent,nego provincija Tamriela.
http://www.imperial-library.info/maps/maps_tamriel.shtml

no,na to sam mislio

uglavnom,nordovi rulaju.ako igra izađe,sigurno bude sve krcato fenomenalnom nordijskom arhitekturom.i sigurno bude hrpa zmajeva i slicnih pikanterija.milina hebote :cry:
Možda bude jedan ili dva zmaja,ali hrpa zmajeva bi narušila lore.Glavno da ne budu samo bezumne zvijerke koje stoje u jednom dungeonu na kraju glavnog questa već inteligentna i moćna bića kao što su bile Daedra prije Obliviona.

http://www.vgboxart.com/boxes/360/4627.jpg
Da mi je znati oakle inspiracija za to onom tko je to napravio.Na boxartu ništa ne upućuje na Elsewyr.

a bilo bi glupo malo jer je previse zima ziher tamo. cyrodiil ima previse sume, neznam kak morrowind izgleda...elsweyr ftw.
Morrowind (zapravo Vvardenfell,otok na kojem se TES 3 odvija i koji je dio Morrowinda) ima dosta zanimljive krajolike:pustinje pepela,močvare,krajeve pune divovskih gljiva (od kojih su neke i građevine!)..
Za više informacija,vidi ovo:http://www.imperial-library.info/pge/S(dijelove o Morrowindu i Skyrimu,te također pogledaj Pocket guide 3d edition)
Ovaj članak sastavljen od dijaloga s likovima iz Morrowinda ima dosta informacija,a takođerima iscreenshotova:http://www.imperial-library.info/savant/

cropir
07-11-2007, 20:41
Ne zaboravi da su Khajiiti dobri kao lopuže, assasini i slično. :)

meni recimo owna kod kađita sto imaju eye of fear moc, pa ako vidis u ducanu neku shiny stvar koja ti se sviđa spicis mu to, on bjezi i trazi mamu, ti popalis shiny stvar i onda postavljas pitanja ;)

Plexihack
07-11-2007, 20:56
mi bi imali nighteye pa bi te vidili :P

Nebite,koristio bi one and only chameleon 99% + summon Daedra Lord koji bi vas ometao dok bi vam ja sve pokrao i sleđa vas ubio :P

Imam ja strategiju za svaku situaciju... 8)

Arbiter of Change
07-11-2007, 21:03
Eh, a ja bi bio Imperial Councilman i skupio bio 250k Politics Experience™ te bi vam svojim političkim utjecajem, i hordom Nordskih plaćenika naravno, zabranio ulaz u grad. Istovremeno bi imao Khajiit prosjaka koji bi mi u tom istom gradu djelovao kao doušnik i skupljao Espionage Experience™ te bi imao milje doušnika. Nije potrebno napominjati kako bi obojica bila na HAX! levelu i bili majstori Cyrodiilskog l33t dijalekta.

Ono, mislim stvarno... the horror, the horror. :(

Mafioz0r
07-11-2007, 21:27
Ja bi htio bit Khajiit merchant (1500 Mercantile i Speechcraft) koji toliko masno zarađuje da može potplatit Nine Divines i Daedre da se međusobno poubijaju. Kuća u Imperial Cityu se podrazumijeva, a u njoj bi sakrivao ilegalne imigrante iz Elsweyra da mi zauzvrat rade u ilegalnoj tvornici Skoome. Isto tako bi bio expert/master/uber/haxor/skillz0r/pwnz0r thief i provalio bih u White Gold tower, ukrao sve Elder Scrollse i prodavao piratiju istih.

Mafioz0r
07-11-2007, 21:30
Najs, držim te za riječ. :D

McPingvin_v2.0
07-11-2007, 21:34
Si sad mi pingu uleti
Inače samo ženskama uletavam, no ti si poseban *shy*

Plexihack
07-11-2007, 21:59
Nebi rekao samo ženskama...poglej si avatar :P

Uvijek sam htio uz assassina biti Outlaw koji bi kupio Land Deed i onda bi pljačkao ljude i sve to tamo spremao.Onda bi osnovao The Anarchistic Brotherhood i moj otok bi bio sjedište.Zamislite samo...intercept Merchanta koji su na putu za Vivec... :pray:

Sonic_Moronic
08-11-2007, 11:05
Ja bi htio bit Khajiit merchant (1500 Mercantile i Speechcraft) koji toliko masno zarađuje da može potplatit Nine Divines i Daedre da se međusobno poubijaju. Kuća u Imperial Cityu se podrazumijeva, a u njoj bi sakrivao ilegalne imigrante iz Elsweyra da mi zauzvrat rade u ilegalnoj tvornici Skoome. Isto tako bi bio expert/master/uber/haxor/skillz0r/pwnz0r thief i provalio bih u White Gold tower, ukrao sve Elder Scrollse i prodavao piratiju istih.

Piratizacija elder scrollsa? Careee... :)

Mafioz0r
08-11-2007, 11:17
Kad me IgGor ili W1K1N6 dohvate...

cropir
08-11-2007, 12:47
uopce nije losa ideja...prvo bi morali bildat Forgery skil na Less rude songovima i tim knjigama.onda prijelazimo na elder scrollove.

Herr Schnitzel
08-11-2007, 15:06
mah daedric kopirka i dwemer skener i printer ako budemo trebali raditi i svoje verzije scrollova...i eto ga...svaka kuća na Nirnu ima svoj scroll za samo 99,99 septima


U ovlastenim knjizarama "Schnitzel's Drpignjid Bookstore" uz popust od cak 20%!
Ali to nije sve, ako kupite Scroll, dobivate i set nozeva za dlake u nosu!

cropir
08-11-2007, 19:54
mah daedric kopirka i dwemer skener i printer ako budemo trebali raditi i svoje verzije scrollova...i eto ga...svaka kuća na Nirnu ima svoj scroll za samo 99,99 septima


U ovlastenim knjizarama "Schnitzel's Drpignjid Bookstore" uz popust od cak 20%!
Ali to nije sve, ako kupite Scroll, dobivate i set nozeva za dlake u nosu!

bit ce neka pribiljezba za 15% ^^

@hellboy: ZOMG teleshop :rotfl:

Looky
27-04-2008, 08:14
mmmm... Sve je to super samo da nema mjesecne pretplate :yuck: :yuck: :yuck:

Wolfwrath
27-04-2008, 13:00
Heh,puste su to nade.

Niko nije tolko glup (valjd...) da ne pokuša dobiti što je više moguće love iz potencijalnog MMORPG naslova koji bi mogao potući WOW i prije nego izađe.

Nego,ja bih bio neki heavy battlemage,daklem,radim tak da pokoljem 1/3 mobova s magijama,1/3 izbliza,a ostatak samo čekam da vi dođete tim budalama sa leđa.

Zako bi trebao funkcionirati pravi party u TES dungeonu.Narafno,bilo bi više tankera.
Who's in?

Usput,otvorio bih banku.Mogla bi se zvati,npr,Wolf's Arcane Bank.
Otvaranje računa: 50 septima
Stavljanje na račun lovu:uzimam 5% PDV-a od ukupne svote stavljene na račun
Dizanje s računa:uzimam opet 5% PDV-a dignute s računa

McPingvin_v2.0
27-04-2008, 13:26
Usput,otvorio bih banku.Mogla bi se zvati,npr,Wolf's Arcane Bank.
Otvaranje računa: 50 septima
Stavljanje na račun lovu:uzimam 5% PDV-a od ukupne svote stavljene na račun
Dizanje s računa:uzimam opet 5% PDV-a dignute s računa
... i nitko ti ne bi koristio tvoje usluge zbog nelogičnog načina rada :)

Wolfwrath
02-05-2008, 19:51
Ma nemoj?

Pa ako bi u igri bio sistem tak da kad krepaš izgubiš i svu/dio love kod sebe,da vidiš kako bi svi pohrlili kod mene.
Još ak dodam neki dodatak.Na primjer,dobivaš +1% na računu za svaki dan držanja love u banci...