PDA

Pogledaj cijelu verziju : MaxADSL problem



Snake
02-11-2007, 00:36
Upomoć
jučer sam dobio max adsl paket, t-com tehničar sve spojio i radilo je. radi i sada ali imam problem u radu.
iz nekog razloga nešto mi prekida vezu svakih cca. pola sata. ikonica od lan-a u trayu počne proces ponovnog konektiranja i to traje sekundu spoji se se ok ponovo, ali prekida mi downloade. Modem je žični D-Link 584T i spajam se preko ip adrese u iexploreru no konekcija na toj stranici prilikom tog prekida ne gubi vezu, tj. radi kao da se ništa nije dogodilo. isto je i s korisničkim računom koji takav kratki prekid veze ne vidi i računa trajanje konekcije od kada se ja spojim i "ručno" diskonektiram.
Već sam resetirao modem, mijenjao neke postavke. Vjerojatno nije riječ ni u mrežnoj kartici jer mi se to događa i na drugom kompjuteru, i pod drugim os-om (i pod Vistom i Xp-om). Sve na modemu radi, tj. svijetli kako bi trebalo i veza je ok nekih 30 minuta a onda se na sekundu ikona lana sa dva kompjutera pretvori u ikonu poredanih stupaca (npr. kao stupci za određivanje glasnoće zvuka, tako nešto)

može li mi tko pomoći, please?

Lucifel
02-11-2007, 00:44
A imas 2 opcije... Prva, modem ti rikava svako malo i crkne veza ili ima problema u centrali.

Ja sam imao slicnih problema i jedino sam ih uspio rijesiti silnim zivkanjem tekoma sluzbe dok nije sve sjelo na mjesto.

Najbolje bi bilo da posudis od nekoga neki drugi modem pa istestiras da iskljucis jel do modema ili same veze.

GrimReaper
02-11-2007, 00:45
može bit da je zbog dizanja brzina ili da nes rade,meni se znalo događat (3 puta do sada u god i pol)

ako bude zezalo i sutra zovi 0800 9000(najbolji prijatelj :rotfl: )

Frky
02-11-2007, 01:00
yep , 0800 9000 je najbolji prijatelj! Meni je nebrojeno puta pomogao (i danas)!

Snake
02-11-2007, 01:05
sad izdrži nešto duže, nije se diskonektirao već 55 minuta.

a ništa, pričekat ću malo pa ću vidit, ako se ne popravi, zovem službu za korisnike. hvala na savjetima btw

Lucifel
02-11-2007, 21:06
Ma sta cekat, zovi odma... Ne placas za polovicnu vezu, nek se i oni malo preznojavaju jer im je posao da ti pruze kvalitetnu uslugu.