PDA

Pogledaj cijelu verziju : Halloween



Neven <R>
31-10-2007, 11:49
Je'l se samo meni gadi ovaj bezvezni dan, uvezen pomoću američkih filmova koji se forsira do te mjere da ne možeš nigdje izaći a da nisu potrebne maske ili da ne svira neka tematska glazba. Fuj.
Dapače još više je fuj što postoji fašnik u drugom mjesecu koji služis istoj svrsi.

Dakle da ponovim fuj i pljuv.

POSA
31-10-2007, 12:12
ma da. totalna komercijala. i otkad hrvati slave taj recimo blagdan. ma glupost
s druge strane
pričala mi baka kako su, dok je ona bila mala, dakle prije 70 godina činili nešto slično večer prije dana mrtvih. ne znam sad koliko slično. rekla je da su palili nešto i tak.
no svejedno, otkad mi slavimo halloween?
bah

100EURO
31-10-2007, 12:18
ma ameri ludi ko drugi bi to smislio .....i onda ovi trgovacki centri to pokusavaju isfurat da bi nekaj zaradili...ni meni se ne svida bas

McPingvin_v2.0
31-10-2007, 12:27
Uđem u kuhinju, stara kolje bundevu.
"A u pičku materinu".
Izađem iz kuhinje.

SkunK
31-10-2007, 12:27
http://www.gametrailers.com/player/27289.htmS :rotfl:

medusa
31-10-2007, 12:45
hmmm navodno su kelti prešli preko kontinentalne hrvatske. neki običaji na selima su se neko vrijeme održali koji potječu iz tog doba, recimo da kola voze po lijevoj strani, no čini se da su sad izumrli. toliko o tome da bi mogao po nekoj logici se primjeniti i u hrvatskoj
inače meni je samhain baš fora, samo smatram da je nepotreban u hrvatskoj.

GrimReaper
31-10-2007, 12:48
iskomercijalizirano ko i sve

ugl danas je dan kad se fino nalije u gradu i onda se zajebava :boohoo:

Arbiter of Change
31-10-2007, 13:06
Niti pratim niti prakticiram, ali se bar nasmijem.

Rocchiro
31-10-2007, 13:48
halloween sax,fashnik rulz

Plexihack
31-10-2007, 14:09
halloween rula kad mi neko dođe zvonit na vrata pa ih gađam jajima s prozora :P

Rocchiro
31-10-2007, 14:30
meni još niko nikad nije došel zvoniti za halloween :?

callista
31-10-2007, 14:41
njima je bitno nek se nešto slavi :)

Karlo_from_Bjelovar
31-10-2007, 16:12
njima je bitno nek se nešto slavi :)

ovdje sigurno nema takvih... :rotfl:

Jopax
31-10-2007, 18:33
Oni su toliko glupi da su od jedog većeg kršćanskog blagdana napravili komediju sa čistom komercijalnom namjerom, mislim ako su već imali fashnik zašto su morali izmišljat neka svoja sranja, ali zaboravljamo to su ipak ameri jedna jako spešl nacija

Kron
31-10-2007, 18:49
kolko ja znam moji prastari na selu su radili isto to samo od repice, izdubili je i to

medusa
31-10-2007, 19:16
Oni su toliko glupi da su od jedog većeg kršćanskog blagdana napravili komediju sa čistom komercijalnom namjerom, mislim ako su već imali fashnik zašto su morali izmišljat neka svoja sranja, ali zaboravljamo to su ipak ameri jedna jako spešl nacija
:? wtf pa amerikanci nisu imali fašnik.
halloween ti je prastari praznik, ko i prvi maj.

Neven <R>
31-10-2007, 19:26
Ma nije bit u tome što Amerikanci slave Halloween. Nek ga slave (itak su svi blagdani iskomercijalizirani već dugo vremena), ali mene smeta što kod nas jednostavno _moramo_ odjednom slaviti taj Halloween, koji se ovdje nikada nije slavio, barem ne na taj način.

Norther
31-10-2007, 19:37
meni osobno halloween ne smeta...zasto ?

-partiii
-jos 1 razlog za se napit
-skraceni sati u skoli


gg ?
gg.

:)

medusa
31-10-2007, 19:40
Ma nije bit u tome što Amerikanci slave Halloween. Nek ga slave (itak su svi blagdani iskomercijalizirani već dugo vremena), ali mene smeta što kod nas jednostavno _moramo_ odjednom slaviti taj Halloween, koji se ovdje nikada nije slavio, barem ne na taj način.
ovisi gdje živiš. ovdje u osijeku nitko to ne slavi. tu gdje živim je općenito govoreći opasno zvoniti nekom na vrata i tražiti slatkiše. osim ako voliš velike sačmarice, ili simpatične djedice s vazelinom u ruci

Rocchiro
31-10-2007, 19:58
meni osobno halloween ne smeta...zasto ?

-partiii
-jos 1 razlog za se napit
-skraceni sati u skoli


gg ?
gg.

:)

skraceni sati u skoli? ne u mojoj

100EURO
31-10-2007, 20:02
ja se sjecam da sam ja jedne godine napravio neku fasisticku bundevu onak je imala one fasisticke znakove po sebi i brke ko hitler bas je bila uber

Korpse
31-10-2007, 20:34
http://www.gametrailers.com/player/27289.htm :rotfl:
ovo je zakon "you dont know what shit is!" :rotfl:
halloween mi je zakon, super filmova bude na TV-u! halloween :thumbs2:

callista
31-10-2007, 21:39
meni osobno halloween ne smeta...zasto ?

-partiii
-jos 1 razlog za se napit
-skraceni sati u skoli


gg ?
gg.

:)

u mene:
- kakvi partii, niko ni ne ztna da je halloween
- za napit se netreba poseban razlog
- sati mogu biti samo produljeni
:rotfl:

Korpse
31-10-2007, 21:43
kako vam sati skraćeni zbog poganskog praznika.
tulci su zakon!

Jopax
31-10-2007, 22:05
Oni su toliko glupi da su od jedog većeg kršćanskog blagdana napravili komediju sa čistom komercijalnom namjerom, mislim ako su već imali fashnik zašto su morali izmišljat neka svoja sranja, ali zaboravljamo to su ipak ameri jedna jako spešl nacija
:? wtf pa amerikanci nisu imali fašnik.
halloween ti je prastari praznik, ko i prvi maj.

ne znam od kad je u njih Halloween ali znam da su Svi sveti u nas duže nego Halloween, i da je u nas fashnik bio prije neg u njih halloween
ok je to nek ga oni slave ali nek nas ne diraju nama je dobro kako je :D
neg zna neko kako ide ta priča o Halloweenu neš da je to Hallows eve neš tako nisam siguran

BigStorm
31-10-2007, 22:24
glupost kod mene u blizini ima jedan kafic pa ih se okupi 500 njih i tamo glume budale

D@rX
31-10-2007, 22:38
ovo je najgori praznik u svijetu :? Svi Sveti se ovdje kao praznik izruguju sa dubljenjem bundeva i govn*arijama. Dodje mi da im naguram te uzarene bundeve u mjesto :o :o

Korpse
31-10-2007, 22:59
ovo je najgori praznik u svijetu :? Svi Sveti se ovdje kao praznik izruguju sa dubljenjem bundeva i govn*arijama. Dodje mi da im naguram te uzarene bundeve u mjesto :o :o
ali bar bude horora na TV-u

Rocchiro
31-10-2007, 23:28
ovo je najgori praznik u svijetu :? Svi Sveti se ovdje kao praznik izruguju sa dubljenjem bundeva i govn*arijama. Dodje mi da im naguram te uzarene bundeve u mjesto :o :o
ali bar bude horora na TV-u

na HRT-u ove godine nis od toga :(

Karlo_from_Bjelovar
01-11-2007, 08:18
meni osobno halloween ne smeta...zasto ?

-partiii
-jos 1 razlog za se napit
-skraceni sati u skoli


gg ?
gg.

:)

signed... mi smo imali skracene sate, ali ne bih reko zbog halowina...

Fenrir
01-11-2007, 13:04
ja se sjecam da sam ja jedne godine napravio neku fasisticku bundevu onak je imala one fasisticke znakove po sebi i brke ko hitler bas je bila uber
Ako si radio fašističku bundevu, zašt je onda imala brkače ko Hitler, ane recimo Mussolini?

Inače, slažem se sa Nenčijem. Mislim, to je engleski blagdan, pogotovo naglašen u Americi, i meni slavljenje istog ima smisla isto koliko da slavimo američki Dan nezavisnosti, potpuno isto.

Korpse
01-11-2007, 16:26
ovo je najgori praznik u svijetu :? Svi Sveti se ovdje kao praznik izruguju sa dubljenjem bundeva i govn*arijama. Dodje mi da im naguram te uzarene bundeve u mjesto :o :o
ali bar bude horora na TV-u

na HRT-u ove godine nis od toga :(
satelitska man, or kablovska... :thumbs2:

shai_hulud
01-11-2007, 17:52
ovo je najgori praznik u svijetu :? Svi Sveti se ovdje kao praznik izruguju sa dubljenjem bundeva i govn*arijama. Dodje mi da im naguram te uzarene bundeve u mjesto :o :o

ma je, pustimo amerima njihove bedastoće. kod nas to ipak malo dostojanstvenije, ozbiljnije, svrhovitije, šta li.
najkvalitetnija maska je iovako ona ispod kože :wink:

revenion
01-11-2007, 19:33
Oni su toliko glupi da su od jedog većeg kršćanskog blagdana napravili komediju sa čistom komercijalnom namjerom, mislim ako su već imali fashnik zašto su morali izmišljat neka svoja sranja, ali zaboravljamo to su ipak ameri jedna jako spešl nacija

isto se dogodilo sa Bozićem...prekjucer se klinac pokraj mene u tramvaju rasplakao kad mu je stara rekla da Djed Bozicnjak ne postoji :o

Prince-Artas
01-11-2007, 19:38
ah taj kapitalizam :(

Korpse
02-11-2007, 00:00
djed mraz ne postoji!? :cry:

nepoznat netko
10-05-2008, 11:38
na taj dan ja odigram neki horor ili tako nešto ali nije sad da slavim

bigdanger
22-05-2008, 18:49
Je'l se samo meni gadi ovaj bezvezni dan, uvezen pomoću američkih filmova koji se forsira do te mjere da ne možeš nigdje izaći a da nisu potrebne maske ili da ne svira neka tematska glazba. Fuj.
Dapače još više je fuj što postoji fašnik u drugom mjesecu koji služis istoj svrsi.

Dakle da ponovim fuj i pljuv.

DA IMAS MOJ GLAS DA JE TO ISTINA!AL JE KUL PRIZNAJ :wink: !

Korpse
24-05-2008, 19:22
ne deri se...

v4MP1r3
01-06-2008, 12:41
halloween je skomerijaliziran dan, ali all hallows eve je zapravo jedan blagdan u davnoj religiji po imenu wicca. meni je cist sipmatican blagdan jer mi znaci vishe od maskiranja i takvih shema, every day is halloween XD

ali da svi "blagdani" poput valentinova, helovina covjece maskara su previshe skomercijalizirani, to je samo jos jedan nacin velikih kompanija da isprazne vec prazne djepove svih nas. iliti u vecini vasih slucaja, djepove vasih roditelja.

Bara
03-06-2008, 13:16
U nas nema helouvina pa lockaj topic. Zašto bi pričali o ovom sranju. U njih je to helouvin a u nas maškare i to je potpuno drukčije. Oni se moraju obuči u nešto "strašno" a mi u bilo šta. Uglavnom jadno od Amerikanaca. Helouvin je Američki brand po meni. Jadno

DrunkyDuck
03-06-2008, 22:26
Pricas bezveze, oni se ne moraju kostimirati u nesto strasno. Meni se cak ove nase maskare vise gade jer su najobicnije zicanje po tudjim kucama dok je u Americi jednovecerna tematska zabava.

A blagdani su opcenito smece, bez obzira o cemu govorimo, osim slobodnog dana.

The Great Duck
05-06-2008, 14:19
1.Mi ih,za razliku od SAD-a gdje je Halloween populariziran,ne pokušavamo izvesti,dok oni to,kao i cijelu svoju "kulturu" pokušavaju nametnuti cijelom svijetu,te naše (Europske) maškare nisu tako komercijalne.
2.Slažem se,osim što mislim da je tradicionalan dio blagdana (kićenje drvca,vjersko slavlje) dobar,ali mi se stvari poput Djeda Božićnjaka gade.

nosferatu25
08-06-2008, 12:55
još jedan veseli običaj u dugoj, dugoj američkoj tradiciji. :D

Mirko L
29-07-2008, 17:04
ma daj ''noć vještica'' bi tribalo bit isto ka maškare.

bokte,već imamo blagdan za to
i šta je najgore-prije svih svetih je-to je ruganje

McPingvin_v2.0
29-07-2008, 17:11
Po čemu bi to bilo ruganje, pogotovo kad uzmeš u obziru da je Halloween stariji od Svih svetih ;)

Mirko L
29-07-2008, 17:15
a čuješ,noć prije svih svetih a likovi okolo idu i buše bundeve,partyaju i...ma nvm zaboravi

Sickmanno1
29-07-2008, 17:38
Ja volim Halloween...onda se nasmijem kao rijetko u zivotu dok vidim kvazi metalce kak misle da su tr00 xD

McPingvin_v2.0
29-07-2008, 17:56
a čuješ,noć prije svih svetih a likovi okolo idu i buše bundeve,partyaju i...ma nvm zaboravi
Zaboravljaš da je današnji Halloween zapravo keltski blagdan kraja žetve i pripreme za zimu.

A sad, nagradna pitajna za 500 000 i 1 000 000 kuna:
1. Što je bilo prije, Kelti ili Kršćanstvo?

2. Halloween je izvedenica od kojeg blagdana?

Sickmanno1
29-07-2008, 17:59
1. Kelti :D
2. Pa svi sveti...ko to nezna :/

Did i win :D

Mirko L
29-07-2008, 18:00
na tvoje prvo pitanje:kelti su bili prije,ali sada smo kršćani pa zašto nisu makli to?

McPingvin_v2.0
29-07-2008, 18:48
na tvoje prvo pitanje:kelti su bili prije,ali sada smo kršćani pa zašto nisu makli to?
Zašto bi?

Ako je nekome rođendan na Veliki četvratk, on ga ne bi trebao slaviti jer je dan kasnije Isus ubijen?

Logika ti je sasvim ne... nelogična :>

Mirko L
29-07-2008, 18:52
ufff mislim da si APSOLUTNO u pravu

McPingvin_v2.0
29-07-2008, 18:53
Zar nekada nisam? :)

Mirko L
29-07-2008, 18:54
ali ništa to san pisa po jednome prije...to je on reka...

Death By Sexy
30-07-2008, 11:21
http://static.nettby.no/users/b/l/e/blevir/files/Immortal_2.gif

noć vještica je jedina prilika kad se immortalu ne smiju.. dobro smiju im se al bar mogu ić črikorčritati po kućama

###DK###
03-08-2008, 12:19
To se kod nas uopće ne slavi. To je za mene glupost.
A što se tiče Amerikanaca, oni su se uvijek smatrali posebnima. Baseball i slično.

seahawk37
03-08-2008, 12:22
baseball i slicno :shock: :rotfl: :rotfl:

###DK###
03-08-2008, 12:25
baseball i slicno :shock: :rotfl: :rotfl:

Šta je tu smiješno?
Gdje je još baseball toliko popularan kao u SAD-u?

seahawk37
03-08-2008, 14:57
zasto pametujes o necemu o cemu nemas pojma? u aziji je popularan, btw baseball nije medu najpopularnijim sportovima u americi

###DK###
03-08-2008, 15:04
zasto pametujes o necemu o cemu nemas pojma? u aziji je popularan, btw baseball nije medu najpopularnijim sportovima u americi

Amerikanci su izmislili te sportove i zato ih forsiraju.
Nogomet igra daleko veći broj ljudi nego baseball ali je u Americi baseball popularniji.
A navedi mi sportove koji su popularniji od baseballa. (osim košarke)
Samo nemoj stavljat ragbi jer je to također njihov sport.

seahawk37
03-08-2008, 15:09
ragbi nije njihov sport... đizs.. ajde molim te suti

###DK###
03-08-2008, 15:12
ragbi nije njihov sport... đizs.. ajde molim te suti

Da čiji je to sport? Sve i da nije njihov to ništa ne mijenja.

seahawk37
03-08-2008, 15:15
ragbi je iz Velik Britanije (tocnije Wales) a tamo je i najpopularniji
dokazo si svoje znanje tak da dosta spama

###DK###
03-08-2008, 15:17
ragbi je iz Velik Britanije (tocnije Wales) a tamo je i najpopularniji
dokazo si svoje znanje tak da dosta spama

Evo ti popis najpopularnijih sportova u Americi. Ako ne vjeruješ provjeri na internetu.

1. American football
2. basketball
3. baseball
4. ice hockey

Jeli sad sve jasno?

seahawk37
03-08-2008, 15:18
ti si jos jedan od onih kojima je ragbi i americki nogomet isto :pray:

###DK###
03-08-2008, 15:23
ti si jos jedan od onih kojima je ragbi i americki nogomet isto :pray:

Pogledaj naziv tog sporta.
Koliko ja znam taj sport nije baš toliko rasprostranjen po svijetu kao što je u Americi.
Kao ni baseball.
Poanta je ono što sam napisao u prvom postu koji je i započeo ovu raspravu.
A ako malo bolje razmisliš vidjet ćeš da sam dokazao što sam htio dokazati.

seahawk37
03-08-2008, 16:55
lol mjesas ragbi i americki nogomet i onda mi pametujes, baseball je popularan u jebenoj aziji bogte, cak je i predsezona MBL-a igrana u japanu, zato daj vise prestani pametovat tamo gdje ne treba

###DK###
03-08-2008, 17:06
lol mjesas ragbi i americki nogomet i onda mi pametujes, baseball je popularan u jebenoj aziji bogte, cak je i predsezona MBL-a igrana u japanu, zato daj vise prestani pametovat tamo gdje ne treba

Čovječe pa pogledaj o čemu uopće raspravljamo.
Ja sam napisao da se Amerikanci smatraju posebnima zbog sportova i to sam dokazao.
Uopće nismo raspravljali o američkom nogometu.
Htio sam ti pokazati kako Amerikanci uopće ne igraju sportove koje ostali svijet igra.
Zapravo igraju ali vrlo malo.
A što se tiče američkog nogometa, to je mješavina ragbija i nogometa.

seahawk37
03-08-2008, 17:15
To se kod nas uopće ne slavi. To je za mene glupost.
A što se tiče Amerikanaca, oni su se uvijek smatrali posebnima. Baseball i slično.
:? od tud smo poceli
nijedan sport nije samo popularan kod njih, pa cak ni americki nogomet, i zas bi se oni smatrali posebnima zbog baseballa i slicno :o nemas pojma diječko

maj pojnt iz over

###DK###
03-08-2008, 17:22
To se kod nas uopće ne slavi. To je za mene glupost.
A što se tiče Amerikanaca, oni su se uvijek smatrali posebnima. Baseball i slično.
:? od tud smo poceli
nijedan sport nije samo popularan kod njih, pa cak ni americki nogomet, i zas bi se oni smatrali posebnima zbog baseballa i slicno :o nemas pojma diječko

maj pojnt iz over

Šta ti znači to "samo"?
Nego ja sam ti nabrojao najpopularnije sportove u Americi i rekao sam da sam tu listu vidio na wikipediji.
Jedino je košarka jedan od sportova koji je popularan u svijetu a koji je na američkoj listi jedan od najpopularnijih.
A vidiš sam da se oni zbog Halloweena i tih sportova izdvajaju iz većine.

McPingvin_v2.0
04-08-2008, 09:52
I mi se izdvajamo iz većine po tome što jedemo i do tri mliječna proizvoda u isto vrijeme i to nazivamo obrokom.

Sir, vrhnje, špek, kruh, mlijeko.

Svi se po nečemu izdvajamo iz većine, nismo Borg, god damn it. I prestanite s offtopciom.

Mirko L
04-08-2008, 18:18
bog vas ubija,jel vi svaćate di vi i o čemu raspravljate?
tema je halloween,a ne američki sportovi...ajte napravite tamo tu temu i onda se raspravljajte