PDA

Pogledaj cijelu verziju : Boot priority -> odvojeno by Bartuc



Bartuc
30-10-2007, 15:19
@Burtac :

Nemozes to primjeniti na svim plocama i za sve usere ...

Prvo si ti svjestan koliko ljudi ostavlja medie u svojm dvd uredajima !!!

A reci koliko to bootabilnih medija postoji u svakodnevnome radu prosječnog korisnika?

Ja osobno znam za samo 2 koja se koriste samo pri instaliaciji! A to su sami Windowsi i eventualno CD od matične ploče... Ako CD nije bootabilan, onda neće bootati sa njega u dos-u, a ne znam koj CD bi prosječan user ostavio u optici, a da je bootabilan!

Gwin
30-10-2007, 19:15
bootabilan cd ??

hallooo ??

čim imaš cd u kompu, a podešen ti je cd kao prvi boot priority javlja glupu grešku "non-system disk" i ne boota windowse.

Bartuc
30-10-2007, 19:21
bootabilan cd ??

hallooo ??

čim imaš cd u kompu, a podešen ti je cd kao prvi boot priority javlja glupu grešku "non-system disk" i ne boota windowse.

To mi se nikada nije desilo, a bome je prošlo nekoliko desetaka konfiguracija kroz moje prste! Ja stalno imam CD na prvom mjestu i nerjetko ostavim CD u optici i nikada problema nisam imao! Od prastarog Socket A, pa sada do ovog kompa! Ne znam kak vama izbaci grešku!

Ako CD nije bootabilan, a u optici je... samo će boot proces do sustava trajati možda sekundu duže pošto se neće pojaviti signal da je bootabilan medij u optici i samo će se preskočiti taj korak! Tak je na apsolutno svim konfiguracijama koje sam u životu vidio...

kulamasta
30-10-2007, 19:31
Takodjer......

Nisam dozivio da ide Bootan nebootabilan ce...

Ako i jest Bootabilan tada pita nesto u stilu: Pres any key to Boot from cd..

Ako se par sekundi ne stisne nista pocinje boot sa HDD

bezimeni
30-10-2007, 19:35
Mislim da je kolega Gwin nekaj zabrijao ali i dalje ne vidim razloga zašto ostaviti da dvd rom bude prvi u boot procesu tj. zašto ne isključiti sve osim harada na kojemu je os.Lako se upali dvd kada treba instalirati windowse na novo.

Bartuc
30-10-2007, 19:39
...ali i dalje ne vidim razloga zašto ostaviti da dvd rom bude prvi u boot procesu tj. zašto ne isključiti sve osim harada na kojemu je os.Lako se upali dvd kada treba instalirati windowse na novo.

Tak ja napravim pošto mi ubrza boot proces za koju sekundicu XD

Kaj ćeš kad sam speed freak :P

Gwin
30-10-2007, 19:44
Ako i jest Bootabilan tada pita nesto u stilu: Pres any key to Boot from cd..

Ako se par sekundi ne stisne nista pocinje boot sa HDD
hmm.. dobro.. možda da sam pričekao tih par sekundi bi vidio da se komp diže.. ali je svejedno suludo držat cd kao dio boot sekvence. meni su konstantno oba cd-drajva puna, jer mi poweriso diže 3-6 image fajlova sa DVD-a. nemam namjeru svaki put čekat tih par sekundi.. koja je onda poanta optimizacije windowsa??

i defintivno se slažem sa bezimenim


...ali i dalje ne vidim razloga zašto ostaviti da dvd rom bude prvi u boot procesu tj. zašto ne isključiti sve osim harada na kojemu je os.Lako se upali dvd kada treba instalirati windowse na novo.

Bartuc
30-10-2007, 19:49
@Gwin, ali ako CD nije bootabilan, onda ti odmah preskače taj dio "press any key... tralala la..." i ide kao da ti optika nije First Boot Device! Znači odmah prebacuje na HDD! A ako je CD bootabilan, onda prvo dođe signal da pričeka sa boot procesom dok se ne zavrti CD i ponudi ti opciju "press any... trala la la la... :D"!

I kao što rekoh, ovo što je kolega Bezimeni naveo je dio optimizacije koju primjenjujem na svojim kompovima! Dobiješ sekundu ili dvije na boot procesu što nije puno ali je gušt :P

EDIT: Odvojio sam pošto nije čovjeku problem u tome pa da mu ne uništavamo temu!

Lord Jambrek
30-10-2007, 20:50
bootabilan cd ??

hallooo ??

čim imaš cd u kompu, a podešen ti je cd kao prvi boot priority javlja glupu grešku "non-system disk" i ne boota windowse.

????

Non System disk error se pojavljuje koliko ja znam samo ako je se disketa nalazi u Floppy drive-u