PDA

Pogledaj cijelu verziju : Mr.Ice -> snimanje Gameplaya



Mr.Ice
29-10-2007, 12:22
Znate li možda gdje ili kako mogu snimiti gameplay neke igre slično kao replay ali da ga mogu gledati na windows media playeru. :o

Arbiter of Change
29-10-2007, 12:34
Si probao FRAPS? Free je i jednostavan.

Bartuc
29-10-2007, 12:35
Odvojio sam ti ovo od one teme pošto nije poželjno uletavati u ne rješenu temu!

Skini si program po imenu FRAPS... sa njime možeš snimati in-game filmeke i kasnije ih pregledavati u bilo kojem playeru!

Rocchiro
29-10-2007, 19:30
najbolje ti je da prvo snimis gameplay sa ingame recorderom ako postoji,a tek onda dok pregledavas taj video ukljucis fraps i snimas.jer bi ti moglo stekati i sl.

DJ Not Nice
29-10-2007, 20:24
U Google napiši GameCam Lite, manje MBa zauzima dok snimaš[ako nemaš flet]

GameCam Lite

Mr.Ice
29-10-2007, 20:35
Ljudi puno hvala. :pray:

HalF-DeaD
29-10-2007, 20:36
U Google napiši GameCam Lite, manje MBa zauzima dok snimaš[ako nemaš flet]

GameCam Lite
Fraps rula, ovo mi je uvijek dalo lošu kvalitetu videa ;)

Burek_fr0m_SPACE
29-10-2007, 22:08
U Google napiši GameCam Lite, manje MBa zauzima dok snimaš[ako nemaš flet]

GameCam Lite
Zomg, pa je l' čuo kad ko za kompresiju videa? GameCam radi on-the-fly kompresiju videa što znači veće zauzeće procesora i manji kvalitet. Fraps snima pune frameove s kojima kasnije možeš raditi šta hoćeš i kompresovati kako hoćeš.

Bartuc
29-10-2007, 22:11
Kako god se okrene, treba mu podosta jak komp za snimanje in-game filmeka! Sjećam se da je meni FRAPS prilikom snimanja Dirta skinuo FPS sa 37 na cca 20 FPS :D A filmek od nekoliko sekundi (mislim da je bilo pola minute) je bio velik preko 100Mb :o

Šteta kaj toliko performansi poždere, a baš je gušt pogledati filmek kak si vozio :D

Korpse
30-10-2007, 11:20
gdje mogu nabaviti taj program, volio bih snimati kad igram online mečeve?

Bartuc
30-10-2007, 15:22
gdje mogu nabaviti taj program, volio bih snimati kad igram online mečeve?

http://www.fraps.com/download.php

Mr.Ice
30-10-2007, 19:15
Istina kad snimaš s FRAPS-om video od nekih 10 sekundi bude preko 300 mb
ali kvaliteta videa je velika dok gameam manje zauzima ali malo lošija kvaliteta. :killyou:

HalF-DeaD
30-10-2007, 19:20
Istina kad snimaš s FRAPS-om video od nekih 10 sekundi bude preko 300 mb
ali kvaliteta videa je velika dok gameam manje zauzima ali maloSlošija kvaliteta. :killyou:

:rotfl: da je malo lošija, suxa

R4Z0R
30-10-2007, 19:23
Kako u F.E.A.R.-u prikazati FPS, ali bez Frapsa. Znači tipa show_fps ili tako nešto.

Korpse
30-10-2007, 19:24
hvla bartuc, ako bude još nešto budem se vratio.

Burek_fr0m_SPACE
30-10-2007, 19:26
Istina kad snimaš s FRAPS-om video od nekih 10 sekundi bude preko 300 mb
To je kao da kažeš da neko jelo ne valja zato što je neukusno kad je neispečeno/neskuvano/nepripremljeno. Nije ni namijenjeno da se tako koristi. Video iz Frapsa nije ni namijenjen da se kao takav distribuira okolo.

Bartuc
30-10-2007, 19:38
@Burek, kao prvo, sretna ti godišnjica :P

Kao drugo (:D)... Jel znaš možda neki program koji bi bio idealan za snimanje gameplaya i stavljanje na internet! Znači da je relativno dobre kvalitete, a uz to, da nije pre velik file -> svega par megabajta da ispadne <10Mb!

Korpse
30-10-2007, 20:02
e i to bi bilo dobro, 300 mb mi je previše da nosam na mobitelu.

Burek_fr0m_SPACE
30-10-2007, 20:09
Fraps je prilično idealan za snimanje gameplaya. A za kompresiju upotrijebi VirtualDub. Ako ti ne treba baš previše detalja, rađe odmah Frapsom snimaj Half-resolution. U VirtualDubu :

- File > Open video file... > Otvori Frapsom snimljen video
- Audio > Full Processing Mode
- Audio > Compression...
- Odaberi AC3 ili MPEG-Layer3 (Lame MP3 ako imaš) i podesi bitrate na nekih 96 ili 128 kbps
- Video > Compression > Xvid MPEG-4 Codec (ako ga nemaš, downloadaj) > Configure
- Profile @ Level : (unrestricted)
- Encoding type : Twopass - 1st pass > OK > OK
- File > Run video analysis pass > Sačekaj da završi
- Video > Compression > Xvid MPEG-4 Codec > Configure
- Encoding type : Twopass - 2nd pass
- Target size (kbytes) : podesi na željenu veličinu - iz par pokušaja ćeš skužiti neke optimalne vrijednosti > OK > OK
- File > Save as AVI... > Sačekaj da završi

I imaš Xvidom enkodiran AVI. Fraps i jeste dobar zato što daje nekompresovan video s kojim možeš raditi šta hoćeš. Ako ti prog već kompresuje video, onda si mnogo ograničeniji, jer svakom manipulacijom još više gubiš kvalitet, a i vrijeme.

EDIT : Fkors, ono sve sa zvukom možeš preskočiti ako nisi snimao zvuk.

R4Z0R
30-10-2007, 20:10
Glete, sa Frapsom snimite video pa sa Movie Makerom smanjite veličinu. As simple as that.

Korpse
30-10-2007, 20:21
sa frapsom mogu snimati koliko god hoću ili ima ograničenje?

Bartuc
30-10-2007, 20:25
@Burek, hvala na detaljnom opisu! Sejvam si to u notepad tak da mi je lako dostupno! Napokon bum mogao sherati sa ljudima ingame filmeke, a da ih ne nosim na sticku...

Burek_fr0m_SPACE
30-10-2007, 20:25
Mislim da Demo verzija ima ograničenje, a ne bi škodilo ni da provjeriš slobodan prostor na disku.

EDIT :

@Burek, hvala na detaljnom opisu! Sejvam si to u notepad tak da mi je lako dostupno! Napokon bum mogao sherati sa ljudima ingame filmeke, a da ih ne nosim na sticku...
Definitivno ću morati napisati neki tut o baratanju videom s VirtualDubom... šteta što ljudi ne znaju koristiti taj bogomdani program.

Bartuc
30-10-2007, 20:29
A kaj ćeš, ja osobno prvi put čujem za taj program... Ali ne vjerovatno koliko free programa ima na netu koji su kvalitetom vrlo blizu programima koji se plačaju! Stvarno skidam kapu ljudima koji imaju volje raditi besplatne programe... i to još s tolikom pažnjom da ispadne kvalitetan proizvod!

Burek_fr0m_SPACE
30-10-2007, 20:31
A čuj, trude se ljudi... trudim se i ja po malo... (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?t=15993)S=)

Bartuc
30-10-2007, 20:38
Ludnica :D Oduvjek me fascinirao taj ASCII generator pošto nemam pojma na kojem principu radi!

Čitao sam tvoje radove po forumu ali ih nisam sve pohvatao! Trebalo bi otvoriti temu "Tribute to Burek" i staviti linkove na sve te radove tak da se ne zagube na kraju foruma gdje nitko ne gleda...

Nego... koju školu si završio/ideš pošto ti tak dobro ide programiranje? Gdje si to sve naučio?

Burek_fr0m_SPACE
30-10-2007, 20:44
Sad su uglavnom u tom topicu - a i ne mogu odavati tribute sam sebi =) Idem u elektro školu, smijer tehničar računarstva. Ali za moj znanje škola nije ni približno zaslužna koliko lični interes i entuzijazam. Jednostavno me to oduvijek fasciniralo i trudio sam se da naučim što više o tome - a kad te nešto istinski interesuje, onda to i naučiš.

Što se ASCII generatora tiče, princip rada je jednostavan - program prođe kroz sve znakove/slova, nacrta ih na off-screen površinu i sabere vrijednosti svih pixela, tako da nakon toga program zna koliko je koje slovo "tamno", tj. kolika je površina zatamnjenog dijela. Ostatak je jednostavan - uzmeš blok pixela, sračunaš prosječnu svjetlinu, nađeš odgovarajuće tamno slovo (iz unaprijed sračunate tabele) i to je to.

Osim toga, u offtopicu smo. Rado ću odgovoriti na sva pitanja o mojim programima, ali pitajte me to u pripadajućem topicu (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?t=15993). Hvala.

Korpse
30-10-2007, 21:26
burek ti si legenda :thumbs2:
gdje mogu naći taj VirtualDub.

Bartuc
30-10-2007, 22:47
burek ti si legenda :thumbs2:
gdje mogu naći taj VirtualDub.

http://www.virtualdub.org/download.html

R4Z0R
31-10-2007, 08:59
Kako u F.E.A.R.-u prikazati FPS, ali bez Frapsa. Znači tipa show_fps ili tako nešto.

Burek_fr0m_SPACE
31-10-2007, 12:08
Nakon brzog preleta na intarwebsima, čini mi se da F.E.A.R. nema funkcionalnu in-game konzolu, tako da ta opcija otpada. Možeš eventualno pogledati .CFG fileove, možda se tu nešto nađe.

Korpse
31-10-2007, 19:59
ima li neki program, da snima oko 20mb po minuti gameplaya?