PDA

Pogledaj cijelu verziju : Koliko bi se isplatila nadogradnja?



Lord Jambrek
29-10-2007, 11:54
Ovak za sada imam

AMD Athlon 64 3700+ San Diego
ASUS A8N SLi Premium
ASUS GeForce 7800GT
1GB Kingmax DDR 400
Hitachi 160GB SATA300

Mislio sam piknut ovaj proc
CPU AMD Athlon64 X2 3800+, dual core, Sck939, tray 529,00


Oće mi se to šta isplatit uopće i hoću li osjetiti ikakve bolje performanse?

Bartuc
29-10-2007, 12:02
Pa gle, sve novije igre su optimizirane za dvije jezgre i mislim da ćeš osjetiti poboljšanje sa tim procesorom! Uz to si uzmi još 1Gb rama i sve igre će ti letjeti! Plus, nemoj zaboraviti opciju multithreadinga... znači možeš očekivati manje usporavanje sistema kada surfaš, pržiš, slušaš mjuzu u isto vrjeme! Korisna stvarčica!

Inače se ne isplati ulagati u taj socket i DDR1, ali kada već imaš zvjer od grafe onda pregrizi jezik, napravi nadogradnju i komp bu ti još dosta dugo izvlačio odlične performanse iz dx9 naslova!

Osim ako si spreman izdvojiti cca 2500 kuna kako bi imao nešto bolju konfiguraciju od ove... Mislim da se tebi osobno isplati nadograditi za tih cca 700 kuna!

100EURO
29-10-2007, 12:04
malo , ovisi u kojim aplikacijama , bolje stavi vise rama ili prodaj ovu konfu i kupi neku jos hebeniju..

Bartuc
29-10-2007, 12:08
Fora je u tome da ako želi kupiti novi komp, treba mu matična, ram, proc i grafa! Da bi to bilo bolje od ovoga što trenutno ima, izašlo bi ga iznad 2500 kuna! A i to bi bio ne zamjetan pomak u performansama!

Ovako ako nadogradi, imat će gotovo iste te performanse za samo 700 kuna! Znači isplati mu se, ali to je ujedno i zadnja nadogradnja te konfiguracije!

Lord Jambrek
29-10-2007, 12:20
Fora je u tome da ako želi kupiti novi komp, treba mu matična, ram, proc i grafa! Da bi to bilo bolje od ovoga što trenutno ima, izašlo bi ga iznad 2500 kuna! A i to bi bio ne zamjetan pomak u performansama!

Ovako ako nadogradi, imat će gotovo iste te performanse za samo 700 kuna! Znači isplati mu se, ali to je ujedno i zadnja nadogradnja te konfiguracije!

E to sam volio čut. Jer sada baš mi i 2500kn nije lako skupit jer ovaj tjedan krećem na vozački.

Karlo_from_Bjelovar
29-10-2007, 14:12
tako je... ubaci taj proc i jos gigu rama...
ako vec ne bude poboljsanja u igrama (a biti ce), osjetit ces u svakodnevnom radu... dual core je dual core... a 2 gb rama je u danasnje vrijeme najtaman...

Ivan_87
29-10-2007, 14:22
svakako ti se više isplati sat 700kn za nadogradnju nego dat cca 5000kn za novi pc,ova konfiguracija ti je vrlo dobra sa ovim athlonom 3800x2 2gb ddr 400 i 7800gt ćeš bez ikakvih problema igrat najnovije dx9 igre na dobroj rezoluciji,nezaboravi još to da možš još koji mhz izvuć iz grafe i to dosta,iz rama kojih 50mhz i cpu-a,ako sve bude radilo kako treba nemaš brige a kasnije za kojih godinu dana moš planirat novi pc :wink:

29-10-2007, 14:25
ha..
mene nadogradnja ispala samo 520kn. za tih 520KN dobijem x2 4200+ s939.
i jos umjesto 6600GT dobit cu 8800GT tj kupit cu si je. jer mi je danas RODJENDAN i skupim para i nadogradim grafu. i super.

isplati ti se dat 700KN. a poslje budes jos grafu novu stavio. i imas zvijer.

29-10-2007, 19:23
ma dajte ljudi ko reko da stari socketovi ne valjaju???

Stavi si 2-jezgreni proc...poslije još gigu rama i neku dx10 zvjerku.

Inače taj san diego je mrcina od proca i čini čuda tako da si razmisli jel ti se isplati što mjenjati ili ne.

Da sam na tvojem mjestu kupio bih prvo gigu rama.A nakon toga po potrebi zajedno bolji proc i grafu.

bezimeni
29-10-2007, 20:21
Da isplati se promjeniti u dvojezgreni pogotovo sada kada su novi u dućani po nekim normalnim cijenama a to ti je zadnji vlak jer se radi o procesorima koji su čuvani za zamjenu unutar garantnog roka u slučaju reklamacije te su sada masivno pušteni u prodaju a novi se već duže ne proizvode.Ubodi taj x2 3800 koji si i mislio i prodaš tog 3700 za nekih 300 kuna i nečeš ni osjetiti neki gubitak u novcima a osigurao si se za sadašnjost i budućnost.Gigu rama još obavezno pogotovo sada kada je jeftin i naravno 8800 gt i dereš Crysis sve u 16.Za ostale igre vrijedi pravilo lako ćemo sa takvim kompom.

Lord Jambrek
29-10-2007, 21:53
ma dajte ljudi ko reko da stari socketovi ne valjaju???

Stavi si 2-jezgreni proc...poslije još gigu rama i neku dx10 zvjerku.

Inače taj san diego je mrcina od proca i čini čuda tako da si razmisli jel ti se isplati što mjenjati ili ne.

Da sam na tvojem mjestu kupio bih prvo gigu rama.A nakon toga po potrebi zajedno bolji proc i grafu.

Da se clockat, ali moja matična baš nije stabilna pri clockanju, zna dosta zajebavat, uspio sam ga dić sa 2200 na 2900mhz i dosta je stabilno radio, ali sam rame morao spustit na 333 i spustit frekvenciju HyperThreadinga. Voltaža je bila dignuta na 1.5

29-10-2007, 22:29
[quote="amd freak":10sdoefp]ma dajte ljudi ko reko da stari socketovi ne valjaju???

Stavi si 2-jezgreni proc...poslije još gigu rama i neku dx10 zvjerku.

Inače taj san diego je mrcina od proca i čini čuda tako da si razmisli jel ti se isplati što mjenjati ili ne.

Da sam na tvojem mjestu kupio bih prvo gigu rama.A nakon toga po potrebi zajedno bolji proc i grafu.

Da se clockat, ali moja matična baš nije stabilna pri clockanju, zna dosta zajebavat, uspio sam ga dić sa 2200 na 2900mhz i dosta je stabilno radio, ali sam rame morao spustit na 333 i spustit frekvenciju HyperThreadinga. Voltaža je bila dignuta na 1.5[/quote:10sdoefp]

da i?? pa to treba tako radit.

Lord Jambrek
29-10-2007, 22:58
[quote="amd freak":1s65uvc2]ma dajte ljudi ko reko da stari socketovi ne valjaju???

Stavi si 2-jezgreni proc...poslije još gigu rama i neku dx10 zvjerku.

Inače taj san diego je mrcina od proca i čini čuda tako da si razmisli jel ti se isplati što mjenjati ili ne.

Da sam na tvojem mjestu kupio bih prvo gigu rama.A nakon toga po potrebi zajedno bolji proc i grafu.

Da se clockat, ali moja matična baš nije stabilna pri clockanju, zna dosta zajebavat, uspio sam ga dić sa 2200 na 2900mhz i dosta je stabilno radio, ali sam rame morao spustit na 333 i spustit frekvenciju HyperThreadinga. Voltaža je bila dignuta na 1.5

da i?? pa to treba tako radit.[/quote:1s65uvc2]

Dumb!


Osim toga, nisam osjetio neko poboljšanje performansi tak da ću najverojatnije uzet taj dual core proc