PDA

Pogledaj cijelu verziju : Direct X 10



miska10
29-10-2007, 10:45
Bok
Možete mi reći gdje mogu download directx10 za XP ?
......hvala.....

R4Z0R
29-10-2007, 10:46
Ne možeš.

100EURO
29-10-2007, 10:47
imas na visti samo za sad ....

R4Z0R
29-10-2007, 10:51
imas na visti samo za sad ....

I DirectX 10 niked neče biti na XP zato što je Vista skroz drukčije građena!

Tsumetai Ryujin
29-10-2007, 11:03
zar nije bila neka prica da bude izasel i za XP??

GrimReaper
29-10-2007, 11:12
zar nije bila neka prica da bude izasel i za XP??

ako budete poput mene, odbijali vistu iz razloga jer je sranje, i ponosno furali xp all the time tada ce cika Bill Gates okrenuti Zemlju naopako i omoguciti nekako dx 10 na XP...

al vec vidim kako vecina ode furat vistu zato da vide krajzis u veri haj tako da nista od toga.. nema ponosa vishe :)

RayDX
29-10-2007, 14:21
Ovako, DirectX 10 je zbog novog kernela praktički nemoguće prebaciti na Windows XP OS, jednostavno nije moguće. OK? Ok. Nadalje, vaša politika da izbjegavate Windows Vistu neće vas ništa koštati ali nećete ništa ni dobiti jer Bill Gates i ekipa neće odustati od 5 godina razvoja novog OSa. Tako da to odmah možete baciti u vodu. Ok? Ok. :D

Karlo_from_Bjelovar
29-10-2007, 14:30
grrrr.... zasto ljudi neznaju koristiti jednu "your wish is my command" tipku po nazivu "Pretraživenik"... i niste trebali odgovoriti... ovako nikad ne budu naucili...

GrimReaper
29-10-2007, 15:45
Ovako, DirectX 10 je zbog novog kernela praktički nemoguće prebaciti na Windows XP OS, jednostavno nije moguće. OK? Ok. Nadalje, vaša politika da izbjegavate Windows Vistu neće vas ništa koštati ali nećete ništa ni dobiti jer Bill Gates i ekipa neće odustati od 5 godina razvoja novog OSa. Tako da to odmah možete baciti u vodu. Ok? Ok. :D

hehe vjeruj mi da nista nije nemoguce... da se zeli dx 10 bi se uspio stavit na xp i to nitko nemoze osporiti..

RayDX
29-10-2007, 20:45
Ne može, jednostavno... Pod taj ne može spada da bi ih koštalo gomilu novca da se grafički API DirectX10 prilagodi xpu... Velika gomila i Microsoft sigurno neće gurati stari OS kada ima novi. Jebiga, možete ga zaboraviti... A ako itko, ponavljam itko uspješno prilagodi dx10 api na stari kernel, taj lik je :pray: . Inače:

NE MOŽE!

mamlaz
29-10-2007, 20:57
Znaš da mnogo tvrtki ima win 2000 koji savršeno rade u mreži, i sad bi sve te tvrtke trebale preći na vistu?

Microsoft je obećao da IE7 neće biti dostupan za win 2000, ali nakon 8 mjeseci popustio, IE7 radi i na win 2000.

Rekao je da je DX 10 Vista only, pa šta, morat će popustiti većini...

GrimReaper
29-10-2007, 21:24
SInače:
NE MOŽE!


http://www.bug.hr/master/vijesti/index.asp?id=83003

NE MOŽE? MOŽE!!!!

ništa u životu nije nemoguce, pogotovo tehnološki..da su devedesetih govorili nemože još bi bili na 48 šesticama

Burek_fr0m_SPACE
29-10-2007, 22:02
Eh, ono dobro staro pravilo - "Sve što napišeš na internetu - postaje istina". Ja još uvijek ne vidim da je neko uspješno pokrenuo neku DX10 igru na XPu.

EDIT : zomg, sad sam pročitao članak. Gdje tu piše da je DX10 pokrenut pod XPom?

bezimeni
29-10-2007, 22:11
Eh, ono dobro staro pravilo - "Sve što napišeš na internetu - postaje istina". Ja još uvijek ne vidim da je neko uspješno pokrenuo neku DX10 igru na XPu.

EDIT : zomg, sad sam pročitao članak. Gdje tu piše da je DX10 pokrenut pod XPom?

Pročitaj ovo ,zanimljivo štivo... (http://www.crysis-online.com/forum/index.php?topic=11837.0#msg203789)

Burek_fr0m_SPACE
29-10-2007, 22:24
Vrlo dosadno i redudantno štivo - ista stvar je napisana i u članku koji je GrimReaper linkao. Šta to znači? Znači da je Crytek namjerno osakatio igru u "DX9 modu" i više nego što je bilo nužno da se uklope u DX9 specifikacije - što je od početka bilo za očekivati. Kao što sam i do sada pričao na raspravama sličnim ovoj - većina tih "über-DX10-efekata" se da izvesti i u DX9 - samo, ko će onda kupiti Vistu i novu grafičku? Onim "hackom" izbjegavate ograničenja koja postavlja Crysis, a ne DirectX 9. Dakle, tako tek dobijate sve ono što je izvedivo u DX9. A ako Crysis i ima nešto što je baš DX10 ekskluzivno (sa teoretskog, ne marketinškog aspekta) - onda to nećete vidjeti u XPu pod DX9. Jednostavno nećete. Zapravo, sve ovo s hackanjem Cysisa nema nikakve veze sa DX10, kad bolje razmislim.

GrimReaper
29-10-2007, 22:28
Vrlo dosadno i redudantno štivo - ista stvar je napisana i u članku koji je GrimReaper linkao. Šta to znači? Znači da je Crytek namjerno osakatio igru u "DX9 modu" i više nego što je bilo nužno da se uklope u DX9 specifikacije - što je od početka bilo za očekivati. Kao što sam i do sada pričao na raspravama sličnim ovoj - većina tih "über-DX10-efekata" se da izvesti i u DX9 - samo, ko će onda kupiti Vistu i novu grafičku? Onim "hackom" izbjegavate ograničenja koja postavlja Crysis, a ne DirectX 9. Dakle, tako tek dobijate sve ono što je izvedivo u DX9. A ako Crysis i ima nešto što je baš DX10 ekskluzivno (sa teoretskog, ne marketinškog aspekta) - onda to nećete vidjeti u XPu pod DX9. Jednostavno nećete. Zapravo, sve ovo s hackanjem Cysisa nema nikakve veze sa DX10, kad bolje razmislim.

ja kažem da netreba vjerovati sve što nam se servira... većina ljudi povjeruje onome što im servira microsoft ili netko drugi,srecom ima ljudi koji ne vjeruju u to(kao ja) i ljudi koji traze rupe da to pobiju i sprovedu u praksu kao što je lik koji je otkrio ovaj "hack" to uspio...

ništa nije nemoguce, samo je stvar koliko ste spremni zagrepsti ispod površine...

i jos bih samo naveo primjer iphona..isto nemoguce ovo ono.. pogledajte sta sve rade s iphonovima

Burek_fr0m_SPACE
29-10-2007, 22:33
ja kažem da netreba vjerovati sve što nam se servira... većina ljudi povjeruje onome što im servira microsoft ili netko drugi,srecom ima ljudi koji ne vjeruju u to(kao ja)Si ljudi koji traze rupe da to pobiju i sprovedu u praksu kao što je lik koji je otkrio ovaj "hack" to uspio...

ništa nije nemoguce, samo je stvar koliko ste spremni zagrepsti ispod površine...

i jos bih samo naveo primjer iphona..isto nemoguce ovo ono.. pogledajte sta sve rade s iphonovima
U ovom slučaju si ti ispao naivan s onim člankom koji, izgleda, nisi pažljivo pročitao, ali da, slažem se, ne treba vjerovati svemu i svakome, pogotovo ne marketingu.

Lord Jambrek
29-10-2007, 22:34
Ljudi moji, kak vi ne kužite da je Vista EVOLUCIJA. Se itko sjeća 2001, mislim da je bio 3. ili 4. mjesec, znam uglavnom da je bilo ljeto ili proljeće kada je došao Windows XP. Svi su srali po njemu, spor je, nestabilan, nemam drivere. Ja sam očito jedini tada bio prokužio da je XP zvjer. Nabijte si u glavu da je Vista evolucija i kad' tad' ćete preći na nju, isto kak' ste sa Windows 95 prešli na 98 i sa 98 na 2000(dobro neki su zaobišli taj OS jer nije bio baš za igre) Kako ste sa 98/2000/ME... prešli na XP, tako ćete i sa XP-a na Vistu. Postoji li itko u vašem selu k'o koristi još 98-icu, a da ima komp sa više od 1GHz! Nema? I mislio sam si, da su ljudi držali stav još otkak je došao XP, nitko ga ne bi danas koristio jelda? Isto tako će biti sa Vistom.

Burek_fr0m_SPACE
29-10-2007, 22:39
I ja sam prešao na XP čim je došao i i dalje mislim da je bila bolja situacija s njim nego sada s Vistom. Jednostavno ne vrijedi para, a i kad je instališeš - previše uzima, a premalo daje. XP i Ubuntu su sasvim dovoljni za moje potrebe.

streetrace777
29-10-2007, 22:44
I ja sam prešao na XP čim je došao i i dalje mislim da je bila bolja situacija s njim nego sada s Vistom. Jednostavno ne vrijedi para, a i kad je instališeš - previše uzima, a premalo daje. XP i Ubuntu su sasvim dovoljni za moje potrebe.

Word, makar ja koristim SuSe.

GrimReaper
29-10-2007, 22:46
I ja sam prešao na XP čim je došao i i dalje mislim da je bila bolja situacija s njim nego sada s Vistom. Jednostavno ne vrijedi para, a i kad je instališeš - previše uzima, a premalo daje. XP i Ubuntu su sasvim dovoljni za moje potrebe.

totalno se slažem... vista mnogo uzima a malo daje, a u nekim slucajevima nista ne daje(bez podrške za neke stvari)

100EURO
29-10-2007, 23:16
Ljudi moji, kak vi ne kužite da je Vista EVOLUCIJA. Se itko sjeća 2001, mislim da je bio 3. ili 4. mjesec, znam uglavnom da je bilo ljeto ili proljeće kada je došao Windows XP. Svi su srali po njemu, spor je, nestabilan, nemam drivere. Ja sam očito jedini tada bio prokužio da je XP zvjer. Nabijte si u glavu da je Vista evolucija i kad' tad' ćete preći na nju, isto kak' ste sa Windows 95 prešli na 98 i sa 98 na 2000(dobro neki su zaobišli taj OS jer nije bio baš za igre) Kako ste sa 98/2000/ME... prešli na XP, tako ćete i sa XP-a na Vistu. Postoji li itko u vašem selu k'o koristi još 98-icu, a da ima komp sa više od 1GHz! Nema? I mislio sam si, da su ljudi držali stav još otkak je došao XP, nitko ga ne bi danas koristio jelda? Isto tako će biti sa Vistom.vidi se iz kojeg si kraja :D vista iz revolušn

Lord Jambrek
30-10-2007, 10:36
I ja sam prešao na XP čim je došao i i dalje mislim da je bila bolja situacija s njim nego sada s Vistom. Jednostavno ne vrijedi para, a i kad je instališeš - previše uzima, a premalo daje. XP i Ubuntu su sasvim dovoljni za moje potrebe.

Prostor ždere i resurse, to se slažem.

XP je bio u boljoj situaciji jer je to bio pravi slom starih i prijelaz na nove tehnologije, jer ruku na srce, 98 je tehnički zaostalo smeće i onda su imali što za uvest, osim toga, 2001. godina je bio i masovan prijelaz tehnologije, početkom te godine(Dobro došli su negdje pred sam kraj 2000., ali onda ih nitko nije kupovao) su počeli dolazit Pentium 4 procesori, prebijanje praga od 1GHz(iako je AMD pretekao intel u utrci do 1GHz, ali P4 je bio popularniji jednostavno), mislim da je to bilo i vrijeme kad se Radeon digao iz pepela kada je sa 8500 razvalio tada svemoćni GeForce 3.

XP je imao što dati, onda je to sve bilo zaostalo i 2001. se okrenula ogromna revolucija i izlazi XP, onda popljuvan, danas ga dižu u nebesa. XP je prvo napravio bum sa fancy izgledom, bilo je sve pojednostavljeno za uređaje, iako onda još USB nije bio populariziran, XP ga je jako popularizirao pravim Plug & Play-om, na 98 moraš za svaki USB uređaj imat drivere, za XP ti nisu trebali.