PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pomozite!!!!!



z3r0-s4n
14-03-2006, 20:00
Imam AMD Athlon XP 2700+, ASUS A7N8X v2.0, Galaxy GeForce 6600 , WDC WD800BB-00JHC0 sa 2MB cash, 2x256MB RAM. Tijekom igranja GTA:SA nakon nekog vremana izbaci me iz igre, pojavi se plavi ekran s puno teksta, a ispod piše Dumping pshyhical memory to disk, ili tako nešto. Također me izbacivao iz MoH:PA i LotR:BfME ali samo nazad u Windowse i javi neki eror. Nemam pojma tko mi je proizviđač RAM-a, al radi na 200MHz.
Trebam li kupiti novi hard i/ili RAM (1GB 400MHz), hoće l predložit od komponenata.

ivan
14-03-2006, 20:09
moglo bi bit pregrijavanje procesora ili slabo napajanje!
provjeri temperaturu proca kad te izbaci iz neke igre u windowse.
sa čime? sa programom everest!

napravi to da možemo dalje tražit uzroke ako nije to ;)

Glass
15-03-2006, 15:28
Vjeruj nije ti temperatura, ja znam jer se potpuno ista stvar događa meni.
Reci mi samo jeli ti još ponekad dogodi da te iz igre izbaci na plavi ekran na kojem ništa nepiše ako ti se i to zbiva onda nam je problem potpuno isti.
A što se tiče rama jeli moguće da imaš Kingmaxsovu SuperRam seriju 400 (ona ti inače radi na 200 mhz)?

MetallicA
15-03-2006, 15:40
ma temperatura i napajanje definitivno nije.Ako imaš norton baci ga.Inače i meni je to bilo al mi se nije baš dalo puno razmišljat pa sam hitil windowse ali mislim da ti nekja vuce puno meme dal imaš virusa ja sam ih imo oko 400-500 pa bi to sve trebalo bristat al mi je bilo jednostavnije hitit windowse pa mozda ti virus ždere memu ili nekaj uglavnom napajanje i temperatura definitivno nisu inače dal su ti radile igre prije

Thoroughbred B
15-03-2006, 15:57
Norton i slicni programi ne mogu utjecat na problem apsolutno nikako jer plavi ekran je "hardware failure",ako nije temperatura,a mislim da je...onda je memorija.

Jesi li dizao frekvencije procesora?

MetallicA
15-03-2006, 16:04
Norton i slicni programi ne mogu utjecat na problem apsolutno nikako jer plavi ekran je "hardware failure",ako nije temperatura,a mislim da je...onda je memorija.

Jesi li dizao frekvencije procesora?

ok onda mi objasni moj problem.Proc mi je clockan i voltan.San andreas mi se gasio isto s tim screenom hitio sam windowse digo druge i sve radi kako treba defintivno nije problem u hardwareu ako mu je prije sve radilo kako treba


EDIT: e sad sam se sjetio mogao bi biti hardware problem kad si zadnji put čistio komp(sve temeljno) probaj izvadit rame i ispuhati ih (i slot za rame) probaj onda mom je frendu pomoglo mogla je prasina uc pa ne radi

Thoroughbred B
15-03-2006, 17:08
Norton i slicni programi ne mogu utjecat na problem apsolutno nikako jer plavi ekran je "hardware failure",ako nije temperatura,a mislim da je...onda je memorija.

Jesi li dizao frekvencije procesora?

ok onda mi objasni moj problem.Proc mi je clockan i voltan.San andreas mi se gasio isto s tim screenom hitio sam windowse digo druge i sve radi kako treba defintivno nije problem u hardwareu ako mu je prije sve radilo kako treba


EDIT: e sad sam se sjetio mogao bi biti hardware problem kad si zadnji put čistio komp(sve temeljno) probaj izvadit rame i ispuhati ih (i slot za rame) probaj onda mom je frendu pomoglo mogla je prasina uc pa ne radi
"blue screen of death" ilitiga plavi ekran se pojavljuje kod neispravnog komada hardware-a ili previse overclockiranog hardware-a,promjena windowsa moze utjecati na hardware samo malo manjim opterecenjem procesora i memorije jer se promjenom windowsa brisu se mnogi trojani spyware-i i ostali crvi koji samo zauzimaju memoriju i opterecuju procesor samim svojim djelovanjem,ali opet se vracamo na hardware,jer procesor koji nije sposoban radit na svojih 100% opterecenja nije stabilan (ukoliko je overclockiran) ili ispravan (ukoliko nije overclockiran),ista stvar vrijedi za memoriju.

Kazes da si overclockirao procesor?Kako znas da je stabilan?Cime si testirao stabilnost?

MetallicA
15-03-2006, 17:26
pa clockan je vec 4 mjeseca i sve radi dok se ne nakupe virusi a kad se nakupe odma brisem OS ajde otisli smo previse off


p.s. jos sam jedno pitanje gdje to mogu testirati stabilnost proca

Thoroughbred B
15-03-2006, 17:42
pa clockan je vec 4 mjeseca i sve radi dok se ne nakupe virusi a kad se nakupe odma brisem OS ajde otisli smo previse off


p.s. jos sam jedno pitanje gdje to mogu testirati stabilnost proca
Onda budi siguran da je procesor krivac.Nikad se ne dize procesor a da se pritom ne provjerava dali je on uopce sposoban stabilno raditi na odredjenoj frekvenciji.To sto je on tebi radio ne znaci da je 100% stabilan.

Obicno se koristi program PRIME 95,on je pravi stress test za procesor,da bi se dokazala potpuna stabilnost procesora mora proc minimalno 8-10 sati testiranja.

Inace,imas programa koji traju po 30 minuta,oni dosta kazu o stabilnosti ali kazem,prime 95 barem 8 sati za sigurnost.

Ova dva ti traju po pola sata :

SUPER PI = > http://www.short-media.com/download.php?d=457

OCCT = > http://www.short-media.com/download.php?d=456

Dok ovaj barem 8 sati mora proc:

PRIME 95 = > http://www.short-media.com/download.php?d=458

SUPER PI preferiram vise nego OCCT,nekako ga vise volim,kod SUPER PI-a moras testirat 32M kalkulaciju,obicno traje po pola sata ovisno o brzini procesora i memorije,kod slabijih procesora zna potrajat i po 45min-1h+

MetallicA
15-03-2006, 17:47
e puno fala al dok si ti to piso ja vec te sve programe poskido uglavnom fala sad tocnije znam koji je za kaj makar bas nemam vremena za clockat i te testove (uglavnom modam)al dok zavrsim bum se i s tim igro thnx

Thoroughbred B
15-03-2006, 17:56
e puno fala al dok si ti to piso ja vec te sve programe poskido uglavnom fala sad tocnije znam koji je za kaj makar bas nemam vremena za clockat i te testove (uglavnom modam)al dok zavrsim bum se i s tim igro thnxS:boohoo:

White
15-03-2006, 19:14
Evo jedan proser!
Mom legi je isto to pisalo! Al 100% isto! I on je izvadio modem (nemam pojma zašto) i više toga nije bilo! Al stvarno! Možda je nešto s napajanjem il tak! Stvarno nemam pojma, al bilo mu je onda sve okej! Tko misli da pričam gluposti, nek slobodno kaže. No hard feelings!

MetallicA
15-03-2006, 19:37
moze biti vise toga nemora biti problem u samo jednoj stvari.....

tomifish2002
15-03-2006, 20:01
i ja sam imao isti problem. stvar je u lošem cracku za koji je naknadno izdan crash fix (koji mi nije pomogao) da bi mogao igrati morao sam isključiti ac97 na staroj nforce 3 i kupio sam sb live za 200 kn i onda je sve radilo. igra ima bolesne bugove sa zvukom i sa kompatibilnošću. nakon toga mi se zbrejkala možda 2-3 puta. sigurno je tu kvak-provjereno

z3r0-s4n
15-03-2006, 20:30
Napajanje nije, kupio sam nedavno novo kao i grafičku no to mi se i prije događalo. Procesor nije OC-an. Sve usvemu i dalje na radi. Ako se riješim ovog RAM-a hoće li 2x512 GeIL Value Series DDR400 bit dobar. Ovo sranje ima latenciju 3-4-4-8. :?

Ogg The Dogg
15-03-2006, 21:51
Evo jedan proser!
Mom legi je isto to pisalo! Al 100% isto! I on je izvadio modem (nemam pojma zašto) i više toga nije bilo! Al stvarno! Možda je nešto s napajanjem il tak! Stvarno nemam pojma, al bilo mu je onda sve okej! Tko misli da pričam gluposti, nek slobodno kaže. No hard feelings!
pa ništa čudnno. i meni se to događalo. ja sam onda reinstaliro drivere za modem i sve radilo ko sonac. tako da možda nije krivac ništa od gore navedenog. možda je npr. driver od grafičke ili nešto slično. jesi možda restarto komp na tipku?

Thoroughbred B
15-03-2006, 23:17
Napajanje nije, kupio sam nedavno novo kao i grafičku no to mi se i prije događalo. Procesor nije OC-an. Sve usvemu i dalje na radi. Ako se riješim ovog RAM-a hoće li 2x512 GeIL Value Series DDR400 bit dobar. Ovo sranje ima latenciju 3-4-4-8. :?
Kada vec gledas Value RAM,nema ti ni Geil bolje latencije.

OCZ value ili corsair je moja preporuka.

barka
25-05-2006, 13:17
Tijekom igranja GTA:SA nakon nekog vremana izbaci me iz igre, pojavi se plavi ekran s puno teksta, a ispod piše Dumping pshyhical memory to disk, ili tako nešto. Također me izbacivao iz MoH:PA i LotR:BfME ali samo nazad u Windowse i javi neki eror. Nemam pojma tko mi je proizviđač RAM-a, al radi na 200MHz.
Trebam li kupiti novi hard i/ili RAM (1GB 400MHz), hoće l predložit od komponenata.

I meni se dogadja isti problem izbaci svake igre nakon par minuta igranja....
Imam intel pentium 4 na 3,00 Ghz, 512 rama, radeon 9600,

pomagajte

barka
25-05-2006, 13:23
Napajanje nije, kupio sam nedavno novo kao i grafičku no to mi se i prije događalo. Procesor nije OC-an. Sve usvemu i dalje na radi. Ako se riješim ovog RAM-a hoće li 2x512 GeIL Value Series DDR400 bit dobar. Ovo sranje ima latenciju 3-4-4-8. :?

Kako si rjesio problem??

z3r0-s4n
25-05-2006, 19:56
Napajanje nije, kupio sam nedavno novo kao i grafičku no to mi se i prije događalo. Procesor nije OC-an. Sve usvemu i dalje na radi. Ako se riješim ovog RAM-a hoće li 2x512 GeIL Value Series DDR400 bit dobar. Ovo sranje ima latenciju 3-4-4-8. :?

Kako si rjesio problem??

Skupljam nofce za 1GB(2x512) novog RAM-a, dual channel neki kvalitetniji. Nedavni sam uspio pročitat ime proižvođača i ispalo je da svaka pločica ima svog proizvođača (noname, fkors). :-x :-x :-x

Cali
26-05-2006, 02:20
neki su znali stavit premalu particiju za windowse, pa na disku nakon nekog vremena nije bilo mjesta za file paging ==> dumpcache...


memorija je najvjerojatnije, zamijeni ram pa probaj... preporučam corsair value select s obzirom da nećeš clockat...

barka
26-05-2006, 07:15
ja danas idem kupiti novi ram i napajanje....

jel si rjesio problem izbacivanja iz igrica ili je jos uvijek isto

z3r0-s4n
26-05-2006, 20:20
Trenutno nemam problema tj. osim s Oblivionom (medium details) koji me samo katkad izbaci u win.

barka
26-05-2006, 20:33
popravilo ti se samo od sebe ili :o

z3r0-s4n
28-05-2006, 20:38
Ne i dalje me izbacuje iz GTA:SA :kill: , a nekad i dok radim u win.

z3r0-s4n
30-05-2006, 19:18
Sutra (31.5.2006.) idem po novi RAM. DDR400 1GB Corsair, GEIL ili OCZ.
Ako koji od moderatora navrati na ovaj podforum onda neka ga obriše jer poroglašavam ovaj slučaj zatvorenim. :wink: