PDA

Pogledaj cijelu verziju : LAN SERVER KASDA ROUTER



Prnčo
27-10-2007, 15:45
mozes

Plexihack
27-10-2007, 15:54
Zašto preko routera?
Šta nije lakše direktno?

sysryn
30-10-2007, 15:04
pa gle... ne znam koliko često i što želiš pokretati... Dali se radi o nekoj specifičnoj aplikaciji ili jednostavno nemaš mista na disku više...

Di misliš sejvati rad, na "serveru" ili "lokalno". Ako se radi o nečem malom i minimalnom za korištenje uvik moš spojiti direktno, pa čak i remote desktopom se pojit.

Daj malo više informacija

Bartuc
31-10-2007, 14:02
Ne znam kak se sa routerom to radi, ali ja imam 2 kompa spojena sa crossover kablom i mogu najnormalnije pokretiti igre na jednom kompu, a igrati ih na drugome kompu!

Za ovo kaj ja imam, postupak je ovakav:

1) Kupiš crossover kabel u bilo kojem IT dučanu!

2) Kupiš dvije mrežne kartice, neke jeftinele!

3) Spojiš jedan kraj kabla u jedan komp, drugi kraj u drugi komp -> u mrežne kartice!

4) U ovom trenutku ti je sve podešeno na oba kompa! Ali sve jedno odeš u Network Connections i desni klik na mrežnu karticu i properies...

4) 2x klikneš na TCP/IP protokol i osposobiš "Use the following IP adress" opciju te na serveru napišeš 192.168.0.1 ; a na drugom kompu napišeš 192.168.0.2! Ako ideš preko routera i više kompova, mislim da je postupak isti ali mjenjaš zadnji broj (npr. 192.168.0.3)

5) Pobrini se da ti je opcija File & Printer Sharing omogućena!

6) Izađi van na Desktop i odi u MyComputer te klikni desni klik na svim particijama ili HDD-ovima (jedan po jedan), te odaberi opciju Sharing & Security!

7) Unutar novo otvorenog prozora, klikni na tekst "If you understand the security risks...", dobio buš nove opije u prozoru te još jednom isto to upozorenje ali sada se nalazi malo niže... opet ga klikni i u novo otvorenom prozoru izaberi "Just Enable File Sharing" i klikni na OK!

8.) Dobio buš nove opcije za izbor... označi "Share this Folder on Network", upiši ime koje bude drugi komp vidio te označi "Allow Network Users to change my files"

9) Postupak pod broj (6, 7 i 8.) ponovi na svim particijama ili HDD-ovima koje želiš šerati sa drugim kompom... i na svim kompovima također moraš to napraviti inače se nebute međusobno vidjeli, a i bit će vam zabranjeno upravljanje tuđim podacima!

10) U ovome trenutku imaš pristup drugome kompu i svim njegovim programima!


Ako želiš šerati internet vezu! Tako da se preko drugoga kompa spajaš na net! Onda napravi još i ovo:

1) Odeš u Network Connections

2) Desni klik na internet vezu te odaberi Properties

3) Odi na Advanced Tab

4) Odaberi "Allow other Network users to connect...", u floating izborniku odaberi lokaciju mrežne kartice preko koje ste spojeni te makni kvačice sa donje dvije opcije kako ti nebi iskakao na server kompu popup sa pitanjem "Jel se želiš konektat na net?"

5) OK klikneš i imaš šeranu internet vezu!


-> Dalje se možeš igrati sa konfiguriranje My Network Places kako bi imao lakši pristup na drugi komp!

-> Nemoj zaboraviti resetirati kompove kad završiš sa konfiguriranjem istih...

-> Ovako se to radi u LAN-u sa 2 kompa preko crossover kabla! Probaj to kombinirati sa svojim hardwareskim opcijama, vjerujem da nema neke značajne razlike

Neven <R>
31-10-2007, 19:10
Imam ja kasdu tako za LAN namještenu.

Mislim da prvo moraš namjestiti kasdu u router mode (nisam siguran je li potrebno). Uputstva za to imaš na netu pa potraži.

Dalje ide ovako:
Start -> control panel -> new connection -> set up a small home or office network

Dalje bi sve trebalo biti jasno. Trebaju ti dva obična kabla, obadva spojiš u router.