PDA

Pogledaj cijelu verziju : nemogu vjerovat



slayervedran
27-10-2007, 07:48
komp dosao u djelovima,ja i frendovi ga sastavili i neradi....!!!!

ono lol

nista ,sve ustekano,spojka na 1 u struji i nista ,uopce nedaje znakove života

šta može bit ,pod pretpostavkom da su svi djelovi ispravni?

bezimeni
27-10-2007, 07:59
Ili ste nešto krivo uštekali ili uopče niste uštekali,ili vam ne valja napajanje ili matična ploča ili grafička kartica ili ....može biti svašta.

callista
27-10-2007, 08:48
nrznamo jeli ti sve uštekano kako treba... javlja li se monitor?
znači kada pritisnete start button ništa se ne događa?

Gwin
27-10-2007, 09:05
1. skinut bočnu stranicu sa kompa i još jednom provjerit sve kablove
2. upallit napajanje
3. upalit računalo
- moraju se pokrenut 3 vidljive stvari. ventilatori (na procu, chipsetu, kučištu), diskovi, optika. hard diskove ćete čut. optiku također. ventovi se hvala bogu vide :D. ako se apsolutno ništa od ovoga ne vrti, onda je najvjerojatnije napajanje kompletno mrtvo- isprobat sa drugim napajanjem pa nam javi
ako se diskovi i optika čuju, a ventovi ne vrte onda su tri mogućnosti
a) nešta sa pločom
b) može biti da je i napajanje samo djelomično mrtvo tj da je umro rail koji se ukapča u matičnu. opet, isprobat sa drugim napajanjem pa nam javi.
c) da li matična ima dodatni 4-pin konektor za struju (isti kao HDD i optika) možda je napajanje jednostavno preslabo. startup vuče najviše struje i napajanje možda nema dovoljno ampera da nafila komp.

ako se sve vrti a komp nema slike, provjerit kabel od monitora, da li je dobro spojen. ako ne radi, možda je grafička. izvadi grafičku, probaj kod frenda

javi..

streetrace777
27-10-2007, 09:17
Mozda je smijesno ali dali si spojio dobro jumpere na maticnoj. Imas power SW, Reset PW, Power led +/- i HDD led.

kikl0p
27-10-2007, 09:17
mozda ste krivo ukopcali gumb od paljenja na mbo

šerafciger
27-10-2007, 09:40
Mozda je smijesno ali dali si spojio dobro jumpere na maticnoj. Imas power SW, Reset PW, Power led +/- i HDD led.

nije smijesno moze sve bit tamo gdje su jumperi ima jos toga za usb i zvucnike i mikrofon ako su kod prekidaca.

slayervedran
27-10-2007, 12:52
pri stavljanju proca na matičnu,lega je savio par onih nogica

to smo ispravili pod povečalom i sad je sve u redu

komp radi ,pali ,vec je i sistem gore,tj pišem vam s njega :DDDD

Kron
27-10-2007, 12:57
pogledaj na napajanju prekidač, moraš ga upali :o

27-10-2007, 13:03
treba mu tamo di pise ono ispod nicka "znam upalit pc" stavit "ne znam upalit pc" :)

streetrace777
27-10-2007, 14:43
Mozda je smijesno ali dali si spojio dobro jumpere na maticnoj. Imas power SW, Reset PW, Power led +/- i HDD led.

nije smijesno moze sve bit tamo gdje su jumperi ima jos toga za usb i zvucnike i mikrofon ako su kod prekidaca.

Hmm znam ja to sve, i meni je smijesno. Ali eto vidis da neki neznaju. Pa citajte upute ljudi dobijete ih sa maticnom :)

Gwin
27-10-2007, 15:12
pri stavljanju proca na matičnu,lega je savio par onih nogica

to smo ispravili pod povečalom i sad je sve u redu

komp radi ,pali ,vec je i sistem gore,tj pišem vam s njegaS:DDDD