PDA

Pogledaj cijelu verziju : Sve crklo...pomoc



Dreadlock
26-10-2007, 19:20
Ovako,imam veliki problem.Dogodilo mi se to da sam nakon paljenja kompa,dosao u izbornik kako hocu startat windowse medu kojima je izbor bio i "start windows normaly".
Tada mi se pojavilo ono loadanje kad pise windows xp itd...
zatim mi se otvorio prozorcic u kojem je pisalo ovo: "This aplication has failed because umpnpmgr.dll was not found.Re-instaling the aplication may fix this problem."
Nakon sto stisnem OK pojavi mi se crni ekran u kojem je jedina stvar koju mogu napraviti jest micanje misa po cijelom ekranu....znaci...nemrem nista...

MOLIM POMOC!

Bartuc
26-10-2007, 19:25
Upali komp koji ne radi u safe modu, odi na internet i odmah odi na ovu stranicu i pokreni scaner:

http://www.driverskit.com/dll/umpnpmgr.dll/3683.html

PS: Ili downloadaj taj file...

mamlaz
26-10-2007, 19:26
Probaj ALT+CTRL+DELETE, entaskaj explorer.exe, i pokreni novi explorer.exe...

Ali najbolja solicija ti je resetirati računalo, lupati F8 ko blesav, ući u safe mode sa netvorkom, otići u control panel i izbrisati profil usera koji koristiš, i kreirati novog sa novim imenom...

Dreadlock
26-10-2007, 19:28
e da...jos jedno pitanje,zasto se to dogodilo??? :o

i da...tnx na odgovorima,slobodno nastavite sa savjetima :D

DrunkyDuck
26-10-2007, 21:26
umpnpmgr.dll je datoteka bitna za rad windowsa. Dakle, pokusaj ubaciti WinXP cd, bootati s njega i popraviti windowse. Takodjer, potrazi taj .dll, pogledaj da li je uopce na hardu (inace se nalazi u c:\windows\system32\ )


e da...jos jedno pitanje,zasto se to dogodilo???
-datoteka unistena virusom/trojancem/sl.
-greska hard diska na "polju" sa tom datotekom (probaj i scandisk pokrenuti)

cropir
26-10-2007, 21:35
rekao bi da si pokupio neki noob .bat virus...si primao neke fajlove sa MSNa, xfirea, maila...?

DrunkyDuck
26-10-2007, 21:39
.bat bi bio cisti "delete", to windowsi ne bi dozvolili. Ponavljam, datoteka bitna za rad windowsa.

Trebao bi biti neki slozeniji virus koji bi cekao restart da osteti datoteku prije ucitavanja windowsa ili greska u naponu koja bi mozda par clustera na hdd-u "zblesirala". Buduci da je Dread sam rekao da se ovo pojavilo nakon paljenja racunala, ima smisla.

šerafciger
27-10-2007, 03:50
tako se ii meni dogadalo pa sam ga jedno 10-ak puta resetiro pa je prestalo. :rotfl: