PDA

Pogledaj cijelu verziju : Access denied za korisnika!!!!!!!



Blacky_123
26-10-2007, 18:00
Imam dva hard diska. Na jednom su windowsi koji ne rade a na drugom su novi windowsi dignuti. Kada sam probao prebacit podatke s prvog hard diska na kojem windowsi ne rade, javlja mi access denied za tog korisnika jer je na tom korisniku bila sifra na starom windowsu.

Jeli moguce probiti sifru i uc da spasim podatke

Plexihack
26-10-2007, 18:22
Idi na Tools>Folder Options>View i makni kvačicu sa Simple File Sharing
Onda desni click na folder koji oćeš otvoriti i odi na Security>Advanced>Owner i promijeni vlasnika.
Ako ne radi savršeno probaj malo mućkati po opcijama u security.

DrunkyDuck
26-10-2007, 18:27
Mora da si koristio enkripciju podataka na prvim windowsima.

1) Laksi nacin
Mozes pokusati sa popravljanjem te, prve win instalacije:
-ubaci winXP CD, bootaj s njega i odaberi repair opciju
-nakon toga odaberi sve podatke koje zelis "spasiti", desna tipka, properties, advanced i na kraju makni kvacicu sa "Encrypt contents to secure data"

Napomena, ovo ce ti uspjeti samo sa originalne instalacije.

2) Tezi nacin

-downloadiraj i instaliraj Advanced EFS Data Recovery (http://www.softcetera.com/company/ElcomSoft-Co-Ltd/Advanced-EFS-Data-Recovery.3-0.htm)
-pokreni program, prvi korak ti je skeniranje prve (ostecene) instalacije windowsa kako bi program izvukao "kljuceve" koristene u enkripciji
-nakon toga preko sucelja programa pokusaj otkljucati neke od zasticenih datoteka

3) Otac tezeg nacina

-idi na ovu stranicu (http://www.beginningtoseethelight.org/efsrecovery/index.php)Si citaj od "recovery with the orginal profile not in the file system"
-trebat ces HEX editor i dosta strpljenja, ipak preporucam 2. metodu i to samo ako 1. ne upali

4) Djed tezeg nacina

-prepoznavanje uzoraka kriptiranih podataka u binarnom zapisu
-nema sanse za nas smrtnike, s ovim bi morao ici da si obrisao originalnu instalaciju :)

Blacky_123
26-10-2007, 18:29
Hvala ti puno
Ide sve ko podmazano :rotfl: :pray: