PDA

Pogledaj cijelu verziju : 9600 PRO-blem



RageR
08-12-2005, 16:46
Imam Gigabyte Radeon 9600PRO i igram 10 minuta Doom3 kad odjednom - stade.
Ja Alt+Tab - ništa. Ja C+A+D - ništa. Preostaje reset :-x
Ponovno pokrenem igru i nakon 5 minuta mi se boje pomiješaju, pa mi izađe iz igre i posvijetli ekran da blješti :shock:
Čuo sam da se 9600 serija voli pregrijati, a neki kažu da je do powera.
Inače to mi se nekad dogodi i u Far Cry i UT2k4, a jednom mi je u CoD izbacio GPU recovery. :-x

Šta da joj radim? :twisted:

Shadowhell
08-12-2005, 17:42
Imam istu grafičku, ali Club 3D, sve šljaka.. ne pregrijava se i ne izlazi iz igara, reklamiraj ju

RageR
08-12-2005, 17:58
To je malo stariji problem, garancija mi je istekla. :cry:

marijanovic
08-12-2005, 20:49
Otišlo ti je nešto na njoj, memorija ili driveri.
Probaj:
1. Obriši stare i instaliraj nove drivere. (ili ako imaš nove, ponovo instaliraj iste)
1.5) Si probao reinstall windowsa?
2. Snizi clock memorije i GPU-a, isključi fast-writes pa probaj
3. Ako ništa, probj flashati bios grafe (http://www.gigabyte.com.tw) (za ovo ne odgovaram, lako pođe po zlu)

Ako ne pomogne, prodaj ju i uzmi nešto bolje, preporučam svakog ne-SE radeona s oznakom 9x00 ili X1y00; :boohoo:

Sam sam imao gigabyte grafu i dobre su...

Anthrax
09-12-2005, 11:16
provjeri kakva ti je temperatura grafe znaci ako se pregrijava jer se zbog toga znaju pomijesat boje, provjeri i ako ti je fast writes ukljucen ako je iskljuci ga

Red)-(ead
09-12-2005, 13:22
Jedan pomalo deplasiran savjet: otvori friggin' kuciste i ocisti ga od prasine, upali ga dok je bocna stranica otvorena i provjeri da li se ventilator vrti.

RV350 chip pristojno se zagrijavao u svoje doba, a ventilatori (posebice na Sapphireu) su umirali u roku godine dana.

Anthrax
09-12-2005, 14:10
Jedan pomalo deplasiran savjet: otvori friggin' kuciste i ocisti ga od prasine, upali ga dok je bocna stranica otvorena i provjeri da li se ventilator vrti.

RV350 chip pristojno se zagrijavao u svoje doba, a ventilatori (posebice na Sapphireu) su umirali u roku godine dana.

istina. Mozda najbolje da kupis ATI silencera i ne brines vise o toplini

RageR
09-12-2005, 15:47
Ma radi ventilator, iako je počeo malo iritirajuće zujat :twisted:
Snizio sa RadLinkerom takt za 30-ak, radi ko zvrk 8)
Hvala na savjetima! :wink:

Stiffy
19-12-2005, 12:55
Imam Gigabyte Radeon 9600PRO i igram 10 minuta Doom3 kad odjednom - stade.
Ja Alt+Tab - ništa. Ja C+A+D - ništa. Preostaje reset :-x
Ponovno pokrenem igru i nakon 5 minuta mi se boje pomiješaju, pa mi izađe iz igre i posvijetli ekran da blješti :shock:
Čuo sam da se 9600 serija voli pregrijati, a neki kažu da je do powera.
Inače to mi se nekad dogodi i u Far Cry i UT2k4, a jednom mi je u CoD izbacio GPU recovery. :-x

Šta da joj radim? :twisted:



ja imao isti problem,,,,,rijesio sam ga tako da sam kupio novu grafičku ,ili možeš probat instalirat najnovije ATI ccc Drivere 5.12

Anthrax
19-12-2005, 13:15
ako neces kupovat novu grafu onda kupi ATI silencer stavi ga na grafu pa neces snizavat nego dizat taktove

Michel
29-12-2005, 15:27
E , ovaj, vidite , čovjek je dva posta prije riješio problem.
Tj nadam se: Jesi li joj snizio takt sa defaulta ili je bila clockana pa si je
vratio?
U svakom slučaju kupi pasivce pa ih stavi na memoriju ako nema a 9600pro koliko ja znam nema......
Dosta problema pravi memorija nije sve u gpu-u.
Sa pasivnim hlađenjem će ti moći i tih 30 bez problema ovisi o latenciji ali ono imaš problema pa je bolje lijepo naljepit pasivce...(Koja rečenica) :)

dFixxx3r
30-12-2005, 10:19
samo dobro počisti prašina zna raditi sranja

Pain
08-01-2006, 14:32
Imam Radeonku 9600 PRO
ja sam imo problem sa VPU recoveriem (svakih 5 minuta me izbaci iz igre i mogu ić gulit krumpire)
Ja ljepo uzeo grafičku odfuro u dućan zamjenio i sve je opet radilo. Kod takvih stvari nikakva reinstalacija drivera ne pomaže :cry: