PDA

Pogledaj cijelu verziju : Crkla graficka!



whiskey
25-10-2007, 11:11
Ona moja hvaljena x1950 PRO nakon punih misec ipo dana rada tragicno preminula. :cry: Na monitoru mi kaže no signal i nema nicega nakon puno resetiranja. Na pocetku san mislija da nije monitor možda crka pa san zaminija sa drugim, i drugi ista stvar. Naravno prst krivnje san uperija prema grafickoj. Ona se grotko nasmije i kaže krc. Iduca scena, vadim graficku iz utora i vidim jedan komadic dimenzija cca 5mmX12mm kako bespomocno leži na maticnoj. Na kraju se uspostavilo da je taj komadic ispa sa stražnjeg djela graficke tamo blizu napajanja. Dakle popustilo lipilo i ispa taj komad plastike za koji neznam cemu služi i kakvog utjecaja ima na rad graficke?!

mamlaz
25-10-2007, 11:19
Poslikaj taj dio, i grafu sa svih strana! Možda nije tako gadnu! :)

Bartuc
25-10-2007, 11:21
Ajme koj peh... najgore od svega je to kaj se ne prizna garancija ukoliko dođe do mehaničkog oštečenja! Rekli buju ti da si je nestručno ugrađivao i da si je potrgao :(

25-10-2007, 11:22
Nebuju jer neznaju jel kaj puklo il ne...Dođi sa starim u shop ukoliko si maloljetan.Znam da nije fer ali pokušaj..90% pali.

Nemože nešt puknut samo od sebe.

GrimReaper
25-10-2007, 11:23
ma seronje su naši, ne priznaju mehaničke kvarove a ko da im je teško navest npr oštećenje u transportu prilikom vracanja neispravnih ili ostecenih stvari...
al seronje su pa nece nego hoce prodat opet grafičku jer je ova strgana pa jos malo marze pokupe...

25-10-2007, 11:26
Ma sigurno oni znaju kak je grafa identična.Reci da nemaš pojma kaj se dogodilo.Ništ te ne košta.


Nemoj biti moralan.Nekad se ne isplati.

whiskey
25-10-2007, 11:35
Maloljetan ni slucajno. Nije puklo nego se odlipilo. E sad, mogu ja to pokušat zalipit sa super gluom al neznam kako bi to pomoglo:P Ganjc nova graficka koju san platija 1500kn sa lipilom koje nije izdržalo ni 2 miseca?! Tragedija gamerska! Otic cu u servis pa šta bude..

25-10-2007, 11:37
ma neeeeeeee....servis ti bude naplatilo...

Prvo to zalijepi..odnesi u dučan u kojem si kupio grafu...reklamiraj..velke su šanse da ti zamjene grafu..

Ako ne uspije onda idi na servis iako sumnjam da ti budu popravili.

Ivan_87
25-10-2007, 11:38
TRAGEDIJA :kill: Ništa odnsi u jamstvo pa im reci što je bilo pa nek ti probaju zamjenit,kako si ljepo to opiso :D :)

/drugi post obrisan: ne kvotaj sam sebe.. Gwin

whiskey
25-10-2007, 13:20
Apdejt... v1.0

Na drugom kompu graficka radi! Izgleda da je ovo jedna od onih hardware misterija. Šta je crklo onda na mom kompu pitanje je, krivci mogu biti hard disk, napajanje (koje je također 4 miseca mladoliko) ili ram? Al inace, problemi su poceli kad san instalira nove drivere za graficku i šta je zanimljivo na ovom drugom kompu na kojem graficka radi san instalira te iste drajvere. Ajde hardware detektivi da cujen teorije, pitanja, sugestije? :)

Gwin
25-10-2007, 14:10
viewtopic.php?t=8136 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?t=8136)

pročitaj molim te ovaj post, obrati pažnju na ono crveno pa onda kreni s ovom temom ispočetka..
ovakav način raspravljanja je besmislen i troši vrijeme drugih korisnika. nije na nama da nagađamo šta tebe muči. nego je na tebi da nam detaljno objasniš problem, konfu i eventualno poslikaš.

daklem..
koja grafička?
koja matična?
koji diskovi?
koje napajanje?
koja memorija?
koliko su stare komponente?
koji OS?
koji drajveri za matičnu?
koji drajveri za grafu?
rekao si da je nešta ispalo sa grafe? poslikaj i pokaži nam. možda uopće nije sa grafe nego imaš random komad plastike u kućištu a ti smatraš da je sa grafe

kad to saznamo onda možemo dalje razgovarat o potencijalnim greškama.

whiskey
25-10-2007, 14:24
Neda mi se stari moj ici toliko u detalje.. Sam cu rješit problem. Amen. Lock

Gwin
25-10-2007, 14:25
nema problema. sretno