PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pomoc oko slike



GrimReaper
25-10-2007, 10:20
ovako.. trebao bih da se na ovoj slici(coveru) maknu oni rubovi i da se slozi zako da bude ravna?

moze to netko napravit? bio bi zahvalan

http://www.imput.net/slike/qOi03955.jpg

ukoliko mozete napraviti sliku uploadajte je popravljenu na isti ovaj sajt, odlican je i hrvatski :)

Paran0a
25-10-2007, 10:59
kako mislis da bude ravna..
ja ti to sredim ako je moguce..

GrimReaper
25-10-2007, 11:03
maknu se ovo malo ruba sta ima .. slika je skenirana u koso i kad je stavim u nero cover dizajner i resizeam da bude dvd cover ispadne kosa.. dakle kad se rubovi maknu da bude slika ko da je ravno skenirana, ono kutovi od 90 stupnjeva

Paran0a
25-10-2007, 11:38
http://i116.photobucket.com/albums/o19/W4l3nt1n0/ajronmejdn.png

GrimReaper
25-10-2007, 12:04
odlicno, bas ono sto sam trazio!

hvala ti puno!!!

mos mi samo rec s cime si to radio i kak(ako nije tajna:D)
cesto naletim na kose covere a skupljam puno bootlega pa bi bilo dobro da i sam naučim :)

Bartuc
25-10-2007, 12:08
Odeš u Paint pošto ga 100% imaš na kompu i izabereš gore lijevo alat za rezanje slike (isprekidani kvadrat - piše select kad staviš strelicu na njega), zaokružiš sliku, stisneš copy, otvoriš novu stranicu i stisneš paste! Imaš se kuteve od 90˙

GrimReaper
25-10-2007, 12:16
Odeš u Paint pošto ga 100% imaš na kompu i izabereš gore lijevo alat za rezanje slike (isprekidani kvadrat - piše select kad staviš strelicu na njega), zaokružiš sliku, stisneš copy, otvoriš novu stranicu i stisneš paste! Imaš se kuteve od 90˙

kuzim al posto je slika kosa, a on reze pod pravim kutom izgubim dio slike a tekst na njoj i dalje ostane koso pošto je koso skenirana...
naravno ja kad svoje covere uploadam na net drugima skeniram ih pod pravim kutem,al ima nemarnih ljudi koji svoje stavljaju ono baci ga u skener i ispadne koso
:twisted:

i sad nisam našao načina pošto se ne bavim fotošopima i tim stvarima vezanim uz obrade slika, pa sam pitao, eto dečko je odradio posao baš kak sam htio pa sam ga zato i pitao kako je to napravio da kasnije mogu sam pa da ne gnjavim njega ili ostale :wink:

Paran0a
25-10-2007, 12:18
Ugl..u photoshpu imas opciju ROTATE..i rotiras kako treba biti...i onda samo odrezes bespotrebne dijelove...

GrimReaper
25-10-2007, 12:23
Ugl..u photoshpu imas opciju ROTATE..i rotiras kako treba biti...i onda samo odrezes bespotrebne dijelove...

hehe znao sam 75% da ima veze s photoshopom... do sad sam ga izbjegavao zbog slabog kompa, al sad nemam izgovora, cini se da cu se morati ozbiljno ufurati u taj program, makar znam da nece bas biti lako :boohoo:

hvala puno na pomoci :)

Bartuc
25-10-2007, 16:22
Imaš praf, mojom metodom ostanu slova u koso :D Pokušao sam izbječ odgovor sa photoshopom pošto ipak Paint dobiješ besplatno uz Windowse...

GrimReaper
25-10-2007, 16:41
heh dobro, svaki prijedlog je dobrodosao,sve valja probat :)

može lock sada