PDA

Pogledaj cijelu verziju : nešto mi potrgano u kompu...



cropir
24-10-2007, 12:07
ok, prvo se unaprijed zelim ispricati na n00bizmu...

daklem otvorio sam kuciste da pocistim prasinu i primjetio da je ona bijela traka koja ide okolo potrgana na jednom mjestu, tj tamo gdje ulazi u nesto (nije komponenta)
ovako to izgleda: http://img165.imageshack.us/img165/2613/p1010010xf0.jpg

i mozete usput objasnit kako se izvadi i stavi memorija u utor? znam da kad se stavlja se gurne dok se ne cuje škljoc ali ne shvacam bas one dvije bijele sklopke kod svakog utora...

streetrace777
24-10-2007, 12:12
Hah kabel mora biti takav. To ti je kabel od floppya i po tome se razlikuje u koju stranu ide.

A za memoriju ne kuzim bas pitanje. znaci "otkopcas " te dvije kopce i gurnes memoriju dok se na zakopcaju a to se vidi a i cuje se skloc

24-10-2007, 12:12
1.Nije ništa puklo niti je istrgano.To je kabel za floopy(disketni uređaj),on je takav sam po sebi.Ne brini.
2.Ram je jednostavan za vađenje.One dvije kukice moraš pritisnut na stranu da se otvore i solobode ram.Nakon toga izvadiš ram.Samo pazi da kad češ ga ponovo stavljati staviš sa iste strane sa koje si ga i izvadio inače ti neče dobro sjesti u utor.Kad ga staviš opet vratiš bijele kukice prema gore u početni stav.Ili jednostavno pritisneš ram sa jednog i drugog čoška u isto vrijeme dok ne čuješ zvuk da je ušlo a kukice su se zatvorile.

Bartuc
24-10-2007, 12:17
Da, i pripazi da su te bjele kvačice dobro zakvačile memoriju!

PS: Ova slika izgleda kao da još nisi počeo čistiti tu prašinu :P Kaj čekaš :D

streetrace777
24-10-2007, 12:18
Nego jel ti to cuvas neku lovu u kompu ili je ovo smotano samo papiri :D

cropir
24-10-2007, 12:27
Nego jel ti to cuvas neku lovu u kompu ili je ovo smotano samo papiri :D

30ak eura i 200injak dinara :D :D

@bartuc: imam neki uber fensi fotic tak da se svaki detalj vidi, ovako sa golim okom nisam vidio da je toliko ima.

inace hvala za rame, na jednom ima prasine a nemogu to ocistit dok je u maticnoj.

streetrace777
24-10-2007, 12:28
Pazi da se ne zapali :)

24-10-2007, 12:32
ono mu je papir za zamotavanje trave :D

Bartuc
24-10-2007, 12:38
Ja npr. kad čistim komp idem ovako:

1) Ištekam sve kablove iz njega i stavim ga na stol!
2) Otvorim obje bočne stranice
3) Izvadim grafičku karticu i ostale PCI komponente te memoriju
4) Posaugam sa usisavačem sve komponente koje sam izvadio! Ali na usisavać se stavi obavezno nastavak sa četkicom tak da se nekaj ne ošteti!
5) Posaugam matičnu ploču i sve konektore!
6) Posaugam sve aktivne i pasivne coolere! Aktivni cooler -> moraš pridržati ventilator da se ne ošteti pošto kad usisavaš može se početi abnormalno brzo vrtjeti!
7) Obrišem prašinu sa unutarnje strane kučišta, sa kablova i sa HDD/optika!
8) Sve vratim na mjesto!

To ti je najbolja metoda pošto buš dobio najbolje rezultate! A i korisna stvarčica za ljude pošto se mogu bolje upoznati sa komponentama i pikanjem istih na matičnu ploču!

Arbiter of Change
24-10-2007, 12:41
Komp se čisti? Hahahaha...haha....ha? :|

...
...
...

Trebao bi probati.

24-10-2007, 12:43
Bartuc dao si mi ideju za još jedan tekst :)

Bartuc
24-10-2007, 12:46
Bartuc dao si mi ideju za još jedan tekst :)

Bit će OK ako odradiš i čišćenje monitora, miša, tipkovnice, optike... Znači svih komponenti, a ne samo unutrašnjosti kućišta od prašine!

24-10-2007, 12:48
Bartuc dao si mi ideju za još jedan tekst :)

Bit će OK ako odradiš i čišćenje monitora, miša, tipkovnice, optike... Znači svih komponenti, a ne samo unutrašnjosti kućišta od prašine!

ma nemam kaj tu puno filozofirat..ja volim puno napisati a ovdje baš i nemama kaj puno.

Još malo pa klokamo tekučim dušikom pa bute dobili recenziju.A i moj novi pc je pri kraju.Pa bute vidli kaj je hardcore. :D

callista
24-10-2007, 16:16
Još malo pa klokamo tekučim dušikom pa bute dobili recenziju.A i moj novi pc je pri kraju.Pa bute vidli kaj je hardcore. :D

:P jedva čekamo.
ja komp čistim fenom i usisavačem.
r3dovito je clean. :wink:

24-10-2007, 17:06
ma ljepo ga propuses kompresorom za puhanje guma. samo malo odmaknes i propuses ga. da vidite kako ona prasina ide van. nezezam kazem vam ozbiljno.

Bartuc
24-10-2007, 17:50
@Callista, pripazi da fen puše hladni zrak da nebi nekaj skurio :D

@Tekla, tak se to inače i radi, ali ako nemaš kompresor i usisavač je dobar!

callista
24-10-2007, 18:02
haha bartuc pa ja hladnim zrakom iz fena kosu sušim... :)
aj sry na ontopicu

100EURO
24-10-2007, 19:25
Pazi da se ne zapali :)tak sam ja drzao prije pun kurac love u kompu i kad sam ga nosio na servis lova mi ostala nutra i ovi u servisu onak wtf , mislili da ih ocu podmitit il tak nes...lol

callista
24-10-2007, 19:30
Pazi da se ne zapali :)tak sam ja drzao prije pun ***** love u kompu i kad sam ga nosio na servis lova mi ostala nutra i ovi u servisu onak wtf , mislili da ih ocu podmitit il tak nes...lol

a lol.... koji slučaj. mislili da ih oš podmitit.
dobiju ljudi komp na servis ono poklon unutra...mito..
i ja nekad držim lovu u kompu... nekad ga otvorim jer se ponadam da je nešto love ostalo zaboravljeno unutra... ali ništ :cry:

cropir
24-10-2007, 19:34
Ja npr. kad čistim komp idem ovako:

1) Ištekam sve kablove iz njega i stavim ga na stol!
2) Otvorim obje bočne stranice
3) Izvadim grafičku karticu i ostale PCI komponente te memoriju
4) Posaugam sa usisavačem sve komponente koje sam izvadio! Ali na usisavać se stavi obavezno nastavak sa četkicom tak da se nekaj ne ošteti!
5) Posaugam matičnu ploču i sve konektore!
6) Posaugam sve aktivne i pasivne coolere! Aktivni cooler -> moraš pridržati ventilator da se ne ošteti pošto kad usisavaš može se početi abnormalno brzo vrtjeti!
7) Obrišem prašinu sa unutarnje strane kučišta, sa kablova i sa HDD/optika!
8) Sve vratim na mjesto!

To ti je najbolja metoda pošto buš dobio najbolje rezultate! A i korisna stvarčica za ljude pošto se mogu bolje upoznati sa komponentama i pikanjem istih na matičnu ploču!

a strah me vadit grafu iz maticne, ne usudim se ni vent sa proca skinut! (a trebao bi, skuplja se prasina na njemu lagano...)
ja inace otvorim komp 2-3 puta tjedno...previse znam, ali ja preventiram prasinu, ne pustam da se skupi pa onda da cistim.

Bartuc
24-10-2007, 19:36
Dobra je ta prevencija, ali dovoljno ti je to raditi svakih mjesec dana ili čak 2 mjeseca! Ako je kućište kvalitetno, u 2 mjeseca se nakupi relativno malo prašine!

Grafu je lagano vaditi, isti princip kao i memorija! Samo je malkoc veća od memorije :D I moraš je zašarafiti u kućište!

cropir
24-10-2007, 19:56
eh, da sam ovu temu stavio u 6. mjesecu kad sam platio ve milu 200 kn za ugradnju rama i grafe :-x

Karlo_from_Bjelovar
24-10-2007, 20:07
200 kn za... khm... khm... 3 minute posla?

Bartuc
24-10-2007, 20:09
200 kn za... khm... khm... 3 minute posla?

Začudio bih se kak su takve usudio bi se reči banalne stvari skupe :| Najbolje je biti sam svoj majstor!

cropir
24-10-2007, 20:16
da, nisam se bas u to uvjerio...
ok, imam 3 slota i izvadim ram iz srednje.pocistim ga i zelim ga vratit.maknuo sam samo jednu bijelu kukicu i izvadio ga van. htio sam ga vratit van ali nikako nisam mogao povuc ovu kukicu dole pa sam izvadio i lijevi ram.idem spustit donje kukice i to silom radim i skoro odvalim graficku iz utora (pocela se trest) i kad idem stavit ram u utor (kukice su dole) nikako da uđe.ulazi u jednu, ulazi u drugu stranu ali nikad potpuno.(guram prstima na dva mjesta)

tak da, imam 512 mb rama manje upravo.help any1? :)

Bartuc
24-10-2007, 20:20
Si okrenuo memoriju na pravu stranu :D Treba ti ona rupa/rupe na vodljivom djelu memorije sjesti na pimpek u samome slotu za memoriju! Tek kad na pravu stranu okreneš memoriju, stisneš je relativno jako u slot tak da se dignu kukice! Kad se kukice dignu, možeš ih i sam do kraja zakvačiti na memoriju! Ili stisni još jače dok ne sjednu kvačice na memoriju od siline pritiska :D

Sretno!

cropir
24-10-2007, 20:53
http://img113.imageshack.us/img113/4955/p1010013tc1.jpg
ugl ovako je to okrenuto. i to zabijem u utor tako.gornja sklopka se spusti ali donju nikako nemogu.kad je samo gornja spustena pokazuje i dalje 512 mb manje.dal da pricekam petak kad mi bratic dolazi pa da on to pogleda ili da i dalje sam to radim (pa potrgam grafu i maticnu usput) ?

24-10-2007, 20:59
Pogledaj na ploči da imaš ovaj "muški" rez kod sredine.Taj muški red je bliže gornjoj ili donjoj strani.Po tome češ znat na koju stranu vrtit ram.Tj znat češ kako ide "ženski " urez na utor za ram.imaš sliku!

http://img42.imagevenue.com/loc1171/th_56118_xxxxx_122_1171lo.JPG (http://img42.imagevenue.com/img.php?image=56118_xxxxx_122_1171lo.JPG)

streetrace777
24-10-2007, 21:04
Freak nije svima muski kraci :rotfl:

24-10-2007, 21:05
Ovaj puta kraće i dulje smatram lijevim i desnim testisom :wink:

cropir
24-10-2007, 21:12
ok to je pomoglo, ali najveci problem je ta donja kukica, nemogu ju dignut nikako, a sam ram ju nemoze gurnut

Bartuc
24-10-2007, 21:19
Ma mora... :D

Probaj polegnuti kućište, bit će ti lakše! Kada zakvači gornju kvačicu (predpostavimo da si dobro okrenuo memoriju), probaj samo manualno dignuti donju kvačicu da uhvati memoriju! Nemoj se bojati stisnuti, ako si memoriju okrenuo na pravu stranu, nemaš straha da buš nekaj strgao! ///pretpostavka da ti je matična čvrsta na tom djelu gdje je memorija///

cropir
24-10-2007, 22:59
sutra cu to probat...trebalo bi upalit, jer kad ovako guram rame onda cijelo kuciste guram ubiti :D
samo se nadam da necu iscupat maticnu...labava je i ovako...

cropir
25-10-2007, 11:30
okrenuo sam kuciste i i dalje nista, graficka mi ne dopusta da donje kukice zakvacim.
ovako izgleda: http://img522.imageshack.us/img522/7348/p1010013zg8.jpg

Gwin
25-10-2007, 11:43
a onda makni grafičku, metni ram, pa vrati grafu

cropir
25-10-2007, 11:47
da, sjetio sam se toga...ali pogle mi postove, n00b sam covijece :D

Bartuc
25-10-2007, 11:50
A lol, nemrem vjerovati :D Ja sam mislio da ne znaš staviti memoriju, a na kraju ispada da ti samo grafa smeta :D

PS: Imaš do jaja fotić... Fino slike ispadaju u relativno mračnome kućištu!

cropir
25-10-2007, 19:36
da, tek sam na ovim fotosešnima skuzio kak je 1337 fotic...

znaci sta, jedino rijesenje je da grafu micem?

Bartuc
25-10-2007, 19:38
Da! Usput ćeš je moć propuhati od prašine pošto se na njoj zna nakupiti pozamašna količina zmazanoće! Skini grafu, očisti je, stavi memoriju, stavi grafu! Pljugica!

callista
25-10-2007, 19:39
ma ajde ne može ti ništa biti, ni tebi ni grafi.
jedino ako je budeš vadio pajserom.
lijepo se umij hladnom vodom, odšarafi je, makni kabal s nje ( ako ima dodatni naponski) spusti kukicu ( kao u rama) i polako je izvuci.
sretno.

Bartuc
25-10-2007, 19:40
Ali prvo ugasi komp :rotfl: :|

callista
25-10-2007, 19:44
ee bartuc nisi mu to trebao reći. :nonono:

cropir, ako budeš išao vaditi grafu sa upaljenim kompon, stavi rukavice...po mogućnosti bez rupica.

cropir
25-10-2007, 19:58
a ne usudim se :D
mislim, ima utor i sve i samo treba odserafit i zasarafit al imam filing da cu zajebat.big time.

Bartuc
25-10-2007, 20:09
Samo odšarafi, odkvači potegni! A kasnije, guraj u slot i zašarafi! Kažem, pljugica... nemoj se bojati! I nemoj zaboraviti odspojiti prvo monitor sa grafe :D

cropir
25-10-2007, 20:17
ok, sta da odserafim? jer imam ispod grafe jedan malo slatki ventilatoric (fakat je mali) koji puse zrak u grafu.mislim da nije spojen na grafu, jel treba njega odserafljivat?

slika: http://i23.tinypic.com/1zxxopd.jpg

25-10-2007, 20:26
Imaš na slici ovaj velki cooler s desne strane.Ispod njega ti je grafa.s desne strane je pričvrščena sa šrafom.Njega odšarafi i lagano izvadi grafulju.Pa čemo dalje.

cropir
25-10-2007, 20:28
moze odma dalje? nekako brijem da bez grafe necu bas moc surfat po forumu :D

25-10-2007, 22:35
Nisam baš u toku pa neznam šta želiš.

Želiš možda i hladnjak sa grafe skinuti?

ako da reci mi točan model grafe da pogledam o kakvom je cooleru riječ i kako se skida.

Bartuc
25-10-2007, 22:39
Juj nemoj tako daleko :D Vidiš da čovjek ne zna izštekati grafu iz utora, a kamoli sknuti cooler i nazad ga vratiti :D

@Cropir, ajde rađe pričekaj bratića nek ti on to sredi ali dok on to radi prati situaciju tak da naučiš baratati komponentama!

cropir
25-10-2007, 22:53
vidit cu kako ce bit...mislim, lik ima neku trebu sa sobom, necu ga pilit ako bude htio radit male slovence s nom :|
tak da, ako nebude on mogao nema mi druge nego da ju sam skidam...al onak, how hard could it be.

25-10-2007, 22:57
hebemu ak neznaš sam izvadit grafu iz kompa onda si stvarno majstor.Ah ta današnja mladež.Samo po tipkovnici znate tipkati :D

Ja sam prije 9-10 godina sam vadio komponete van i proučavao ih.
Sam sam učio na greškama.Uh kolko os-a sam ja sjebao i povratio..To se nemože izbrojiti,Kladio bih se da znam setup instalaciju za 98,ME i xp napamet. :D

Trgni se i idi isprobavat.Možda za par godina pcplay dobije novog hardweraša ako mi starosjedioci otiđemo u penziju :wink:

Bartuc
25-10-2007, 22:59
Takva je i moja povjest :D Od cca svoje 8-me godine sam pikam komponente po matičnoj ploči! Prije sam naučio stavljati cooler na procesor nego zavezati tenesicu :rotfl:

Karlo_from_Bjelovar
26-10-2007, 09:45
ROFL... :rotfl: ja ne smijem jebat po kompu jer starom sluzi i za posao, vec sam i ovak u banani zbog ponasanja u skoli, sta bi bilo da mu sjebem komp... >>>> :kill: tak bi mene stari po kuci...

ali kada (ako) kupim novi komp, ovdje na forum i fino trazit savjete dok ne naucim kopat po njemu... :D

cropir
26-10-2007, 12:00
Takva je i moja povjest :D Od cca svoje 8-me godine sam pikam komponente po matičnoj ploči! Prije sam naučio stavljati cooler na procesor nego zavezati tenesicu :rotfl:

pa zelim i ja tak za 10 godina pricat po forumima :D
a nis, izgleda da je to opce kultura, odserafit cu i cupat iz utora...
al nisam toliki noobz0r, znam rame skinut iz utora! :)

cropir
26-10-2007, 18:25
you guys, I did it! :D
prvo sam ko idiot cupao grafu ali sam se sjetio da je netko (amd freak mislim) rekao da ima i na grafi jedna bijela kukica...i ja imao neki bijeli gumb, i uspio sam, izvadio sam je!jedini problem je da nakon svega pokazuje 1.25 gb rama a trebao bi 1.5...al nema veze, jedan ram sam, iskreno, dost lose i brzopleto stavio. to kasnije mogu.

CapsLock
27-10-2007, 10:07
you guys, I did it! :D
prvo sam ko idiot cupao grafu ali sam se sjetio da je netko (amd freak mislim) rekao da ima i na grafi jedna bijela kukica...i ja imao neki bijeli gumb, i uspio sam, izvadio sam je!jedini problem je da nakon svega pokazuje 1.25 gb rama a trebao bi 1.5...al nema veze, jedan ram sam, iskreno, dost lose i brzopleto stavio. to kasnije mogu.

ajde super,inače nije to tako komplicirano "čupat" dijelove-samo pogledaš sa čim je sve spojeno i skidaš
Samo pazi kako držiš grafičku,ne stiskaj je po spojevima

Ti je ideš čistit zar ne? Samo hladnjak ćeš sam teško skinut i možda ti je bolje da ga ne diraš-jer onda mora ić i nova pasta a ako ostaviš staru mogla bi ti se više zagrijavat

callista
27-10-2007, 10:11
ne mora ić nova pasta. neće joj ništa bit ako par puta skineš i vratiš cooler.

cropir
27-10-2007, 13:45
hm, i dalje mi ne radi ram ovaj...sad je izvan kompa, valjda je ram pokvaren.nedaj boze da sa utorom nesto nevalja

CapsLock
28-10-2007, 13:59
koji ram ti ne radi?

Ako ti komp radi bez grafičke onda zasigurno koristi integriranu grafiku koja se nalazi na matičnoj a koja koristi memoriju rama i to je jedan od razloga zašto su ti smanjeni rami.

Gwin
28-10-2007, 14:25
koji ram ti ne radi?

Ako ti komp radi bez grafičke onda zasigurno koristi integriranu grafiku koja se nalazi na matičnoj a koja koristi memoriju rama i to je jedan od razloga zašto su ti smanjeni rami.jesi ti uopće pročitao cijeli thread?? ili si samo uletio na zadnji post??

Leoo
28-10-2007, 14:35
Bartuc dao si mi ideju za još jedan tekst :)
Odakle ti volje vise xD

28-10-2007, 14:41
Pa pišem za jedan časopis.Nije bitno koji da ne reklamiram. :D

Karlo_from_Bjelovar
28-10-2007, 14:45
"amd fr3ak's časopis"? :rotfl:

D@rX
28-10-2007, 14:54
mislim da znam koji je :D

cropir
28-10-2007, 21:32
stavio sam ram u ovaj utor i radi, znaci u ramu je problem.sutra cu taj kao pokvareni stavit u srednji utor (bez seksualnih komentara plx) pa vidit.inace vidio sam da mi je neki cooler pun prašine, izvadio sam ga i nisam bas puno napraivo, samo površinski.moram sa saugerom to jednom, a lose sam za zasarafio natrag.

edit: stavio sada u srednji utor, sve radi.

cropir
30-10-2007, 16:23
nego idem kupit cooler za kuciste jedan sutra.htio bi ga stavit iza i zanima me nes...jel dolazi kabel za napajanje s coolerom? ako da, di se umetne? :)

i jel pametno stavit jos jedan iza ako vec imam jedan tamo?

Bartuc
30-10-2007, 18:04
nego idem kupit cooler za kuciste jedan sutra.htio bi ga stavit iza i zanima me nes...jel dolazi kabel za napajanje s coolerom? ako da, di se umetne? :)

i jel pametno stavit jos jedan iza ako vec imam jedan tamo?

Misliš ventilator... Ventilator ti dolazi sa svojim napojnim kablom kojega pikneš na matičnu gdje ti piše ili System Fan ili Power Fan!

Samo pirapazi kod montiranja na smjer strujanja zraka! Na stražnjoj strani zrak mora ići van iz kućišta, a sa prednje strane, zrak mora strujati u kućište! Na taj način ostvaruješ najbolje performanse!

Također, idealno bi bilo da je količina unešenog i ispuhanog zraka indentična! Ali pošto je to nemoguće, probaj se što više približiti tom pravilu inače također ubijaš performanse zbog efekta vakumiranja do kojega dolazi! Tj. više zraka odlazi van iz kućište nego što ulazi!

cropir
30-10-2007, 18:20
nista mi ne pise na ploci :?
ovaj vent sta imam vec je prikljucen na gro kablova koji idu do napajanja
(ovak izgleda: http://img337.imageshack.us/img337/83/p1010025rh3.jpg)

Bartuc
30-10-2007, 18:26
Hmmm, evo na ovoj slici možeš vidjeti kak ti izgleda kabel od ventilatora i otprilike kako izgleda konektor na njemu! Prati desni ventilator...

http://teleroster.com/l2/speedstream/img_0009.jpg

Tak će bit i kada ti kupiš ventilator! Taj konektor ide na 2 ili 3 pina na matičnoj... isto kak ti je i CPU Cooler spojen! Si ziher da nemaš te pinove negdje skrivene oko memorije ili grafe možda!?!?

callista
30-10-2007, 18:31
btw cropir, koja je to agp grafa u tebe? nešt nemogu prepoznat..

cropir
30-10-2007, 19:05
Hmmm, evo na ovoj slici možeš vidjeti kak ti izgleda kabel od ventilatora i otprilike kako izgleda konektor na njemu! Prati desni ventilator...

http://teleroster.com/l2/speedstream/img_0009.jpg

Tak će bit i kada ti kupiš ventilator! Taj konektor ide na 2 ili 3 pina na matičnoj... isto kak ti je i CPU Cooler spojen! Si ziher da nemaš te pinove negdje skrivene oko memorije ili grafe možda!?!?

našao sam ovo: http://img230.imageshack.us/img230/7083/p1010025jq5.jpg

jel to to? i ovo na slici tvojoj je neki fensi cooler za proc il nes, ja kupujem veliki, za 45 kn vent kao na slici u zadnjem postu.i kak se stavlja vent od ispred? mislim, nema rupe za sarafe i to kao od iza

Bartuc
30-10-2007, 19:18
Imaš rupe za šarafe ali teško je doć do prostora gdje se stavlja ventilator! Nalaze se iza donjih HDD-ova! Vidjet ćeš prostor za ventilatore!

E to što držiš u ruci ide inače na matičnu! Nisam još vidio da itko to ima spojeno drito na napajanje :? Ali ako kažeš da ide, onda valjda ide :D

PS: Ono na slici kaj sam ti dao je kabel od ventilatora! Ne postoji kabel od coolera pošto je to samo masa bakra ili aluminija, ventilator je električna komponenta kojoj treba napajanje!

cropir
30-10-2007, 19:39
ovo sta drzim i ide u maticnu, dole lijepo od grafe je.ovo s napajanjem sam se zbunio. ugl onaj žuto crni kabel umetnem u to sta drzim i onda se vent vrti?

Bartuc
30-10-2007, 19:43
Da, samo pikneš na pinove uz koje piše "xxx FAN" -> xxx nije previše bitan! Probaš, nemreš neku veliku štetu napraviti! Ako ne vrti, znaš da si nekaj uhebao!

PS: Neki pinovi ti imaju malecki delay od par sekundi, tak da pričekaj par sekundi da se vent pokrene ako ne krene odmah!

cropir
30-10-2007, 20:02
btw cropir, koja je to agp grafa u tebe? nešt nemogu prepoznat..


Nvidia 7600 GS. moja najdraza komponenta, neopisivo ju volim :D