PDA

Pogledaj cijelu verziju : BSOD dok sam na netu i upalim winamp,word...



Miles
24-10-2007, 11:37
Imam problemčić s kompom,naime kad god odem na net(koristim dial-up) i upalim bilo koji drugi program,pojavi se BSOD i komp se restarta.
Kad sam napokon skužio kako pročitati što na njemu piše vidio sam ovo:
Stop:0x0000008E(0XC0000092,0XB9798799,0X80550188,0 X00000000)
HSF_DP.SYS-ADDRESS B9798799 base at B9758000

surfajući po netu našao sam taj HSF_DP.SYS,izgleda da je on driver od mog modema(SoftK56 Modem od Conexant-a)
ali nigdje ne nađoh isti problem,a ni moguće rješenje
ne znam da li je problem u softveru ili u samom modemu
ako je prvo valjda postoji neko rješenje
a ako je drugo,garancija vrijedi, i valjda će mi u vemilu zamijeniti modeme
hvala ljudi unaprijed

ostatak konfe: c2d 4300 1.7 @2.4GHz
8800 GTS 320
2 GB Kingmax
Gigabyte 965P-DS3

Leoo
24-10-2007, 11:39
reinstaliraj drivere, ako ne onda zamijeni modem, nema sto drugo..
A preporucujem ti da uzmes ADSL...

Bartuc
24-10-2007, 11:42
Probaj vratiti procesor na stock vrjednosti ukoliko si ga OC-ao! Ako nije u tome problem, probaj skenirti komp od virusa unutar SafeModa!

Nadam se da si instalirao drivere od matične!? BSOD se teško rješava, najčešće je uzrok virusa ali kadkad zna biti i neka druga greška! Uglavnom su korisnici koji pate od BSOD-a primorani formatirati komp... nadam se da nisi jedan od njih!

Miles
24-10-2007, 11:56
reinstaliraj drivere, ako ne onda zamijeni modem, nema sto drugo..
A preporucujem ti da uzmes ADSL...
rado,al ne plaćam ja telefonski račun :wink:



Probaj vratiti procesor na stock vrjednosti ukoliko si ga OC-ao! Ako nije u tome problem, probaj skenirti komp od virusa unutar SafeModa!

Nadam se da si instalirao drivere od matične!? BSOD se teško rješava, najčešće je uzrok virusa ali kadkad zna biti i neka druga greška! Uglavnom su korisnici koji pate od BSOD-a primorani formatirati komp... nadam se da nisi jedan od njih!

Driveri matične uredno instalirani,budem probao ovo sa procom i skeniranjem jer mi se stvarno ne da sve ponovo instalirati,pogotovo jer nemam vremena,šugavi faks na borongaju :twisted:
ali u slučaju da moram format:c,zanima me nešto,primjetio sam da programi koji su na d:-u nakon reinstalacije vindoza,se više ne pojavljuju u start meniju,jel to znači da nisu ni u registry-u?

streetrace777
24-10-2007, 12:02
Probaj zamjenit modem, gdje god da tga odneses u servis prvo ce to napravit pri BSODU-u. Ak nemas neki drugi modem odes ga kupit barem su oni danas jeftini :)

Bartuc
24-10-2007, 12:03
@Miles...

Nisu da! Neki programi će ti raditi pošto će automatski ubaciti ključ u registy ali takvi programi su jako rjetki! Znači ako formatiraš, moraš ponovno snimati i programe i igre... zato se nadam da ćeš to izbjeć pošto znam kako je to kad moraš ne planski formatirati komp!

Miles
24-10-2007, 14:11
evo probao vratiti frekvenciju cpu-a na stock,i dalje se ruši s tim da je u BSOD-u sad drugačija poruka,odnosno nema spomena o HSF_DP.SYS
samo oznaka stop:0x00000012
skenirao u safe modu,sve čisto
ne gine mi reinstalacija prek vikenda
a ak to ne upali šaljem ga vemilu na servis,dobro će im doć izazov
a mene odvratit od igri taman toliko da položim srednji vijek kojeg vučem iz prve godine :oops:

Bartuc
24-10-2007, 14:19
A ništa, sretno pri formatiranju! Da bar postoji neko univerzalno rješenje za BSOD ali njega na žalost nema!

PS: Možeš još pokušati resetirati CMOS tak da ti matična radi kao da je potpuno nova... možda pomogne!?

Miles
24-10-2007, 18:02
tek sad vidio,a kako se resetira CMOS,i koje su posljedice toga
i još jedno pitanjcem,kako se BIOS update-a

Bartuc
24-10-2007, 18:14
CMOS resetiraš tako da pogledaš u manual od matične gdje ti se nalaze pinovi od CMOS-a i vidiš kako moraš jumper piknuti na njih da je resetiraš! Znači samo taj jumper staviš na 2 pina prema uputama i ostaviš tako par sekundi te ga makneš ili ako je već bio na ploči, staviš ga nazad gdje je bio!

Druga solucija koju ti nemrem preporučiti je vađenje baterije iz matične ploče! To je relativo opasno po život komponente ukoliko nisi pažljiv i rađe idi preko jumper metode! Sve ti lijepo piše u knjižici od matične ploče! Ako je nemaš, nađi na netu manual od matične!

BIOS updateaš tako da staviš novi/provjereni BIOS na disketu, disketu u floppy drive i sve se radi preko DOS-a! To mislim da ti ne treba...

str33t6l0w
24-10-2007, 19:41
kod frenda ja bio problem isti.. samo je njega jebo driver od zvucne... ja skinio najnoviji sa neta i instaliro ga i onda je super radio...