PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kučište za case moding!



zoky
20-10-2007, 20:21
Dajte mi na prijedlog neko kučište koje je dobro za modanje. Do 1000 kn

callista
20-10-2007, 21:02
mislim šta će ti moddanje pa za >1000kn dobiješ kućište koje samo izgleda super uber cool, i imaš big tower.. 8)
ali ako baš hoćeš
-Thermaltake VC3000BWS armor(crno) 950kn
-Thermaltake VE7000SWA soprano(bijelo) 900kn

kulamasta
20-10-2007, 22:27
Nikako Thermaltake...
Otidji do Ve-Mila ako si iz Zagreba, imaju izlozena TT kucista i slobodno se uvjeri kako to nekvalitetno i jadno djeluje... A kosta puno novaca

Cali
21-10-2007, 08:51
coolermaster mystique - lijepo i kvalitetno, ne preskupo

21-10-2007, 11:11
pa ako vec radis case modding. onda kupis neko kuciste do jedno 200-250KN. i ostane ti jos 750-800KN. i za to sta ti je ostalo preuredis kuciste. vec ako radis to je po meni case modding da nesto kuciste preuredis u nesto zvjersko. npr. kuciste od 200KN u neko neznam ni ja sta. a ne da kupis kuciste od 1000KN i stavis neonke i dva venta koji svjetle i to nazoves case modding.

Tsumetai Ryujin
21-10-2007, 11:34
Nikako Thermaltake...
Otidji do Ve-Mila ako si iz Zagreba, imaju izlozena TT kucista i slobodno se uvjeri kako to nekvalitetno i jadno djeluje... A kosta puno novaca

argumentiraj po cemu to djeluju jadno i nekvalitetno...

uglavnom preporucil bih ti da, bilo koje kuciste da bilo, bude big tower...

Karlo_from_Bjelovar
21-10-2007, 12:18
pa ako vec radis case modding. onda kupis neko kuciste do jedno 200-250KN. i ostane ti jos 750-800KN. i za to sta ti je ostalo preuredis kuciste. vec ako radis to je po meni case modding da nesto kuciste preuredis u nesto zvjersko. npr. kuciste od 200KN u neko neznam ni ja sta. a ne da kupis kuciste od 1000KN i stavis neonke i dva venta koji svjetle i to nazoves case modding.

signed... ili ako imas malo vise noFca kupis neko skuplje koje je fakat odvratno ali kvalitetno pa ga moddas..

kulamasta
21-10-2007, 12:24
Nikako Thermaltake...
Otidji do Ve-Mila ako si iz Zagreba, imaju izlozena TT kucista i slobodno se uvjeri kako to nekvalitetno i jadno djeluje... A kosta puno novaca

argumentiraj po cemu to djeluju jadno i nekvalitetno...

uglavnom preporucil bih ti da, bilo koje kuciste da bilo, bude big tower...

Velim ti, ako mozes do Ve-Mila, vani su pa pogledaj... Sve skripi, prednje jeftina plastika... JEdnostavno kada ga vidis djeluje kao da ce se raspast... Čufteki djeluju primjerice puno kompaktnije i kvalitetnije...

Za Coolermastera da ne pričam... Recimo Stacker vs. Armor... Ista cijena ali stacker djeluje kao tenk nasram Armora

21-10-2007, 12:33
Ali odgovori su na mjestu...zbilja nevjerujem.
Dečke hoče moddat case a vi njemu predlažete armora koji je več ionako serijski zmodan??'ajme...

Znači ja budem mu preporučio case za 900kn i on ga bude modao za 100kn :) lol

Ma nađi neko super jeftino kučište i modaj ga do bola.Po svojim željama.A takav case če ti više vrijediti od armora koji je več isfuran.

Ako baš želiš imat hebenu kutiju najbolje da kupiš za početak neki obični case i odmah napraviš prozirnu stranicu.Za ostatak novca upikneš vodeno.Kasnije dodaš u vodeno onu tekučinu u boji.Pa možeš i neon stringove stavit pa da vidiš brzi i žestoki :D

Dobro ja ti sad ovo nabadam jer neznam na koji modding ti pucaš.Ali kupiti gotovo lijepo kučište i stavit par neonki nije nikakav moding. :wink:

kulamasta
21-10-2007, 13:58
Ali odgovori su na mjestu...zbilja nevjerujem.
Dečke hoče moddat case a vi njemu predlažete armora koji je več ionako serijski zmodan??'ajme...

Znači ja budem mu preporučio case za 900kn i on ga bude modao za 100kn :) lol

Ma nađi neko super jeftino kučište i modaj ga do bola.Po svojim željama.A takav case če ti više vrijediti od armora koji je več isfuran.

Ako baš želiš imat hebenu kutiju najbolje da kupiš za početak neki obični case i odmah napraviš prozirnu stranicu.Za ostatak novca upikneš vodeno.Kasnije dodaš u vodeno onu tekučinu u boji.Pa možeš i neon stringove stavit pa da vidiš brzi i žestoki :D

Dobro ja ti sad ovo nabadam jer neznam na koji modding ti pucaš.Ali kupiti gotovo lijepo kučište i stavit par neonki nije nikakav moding. :wink:

I kaj dobiš?

Ružno kučište sa vodenim i neonkom?

A kaj je to na armoru modano?

Gwin
21-10-2007, 14:03
I kaj dobiš?

Ružno kučište sa vodenim i neonkom?
hmm.. ne znam kak ti zamišljaš modding, ali ja sam neki dan započeo modding sa šerafcigerom i brusnim papirom

21-10-2007, 14:06
Zakaj bi bilo ružno???Sprej sa bojom ti je 50kn...dremel u ruke..sređivanje kablovinja.Spužva protiv buke i vibracije,držači za case,posebni šrafovi,neon stringovi,fan grillovi....sve ti je to umjtnost.I s malo mašte i znanja imaš uredno i lijepo kučište.
Ja imam neko noname kučište koje je bilo banana a da ga sad vidiš u živo nebi vjerovao.

Armor je več serijski lijep i dobro napravljen i uređen kaj imaš moddat po njemu.Malo je preskup da bi po njemu rezao i isprobavao neke stvar ako si početnik.
On može kupit kučište za 140kn i naučit se radit kak treba.A za soma kuna bome može lijepo sredit case.

kulamasta
21-10-2007, 14:07
I kaj dobiš?

Ružno kučište sa vodenim i neonkom?
hmm.. ne znam kak ti zamišljaš modding, ali ja sam neki dan započeo modding sa šerafcigerom i brusnim papirom

Opcenito me moding ne zanima

A nema ništa loše započet moding sa brusnim papirom i šrafcigerom

21-10-2007, 14:29
Ewo ti mojih prijedoga:

-Ofarbaj si cijelo kučište na boju koju želiš..možeš i miksat...samo pazi...ako ideš na jeftiniju varijantu znači sprej da je on za lim i da je kvalitetniji...najbolje ti je sprejat jedan sloj,,,i nakon 2 sata drugi sloj....ono što ja volim a drugi rijetko tko je dai pofarbam unutrašnji dio računala te time dobijem još više punoće za istu cijenu...
-ajmo dalje...bočna stranica...najbolje ti je dremelom napravit okvir kakav želiš i s njime ga otpilit,ali pažnja ako nisi baš neki expert rađe daj 50kn staklorezaču neka ti to on složi....nadalje kad izrežeš stranicu moraš nabavit plexi s pravim dimenzijama i debljinom-posavjetuj se sa staklorezačem...
-nakon toga ide lakš i ljepši dio...preporučam ti coolere u boji....osobno stavljam coolermasterove jer su cjenovno neka sredina i vrlo su dobre kvalitete...naspram revolteca svijetle puno bolje i jače...a o vrtnji da ne govorim...znači najbolje je na bočnu stavit jedan za upuh...na prednju stranu jedan za upuh i straga 2 za ipsuh,,,iako možeš i samo kolko ih želiš ili koliko si ih u mogučnosti staviti...
-sad slijede neonke...e njih ti nebih preporučio zbog njihovog zagrijavanja...al opet ako ih baš želiš uzmi čim tanje a čim dulje...te ti je nabolje stavit ih u kut gdje se neče direktno vidjeti...več če se vidjet samo njihov odsjaj....to je jako lijepo i profesionalno...
-za ostatak novca uzmi one plastične nastavke kojima češ prekrit sve žice u case-u i napravit ljepše kučište i bolji protok zraka...
...za ne experta je ovo što sam naveo sasvim ok...jer vjerujem da te modifikacije tipa rada plexija na hardu ili premaz posebnim UV bojama po djelovima hardwera baš i ne privlače jer nisu previše sigurni.

Ewo ovo sam našel..možda bude autora zanimalo...Znam da je i Bartuc tak nekaj napisal..budem i njegovo potražil.

callista
21-10-2007, 14:58
Nikako Thermaltake...
Otidji do Ve-Mila ako si iz Zagreba, imaju izlozena TT kucista i slobodno se uvjeri kako to nekvalitetno i jadno djeluje... A kosta puno novaca

dođi ti kod mene pa vidi kako jadno i nekvalitetno djeluje kandalf big tower...

:rotfl: :rotfl:
ali dobro, postoje i neka TT od 300kn, pa možda ona jadno djeluju...

Tsumetai Ryujin
21-10-2007, 15:07
ev jat prodajem jedno noname kuciste ko stvoreno za case modding... ako oces ubacim ti u to i napajanje i od 400W... javi mi se na pm za vise informacija...

http://i232.photobucket.com/albums/ee16/Tsumetai_Ryujin/IMG_0699.jpg
http://i232.photobucket.com/albums/ee16/Tsumetai_Ryujin/IMG_0703.jpg

kulamasta
21-10-2007, 15:08
Nikako Thermaltake...
Otidji do Ve-Mila ako si iz Zagreba, imaju izlozena TT kucista i slobodno se uvjeri kako to nekvalitetno i jadno djeluje... A kosta puno novaca

dođi ti kod mene pa vidi kako jadno i nekvalitetno djeluje kandalf big tower...

:rotfl: :rotfl:
ali dobro, postoje i neka TT od 300kn, pa možda ona jadno djeluju...

Kada sam kupovao kučište dobro sam proučio Kandalfa, koji je ista stvar kao Armor samo bez krilca + vrata

Bartuc
21-10-2007, 22:48
Chieftec kućišta su relativno jeftina, vrlo kvalitetna i vizualno zakinuta!

Što time želim reči :D Znači uzmeš si Chiefteca od 300 kuna koji nudi ogromnu kvalitetu i žudi za vizualnim tretmanom i iz njega napraviš čudovište! Već imaš kvalitetno kučište, samo mu treba stilistička obrada, nemreš poželjeti bolji materijal za modanje :P

zoky
31-10-2007, 19:25
Meni je za oko zapeo thermaltake BachVX!

ezav
31-10-2007, 19:48
Ok sada mi je dosta :rotfl: :D

Ljudi pa zakej su vama kucista od cufteka ruzan??????

Meni je moj 3 puta ljepsi od bilo kojeg TT ili neceg tak ...

Jedostavne ciste linije, sve u geometriskim formama, onak sve na svome mjestu, nema dida i baja nego jedostavno i ljepo kuciste ...

Pogotovo moj model kaj na prednjoj masci ima aluminisku mrezicu ispod koje je filter za prasinu :)


Nemojte pljuvati bez veze, nekima su i takva kucista prekrasna (npr. meni)...

I priznajem ja svom svoje cufteka kupil prvo radi dizajna i izgleda a tek nakon toga radi kvalitete ...

callista
31-10-2007, 19:50
to je već ukus.. meni se povraća kad ih vidim, ali nemogu poreći da su kvalitetna.

Bartuc
31-10-2007, 19:52
Meni osobno nisu najprivlačnija :D Baš i nisam ljubitelj kućišta koja imaju sa prednje strane poklopac koji moraš otvoriti da dojdeš do Power gumbeka i Rom-a :P

Osim toga, nekak mi je pre jednostavnog dizajna... nema baš neki poseban detalj na sebi kojim bi me mogao privući izgledom!

Kad bum kupovao kućište, Čiftek bu mi na prvome mjestu zbog kvalitete... ali ovisno o buđetu, možda bum si mogao priuštiti i kvalitetu i dizajn koji mi se dopada te zaobiđem Čifteka. Mada za cca 500 kuna i nemaš neki izbor pri ruci!

31-10-2007, 19:55
Meni osobno nisu najprivlačnija :D Baš i nisam ljubitelj kućišta koja imaju sa prednje strane poklopac koji moraš otvoriti da dojdeš do Power gumbeka i Rom-a :P

Osim toga, nekak mi je pre jednostavnog dizajna... nema baš neki poseban detalj na sebi kojim bi me mogao privući izgledom!

Kad bum kupovao kućište, Čiftek bu mi na prvome mjestu zbog kvalitete... ali ovisno o buđetu, možda bum si mogao priuštiti i kvalitetu i dizajn koji mi se dopada te zaobiđem Čifteka. Mada za cca 500 kuna i nemaš neki izbor pri ruci!

pa kaj i ja imam tak ali sam sam si složio.Samo kaj je moja "hauba" uvijek otvorena :D

Bartuc
31-10-2007, 20:01
Moj bratić je imao kućište sa tim poklopcem i nemreš vjerovat koliko mi je išlo na živce kad sam morao prvo otvoriti haubu da bi zakurblao mašineriju :D

ezav
31-10-2007, 20:03
Meni to super dojde :)

Lepo zakljucam pa kada me nema doma seka nemre do kompa mojeg ...

A ovak i onak ja gasim komp jednom tjedno mozda pa to ni ne primjetim 8)

Bartuc
31-10-2007, 20:05
@Ezav, koliko ti kućište ima kila bez komponenti? Znači samo kutija...

PS: I opiši svoj dojam kvalitete kućišta te tišinu izvan njega!

Karlo_from_Bjelovar
31-10-2007, 20:24
za 500 kn ima nzxt-a... :pray:

Gwin
01-11-2007, 06:23
za 500 kn ima nzxt-a... :pray:mda.. zato ja svoj nzxt mijenjam za čufteka bilokad..

Karlo_from_Bjelovar
01-11-2007, 08:14
za 500 kn ima nzxt-a... :pray:mda.. zato ja svoj nzxt mijenjam za čufteka bilokad..

check this out: http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?t=17615... :wink:

Ivan_87
01-11-2007, 11:58
Chieftec mediumtower LCX-01SL-SL-B, bez PS, srebrno, USB, Fire wire

ovo je moje čuftekovo kućište :) oduvijek su mi chieftecova kućišta bila čista četvorka,dobro izgledaju onako više ozbiljno malo,iznutra totalna kvalitta izrade puno prostora u svim chieftec kućištima,puno dodataka koje mogu kupit,jedino mi malo smeta kod ovog mog kućišta što kad stavim hdd u kućište ostane 5mm prostora za onaj sata kabel koji uključim u hdd i kad zatvaram bočnu stranicu malo stisne taj sata kabel lol,uglavnom kućišta neliče na neka gamerska ali se svakako mogu mjeriti sa nijma kako po veličini tako i po kvaliteti,u kad ti maska dosadi jednostavno za 20 kn kupiš novu :)

ezav
01-11-2007, 12:49
@Ezav, koliko ti kućište ima kila bez komponenti? Znači samo kutija...

PS: I opiši svoj dojam kvalitete kućišta te tišinu izvan njega!

Kuciste bez komponenti ima 21 kilogram :D (ipak je big tower)

S komonetama dosta, nisam vagal ali je prokleto tesko, sto ne smatram losim ..

Kvaliteta 10/10 za moje i 9/10 za modele s plasticim grilom naprijed (nekak nekvalitetno mi taj plasticna maska zgleda), ali modeli s plasticnim grillom su nekih 80kn jeftiniji,a za 40 kn kupis metalni grill s filterima za prasinu (bilo ih je u linksu bilo za kupiti).

Znaci prvo kuciste na koje se nisam porezal (sto je cinjenica, na stackeru sam ostavil pol jagodice kada sam umetal graficku, na TT sopranu sam strgal nokat i zrezal jagodicu kada sam umetal optiku, a za no name kucista imam kit flastera pokraj sebe :rotfl: ), zbog toga kaj sve ali sve ide bez srafencigera (dobro osim maticne ploce) komp je sastavljen za 5 min, a kablove se lepo poslozi unutar za jos 5 min jer fakat ih se moze lepo posloziti po nosecoj konstrukciji...
Prvi efekt koji ti se provrti kada usrafis maticnu plocu da ti ti je netko uvalil mini atx maticu jerbo od ruba maticnje do kaveza s diskovima ima prek pol duljine maticne ploce,strasno nesto, da ne kazem da u mom kucistu 7900GT s dual slot hadnjakom (btw. nije zasrafljena, drziju nosac od 2 milimetra presanog celika koji drzi sve kartice, i nema vibracija, kada se zakaci ne mice se ni mm) zgleda malo, onak kao da imas staru fx5200 u kompu :)

Sta hocem rec raspored je u kuscistu fenomenalan, sve je na svom mjestu, nista nije blizu jedno drugom, znaci sve ima svoga zraka, meni su diskovi uredno 34-35 stupnjeva a nemam nikakve ventilatore oko njih, nego jednostavno mogu dihati, sve komponente su mi uredno za po 10 stupnjeva hladnije nego kod frendova u kucistima jer imaju zraka. A dokaz kvalitete je to da se nakon godinu i mjesec dana na tom kucistu nista nije rasklimalo, pocelo vibrirati ili imati lufta (s tim da ja svoj komp jako jako rijetko gasim, znaci kuciste je cijelo vrijeme podlozno vibracijama)

Bartuc
01-11-2007, 12:55
E odlično si ga opisao! Ja sam baš stavio post gore u sticky u vezi kućišta ali sad mi je Chieftec još veći u očima! Puno hvala...

Nego, gore u sticky sam naveo nekoliko kućišta tak da čujem mišljenja ljudi pošto se nisam sa svima susreo u radu i ne znam koje je od njih najkvalitetnije!

Pa, ako se nekome da pogledati i napisati koju korisnu rečenicu o njima, neka prati ovaj link: viewtopic.php?p=460789#460789 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?p=460789#460789)

PS: Bitnija je kvaliteta od izgleda :D

ezav
01-11-2007, 13:07
Primjetil :)

Gle ja stojim iza cufa , ponavljam meni prekrasno izgleda, pre kvalitetan je, i funkcionalan do bola, ja svojeg nedam ni da je smak svijeta :D

S zadnju godinu slazem ljudima kompove samo u cuf kucstima i svu su ultra zadovoljni (a meni posel puno lakis :evil: )...

Ali sta jest jest ako imas 500kn za kucisete ne gledas dalje :)

Bartuc
01-11-2007, 13:14
Evo baš si radim neke usporedbe sa podacima o onim kućištima sa interneta pa bum vidio! Za sada sam zaljubljen u onog Čifa kaj si naveo :pray: Jedino nemrem na službenim stranicama nač kilažu njegovu, a ovima iz LINKS-a ne znam dal da vjerujem pošto se često zna desiti da daju krivi opis proizvoda!

ezav
01-11-2007, 13:26
Proseci se do linksa uvijek pise na kutiji ...

Prosli tjedan sam slozil jeden komp s kucistem na koje ti ciljas (samo ne s srebernom maskom nek s crnom) pa cem probati dobiti covjeka da mi procita kaj pise na kutiji :) ali ja vjerujem da ima 16kg.. mozda i vise :)

Bartuc
01-11-2007, 13:30
Ajde probaj, i pitaj ga da ti iznese svoje mišljenje o kanti :D Hvala!

Ivan_87
03-11-2007, 15:18
dal postoji kakvo ogromno kućište da u njega stanu 2 konfiguracije???

Bartuc
03-11-2007, 15:30
dal postoji kakvo ogromno kućište da u njega stanu 2 konfiguracije???

Thermaltake Mozart (http://www.hardware.info/en-US/news/ym2clZqVwpma/Thermaltake_announces_dual_PC_case/)S& Prezentacija (http://www.thermaltake.com/product/Chassis/fulltower/mozart_tx/MozartTX.htm)

Gemini (http://www.jumbo-tech.com/new-site/product_news4.php?id=34)

Ivan_87
03-11-2007, 15:49
dal postoji kakvo ogromno kućište da u njega stanu 2 konfiguracije???

Thermaltake Mozart (http://www.hardware.info/en-US/news/ym2clZqVwpma/Thermaltake_announces_dual_PC_case/)S& Prezentacija (http://www.thermaltake.com/product/Chassis/fulltower/mozart_tx/MozartTX.htm)

Gemini (http://www.jumbo-tech.com/new-site/product_news4.php?id=34)

meni bi bilo idealno neko kućište recimo da chieftecovo i da je malo veće od big tovera tako da jedna konfiguracija stane iznad druge u diskovi i dvd uređaji zajedno,bilo bi idealno malo više od radnog stola dodam 2 lcda i igram u lanu bez beda,ali skupa su ova kućište hehe e kad bi se moglo nešto sredit bilo bi dobro ali neisplati se hvala bartuc

Bartuc
03-11-2007, 15:55
Problem ti je u tome da ti za nekaj takvoga trebaju i dvije matične sa odgovarajučim rupama što nije teško napraviti, ali trebaju ti i 2 napajanja u kućištu! E sad, to je malo teže smjestiti u obično kućište pošto baš i nema mjesta za 2x MBO i 2x PS-a :D

Bolje ti se isplati kupiti 2 kućišta, jednoga ne diraš, a u drugome promjeniš layout tako da preseliš matičnu ploču sa lijeve strane na desnu stranu (ako gledaš sa prednje strane), a sa desne strane da imaš pristup komponentama! Onda si takva dva kućišta možeš mehanički povezati sa bočnim stranicama (desna i lijeva), te sa svake krajnje strane možeš otvoriti svako kućište zasebno i pikati komponente! Ali to treba fino osmisliti, i kupiti neko tanje kućište tak da nije pre široko... A sada da li se isplati, to sam procjeni :D

PS: Također bi ti u tom slućaju sve komponente bile naopačke okrenute :P

Ivan_87
03-11-2007, 17:03
Problem ti je u tome da ti za nekaj takvoga trebaju i dvije matične sa odgovarajučim rupama što nije teško napraviti, ali trebaju ti i 2 napajanja u kućištu! E sad, to je malo teže smjestiti u obično kućište pošto baš i nema mjesta za 2x MBO i 2x PS-a :D

Bolje ti se isplati kupiti 2 kućišta, jednoga ne diraš, a u drugome promjeniš layout tako da preseliš matičnu ploču sa lijeve strane na desnu stranu (ako gledaš sa prednje strane), a sa desne strane da imaš pristup komponentama! Onda si takva dva kućišta možeš mehanički povezati sa bočnim stranicama (desna i lijeva), te sa svake krajnje strane možeš otvoriti svako kućište zasebno i pikati komponente! Ali to treba fino osmisliti, i kupiti neko tanje kućište tak da nije pre široko... A sada da li se isplati, to sam procjeni :D

PS: Također bi ti u tom slućaju sve komponente bile naopačke okrenute :P

ma nem,a veze ubrzo mislim po novi pc,pa pitam tek tako,nije mi prostor mana,ali dobro bi bilo imat jedno takvo kućište,nema veze hvala ti :)

kulamasta
03-11-2007, 17:07
U moga Stackera idu dva napajanja, a mislim da bi stale i dvije mATX ploce.

Na forumu od CM vidio sam Stacker Setup sa PC konfiguracijom i X-Boxom unutar kucista

Karlo_from_Bjelovar
03-11-2007, 17:27
za ovaj gemini: na isto ti dode ak stavis jedno kuciste pored drugog... :roll:

zoky
15-11-2007, 20:26
Ja sam baš nekako zaglibio za taj thermaltake.

:killyou:
Što vi općenito mislite o tom BachVX-u :-x

Lord Jambrek
16-11-2007, 10:55
http://www.maksimalno.com/artman/uploads/1/computer-beer-dispenser.jpg

Ovo ja zovem case moddingom :pray:

Gwin
16-11-2007, 11:02
dobar mod :D
samo .. kolko je hladna ta piva ?

16-11-2007, 11:03
dobar mod :D
samo .. kolko je hladna ta piva ?

N20 ftw :D

zoky
16-11-2007, 17:38
Dobar mod.
Samo šteta što s druge strane nema gemišt

Ivan_87
18-11-2007, 11:14
http://www.chieftec.com/okcx05.htmlSpogledajte malo ovog novog čufteka odlično kućište ,dali kod nas ima di za kupit ?

18-11-2007, 11:18
http://www.chieftec.com/okcx05.html pogledajte malo ovog novog čufteka odlično kućište ,dali kod nas ima di za kupit ?

google is your friend :wink:

Karlo_from_Bjelovar
18-11-2007, 13:44
http://www.chieftec.com/okcx05.html pogledajte malo ovog novog čufteka odlično kućište ,dali kod nas ima di za kupit ?

google is your friend :wink:

koj je to uopce model? 0o

nigdje ne pise tt... :killyou:

Bartuc
18-11-2007, 13:45
To ti je ovo -> http://www.chieftec.com/CX-05SL-SL.html

Karlo_from_Bjelovar
18-11-2007, 14:00
To ti je ovo -> http://www.chieftec.com/CX-05SL-SL.html

trazio sam na nabava.net i nigdje ga nisam naso... :( :wink:

edit: naso ga u vemilu...
http://www.ve-mil.hr/Cjenik.aspx#search ... ftec%2005b (http://www.ve-mil.hr/Cjenik.aspx#searchString=chieftec%2005b)

i da, link radi, ali nazalost, nema slike...

Bartuc
18-11-2007, 14:05
To ti nije to kućište, to kaj si našao ti je zapravo ovo -> http://www.chieftec.com/ch-05sl-sl.html

EDIT:

Ja si kupujem ovu zvjerku drito prije Božića za pod bor :D

http://www.chieftec.com/cx-01sl-sl-b.htmlS-> 16 kila prešanog žebeljeza sa ogromnim dimenzijama za Midi kućište! Nije krasotica, ali nema mu konkurencije po kvaliteti :pray:

Karlo_from_Bjelovar
18-11-2007, 14:07
To ti nije to kućište, to kaj si našao ti je zapravo ovo -> http://www.chieftec.com/ch-05sl-sl.html

to kuciste sto je borlic naveo je u dvije boje, srebrna ( http://www.chieftec.com/CX-05SL-SL.htmlS) i crna ( http://www.chieftec.com/CX-05B-B.htmlS)

i ovo sto si ti nasao je "CH" a nama "treba" "CX"... :wink:

D@rX
18-11-2007, 14:08
sad sam se i ja zapalio za chieftec

18-11-2007, 14:09
sad sam se i ja zapalio za chieftec

a lol nemoj da ti armora pokažem :D

Bartuc
18-11-2007, 14:10
@Karlo

Nisam ja to našao, ti si dao link na vemil u kojemu je CH verzija :D

Dobro mi zgleda taj CX, ima isto odlične dimenzije! Šteta kaj ne piše više o njemu!

Ivan_87
18-11-2007, 14:10
ALI BAŠ JE ODLIČAN OVAJ ČUFTEK NAPOKON NEKI DOBRO DIZAJNIRAN I PROSTRAN KAO SVAKI ČUFTEK

Bartuc
18-11-2007, 14:12
Ne deri se :D I nađi neke bolje specifikacije za taj model! Zanima me težina, materijal i više o rasporedu i broju mjesta za ventove!

Karlo_from_Bjelovar
18-11-2007, 14:13
@Karlo

Nisam ja to našao, ti si dao link na vemil u kojemu je CH verzija :D

Dobro mi zgleda taj CX, ima isto odlične dimenzije! Šteta kaj ne piše više o njemu!

a vidi zbilja, tt... :(

18-11-2007, 14:14
ALI BAŠ JE ODLIČAN OVAJ ČUFTEK NAPOKON NEKI DOBRO DIZAJNIRAN I PROSTRAN KAO SVAKI ČUFTEK

Kaj je to tak lijepog na njemu???Nekak su svi oni ozbiljni.To bi jedino imao kao šef u nekom uredu.al po doma...neznam...sumnjam...

Ja sam više fast/furious style man.Ne božična drvca ali da to bude kak treba.Lagane i žive boje.Mladi smo!

Ivan_87
18-11-2007, 14:18
a vjerojatno 16 kg kao ovo moje Chieftec mediumtower LCX-01SL-SL-B, zato jer su iste konstrukcije,samo što ovaj ima drugačiju maski i prozor oko 14 - 16kg

Bartuc
18-11-2007, 14:20
@Borlic, imaš LCX??? Daj nabaci nekakvu kraču recenzijicu pošto ga kupujem za mjesec dana! Iznesi mane i prednosti! Hvala!

@AMD, to ti je ono, 100 ljudi 100 različitih mišljenja! Meni se osobno sviđa LCX serija od Čifteka! Ali kao što sam već rekao, kućište mi je pod stolom i gledam ga samo kada ubacujem CD ili kada ga palim tako da mi je daleko bitnija kvaliteta nego izgled!

Ivan_87
18-11-2007, 14:34
Chieftec mediumtower LCX-01SL-SL-B
samo kratko sojim riječima

počet ću od veličine-stvarno veliko kućište veće od većine midi tower kućišta,unutra se bez problema da ugurat veliki zalman 9700,dvije 8800 kartice u sli modu,6 hard diskova-diskovi se najprije zavidaju na dvije plastične pločice neznam kako se to zove hehe pa ih samo se gurne unutra,ima prostora za 4 dvd rw uređaja,jedan 120mm fan i čak 5 92 mm ventilatora,na bočnoj stranici koja nije predviđena za skidanje nalazi se mijesto za 3 ventilatora koja hlade diskove,te zrak izlazi van na drugoj bočnoj stranici koju obično skidamo kad želimo nešto novo stavit,vratašca koja prekrivaju dvd i flopy su dobro napravljena imaju bravicu te se mogu zaključat,također paljenje i restrat su prekriveni vratašcima,bočna stranica se također može zaključat ,prednja maska bez problema se može skinut,te stavit po želji drugu boju maskice,grafička kartica i sve pci kartice se bez problema monitarju bez ikakvog alata,prostor di se nalazi napajanje je ogroman te uvijek ostane mijesta iznad i ispod napajanje,kućište je stabilno,ne osjete se nekikve vibracije osim diskova,na dno se nalaze nožice koje možemo izvuć van tako da kućište čim stabilnije stoji,jedina manja mana ovog kućišta je kod diskova,znači kad ukupčamo sata kabel od napajanja i sata od ploče i kad zatvaramo bočno stranicu,stranica stisne kabel ali da se zatvorit stranicu bez beda,uglavnom vrlo dobro kućište i zadovoljan sam njime :D nadam se da je kako tako dobro napisan text :yuck:

Bartuc
18-11-2007, 14:56
Ma super je napisan :D Znači imam i tvoju preporuku!

Piknul bum si njega par dana prije Božića, a već sljedeći tjedan bum išao u nabavku Xilence ventilatora pošto nude za najmanju cijenu najveći protok i tišinu pa su zato dosta traženi i nadam se da bu ih bilo za kupiti :P

Za početak bum si uzeo jedan 12x12 i dva ili tri 9x9 venta! Mora da bu ledeno u njemu :D


PS: Jesi uspio lijepo posložiti kablove od napajanja u kućištu? Može kakva slika unutrašnjosti (nebitno jel lijepo složeno ili nije)!?

Karlo_from_Bjelovar
18-11-2007, 14:59
ALI BAŠ JE ODLIČAN OVAJ ČUFTEK NAPOKON NEKI DOBRO DIZAJNIRAN I PROSTRAN KAO SVAKI ČUFTEK

Kaj je to tak lijepog na njemu???Nekak su svi oni ozbiljni.To bi jedino imao kao šef u nekom uredu.al po doma...neznam...sumnjam...

Ja sam više fast/furious style man.Ne božična drvca ali da to bude kak treba.Lagane i žive boje.Mladi smo!

fast and furious? hehe... :D

istina, skuplje je od kucista koje ti kupujes ali izgleda prebolesno... :wink:

http://www.magazinrs.hr//artikl.asp?code=040004

Ivan_87
18-11-2007, 15:00
slika bi bila možda večeras,aparat mi je kod sestre :? ,pri dnu i pri vrhu konstrukcije di stoje hard diskovi imaš nekoliko rupa namjenjenih kablovima tako da sata kablove za disk moš bez beda provuć do diska,a kablove od napajanja koji nisu priključeni sam stavio iznad napajanja odnosno na gornju stranu napajanja iako ih mogu stavit i ispod dvd roma,ali sve u svemu uredno do booola :) imaš preporuku,neznam kakva su druga kućišta ali s ovim sam zadovoljan

Ivan_87
18-11-2007, 15:04
ALI BAŠ JE ODLIČAN OVAJ ČUFTEK NAPOKON NEKI DOBRO DIZAJNIRAN I PROSTRAN KAO SVAKI ČUFTEK

Kaj je to tak lijepog na njemu???Nekak su svi oni ozbiljni.To bi jedino imao kao šef u nekom uredu.al po doma...neznam...sumnjam...

Ja sam više fast/furious style man.Ne božična drvca ali da to bude kak treba.Lagane i žive boje.Mladi smo!

hehe mladi smo,kad bumo imali 60godina ćemo si kupit ovakvog crnog ozbiljnog čufteka i ko zna koju seriju nvidi ge force 85800 :D :) :D

šalim se ...
ops 2x postam sorry
ma dobra su kućišta,promjeniš si prednju masku,ima totalno živih maskica po 30kn ko voli nek izvoli

Bartuc
18-11-2007, 15:06
Hvala na info! Još samo pukni većeras sliku ako nije bad...

Ivan_87
18-11-2007, 15:09
oke:)

baš mi frend pričo prije par dana da je vidio negdje po netu neko totalno bolesno kućište,nije izgled bolestan,nego kaže da u ona tri prazna mjesta za dvd rw uređaj neki tip stavio ili je to tako tvornički bakreni odvodnik topline i da je cjevim povezan za grafičku,ali nevjerujem baš,kako bi moglo takvo pasivno hlađenje bit povezano cjevima baš na gpu grafičke ?? pitat ću ga da potraži tu sliku

zoky
18-11-2007, 16:44
što kažete na ovo

http://www.overclockers.com/articles928/AMD%20rig.jpg[/url]

18-11-2007, 16:46
što kažete na ovo

http://www.overclockers.com/articles928/AMD%20rig.jpg[/url]

prešareno za mene

zoky
18-11-2007, 16:52
Ovo mi je......taman

http://www.overclockers.com/articles928/AMD%20rig.jpg[/url]

zoky
18-11-2007, 16:55
ali nije ni ovo loše

http://www.terralab.ru/pubimages/44684.jpg

Karlo_from_Bjelovar
18-11-2007, 17:03
ja samo zadnji link mogu otvorit... pise mi page cannot be found...

e da, koristi "Edit" tipku... to ti je tipka iz alisine zemlje cudesa koja ti omogucava da promjesnis sadrzaj svoga posta... :wink: a ne radit triple double quatro trippel OMG FTW six post... :boohoo: :kill:

zoky
18-11-2007, 17:18
ne kužim
gdje da koristim

D@rX
18-11-2007, 17:28
kupis ovo i miran si

http://www.alienware.com/sub_pages/alienware_case.aspxS kuciste ko stvoreno za moding :D:D:D

Bartuc
18-11-2007, 17:36
Onda bi rađe ovo uzeo, ko stvoreno za modanje: Moding Case Extreme (http://www.hk-packaging.com/images2/CARTON/CARTON%20BOX-ok.jpg)

D@rX
18-11-2007, 17:40
:pray: koji lik e :pray: to ti ja mogu prodat. 10kn komad :D

Ivan_87
18-11-2007, 18:23
uzmeš si ovo pa si namiru :) http://www.schneidos.de/images/f8d68d93 ... 79054f.jpg (http://www.schneidos.de/images/f8d68d93-851a-44b7-99df-0b95f779054f.jpg)Ssa bukom neznam što je :)

Bartuc
18-11-2007, 18:33
O hebemti koja zvjer :shock: Zgleda bučno ali je fakata uber fency :D

NITROS
18-11-2007, 18:36
O hebemti koja zvjer :shock: Zgleda bučno ali je fakata uber fency :D

Cuj nije bas bucno kad je to 14cm ili 16cm vent :)

Bartuc
18-11-2007, 19:24
Dajte pogledajte raspored ventilatora u ovom kućištu :pray:

Klik (http://www.links.hr/index.php?option=artikl&tab=opis&id_kategorija=052607&id_artikl=052.607.063)


Cooling System Front :120 mm Blue LED fan x 1, 1200 rpm, 21 dBA,
Rear : 120 mm standard fan, 1200 rpm, 21 dBA,
Top : 120 or 140 mm fan x 2 (optional),
Bottom : 120 mm fan x 1 (optional),
Left: 120mm fan x 2 (one is optional)-up to 140mm fans,
Right: one 8

Ja sam tu nabrojao 7S120x120Sventilatora :pray:

Ivan_87
18-11-2007, 20:15
uzmeš si ovo pa si namiru :) http://www.schneidos.de/images/f8d68d93 ... 79054f.jpg (http://www.schneidos.de/images/f8d68d93-851a-44b7-99df-0b95f779054f.jpg)Ssa bukom neznam što je :)


ovakvo kućište sam vidio u links pred nekih 8 mj booo . . .

callista
19-11-2007, 16:20
uzmeš si ovo pa si namiru :) http://www.schneidos.de/images/f8d68d93 ... 79054f.jpg (http://www.schneidos.de/images/f8d68d93-851a-44b7-99df-0b95f779054f.jpg)Ssa bukom neznam što je :)

250mm vent? :?

Bartuc
22-11-2007, 23:07
Gledajte kaj se napravi od Čifteka koji košta 325 kuna:

Prije:

Slika original kućišta (http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=21540)S-> ružno ko pas :D

Poslije:

Youtube filmek sa modanim Čiftekom (C_z9a4QlOM8)S:pray:

Ovo se isplati pogledati, mod je odličan! U ovom slućaju imaš uber kvaltitetno i full fency kućište!

Ivan_87
23-11-2007, 13:44
odličan je taj čuftek sad :)

gledo sam negdje na netu kako je tip napravio od onog mode com kućišta od 20eur napravio zvijer i pol

treba znat,imat volje,bit maštovit i malo novca i eto

Lord Jambrek
23-11-2007, 13:58
http://www.magazinrs.hr//artikl.asp?code=040004

Meni osobno najružnije kućište ikada, izgleda ko power ranger.

NiX4
23-11-2007, 14:25
[quote="Karlo_from_Bjelovar":81sq2p9a]
http://www.magazinrs.hr//artikl.asp?code=040004

Meni osobno najružnije kućište ikada, izgleda ko power ranger.[/quote:81sq2p9a]

kućište je super samo kriva boja :(

zoky
23-11-2007, 17:20
A ANTEC kučišta?
Čum sam da su dost dobra kučišta,ali i da isto imaju male nedostatke! :killyou: