PDA

Pogledaj cijelu verziju : instalacija windowsa



Perix
20-10-2007, 13:52
ljudi imam problem kod instalacije windowsa. kad pokrenem setup windowsa pojavi mi se ova greška

Setup did not find any hard disk drives installed on your computer.
Make sure any hard disk drives are powered on and properly connected to your computer, and that any disk related hardware configuration is correct.
This may involve running a manufacturer supplied dianostic or setup programs
Setup cannot continue. To quit press F3"


dali je to problem sa hdd-om ili nešto drugo i kako to riješiti??

kulamasta
20-10-2007, 13:59
Ako uistinu imas Hard :D i on je ispravan, vjerojatno je SATA (jel je?)
i morat ces vjerojatno instalirat drivere za njega.

Nego, koji hard imas?

LD
20-10-2007, 14:02
Pa pogledaj si, kako si spojio hard, mada sumnjam da je to... Si hard stavio na master ili slave, hmm mada i to nebi trebalo imat veze. Moze biti greska na hardu (hardverska) ili ono sta ja mislim ako si newbie u slaganju kompa da nisi dovoljno dobro usteko kabel, ali to ti se samo sa IDE kabelom moze dogodit, sa sata sumnjam. Jaoo, ovo mora da je neko filozofsko pitanje ;D

EDIT:ma sta ja pricam driveri sigurno

EDIT2: zakasnio sam :D

20-10-2007, 14:07
Ako je sata...sve je jasno.

kikl0p
20-10-2007, 14:30
jel se ti driveri dobe s maticnom ili kak ?

Bartuc
21-10-2007, 22:54
jel se ti driveri dobe s maticnom ili kak ?

Ne (ustvari, možda i dobiješ sa određenim matičnim pločama, nisam provjeravao), njih skineš i staviš na disketu te prilikom instalacije sustava pritisneš F6 tak da se instaliraju ti Driveri sa diskete! Tokom instalacije Windowsa se ne smije vaditi cd iz kompa tak da se zbog toga nemre ubaciti cd od matične već se mora preko floppy-a to srediti!

Karlo_from_Bjelovar
22-10-2007, 09:33
zato je floppy jos uvijek kewl... :D

Bartuc
22-10-2007, 09:41
zato je floppy jos uvijek kewl... :D

Vidiš ja imam i S-ATA hdd i S-ATA optiku pa mi ne trebaju ti driveri :P Sva sreća, inače bi morao kupiti Floppy nakon 6 godina :D