PDA

Pogledaj cijelu verziju : Andy McKee



RayDX
18-10-2007, 09:45
Ozbiljno, ne znam koja je osoba više od ovog čovjeka meni davala inspiracije za gitarom... Stvarno je legenda lik... Evo jedan od meni najdražih njegovih uradaka:

http://youtube.com/watch?v=dt1fB62cGbo

Jeste čuli za njega?

Duh
18-10-2007, 09:55
sad prvi put čujem za njega

THUNDER_DINIX
18-10-2007, 09:58
nisam cuo za njega, al vidim da je lik stvarno car. predobro svira. pocetak mi je najbolji.

BTW, cija je to pjesma? to sam vec cuo, jako mi je poznata

Prince of Persia freak
18-10-2007, 10:02
Upravo tako, lik je car, čuo tek sad za njega. Žalim jedino kaj neznam svirati gitaru :cry:

RayDX
18-10-2007, 10:02
nisam cuo za njega, al vidim da je lik stvarno car. predobro svira. pocetak mi je najbolji.

BTW, cija je to pjesma? to sam vec cuo, jako mi je poznata

I meni isto, nikako da dokučim koja :D

@popfreak - Pa nije tolika mudrost.... Samo se trebaš truditi, naravno, ovo što on izvodi je jako komplicirano i moraš u sebi biti jako koncentriran i discipliniran... Al' uz dosta volje, sve se da izvesti

THUNDER_DINIX
18-10-2007, 10:04
e al ak je nisam cuo vec 100x, ne znam... jako je poznata
da, i meni sad zao sto ne znam svirati gitaru, sta bi dao da ovo znam odsvirat

Prince of Persia freak
18-10-2007, 10:07
Pa problem je to kaj sam ja malo clumsy, ali znam da ću jednog dana naučiti svirati gjatu jer me oduvjek fascinirala.

Da_killah
18-10-2007, 10:07
lol, pa piše ti u imenu filmića

RayDX
18-10-2007, 10:08
lol, pa piše ti u imenu filmića

lol hahahha ubij me i baci me u jarak... hahaha nisam skužio hahaha

THUNDER_DINIX
18-10-2007, 10:10
Pa problem je to kaj sam ja malo clumsy, ali znam da ću jednog dana naučiti svirati gjatu jer me oduvjek fascinirala.

mene isto.
BTW, vidim da pise A.M - Africa, nisam corav. al sta je to njegova pjesma? ne vjerujem bas

RayDX
18-10-2007, 10:12
[quote="Prince of Persia freak":1b1d1t15]Pa problem je to kaj sam ja malo clumsy, ali znam da ću jednog dana naučiti svirati gjatu jer me oduvjek fascinirala.

mene isto.
BTW, vidim da pise A.M - Africa, nisam corav. al sta je to njegova pjesma? ne vjerujem bas[/quote:1b1d1t15]

Africa je pjesma, prvobitno izvedena od Toto benda u 70ima... Mislim... Mlađi sam pa ne mogu garantirati točnost informacija :D

THUNDER_DINIX
18-10-2007, 10:15
aha, aj ak neko zna tocno ime benda i pjesme (nemojte nagadjat), neka napise.

RayDX
18-10-2007, 10:16
Evo potvrdio sam:

Toto - Africa :D 8)

Simon the Dreamer
18-10-2007, 10:25
A fora jest, al pogledajte npr Mattracha, on svira puno teže stvari... Ovo bi i ja mogao odsvirati, manje više...

RayDX
18-10-2007, 10:29
A fora jest, al pogledajte npr Mattracha, on svira puno teže stvari... Ovo bi i ja mogao odsvirati, manje više...

http://youtube.com/watch?v=Ddn4MGaS3N4

Npr. poput ovog? :D

Prince of Persia freak
18-10-2007, 10:31
Ovo nekako podsjeća na glazbu iz Simsa :shock:

RayDX
18-10-2007, 10:32
Ovo nekako podsjeća na glazbu iz Simsa :shock:

Ne volim sims, ne mogu procijeniti da li je ili nije, ali vidite li stil kojim svira... To je praktički neizvedivo za većinu smrtnika :pray:

Simon the Dreamer
18-10-2007, 10:35
A fora jest, al pogledajte npr Mattracha, on svira puno teže stvari... Ovo bi i ja mogao odsvirati, manje više...

http://youtube.com/watch?v=Ddn4MGaS3N4

Npr. poput ovog? :D
Ma previše lupka po gitari, nije fora za gledat, al da je teško tolko tappati, teško je...

Evo vidi kaj je SK11LZ0RX!1!1!11!!!

http://youtube.com/watch?v=eCMSydlCNhA

THUNDER_DINIX
18-10-2007, 10:35
isse, prepoznata pjesma, sad sam se sjetio kad sam cuo refren. culi ste ju svi 100%. morao sam nabavit original verziju pjesme. limewire FTW!!!

Prince of Persia freak
18-10-2007, 10:37
[quote="Simon the Dreamer":1irthyf8]A fora jest, al pogledajte npr Mattracha, on svira puno teže stvari... Ovo bi i ja mogao odsvirati, manje više...

http://youtube.com/watch?v=Ddn4MGaS3N4

Npr. poput ovog? :D
Ma previše lupka po gitari, nije fora za gledat, al da je teško tolko tappati, teško je...

Evo vidi kaj je SK11LZ0RX!1!1!11!!!

http://youtube.com/watch?v=eCMSydlCNhA[/quote:1irthyf8]

Moraš sve pretvoriti u rock?

RayDX
18-10-2007, 10:39
Meni je rock sranje, najveće sranje ikad povezano sa nekim tako plemenitim instrumentom poput gitare. Dobro, ima kvalitetnih pjesama, ali ovo :cry: :shock: :o

Prince of Persia freak
18-10-2007, 10:40
Meni je rock sranje, najveće sranje ikad povezano sa nekim tako plemenitim instrumentom poput gitare. Dobro, ima kvalitetnih pjesama, ali ovo :cry: :shock: :o

Pregrizi jezik!!!

Simon piše dugačak post :D

Simon the Dreamer
18-10-2007, 10:43
?
A Toto - Africa je šta, rep-reggae? Isto rock...
A mattrachov amadeus rock sam stavio samo kao primjer njegove genijalnosti gitarističke, inače ima i par filmića na akustičnoj, čak jedan di skida Edite Piaf...
I ak baš oćete, ovaj Amadeus Rock je fenomenalno skidanje Amadeusa na električnoj gitari. A ti ne seri o gitari kao o plemenitom instrumentu, danas postoje svega 4 pravca koja ozbiljni gitarist može uzet: latino, klasična, jazz i rock. I pogodi koji je najpopularniji...

Prince of Persia freak
18-10-2007, 10:45
Očekivao sam puno dulji post s puno vulgarizama i branjenja rocka :shock:

RayDX
18-10-2007, 10:46
?
A Toto - Africa je šta, rep-reggae? Isto rock...
A mattrachov amadeus rock sam stavio samo kao primjer njegove genijalnosti gitarističke, inače ima i par filmića na akustičnoj, čak jedan di skida Edite Piaf...

Ma rock meni uglavnom simbolizira ona divljačka sranja glasna... Ja cijenim Dire Straits, oni su mi negdje na finoj granici, Andy McKee i tako dalje... Kao što sam rekao, ima kvalitetnih pjesama... Većina sranja ispadne preseravanjem na električnoj gitari, obična akustična je najbolja, iako zdrav razum može odlično iskoristiti blagodati električne

Simon the Dreamer
18-10-2007, 10:46
Očekivo sam i ja da ću do 16e imat tri cure u krevetu odjednom, pa eto jebiga...

A Ray, ajd nabroji neka od tih sranja, jer ak ciljaš na ove današnje alternativne, indie, post rock i skate punk/nu metal bendove koji miješaju sve i ništa na principu 4 akorda + recitacija, slažem se.

THUNDER_DINIX
18-10-2007, 10:48
meni isto akusticna puno bolje zvuci, mo's puno bolje svirat na njoj, ljepsi zvuk i to sve

RayDX
18-10-2007, 10:49
meni isto akusticna puno bolje zvuci, mo's puno bolje svirat na njoj, ljepsi zvuk i to sve

Baš to, puno je emotivnija, a kada već simon spominje ženske, lakše ćeš te tri dobiti sa akustičnom gitarom nego sa električnom povezanom na divlji rock 8).

Prince of Persia freak
18-10-2007, 10:52
Au contraire smatram da se na električnoj može puno bolja mjuza postići, a raydx što se tiče da je rock preseravanje na električnoj ista stvar je i s Andyem koji se preserava na akustičnoj.


ROCK!!! Nije divlji!!! Uostalom ja se koncentriram na glazbu, a ne na nastupe i preseravanja na pozornici.

Simon the Dreamer
18-10-2007, 10:52
meni isto akusticna puno bolje zvuci, mo's puno bolje svirat na njoj, ljepsi zvuk i to sve

Baš to, puno je emotivnija, a kada već simon spominje ženske, lakše ćeš te tri dobiti sa akustičnom gitarom nego sa električnom 8)

Heh, nemoj ni o emotivnosti... samo bezveze nabacujete klišeje. Ovo sa ženskama je totalni bulšit, di si ti čuo da je jedan John Williams ili Paco de Lucia bario više od jednog Slasha, Vaia, Gilberta i sličnih...

Dire Straitsi su ti inače na električnim gitarama svirali, a po mom mišljenju su puno emotivniji od svih Emmanuelovih pjesama i skladbi skupa. I Dylanovih također...

RayDX
18-10-2007, 10:54
[quote="THUNDER_DINIX":7pt9s5pi]meni isto akusticna puno bolje zvuci, mo's puno bolje svirat na njoj, ljepsi zvuk i to sve

Baš to, puno je emotivnija, a kada već simon spominje ženske, lakše ćeš te tri dobiti sa akustičnom gitarom nego sa električnom 8)

Heh, nemoj ni o emotivnosti... samo bezveze nabacujete klišeje. Ovo sa ženskama je totalni bulšit, di si ti čuo da je jedan John Williams ili Paco de Lucia bario više od jednog Slasha, Vaia, Gilberta i sličnih...

Dire Straitsi su ti inače na električnim gitarama svirali, a po mom mišljenju su puno emotivniji od svih Emmanuelovih pjesama i skladbi skupa. I Dylanovih također...[/quote:7pt9s5pi]

Kažem da ima ljudi koji to mogu emotivno napraviti na električnoj.. Poput dire straitsa... Glazba je strast, mnogi je zlorabe i stvore smeće... Ali jednostavno, o ukusima se ne raspravlja... A i nije poanta kod glazbe da privučeš ženske, zajebavam se :D

Evo jedan komentar ispod videa:
"I'm So Glad There Arent Any Comments Saying He Sucks, And People Saying I Could Easily Do That.. "

Prince of Persia freak
18-10-2007, 10:54
@Simon Koju god oni zbarili nije zbog glazbe nego zbog slave

Simon the Dreamer
18-10-2007, 10:57
Kažem da ima ljudi koji to mogu emotivno napraviti na električnoj.. Poput dire straitsa... Glazba je strast, mnogi je zlorabe i stvore smeće... Ali jednostavno, o ukusima se ne raspravlja... A i nije poanta kod glazbe da privučeš ženske, zajebavam se :D

Evo jedan komentar ispod videa:
"I'm So Glad There Arent Any Comments Saying He Sucks, And People Saying I Could Easily Do That.. "

Naravno da ima umjetnika svih grana, i baš zato je bilo krivo s tvoje strane okarakterizirati rock kao smeće onako jednostrano...

A ovo oko treba, to je samo zajebancija mog odgovora na popov post... 8)

RayDX
18-10-2007, 10:59
Kažem da ima ljudi koji to mogu emotivno napraviti na električnoj.. Poput dire straitsa... Glazba je strast, mnogi je zlorabe i stvore smeće... Ali jednostavno, o ukusima se ne raspravlja... A i nije poanta kod glazbe da privučeš ženske, zajebavam se :D

Evo jedan komentar ispod videa:
"I'm So Glad There Arent Any Comments Saying He Sucks, And People Saying I Could Easily Do That.. "

Naravno da ima umjetnika svih grana, i baš zato je bilo krivo s tvoje strane okarakterizirati rock kao smeće onako jednostrano...

A ovo oko treba, to je samo zajebancija mog odgovora na popov post... 8)

Ma nije da sad ne volim rock ali neki stvarno znaju pretjerivati sa njim. Postoji mnogo odličnih grupa ali ima i dosta onih koji sranja rade. :D

Simon the Dreamer
18-10-2007, 11:00
To je istina, pogotovo u zadnje vrijeme... Al uvijek tu imaš iznimaka poput Musea i Killersa (bar IMHO), pa se to nekako sve izjednači.

THUNDER_DINIX
18-10-2007, 11:05
ma najjace mi je kad sam odere po elektricnoj gitari. nit je lijepo za cut, ni nist, obicno sr**e. jos kad se onaj kreten od pjevaca pocne kreveljit, majke ti. na tak sta mo's sam ic pijan

Simon the Dreamer
18-10-2007, 11:14
Lol, kaže lik koji sluša Linkn Park...

Al reci neki konkretno bend/pjesmu...

RayDX
18-10-2007, 11:14
ma najjace mi je kad sam odere po elektricnoj gitari. nit je lijepo za cut, ni nist, obicno sr**e. jos kad se onaj kreten od pjevaca pocne kreveljit, majke ti. na tak sta mo's sam ic pijan

:rotfl: :rotfl: Pa istina, takvi mi najviše na živce idu... To je nepodnošljivo, uši ti krvare od toga... To nije glazba...

RayDX
18-10-2007, 11:15
Lol, kaže lik koji sluša Linkn Park...

Al reci neki konkretno bend/pjesmu...

pa linkin park za nekog ko razumije engleski ima puno smisla, meni se također sviđaju...

Simon the Dreamer
18-10-2007, 11:18
A oni kao ne oderu samo po gitari pa se onda deru i recitiraju gluposti?
To je upravo ono što rade...

Gitarističke sposobnosti njihovog gitariste jednake su mojim sposobnostima letenja.

A ja razumijem engleski savršeno, C.A.E. savršeno...

Burek_fr0m_SPACE
18-10-2007, 11:27
pa linkin park za nekog ko razumije engleski ima puno smisla, meni se također sviđaju...
Objasni smisao bilo koje njihove pjesme. Pa onda objasni smisao bilo koje druge.

Inače, ovog lika sam već prije viđao na YouTubeu... vgg.

RayDX
18-10-2007, 11:33
pa linkin park za nekog ko razumije engleski ima puno smisla, meni se također sviđaju...
Objasni smisao bilo koje njihove pjesme. Pa onda objasni smisao bilo koje druge.

Inače, ovog lika sam već prije viđao na YouTubeu... vgg.

U artističkom smislu su super, nije sada da bi se koristilo u društvu... Imaju jako fine stvari, a gitara u njihovim pjesmama nema baš neke kvalitete ali jebiga. A i znate onu, iznimke potvrđuju pravilo!

@ simon, i ti isto CAE? :D Koliko si star?

RayDX
18-10-2007, 11:45
Imam 16 godina.
A LP nemaju fine stvari, imho, imaju hrpu komercijalnih režemžilejersammalapičkaasvijetjeokrutan sranja na koja današnji emo klinci i hrpa drugih padaju...

True, true :D Zato mi se sviđa :D Inače, ja imam 15... A odakle si? :D Nemoj samo reći Vinkovci rofl

cmeljo22
18-10-2007, 12:01
ja sam blizu vk... imam tamo rodbine tako da sam svako malo u vinkovcima... linkin park je preezakon i ja ga slusam... ovaj novi album je veeeelik pomak i nema vise toliko nu-metal dernjave... poslusajte what i've done... mislim da se smisao lako moze razumijeti...

Rocchiro
18-10-2007, 14:15
bome mu dobro ide

Booby
18-10-2007, 14:23
Ma Andy isusuje, linkao sam neke njegove videje u temu youtub filmići.

Prince of Persia freak
18-10-2007, 18:27
E ako se ovi iz Linkin Parka ne deru i preseravaju, onda neznam ko to radi. Poslušajte samo album Hybrid Theory, u svakoj se pjesmi dere lik, inače su ok. A ovo što se tiče vaših komentara o rocku i preseravanju, to su samo mišljenja koja ste pobrali od drugih jer da slušate rock onda ne biste mogli dati takvu izjavu u kojoj cijeli rock optužujete, slažem se za pojedinačne bendove, ali cijeli pravac ne.

Jopax
18-10-2007, 19:02
isse, prepoznata pjesma, sad sam se sjetio kad sam cuo refren. culi ste ju svi 100%. morao sam nabavit original verziju pjesme. limewire FTW!!!


Sad kad sam je čuo, it hit me
Vice city :pray:
Tu sam je čuo, odatle je znam yay moram je nabavit :pray: :D

Simon the Dreamer
18-10-2007, 20:45
Jok, nisam iz vinkovaca. Ja sem purger...

McPingvin_v2.0
18-10-2007, 20:58
Ma rock meni uglavnom simbolizira ona divljačka sranja glasna...
Kriva adresa. Goto-> metal

Simon the Dreamer
18-10-2007, 21:05
Ma rock meni uglavnom simbolizira ona divljačka sranja glasna...
Kriva adresa. Goto-> metal
Opet kriva adresa Goto-> pičkamaterina

Maloki
18-10-2007, 21:06
Kronoloski poredano:

RayDX mrzi rock i misli da je rock cisto sranje
RayDXu se neke stvari svidjaju, ali nevoli divljacka preseravanja
RayDXa nismo krivo shvatili, nema on toliko toga protiv rocka
RayDXu je rock ustvari cisto ok
Jeli Simon iz Vinkovaca, pitanje je sad...

Eda, nevoli preseravanje sa dernjavom i mlacenjem po gitari bez smisla - LP dobrom poznavatelju Engleskog ima prepun quratz smisla.
Good 4 u!!

Inace, na McKeea sam naletio pred jedno 3 mjeseci i lik je vgg

McPingvin_v2.0
18-10-2007, 21:15
Opet kriva adresa Goto-> pičkamaterina
that's the second option ^^

Prince of Persia freak
18-10-2007, 21:25
Metal isto nije divljaštvo!!! Pingvin, rasprava o glazbi nije za tebe :nonono:

McPingvin_v2.0
18-10-2007, 21:58
... reče lik koji bi legalizirao piratiju liku koji se aktivno bavi glazbom dvije godine.

ne, metal nije divljaštvo, ali neke podvrste istog jesu.

Simon the Dreamer
18-10-2007, 22:01
Lol, imaš praf, al bas nije glazba, bas je samo ono kaj svira onaj "frend koji oće bit u bendu al nejde ga muzika". Svi znamo kak ide onaj vic...

McPingvin_v2.0
18-10-2007, 22:51
Bas je zajedno s bubnjom kičma benda, jer ta dva instrumenta daju ritam.
Ne ide ga muzika? Pa, u našem bendu ja nisam taj koji ne upada na prvu, nego sam taj koji maše glavom jer netko nije upao na prvu.

Neg, govorio si o tome da ih ne ide muzika?
Flea (http://youtube.com/watch?v=fHYjTNi0jOM)
Victor Wooten (http://youtube.com/watch?v=f9a4ThBNacY)
Random (http://youtube.com/watch?v=sptkTmF8Jgk)
Random (http://youtube.com/watch?v=45or5ZVW9Jw&mode=related&search=)
Mind Reader (http://youtube.com/watch?v=_h_3ISaNcPQ)

A pošto je sve to, pretpostavljam, išlo mene, poslušaj Čekanje (http://www.speedyshare.com/551624132.html)Si Lie (http://www.speedyshare.com/669264291.html)Ste odi u kut.

BTW, osobe koje oće bit u bendu a ne ide ih muzika su redom pjevači.
Prijatno.

King tiger
18-10-2007, 23:14
Lol, imaš praf, al bas nije glazba, bas je samo ono kaj svira onaj "frend koji oće bit u bendu al nejde ga muzika". Svi znamo kak ide onaj vic...

sviranje basa za tebe predstavlja povremeno drkanje po "najdebljoj" zici ?

ane ne trebas imat osjecaja za ritam i muziku, to nikako.

Simon the Dreamer
19-10-2007, 10:10
O jebote bar od vas sam očekivo da skužite šalu...

A ono, Flea, pa na svakom instrumentu postoji neki jebeni virtuoz, al da je bas lakši od gitare, je. I nisam poreko važnost postojanja basa u bendu, samo da je way lakši od gitare, i da ga svira onaj koji nije tak dobar na gitari. Ko onaj naš Novoselich u Nirvani, bio bi on gitarist, al jebiga kad je Kurt bio bolji. Kuite?

A pevat u bendu nemre biloko, za to treba imat sluha, ili dobiš pank bend, a za bas, pa bas u bendu može obavljat manje više bilo koji pojedinac sa bar malo muzičke osviještenosti (da ne bude blago retardiran ili gluh, makar i toga ima), jer bas ne mora bit dobar i zahtjevan da bi pjesma bila dobra. Može (mr. Big), al nemora.

Prince of Persia freak
19-10-2007, 10:23
... reče lik koji bi legalizirao piratiju liku koji se aktivno bavi glazbom dvije godine.

ne, metal nije divljaštvo, ali neke podvrste istog jesu.

Touche, ali svejedno, basista, im not impressed sa tvojim bavljenjem glazbe

Maloki
19-10-2007, 10:28
mislim da mu nije ni cilj impresionirati tebe :wink:

Prince of Persia freak
19-10-2007, 10:31
I dalje smatram da nema blage o glazbi i da ne bi trebao raspravljati o njoj.

McPingvin_v2.0
19-10-2007, 10:37
al da je bas lakši od gitare, je.
bullshit.

isti kurac kao da kažeš da je čelo lakše svirati od violine. svaki instrument je po nečemu teško svirati, a brzo svirati bass je teško jer se u pravilu ne koristi trzalica, žice su puno deblje (najtanja žica na bassu je deblja od najdeblje na gitari), razmak žica je puno veći kao i duljina samog vrata.

a po samom pitanju gitara> bass, pogledaj filmić:
http://youtube.com/watch?v=8vdJvHE8qxA

bilo koji instrument u bendu može svirati bilo tko s muzičkom osviještenoću, bez obzira bio to bass, gitara, harmonika ili jebene dajguze. samim tim što kažeš da je bas lagan za sviranje govoriš da je manje vrijedan. ok, ako je tako lagan za sviranje, nauči mi svirati "Blood Shugar Sex Magik" od peppersa. imaš dva dana.
u protivnom moraš pojest sva govna koja si ovdje izasrao, prijatno.


I dalje smatram da nema blage o glazbi i da ne bi trebao raspravljati o njoj.
e, kužiš, ja i dalje smatram da nemaš blage o životu i da zato ne bi trebao živjeti pa šutim o tome.

Prince of Persia freak
19-10-2007, 10:41
Rugala se sova sjenici da ima veliku glavu

McPingvin_v2.0
19-10-2007, 10:43
KRALJE :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray:

Prince of Persia freak
19-10-2007, 10:44
Kaj ti nije dosta to što imaš marked?

Maloki
19-10-2007, 10:45
pazi da i tebi nebi pao jedan...

McPingvin_v2.0
19-10-2007, 10:46
ne, nego se divim koliko glup možeš biti da i poslovicu krivo napišeš :pray: :pray: :pray:

Prince of Persia freak
19-10-2007, 10:48
Briga me kako se piše poslovica, glavno da znaš poantu kaj sam želio reći

THUNDER_DINIX
19-10-2007, 10:50
e aj vas 2 stfu

Prince of Persia freak
19-10-2007, 10:54
Samo si još i ti falio. Inače da se vratimo na bit teme. Meni osobno je Andy bolji od Mattracha.

Simon the Dreamer
19-10-2007, 11:00
Lol, popf, stvarno nemoj uletavat s poslovicama... :rotfl:

A ping, bar nisam znao da bas ima veće razmake žica, i da nema 6, već 4 il 5 žica...

Al je lakši. Puno lakši. Evo, da ja sad počmem vježbat bas, za 2 mjeseca bi bio sasvim dovoljno dobar da sviram u bendu. Da ti sad počmeš gitaru (onu pravu) nebi ni za godinu bio dovoljno dobar. U biti tek sad svaćam di sam zajebo u sintaksi. Nije bas slabiji od gitare po mogućnostima, ne tvrdim ja to, samo po potrebi u današnjoj glazbenoj industriji, jer za hipotetski bend gitarist treba imati pravi talent i vještinu, na visokoj razini, dok za basista ne treba ništa takvoga. Za svirat bas u bendu, bilo kojem, je zbilja potrebno samo C,F,G... i tako 10 puta, a da se može puno više, jebemu pa narafno da se može... Al malo ih to može.

McPingvin_v2.0
19-10-2007, 11:11
Za svirat bas u bendu, bilo kojem, je zbilja potrebno samo C,F,G... i tako 10 puta, a da se može puno više, jebemu pa narafno da se može... Al malo ih to može.
Za svirati u bendu bubnjar treba znati osnovni ritam.
Bassista tri note.
Gitarista tri akorda.

Može li se tako svirati?
Može.

Svira li se tako?
Da, ali ne i bendovi koji drže do sebe. Imaš bendove koji idu na jednostavnost (AC/DC) i koji idu na kompleksnije bass lineove i bubanj te jednostavnije guitar riffove i jače solaže (RHCP).

Sad, to što je bass line jednostavan u 80% bendova to je problem samog bassiste, ali ne zato što on ne zna, nego zato što on kompleksnije stvari ni ne želi. Ja sviram bass dvije i po godine i "Čekanje" mi je prvi walking bass line koji sam sam smislio. Gitarista je smislio melodiju za gitaru i osnovnu shemu, meni je samo rekao koji su akordi. Sve ostalo je moja glava smislila. Uključujući i riječi te pjesme.

Mislim, po tvome ispada da sam ja nadprosječan bassista, a ja sam goli kurac po tom pitanju :)

Simon the Dreamer
19-10-2007, 11:13
E upravo to. Ti si goli kurac po potencijalu kojeg ne ispunjavaš, al prosjek, iznad njega si (valjda, vjerovaćuti na riječ).

Maj pojnt egzekli.

Ma znate onaj vic o bendu...

McPingvin_v2.0
19-10-2007, 11:17
Ooo da :)

svira gazerski bend u nekom klubu, ima dosta ljudi u publici, i to pretezno zena. pjevac zavodnicki gleda u picke u prvom redu i misli si: "ourajt, faca sam, kul pogled tu, mig okom tamo, zmirim dok dizem glas u nebesa i ocaravam ih svojim vokalom, tooo, tooo, moje su, glavni sam, JEAA".
iza njega bubnjar si misli: "ok, skinuo sam majcu da mi se misici vide, sad perem shuffle opako, i dolazi prijelaz, evo gaaa, bam bam bam udaram ko divljak, koji sam macho, ima da picke padaju na ovakvu zivotinju, JEAA".
do njega gitarist mase dugom cupom i razmislja: "kako ubijam ovu gitaru, vrlo senzualno a opet tehnicki nepogresivo, uu dobro sam ovaj ton zavuko, vidim kako picke placu na moje njezne tonove, a evo sad ide solo, uuuu, perem perem, sve brze i brze, gle ovu malu kako zabezeknuto gleda u moje leet skillz, samo je moja veceras, JEAA".
na suprotnu stranu njega stoji basist i misli si: "C...G...C...G..."

Nightyx
19-10-2007, 11:19
Rugala se sova sjenici da ima veliku glavu

bwhahahahhahahahahahahaha :rotfl: :rotfl: :pray: :pray:

Simon the Dreamer
19-10-2007, 11:31
Ooo da :)

svira gazerski bend u nekom klubu, ima dosta ljudi u publici, i to pretezno zena. pjevac zavodnicki gleda u picke u prvom redu i misli si: "ourajt, faca sam, kul pogled tu, mig okom tamo, zmirim dok dizem glas u nebesa i ocaravam ih svojim vokalom, tooo, tooo, moje su, glavni sam, JEAA".
iza njega bubnjar si misli: "ok, skinuo sam majcu da mi se misici vide, sad perem shuffle opako, i dolazi prijelaz, evo gaaa, bam bam bam udaram ko divljak, koji sam macho, ima da picke padaju na ovakvu zivotinju, JEAA".
do njega gitarist mase dugom cupom i razmislja: "kako ubijam ovu gitaru, vrlo senzualno a opet tehnicki nepogresivo, uu dobro sam ovaj ton zavuko, vidim kako picke placu na moje njezne tonove, a evo sad ide solo, uuuu, perem perem, sve brze i brze, gle ovu malu kako zabezeknuto gleda u moje leet skillz, samo je moja veceras, JEAA".
na suprotnu stranu njega stoji basist i misli si: "C...G...C...G..."
E taj vic.

VIdiš da znaš...


@najtix - mislim da ti nisi u poziciji da se rugaš...

RayDX
19-10-2007, 11:43
Oke, ustanovili smo da ja pričam nesmislene gluposti kada dođe do glazbe, to se podrazumijeva :rotfl: . Andy McKee je kul i sviđaju mi se njegove izvedbe.

Booby
19-10-2007, 15:06
[quote=RayDX]Ma rock meni uglavnom simbolizira ona divljačka sranja glasna...
Kriva adresa. Goto-> metal
Opet kriva adresa Goto-> pičkamaterina[/quote:2y9i9sb4]

Ajte u k***c. goto-death/trash metal.

Što se tiče dileme bas/gitara, imam samo jedan komentar, a to je ....... HLADNO PIVO!!! HP je pravi primjer da bassista nije samo seljačina koja prati akorde od gitariste. Basist iz hp-a je tolko originalan da ima čak neke pjesme u kojima svira glavnu temu. Da ne spominjem basistu iz mejdena koji smišlja 90% materijala. ima ih još pun kurac.

po težini: gitara=bas

McPingvin_v2.0
19-10-2007, 19:11
po težini: gitara=bas
i ja tebe volim :oops:

Simon the Dreamer
19-10-2007, 21:10
Nemaš pojma... To su rijetki primjeri...

RayDX
19-10-2007, 21:27
Evo pokušaj kopije andy mckeeve drifting izvedbe:

http://youtube.com/watch?v=RZ01sCKZBhE

Stvarno svaka čast na trudu jer ovo je jako teško... iako je jako smiješno :rotfl: :D

Prince of Persia freak
19-10-2007, 21:47
Filmić ide presporo da bi se moglo odrediti dali lik svira ili je pustio mjuzu od andya

Booby
20-10-2007, 13:02
Nemaš pojma... To su rijetki primjeri...

aj sva sreća da si naveo par primjera i argumenata koji potkrepljuju tvoju tvrdnju....

Simon the Dreamer
20-10-2007, 13:34
Nemaš pojma... To su rijetki primjeri...

aj sva sreća da si naveo par primjera i argumenata koji potkrepljuju tvoju tvrdnju....
sva sreća da jesam.

Prince of Persia freak
21-10-2007, 16:30
http://youtube.com/watch?v=JsD6uEZsIsU
Lik je genijalan

giovanni82
26-01-2008, 21:34
I6pPSRintPs

Solaza pocinje nakon 3 i pol minute i po meni je jedna od najboljih solaza.
Da ovo spada pod rock i nekuzim sta je tu divlje :S
Sta vise rec Steve Lukather se smatra jednim od najboljih rock gitarista ikada i to sa razlogom

DrunkyDuck
26-01-2008, 21:59
Al je lakši. Puno lakši. Evo, da ja sad počmem vježbat bas, za 2 mjeseca bi bio sasvim dovoljno dobar da sviram u bendu. Da ti sad počmeš gitaru (onu pravu) nebi ni za godinu bio dovoljno dobar. U biti tek sad svaćam di sam zajebo u sintaksi. Nije bas slabiji od gitare po mogućnostima, ne tvrdim ja to, samo po potrebi u današnjoj glazbenoj industriji, jer za hipotetski bend gitarist treba imati pravi talent i vještinu, na visokoj razini, dok za basista ne treba ništa takvoga. Za svirat bas u bendu, bilo kojem, je zbilja potrebno samo C,F,G... i tako 10 puta, a da se može puno više, jebemu pa narafno da se može... Al malo ih to može.
Bio bi dobar za 2 mjeseca jer znas svirati gitaru. Takodjer, vjeruj mi, gitaru je moguce jednako brzo nauciti svirati kao i bas. Samo udri po osnovim akordima i osloni se na produkciju i efekte. Toliko jednostavno. Pogledaj Edge-a (U2) on svira na neck pickupu, glavni adut mu je echo pedala. Kad odsvira jedan ton, taj ton prodje kroz efekte, prvo dobije dubinu (chorus, flanger, phaser, itd.), a nakon toga se kroz echo ponovi jos nekoliko puta i lagano umire. Nekoliko tonova zaredom zvuci jos 5x bolje, a samo jedna gitara u bandu.
Sto se tice basa, mozes svirati po jednom tonu kao pratnja jednog akorda ili stvarati vlastitu melodiju koja je kontra glavnoj melodiji i jos utjece na ritam pjesme. Da ne povjerujes koliko moze utjecati na dubinu kompozicije.

Drugo, otkad se to glazba cijeni prema tezini sviranja? Shredder ce odsvirati 1000 tonova bez duse tehnicki savrseno i izazvati zjevanje, a glazbenik ce odsvirati 10 tonova i baciti slusaoca u delirij.