PDA

Pogledaj cijelu verziju : Tearing Effect u Oblivionu :(



Bartuc
14-10-2007, 16:19
Oj kompanjoni...

Kada strajfam u Oblivionu, full mi je izražen tearing effect na monitoru! Imam isključen Vsync pošto kažu ljudi da drastično utječe na performanse!

E sad, da li netko zna kako izbječi taj tearing efekt bez da palim Vsync ili barem neki način optimizacije Vsync-a tako da ne utječe drastično na performanse!

Monitor je Samsung 931BF, DVI spoj!

Hvala!



PS: Sad se sjetih da se taj efekt javlja ukoliko je FPS daleko veći od odnoga kaj monitor podržava! Pa zar je moguće da mi igra leti iznad 60 FPS-a na vanjskom svjetu :P Cool :D

Bartuc
14-10-2007, 17:29
Juj kad te puknem :D

Mogao si odmah napisati kako ovisi o configu... ili baš moram pitati?

Kako ovisi o configu?

Bartuc
14-10-2007, 17:35
Nisam nikaj petljao :( Baš googlam i vidim da jako puno ljudi ima problema sa tearingom kada isključe vsync! Vjerovatno bum morao igrati sa uključenim koliko god mi to mrsko bilo!

Burek_fr0m_SPACE
14-10-2007, 18:17
To "usporavanje" i jeste ono za šta je VSync namijenjen - da "zaokruži" framerate na pogodan framerate. Idealno bi bilo da je FPS jednak refresh rateu monitora, ali ako to nije moguće, onda se traže neki "lijepi" brojevi, poput polovine refresh ratea i sl., tj. framerateovi pri kojima će fluidnost pokreta biti konstantna (guglaj "3:2 pulldown", recimo). Naravno, VSync će uvijek smanjivati framerate, jer da grafička u stanju iscrtati više frameova, već bi iscrtala. Uglavnom ili visok FPS + tearing, ili niži FPS + stabilna slika. Sam princip rada VSynca čini da su te dvije kombinacije međusobno isključive.

Bartuc
14-10-2007, 18:40
Da, sve mi je to jasno, samo sam se nadao ako se ikako može povečati FPS ako je vsync uključen pošto ljudi pišu da im spušta FPS na 1/2 i ponekad čak na 1/4 od performansi koje bi imali bez vsync-a!

Ali niš, igrao bum sa vsyncom i nadao se da bu mi igra radila na pristojnim FPS-ima jer ovo je užasno kak se slika para!

Ali prvo... prvo moram kreirati facu liku, full zeznuta situacija! Nikak mi nejde :(

Burek_fr0m_SPACE
14-10-2007, 18:49
Da, sve mi je to jasno, samo sam se nadao ako se ikako može povečati FPS ako je vsync uključen pošto ljudi pišu da im spušta FPS na 1/2 i ponekad čak na 1/4 od performansi koje bi imali bez vsync-a!
Možeš li navesti tačne brojke? Npr. ako imaš 850 FPSova, a monitor ti je na 85 Hz, VSync će ti frame rate smanjiti na 85, što je "pad u performansama" od 10x.

Bartuc
14-10-2007, 19:11
Mogu! Evo recimo meni je monitor LCD na DVI, znači ograničen je na 60Hz! Znači da vsync ne dopušta FPS iznad 60 FPS, a ako padne za pola to je već 30FPS i dalje ako padne na 1/4 od tih 60 dobijem 15FPS-a što je već problem!

PS: To zaključujem prema hrpici ljudi koji su naveli da imaju takve razlike između vsync on i off opcije! Ja sam samo primjenio na svoj monitor pošto imaju vrlo slićne sisteme mome ali igraju na CRT-ima (85Hz)!

Evo sad sam si kreirao facu i sutra bum vjerovatno počeo sa igrom pa vam javim kak igra radi na otvorenom prostoru! Za sada je sve OK dok sam u tamnici!

Prince-Artas
14-10-2007, 19:17
bartuc probaj s ovim modom, možda dobiješ par fpsa
ovi likovi su napravili one unoficial patcheve i vjerujem da je i ovaj mod vrhunski
http://planetelderscrolls.gamespy.com/V ... il&id=2731 (http://planetelderscrolls.gamespy.com/View.php?view=OblivionMods.Detail&id=2731)


The aim of this mod it to improve performance (FPS) without quality loss by optimizing large meshes used through out the game.

Bartuc
14-10-2007, 19:21
Djeluje jako dobro! Skidam... hvala Prince!