PDA

Pogledaj cijelu verziju : Otkud sad?



Sporbie
12-10-2007, 21:38
Dakle shvaćam principe programiranja, znam osnove c++ (std input output, ništa posebno), napraviti u visual basicu par messageboxova i gumbića, pascal, qbasic, logo i takve bedarije ali me zanima otkud da sad krenem na neko pošteno windows i/ili game programiranje. Dosad nisam našao neke bajne tutoriale, jel mi možete preporučiti kakvu knjigu ili nešto, jer ono ne želim biti bahat ali mislim da bi mogao napraviti neke dobre stvari, ne želim koristiti game maker ili fps creator i takve gluposti nego baš pošteno napravit svoj program/igru...

Sporbie
12-10-2007, 21:50
Ma znam, nisam ni lud da idem sve pisat... Znam ja otprilike kako proces ide... Ali ono kopat po jadnim internet tutorialima je mukotrpno pa me zanima dal ima neki odličan sajt posvećen takvim stvarima ili možda knjiga kakva...

RayDX
12-10-2007, 22:23
Puno vremena treba ali se isplati, hellboy je u pravu, uhvati se jezika jednog i drži ga se... I nek ti burek bude uzor :D

matowin59
25-12-2007, 14:22
Puno vremena treba ali se isplati, hellboy je u pravu, uhva
ti se jezika jednog i drži ga se... I nek ti burek bude uzor :D

...slažem se sa kolegama i sam sam počeo sa osnovama i proučavanjem i učenjem c++-a. Sad pišem stranicu za učenje osnova c++-a jer nisam naišao niti na jedan tut. koji počinje od temelja ispod razine temelja!Dizajn stranice nije neki ali trudit ću se kako budem napredovao sa pisanjem c++-a,a to je odličan početak za one knjige koje navodiš da bi učio! evo stranice pa pogledaj!
http://metrobroadband.metronet.hr/helena-drpic

Luka
25-12-2007, 15:57
od knjiga preporučam ti "Demistificirani C++" ali bilo bi dobro da prije nego što počneš učiti kako programirati odabereš što želiš (windows, igre, web) i da onda samo to učiš :wink:

cerberi
25-12-2007, 17:06
probaj i c in 21 day...http://newdata.box.sk/bx/c/...u 21 dan naučiš osnove i neke naprednije stvari..probaj svakako

Plexihack
25-12-2007, 17:12
Od knjiga preporučam seriju Game Programming...ja ih trenutno čitam.Ako te zanima,javi se na PM.

SkunK
25-12-2007, 17:51
Stani.

Prvo moras vidit sta zelis.
Zelis web-aplikacije,windows aplikacije, portable aplikacije ( koje ce radit na vecini OS-ova) ili nesto trece?

Uglavnom vecina se stvari danas radi u C++ , igre i aplikacije koje koristis su 90% u C++. Zato ti preporucam da upoznas C++ do njegovih granica i da ga bas *naucis* i onda odlucis oces graficki dizajn (dx,opengl), kreiranje igara, kreiranje aplikacija i slicno.

Burek_fr0m_SPACE
25-12-2007, 18:21
Ja ću ponovo preporučiti C#, jer sam prilično impresioniran njime (ako to neko do sada nije primijetio =). Ako znaš C++, relativno se brzo možeš privići na C#, a on je po meni trenutno ponajbolje rješenje za pisanje Windows aplikacija, jer kombinuje najbolje stvari iz C++a i Visual Basica, a i dodaje još neke svoje stvari. Ako te interesuju igre, svakako pogledaj i XNA Framework koji se savršeno uklapa u managed okruženje C#-a. Microsoft se pobrinuo da nauči ljude i jednom i drugom, tako da i na njihovim zvaničnim stranicama imaš dosta korisnih informacija i tutoriala. Za XNA čak imaš i video tutoriale koji te upućuju u neke osnovne stvari. Ne tvrdim sad da je ovo najbolje rješenje, ali svakako ti preporučujem da provjeriš šta C# i XNA nude. Mah, sve će biti ok, samo se nemoj previše ugledati na mene =)

Sporbie
04-01-2008, 15:51
xna se čini zanimljivim, mogo bi to probat, imam nekog iskustva sa C#, i meni s malo više sviđa C# jer mi idu na kurac pointeri i ostala low level sranja kao u cpp npr...

Burek_fr0m_SPACE
04-01-2008, 16:03
jer mi idu na ***** pointeri
Dokle god imaš takav stav, budi siguran da ih nisi shvatio i da im nisi shvatio svrhu i primjenu. Uostalom, niko te ne tjera da ih koristiš. A i C# sa svojim referencama na trenutke zna biti zamršeniji od C++a i pointera. Naravno, u takve situacije nećeš doći još neko vrijeme.

SkunK
04-01-2008, 16:42
A cuj... sta bi rekli ljudi koji su programirali u Assambleru ? :)

OldSkool ftw :ekipa:

RayDX
04-01-2008, 19:03
xna se čini zanimljivim, mogo bi to probat, imam nekog iskustva sa C#, i meni s malo više sviđa C# jer mi idu na ***** pointeri i ostala low level sranja kao u cpp npr...

Kao što je čika burek rekao, ako ti je takav stav, u 3d industriji nećeš se nigdje pomaknuti. Pointeri su spas za računalne resurse, zamislite da ih nema... :rotfl: